Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2015., 22:13   #21
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
XFS nema checksum podataka, ako dojde do korupcije, nemaš načina detekcije.

Storage area network sustavi za pohranu potiho korumpiraju podatke. Nisu mi vjerovali jer Linux datotečni sustavi nisu v stanju detektirati takav mod korupcije, dok im nisem pokazal korumpirane zpool RAID0 koji su bili na EMC SAN logičkim volumenima.

Ako "storage" nije software RAID, korupcija podataka ti je zagarantirana.
Ti si dizao ZFS nad storage sustavom koji je sam po sebi vec redudantan i ima HW raid? Lol. Nije ni cudo da ti se skoruptalo, poznato je da ZFS nije pametno stavljat na to upravo iz razloga sto moze doci do korupcije podataka ZFS stavljas kad imas JBOD... Eh.
-lama- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 22:17   #22
Quote:
-lama- kaže: Pogledaj post
Ti si dizao ZFS nad storage sustavom koji je sam po sebi vec redudantan i ima HW raid? Lol. Nije ni cudo da ti se skoruptalo, poznato je da ZFS nije pametno stavljat na to upravo iz razloga sto moze doci do korupcije podataka ZFS stavljas kad imas JBOD... Eh.
Nisem ja niš "dizal", i nije ZFS korumpiral, nego detektiral korupciju podataka.

I ja osobno ne bi nikad došel na idiotsko-kretensku ideju koristiti bilo kaj osim ZFS-a na JBOD-u, ovo je samo bil šlag na kraju, kad sem našel VSE sustave skonfigurirane u ZFS RAID0 na EMC logičkim jedinicama odnosno volumenima, te još k tome dobar broj s korumpiranim podacima.

ZFS i HW RAID se inače ne kose po pitanju integriteta podataka jer između njih nema interakcije kakvu ti impliciraš, a od tebe se kao profesionalca očekuje da to znaš. Ako ti je pak potreban dokaz, pogledaj ZFS kod. C valjda znaš?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 22:47   #23
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Čuj, to ti nije kao "upisivanje parcijale", ili imaš sustav koji od diska pa do web servera garantira integritet podataka, ili ideš v tri ujutro "hraniti pajceke", kak ti šef veli.

A ti sam vidi koje buš od toga dvoje. Na primjer je udobno spavat' v tri ujutro, a i cool je kad se ne moraš zdignut iz kreveta čak ni za pišanje po noći, a kamoli busted ass sustav.
čuj tema je posluživanje statičkog web sadržaja...a opet moram čitat tvoje tvrdolinijaške postove
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 00:06   #24
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
čuj tema je posluživanje statičkog web sadržaja...a opet moram čitat tvoje tvrdolinijaške postove
Aha... znači po tebi statički sadržaj nije podložan korupciji?

Si kad čul za bit rot? Znaš kaj je to, te kak može nastati?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 09:12   #25
Ma sve to stoji, ali to nije tema nikako da shvatiš.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 10:06   #26
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Ma sve to stoji, ali to nije tema nikako da shvatiš.
Okay, ja nikak da shvatim, a ti budi dobar pa nas jedno šest mjeseci poslije implementacije izvjesti kak stvar šljaka s ovim gore komadima tehnologije koje misliš upogoniti.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 11:23   #27
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Okay, ja nikak da shvatim, a ti budi dobar pa nas jedno šest mjeseci poslije implementacije izvjesti kak stvar šljaka s ovim gore komadima tehnologije koje misliš upogoniti.
Sljakat ce mu super. Jedino mu XFS nije dobra opcija ako ima brdo malih fajlova.
-lama- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 15:24   #28
Irudat, a živim u uvjerenju da je XFS die beste

kad ono nije
__________________
Puš! Puš!...... Proooooot
Inspektor Dane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 15:49   #29
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post

