Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2015., 18:04   #41
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Osobno mi je pub kviz nezanimljiv i nikad mi nije palo na pamet odšetati do nekog kafića gdje se održava. Isto vrijedi i za tv ekran. Međutim, poklonika pub kviza ima pa neka uživaju. Koliko će to potrajati, e to mi je već zanimljivo, ali iz nekih posve drukčijih razloga.
Nema te situacije koju dobra (skupa) produkcija ne može pretvoriti u kvalitetan proizvod ali, u ovom slučaju, produkcija je očajna i viđeni proizvod nikad neće postati spektakl a zasigurno se neće prodati licenca nekom drugome.

Iako je HRT-3 (financijski) nahoče HRT-a, ovdje se fulalo u x koraka. Ni u jednom trenutku se nije tražila kvalitetna ideja (što se moglo provesti kroz nekakav natječaj za sitnu lovu, nešto čega se ne srami ni jedan BBC pa mi nije jasno zašto je HRT-u tako nešto nepoznanica) već su se prale rukice i tražila se "najpovoljnija" ponuda vanjskih proizvođača tipa "vi uložite lovu, preuzmite rizik i odradite sve, mi ćemo prikazati" (pročitao HRT-ov natječaj iz kojeg je ovo proizašlo pa znam o čemu govorim). I dobismo proizvod kakav inače ne bi ugledao svjetlo dana ni na RTZ-u 1976.

Bilo i ostalo, koliko para, toliko muzike.

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 19.12.2015. at 19:33.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 18:41   #42
Quote:
dplazin2 kaže: Pogledaj post
ne znan, dosad bijah na desetak različitih lokacija i svugdi je bila muzika u pozadini
i ponedjeljkom?
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 21:26   #43
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Nema te situacije koju dobra (skupa) produkcija ne može pretvoriti u kvalitetan proizvod ali, u ovom slučaju, produkcija je očajna i viđeni proizvod nikad neće postati spektakl a zasigurno se neće prodati licenca nekom drugome.

Iako je HRT-3 (financijski) nahoče HRT-a, ovdje se fulalo u x koraka. Ni u jednom trenutku se nije tražila kvalitetna ideja (što se moglo provesti kroz nekakav natječaj za sitnu lovu, nešto čega se ne srami ni jedan BBC pa mi nije jasno zašto je HRT-u tako nešto nepoznanica) već su se prale rukice i tražila se "najpovoljnija" ponuda vanjskih proizvođača tipa "vi uložite lovu, preuzmite rizik i odradite sve, mi ćemo prikazati" (pročitao HRT-ov natječaj iz kojeg je ovo proizašlo pa znam o čemu govorim). I dobismo proizvod kakav inače ne bi ugledao svjetlo dana ni na RTZ-u 1976.

Bilo i ostalo, koliko para, toliko muzike.
Pa kvalitetna ideja se tražila, kako nije? Bio je natječaj, a natječaj je traženje kvalitetne ideje. Ideja je bilo, to vas uvjeravam
Druga je sad stvar tu što ideja ne može proć ako ne udovoljava vrlo vrlo skromnim financijskim gabaritima HRT-a. Kategorički tvrdim da je ovo najbolje što se moglo dobiti za gotovo nepostojeći budžet.
TzeRho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 10:07   #44
Quote:
TzeRho kaže: Pogledaj post
Pa kvalitetna ideja se tražila, kako nije? Bio je natječaj, a natječaj je traženje kvalitetne ideje. Ideja je bilo, to vas uvjeravam
Druga je sad stvar tu što ideja ne može proć ako ne udovoljava vrlo vrlo skromnim financijskim gabaritima HRT-a. Kategorički tvrdim da je ovo najbolje što se moglo dobiti za gotovo nepostojeći budžet.
Ovako ti funkcioniraju dvije najveće britanske TV kuće: svaki gledatelj, ma baš svatko iz bilo kojeg zakutka naše Zemljice može poslati nekakav prijedlog servisu koji prikuplja ideje. Ako nađu nešto pametno, otkupljuju ideju i kroz svoju produkciju to dalje razvijaju.

