Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2015., 21:04   #21
Ma meni tu smrdi na lagano izvlačenje iz situacije tako da se u stvari nikada neće znati što je u stvari bio pravi kvar.
Po meni ako pumpa za gorivo ne radi dobro onda ne može samo jedan benzinski injektor loše raditi.
No pričekajmo da majstori promijene benzinsku pumpu pa da vidimo onda.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 08:42   #22
serviser plina mi je rekao da nista nemijenjam dok ponovno ne izmjerimo pritisak goriva dok je auto hladan,kaze da ne bacam novce dzaba ako mozda nije do toga.Tako da nista necu znati do subote.
shura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 09:23   #23
Moguće je da su ti mjerili tlak goriva prema atmosferi, a ne prema usisnoj grani. Ako imaš vakuumsku korekciju, onda je na leru tlak manji za razliku vakkuma. Osim ako tvoj pug nije onaj sa valvetronic, tada zanemari ovaj post.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 10:50   #24
Peugeot 307 sw 2.0 benzin 100kw,2003 g.p. ,ako ti sta znaci.
Razmisljao sam da ocistim egr ventil,i one kontakte na motoricu egr ventila.
Zadnja greska je bila presiromasna smjesa.
shura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 07:43   #25
zao mi je sto se nisam javljao duze vrijeme,ali isti problemi su ostali.Slusao sam servisere koji kazu da je pumpa,injektor itd,i kupio sam kablo za dijagnostiku jer nedaju mi se vise novci za pretpostavke.
Sinoc sam skenirao auto i nasao gresku P0170,pa ako imate prijedlog kazite.
Uzima negdje zrak na vakuumu,i kako sam citao moze biti i do toga.
shura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 08:03   #26
moze biti i slab regulator pritiska, i greška na mafu... i 100ostalih pi*darija.... sretno stvarno...... no jos sam misljenja da bi to serviser koji ugarđuje trebao riješiti jer je i onako njegova greška
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 08:18   #27
pozdrav raja,evo mene opet sa mogucim rjesenjem za moj problem.
nime radi se o fus zraku na usisnoj grani,zrak uvlaci kraj plinskih dizni koje su zabusene u usisnu granu.
sta mi vi savjetujete da uradim,ja sam razmisljao da oko tih dizni nanesem epoxy ili silikon za motore.
Ili da se obratim ovima sto su ugradili plin da to rijese.
shura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 10:02   #28
Svakao se obrati plinašima, ali zanima me kako si to dijagnosticirao?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 10:18   #29
pa cuo sam da negdje uzima zrak,to se desava od ugradnje plina.i juce mi je doslo 5 do 12 da sve pregledam i prerovim licno.
kada sam ocisti egr upalio sam auto i slusao kako radi,trazio odakle dolazi zvuk usisavanja tog zraka.mijenjao sam gumice injektora jer mi je iz tog pravca dolazio taj zvuk,i hajde reko da probam i te dizne od plina da malo micem i crijeva sto dolaze na njih i kada sam poce da ih micem dosao sam do 4-te od zubcastog i kada sam nju pomjerio auto je pocelo normalno da radi i nije se culo sistanje zraka.kada sam je pustio opet je pocelo to sistanje,neznam da li je do dizni i mjesta gdje je zabuseno mozda provlaci izmedju dizne i onog crijeva na njoj jer nisu selne sa sarafom da ih mozes dotegnuti,nego su one druge sto su kao od zice napravljene.
shura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 06:31   #30
Bio sam juce kod plunara,kazu nema teorije da tuda uzima zrak.promijenio sam stezaljke,ali nisam znao da moram stegnuti plinske dizne na autu.sa dva prsta mozes ih odvrnuti sa grane.kada i to zavrsim javim rezultate
shura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 20:08   #31
Falš zrak se najlakše otkrije tako da se po sumnjivom mjestu šprica start sprej ili bilo koji zapaljiv sprej i ako se radi o nekom propuštanju na usisu motor mora promijeniti ritam rada jer usiše špricani sprej.
Sa špricanjem spreja ne treba pretjerivati
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 08:54   #32
evo ovako,nakon duzeg vremena,rijesen je problem fals zraka i trokiranja motora na pugu ponovnom zamjenom gumica injektora.Ali mi se javio problem da neprima gas kako treba,na plinu radi bez problema odziv na gas je odlican,ali na benzin los.primjetio sam da prilikom paljenja auta cujem pumpu kako zuji,ali ako auto se ugasi usred ne primanja gasa cujem zujanje u prednjem desnom dijelu auta,kod motora i kada ponovno zaverglam auto upali normalno.
ako moze pomoc oko toga.
shura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 14:03   #33
evo nakon skoro mjesec dana od zadnjeg posta da se i ja javim,jucer sam presao oko 500km na benzin,potrosio vise od pola rezervoara benzina i auto je pocelo odlicno da radi na benzin.Kada ga upalim odmah primi gas,kada krecem sa semafora ne gasi se,nego reaguje kao i prije ugradnje plina.
I ako sav sretan krenuo sam iz Tuzle prema Sarajevu,natankao plina i hajde reko sad je sve u redu i moze se voziti na benzin,nece se desiti nista ako vozim na plin i sve je bilo ok do sarajeva.Da bi jutros kada sam htjeo da upalim isti problem se javio na autu,nece da reaguje na benzin kako treba isti problemi kao i prije.Vise neznam sta da radim,ako imate sad kakvu ideju kako to da rijesim bilo bi dobro.
shura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 14:13   #34
dvi stvari mi padaju napamet...

- plin ti pusta u granu cak i nakon sto izgasis auto. testiraj tako da nakon voznje na plin u portapaku rucno zatvoris plin na boci i ujutro pali i vozi na benzin

- neki od plinskih injektora radi probleme i citavo podesenje u odnosu na benzin mice u plus ili minus dovoljno da ti to napravi problem prilikom paljenja na benzin. testiraj tako da bez gasa ujutro upali direktno na plin bez koristenja benzine... kako sevto radi ovisi o pojedinom plinskom uredjaju...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 14:27   #35
nemogu doc do ventila na boci,jer je ispod auta.a plin uvjek ugasim na 2 min prije nego ugasim auto.sad neznam sta bi moglo biti,jer kada palim direktno na plin auto radi normalno,kada palim direktno na benzin auto radi nenormalno.
shura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 15:10   #36
najvjerojatnije ti iz nekog razloga plin nije dobro podesen i pomice benzinsku mapu pa ti to radi probleme... u servis i vidi u cemu je stvar...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 15:17   #37
e moj druze 2 mjeseca imam ovo auto,a mjesec i pol ganjam se po servisu od plina i servisu za auto.svi kazu da je do ovih drugih.
shura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 15:31   #38
jel na benzini nakon sto odvozis neko vrime radi normalno? Je! Minjaj servisera za plin...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 15:38   #39
nakon nekog vremena odvozanog na benzinu auto radi normalno,cim odvozam nesto na plinu,onda se pokvari dal benz. mapa ili sta.tada nece na benzin normalno,ali imam garanciju na plin pa me i to jos muci.ako se ne rijesi nesto uskoro trazicu da izvade svoju opremu i ugradit cu negdje drugo.
shura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 15:41   #40
ma daj im lipo reci da kad vozis i odvozis na benzin nikakvih problema nema i da ili naprave svoj posa ili zovu nekog ko ga zna...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.