ZFS i HW RAID se inače ne kose po pitanju integriteta podataka jer između njih nema interakcije kakvu ti impliciraš, a od tebe se kao profesionalca očekuje da to znaš. Ako ti je pak potreban dokaz, pogledaj ZFS kod. C valjda znaš?
Nemam potrebe dizati ZFS kad koristim ent storage rjesenja. ZFS je odnedavno na linuxu usao u stable shemu, dok je bio car na Solarisu. I da, procitaj malo sto admini pisu po internetu, nes nac bash real usage scenarij koji si ti zatekao. Nema jer sam nedavno trazio upravo to i bilo je komentara da nije pametno stavljati ZFS na postojeci hw raid sustav jer im se dogadjala korupcija podataka. Ili hw raid storage ili zfs na jbod-u. A taj tvoj zakljucak da trebam gledat ZFS kod, to ne treba niti to radi sistemac vec razvojni programer ZFS sustava. Isto tako onda mozes traziti od sistemca jel zna elektroniku pa da pogleda i rastavi HW raid kontroler kako radi. Ili jos bolje, mozda da zna kemiju i fiziku pa da rascopa FC kabele...
-lama- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 15:51   #30
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Ma sve to stoji, ali to nije tema nikako da shvatiš.
Ajd si obrisi inbox da ti mogu poslat message, ne vezano je za ovo.
-lama- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 16:21   #31
jesan
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 19:15   #32
ako želiš pseudo CDN rokni to na raid10 od SSD-a i samo nginx bez ostalih gluposti (recimo imati virtualu za to je blesavo). Isto tako češ si morat složiti vlastite invalidacijske skripte da ne radiš ručno stvari i ne znam kako si mislio origine srediti. Ako baš inzisitraš na caching serveru, onda probaj varnish. Tobi ti trebalo biti solidno za smalltype CDN. Ako kaniš large to je dodatna zajebancija. Alternativno možeš statiku držati u tmpfs koja je se sinhronizira sa diska (da ne kupuješ SSD ako imaš dovoljno rama, tipa neki stroj sa 70-140 GB rama bi trebao biti ok).

Zadnje uređivanje red_shrike : 23.02.2015. at 19:46.
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 20:09   #33
A jebote kakvi RAIDOvi, ZFSovi...LUNovi...i ostale karabaje uzet ću VM koja će bit na SSD i gore ngix i amin.

fala svima na obolu, nisam ni zrno pametniji od početka teme.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 20:53   #34
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
A jebote kakvi RAIDOvi, ZFSovi...LUNovi...i ostale karabaje uzet ću VM koja će bit na SSD i gore ngix i amin.

fala svima na obolu, nisam ni zrno pametniji od početka teme.
Vse se meni vidi da ti nas malo prcaš v zdrav mozak ne bi li malo prodrmal ovaj (pod)forum, a to mi se vidi zato jer je jasno da buš trebal skonfigurirati web server, odnosno da ti to ne gine. I kak onda nisi pametniji od početka teme?

Ili bi ti skonfigurirane servere, a da se čarobno sami skonfiguriraju, a da ti ne moraš niš?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 21:04   #35
he he he

pa baš sam se potajno nadao da ćeš ti uletit sa nekim draguljem i reć "grogač ovo ti dela elegancijom toyote...", a ono ćorak dobijo repeticiju iz ZFS-a


mislim na kraju će se svest na minimalni centos + nginx

bit će neka ovakva trivijala..

Kod:
server {
       location /images/ {
        root /data;
    }
}
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 22:37   #36
ja sam ti opisao kako radi simlificirana komercijalna implementacija CDN-a, a ti kako želiš
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 23:16   #37
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ako baš inzisitraš na caching serveru, onda probaj varnish.
al ce guru da meditira.... ja bi varnish preskocio.
coherent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 23:42   #38
Quote:
coherent kaže: Pogledaj post
al ce guru da meditira.... ja bi varnish preskocio.
štooo? gukni tico?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 00:26   #39
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
he he he

pa baš sam se potajno nadao da ćeš ti uletit sa nekim draguljem i reć "grogač ovo ti dela elegancijom toyote...",
Jebe tebe ta TOYOTA metodologija, čak i nakon nekoliko godina?

Ne brini, skužil buš jednog dana... valjda

Čuj, ja kad treba odradit' posel ne kompliciram. Meni je Apache čist dovoljan.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 13:28   #40
Mene više muči što mu je toyota elegantno rješenje Ako bar govorimo o Hiluxu to je sve samo ne elegantno No da, što se CDN-a tiče ideja je i u brzini. Ako ti je zahtjev tako smiješno malen da ti je dosta virtualka na ssd-u (nekako imam dojam da je virtualka na SSD-u postala wd-40 i duct tape) onda ti praktički garnatirano ni ovaj pseudo cdn ne treba. U krajnojoj liniji, srediti raid10 i minimlani nix* sa nginxom na tome je trivijalna stvar.
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.