Ameri ne vole raditi sa pojedincima ali se to onda radi na drugi način - postoje servis koji prikupljaju nezavisne ideje, scenarija... probiru ono što smatraju vrijednim pažnje i to onda guraju TV kućama zastupajući interese autora za proviziju.

Puno produkcijskih kuća radi na isti način dok neke (npr. Endemol) rade sve interno.

HRT-ov natječaj baš i nije bio traženje kvalitetne ideje koje će odraditi kroz vlastitu produkciju (iako bi to mogao raditi obzirom da su TV kuća na javnoj sisi) već je tražio producentske kuće koja će odraditi sve. Dakle, biralo se tek iz par ponuda a, obzirom na hrvatske produkcijske mogućnosti, dobili smo sukladni rezultat. To ti je kao da si osmislio perpetuum mobile ali, oni se ne žele zamlaćivati s time, ne žele čak ni pogledati o čemu govoriš već će se zadovoljiti dvotaktnim motorom samo zato jer će im ga netko drugi staviti u krilo.

Ah, šta li ja bajam. Očekivati da Prisavlje funkcionira kao start-up rasadnik?
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 15:10   #45
Čuj, očito je bio neki natječaj, ne znam sada detalje, možda je bio interni, možda su bile obaviještene/aplicirane ponude svih produkcijskih kuća. Ali čini mi se kako to biva općenito u svim državnim firmama više se dalo sve glavnim kreatorima te ideje, dakle produkciji od strane Kovača i te ekipe koji su započeli tu ideju. Ne znači nužno da bi ostale te produkcijske kuće napravile bolje ili lošije, ali sad da je bio natječaj da je HRT svim snagama tražio najbolje rješenje, nije.

bez obzira na sve, složit ćemo se tu svi, ovaj kviz je zanimljiv i gledljiv jedino nama kvizašima, ostalih 98% gledatelja HRT-a će okretati program, i to tako mora biti.
greengold is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 16:54   #46
Quote:
greengold kaže: Pogledaj post
Čuj, očito je bio neki natječaj, ne znam sada detalje, možda je bio interni, možda su bile obaviještene/aplicirane ponude svih produkcijskih kuća. Ali čini mi se kako to biva općenito u svim državnim firmama više se dalo sve glavnim kreatorima te ideje, dakle produkciji od strane Kovača i te ekipe koji su započeli tu ideju. Ne znači nužno da bi ostale te produkcijske kuće napravile bolje ili lošije, ali sad da je bio natječaj da je HRT svim snagama tražio najbolje rješenje, nije.

bez obzira na sve, složit ćemo se tu svi, ovaj kviz je zanimljiv i gledljiv jedino nama kvizašima, ostalih 98% gledatelja HRT-a će okretati program, i to tako mora biti.
Ma, bilo, prošlo. Eto, gledat ćemo (ili ne) to što imamo a stvarna kvaliteta će se pokazati tek na kraju priče. Pozdravljam pokušaj da se napravi nešto u domaćim okvirima u nadi kako će slijedeći put netko biti i ozbiljniji i pametniji u kreiranju kviza.

Pa neka bude i novi pub kviz ali se nadam kako će tada voditeljica biti nekakva Aileen (vatreno-crvene kose i zamamnog poprsja) a ne Mario Kovač a, kako moramo misliti i na natjecateljice, barmen neka bude netko poput Ted Dansona.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 19:56   #47
Quote:
sesve kaže: Pogledaj post
i ponedjeljkom?
mislim, dakako, na općekulturne

a ti si jedan provokator

večeras nova epizoda ae
__________________
Altairfan - A što je tek sa onima koji su došli na OI hodat. Pa trči, šta hodaš.
dplazin2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 21:04   #48
premalo ekipa bude u jednoj emisiji da bi se stvorila veca napetost. ovak mi se cini da ce vecina ishoda bit poprilicno jasna dok se ne dode do knockouta. i ovo s citanjem odgovora odmah nakon pitanja ubija dinamiku
__________________
Order is for idiots, genius can handle chaos.
Eng3lthal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 11:19   #49
Kaj se nemre ovo pogledati na hrti, ili tako negdje? Frend mi je navodno bio jučer...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 11:25   #50
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Kaj se nemre ovo pogledati na hrti, ili tako negdje? Frend mi je navodno bio jučer...

