Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2014., 07:32   #1
O čemu razmišljate dok trčite

Ne,ne radi se o famoznom murakamiju i njegovoj knjizi..cesto me ljudi ili rodbina pita o cemu razmisljam dok trcim?kako ti nije dosadno,obicno trcim sam i tad sam u najboljem drustvu..o cemu razmisljate dok trcite duzinske treninge od 1h+ a o cemu dok ste na utrci?
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 11:20   #2
Prije sam uglavnom o pejsu, sad više ne toliko, uglavnom gledam krajolik i uživam prazne glave ...
ForumasRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 12:45   #3
Ja nekad samo vrtim "ok, ne mogu više, umirem, to je to, sad ću stat, sad" i tako ukrug
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 12:54   #4
hatrick, nisi napisao o čemu ti razmišljaš

ja kod dužinskih treninga ili treninga u laganom pejsu vrtim zbivanja od tog dana ili prethodnih dana u glavi, uglavnom intenzivno razmišljam.
ponekad više opažam okolinu pa uživam u prirodi.
ponekad više pažnje posvetim pjesmama koje se trenutno vrte na ipodu.

kod bržih treninga i pred kraj dužinskih razmišljam ovako kao vespers
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 16:47   #5
Ah u mojim pocetcima recimo do 8km sve svoje vijuge sam naprezao koliki mi je pejs koliko jos do kraja ili koliko cu otrcati slijedeceg puta..sad na duzinama od preko 10 km dodjem na trcanje s hrpom problema,zadacima koje moram obaviti,interpersonalnim odnosima,buducnosti ovom onom,kad onda negdje 30-tak minuta nakon pocetka mozak stane,sve se pretvori u korake,u onaj zvuk koraka tapa-tapa koji postaje kao neki oblik meditacije,smiri me totalno,imam osjecaj da bi mogao tako trcati i do kraja svijeta,ali me kadikad tu i tamo podsjeti moj lokomotorni sustav da nije savrsen pa me malo strecne u koljenu ili listu..osobno najvise volim trcati po prirodi i to na stazama koje nisam nikad pretrcao dotad onda imam osjecaj da se stopim s prirodom, i najljepse ranom zorom dok sunce izlazi, a endorfini su mi tada na maksimumu..
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 17:05   #6
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
osobno najvise volim trcati po prirodi i to na stazama koje nisam nikad pretrcao dotad onda imam osjecaj da se stopim s prirodom, i najljepse ranom zorom dok sunce izlazi, a endorfini su mi tada na maksimumu..
Tada ni ja o ničemu ne razmišljam - samo jesam. Zora na Velebitu ove godine

Po ravnom razmišljam o svemu i svačemu. Na trailu sam nekako koncentriraniji na sve oko sebe.

Na ultrama je mix svega i svačega - od patnje do euforije i nazad u par sati. I onda ukrug.
no!name is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 19:47   #7
Ponekad se u nekim dijelovima treninga jednostavno isključim i uživam, dođe mi kao neka meditacija. A kad slušam mjuzu koja je uvijek u ritmu BPM-a koji želim držati, povremeno se koncentriram pratiti brzinu koraka, ono... jesam li tu ili zaostajem. Isto tako i kad imam uključen metronom.
Meb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 03:52   #8
ako su srednje pruge u pitanju previše je brzo za kakva maštanja

nakon prvog kruga zaključim bude li išlo trening kakav sam si zamislio ili ne bude , pa maštam o tome da prođem 60 % staze jer tad kao krećem nizbrdo i psihički je lakše izdržati ostatak muke , pa kako ću biti sretan kad sve završi i da moram radi toga izdržati do kraja

eventualno me raspizdi netko ili nešto usput pa ga šaljem u rodno mjesto u sebi

ako je dulja staza u pitanju kad samo treba biti srpljiv (op.p više od 6 km)

razmišljam o općim životnim planovima , životnim greškama iz prošlosti , pokušao sam dosta puta maštati o užitcima sa pripadnicama suprotnog spola nebi li mi dopamin ugasio bol u mišićima , ali to ide jako teško onako da bi se skoncentrirao kvalitetno u tom okruženju
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 18:09   #9
Kad sam na trailu, više razmišljam o samom trčanju, stazi, prirodi, malo kukam kako mi je teško, pa se onda veselim kako mi je super, pa se mislim kako ću izgurat uzbrdicu, pa onda na vrhu uzbe uživam u pogledu i mislim se kako je život lijep i tako

