Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2014., 22:22   #1
Smile Treba mi pomoć za mozgalicu 2.razreda

Molim Vas ako netko zna pravilno rješen odgovor da pomogne..ide ovako pišem napamet jer nisam kući nego radim...
U fotoalbumu ima 20 str.na svakoj je stranici predviđeno da budu 4 fotografije ,od tih 20 str. 10 je neparnih sa po 1 fotografijom na svakoj strani i 10 parnih stranica sa po 3 fotografije na svakoj strani ,koliko ima fotografija sve zajedno u albumu.

Ispod ima ------------------ ---------------------------


------------------------- takve tri prazne crte gdje trebaju doći izuračuni,napominjem da su radili samo zbrajanje i oduzimanje do 100,nisu radili dijeljenje niti množenje ni brojeve iznad 100.Hvala.
jetgumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 03:02   #2
itko..iskreno ja mislim da tu nešto ne odgovara tako da...barem mišljenje.
jetgumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 06:33   #3
1+1+1+1+1+1+1+1+1+1=10

3+3+3+3+3+3+3+3+3+3=30

10+30=40
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 08:02   #4
Quote:
arorua kaže: Pogledaj post
1+1+1+1+1+1+1+1+1+1=10

3+3+3+3+3+3+3+3+3+3=30

10+30=40
I ja sam tako pomislila ali oni uopce nisu tako ucili racunati a osim mnozenja nevidim drugi nacin ili taj ili mnozenje.Uglavnom otisla je u skolu pa cu vidjeti,pretpostavljam da je tako kao sto ste napisali ,javit cu odgovor i mene zanima.
jetgumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:45   #5
Quote:
jetgumm kaže: Pogledaj post
I ja sam tako pomislila ali oni uopce nisu tako ucili racunati a osim mnozenja nevidim drugi nacin ili taj ili mnozenje.Uglavnom otisla je u skolu pa cu vidjeti,pretpostavljam da je tako kao sto ste napisali ,javit cu odgovor i mene zanima.
možete i na prste. taman ih zajedno imate 40.
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 17:46   #6
Wink

Quote:
barhan kaže: Pogledaj post
možete i na prste. taman ih zajedno imate 40.
Hvala na odgovoru ,znam ja koliko je fotografija ali me zanimalo tocan matematicki izracun .Znaci npr.1+1+1+1+1+1+ itd. Buduci da nisu tako nikad racunali. A izgleda da ni uciteljicu bas ne zanima jer nije pregedala.Eto nadam se da ste se svi zabavili sa mojim pitanjem.
jetgumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 10:57   #7
10x1 + 10x3=10+30=40
nastasja00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 11:19   #8
Nisu radili ni množenje ni dijeljenje
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 15:42   #9
Quote:
jetgumm kaže: Pogledaj post
Molim Vas ako netko zna pravilno rješen odgovor da pomogne..ide ovako pišem napamet jer nisam kući nego radim...
U fotoalbumu ima 20 str.na svakoj je stranici predviđeno da budu 4 fotografije ,od tih 20 str. 10 je neparnih sa po 1 fotografijom na svakoj strani i 10 parnih stranica sa po 3 fotografije na svakoj strani ,koliko ima fotografija sve zajedno u albumu.

Ispod ima ------------------ ---------------------------


------------------------- takve tri prazne crte gdje trebaju doći izuračuni,napominjem da su radili samo zbrajanje i oduzimanje do 100,nisu radili dijeljenje niti množenje ni brojeve iznad 100.Hvala.
Možda je cilj da zbajaju i uoče kako bi im bilo korisno da nauče množenje ili da je množenje zapravo jednostavniji način zbrajanja. Ako ne znaju ni zbrajati, ni množiti, znaju nacrtati i brojiti. Zadatak je odličan da uoče korist od učenja matematike, sasvim funkcionalan.
Zbrajanje = jednostavnije brojenje; množenje = jednostavnije zbrajanje.
Drugi je zadatak logično, praktično mišljenje.
To što je "predviđeno" možda zbunjuje (jer očito nisu sva mjesta iskorištena).
Ostalo je sve zadano:
10 neparnih po jedna: 10 x 1: 1+1+1...
10 parnih po tri: 10 x 3: 3+3+3...
Sve se zbroji i dobije se 40.

Sigurna sam da to može svako dijete ako mu se roditelj ne miješa u posao. Ako želite da dijete samo riješi zadatak, izrežite mu 20 listića i podijelite na četiri dijela, neka iz uzme kao knjižicu i obilježi parne i neparne stranice. Neka ucrta iskorišteno.
Pitanje je bilo, vjerojatno, koliko još fotki stane u album. Ako je 20 str., a na svaku stane po 4, to će možda zbrojiti ili pomnožiti, no rezultat je isti.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.