Na cesti više razmišljam o danu, planovima, šta moram obaviti, često mi se dogodi da mi na cesti sine neka super ideja za posao ili rješenje neke stvari koju dugo mozgam kako postaviti. Imala sam odličan projekt prošle godine na poslu za koji mi je ideja pala na jednom trčanju Često me "prosvijetli" dok trčim. Ili mislim na neku utrku koja mi je u planu, logistici, treninzima i tako to.
Nekad samo gledam kako odraditi stazu i jedino mislim šta ću jest kad dođem doma
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 19:59   #10
Najčešće misli nekog lagodnog sadržaja, nekakvo maštanje i slično.... o krajoliku...na tezim dionicama se koncentriram na stazu i pokušavam ju mentalno podijeliti na 'lakse' dijelove.. ma o svačemu stigneš razmisliti
freeKy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 14:21   #11
Ja slušam glazbu i uživam u njoj a mozak mi je totalno prazan, nirvana, bez misli i problema, samo vrijeme za mene, totalni mentalni reset. Jedino me nekad bol i umor vrati u stvarnost ali večinom sam prazan u glavi, sjajan osječaj.
anchicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 19:25   #12
Smile

Primjetio sam nedavno da uglavnom razmišljam o svom životu.
Nekad su teme događaji iz prošlosti (koji su bili lijepi trenutci, šta sam dobro a šta loše napravio, prijatelji s kojima se nisam odavno vidio), nekad o sadašnjosti (uglavnom šta i kako bi promijenija svoj život).

Al uglavnom je najvažnije razmišljat o bilo ćemu osim o činjenici da nemogu više trćat, a ima još dosta za istrčat
LordEdmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 23:33   #13
Obično se fokusiram na ritam i disanje uz neke nasumične misli kratkog trajanja, no danas sam se iznenadio kako sam se totalno udubio u neko bezvezno razmišljanje o dokumentarcima o životinjama i iznenadio se kako mi je kilometraža proletila.
Noge išle na autopilotu, to mi se skoro nikad nije dogodilo.
Drone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 13:28   #14
Quote:
LordEdmund kaže: Pogledaj post
Al uglavnom je najvažnije razmišljat o bilo ćemu osim o činjenici da nemogu više trćat, a ima još dosta za istrčat
to se kod mene zove "Triba se i vratit nazad"
a o čemu ja razmišljam dok trčim? uglavnom mi se mozak sam od sebe počne baviti pi***rijama i nakon trčanja se osjećam "čistim"
__________________
Pomozite mi da vas ne ubijem.
shicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 15:28   #15
Ja sam nekoliko puta za vrijeme trčanja stvarno pokušao razmišljati o poslu, ali nije išlo. I to je dobro, naravno. Za vrijeme trčanja uživam, opušten sam, razmišljam o nekim usputnim stvarima, o prirodi oko sebe, slušam zvukove...
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 15:56   #16
Ovisi gdje trčim, primjerice po Žumberku i okolici razmišljam da mi se neda vraćati u grad nakon nekoliko dana upijanja prirode. Inače uz stalni nadzor nad sobom (za slučaj da se mozak ne odluči na kilavljenje ) radim lakše ili konkretne afirmacije/vizualizacije koje uglavnom kad tad rezultiraju plodom.
Phaon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 22:31   #17
misli su tipa: kak je lijep povjetarac, super priroda.. osim toga ništ ne mislim. nekad skakućem uz ritam muzike i zaboli me kaj drugi u parku misle : sve teže odluke ostavljam za "vrijeme poslije trčanja" onda sam bolje volje i manje podložna "krivinama"
LiliLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:50   #18
U zadnje vrijeme o tome kakav sam mazohist
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 15:09   #19
http://theoatmeal.com/comics/running
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 15:34   #20
zakon
__________________
Pomozite mi da vas ne ubijem.
shicy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.