Mozes. Na HRTi.hr, registriraj se s nekim fake podacima (to je samo savjet, a ne i uvjet), i mozes pogledati sve unazad 72 sata.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 11:27   #51
jebiga, probala sam i nisam uspjela. očito sam malkoc mamurna idem opet probat

EDIT: Nda, treba se kliknuti na "Uživo" da bi se vidjelo emisije od posljednjih 72 sata. Malecki UI/UX fail, reklo bi se
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 12:04   #52
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
jebiga, probala sam i nisam uspjela. očito sam malkoc mamurna idem opet probat

EDIT: Nda, treba se kliknuti na "Uživo" da bi se vidjelo emisije od posljednjih 72 sata. Malecki UI/UX fail, reklo bi se
E da, da. Potrebno je Uzivo i onda listati po onoj 'vremenskoj crti'. Ni meni se to ne svidja bas jer vecina emisija koje me zanimaju nemas pod onom drugom opcijom 'videoteka'. Bitno da si nasla
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 13:35   #53
Thumbs up Medijske pohvale

http://www.index.hr/black/clanak/ima...vi/863090.aspx
Gledanost vjerojatno neće biti presudna jer sadržaj trećeg već je ionako prilagođen manjini, publici koja na TV-u želi pogledati i nešto malo drugačije od socijalnih eksperimenata s poremećenim ljudima ili emisija o slavnima koji pjevaju, plešu ili se pretvaraju da dirigiraju. Ili se maskiraju u druge slavne. Ili kuhaju. Ili treniraju neku novu vještinu. Ili na tjedan dana isključuju mobitele kako bi hladili jaja u vili i na kraju tjedna razgovarali o stvarima o kojima nemaju pojma.

Uglavnom, bit će zanimljivo vidjeti postoji li interes kvizom koji je vizualno daleko od uobičajenog, ali u svojoj srži najbliži "pravom kvizu". Kvizu u kojem nema ponuđenih odgovora, nema očekivane kvizaške scenografije, nema čak ni atraktivnog voditelja, a konačna nagrada, i to nakon 100 gladnih godina, je "mizernih" 20 tisuća kuna koje dijele na četiri dijela.

Specifičnost kviza jest i to da se radi o prvom pub kvizu na TV-u. Producenti Jadranka Cicvarić-Šiftar i Mario Kovač (ujedno i voditelj), uspjeli su stvoriti nešto novo, a to je već samo po sebi hvale vrijedan potez na koji ne nailazimo prečesto.

http://www.ravnododna.com/kvizna-sit...zne-situacije/
Zaista sam bila uvjerena da je televizija promašen medij za plasiranje ovakvog kviznog koncepta i stoga mi je bilo pravo osvježenje što mi je sinoćnja prva epizoda “Kvizne situacije” rastopila skepsu. Već nakon predstavljanja ekipa osebujnih imena (Bjorn Borg iz Garešnice, Bestidne dlačice iz Rijeke, Nemoralna pobjeda iz Zagreba), kojima se ekipe nadijevaju već po nekom nepisanom pub-kviznom pravilu i u kojima se naznačuje duhovita genijalnost njihova mala kolektiva, bilo je jasno da bi ovo moglo biti zabavno, da to nipošto više nije neka sektaška, nego supkulturna priča, i da je pub-kviz koncept, premda drastično odskače od dinamike televizijskih kvizova na koje smo navikli, zapravo moguće izvesti iz njegovog prirodnog miljea i predstaviti ga masama putem televizije.
“Kvizna situacija” je zabavna i simpatična emisija, čak i edukativna iako, ruku na srce, teško da će se itko osjećati deficitarno u trivijalnom znanju koje se u ovom tipu kvizova provjerava. Vrijedi ju gledati...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=IaBIJH-8RNI

HAJDUK TE ZOVE
Metuzalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 13:46   #54
Koncept je super i ful mi se svidja, volim kvizove pa mi nije potrebna umjetna drama...kviz bas kakav je seems just super.
jedino kaj bi promjenio je da se odgovori citaju na kraju svakog kruga, mislim da bi to bilo bolje, to mi je ipak napetije.
Pitanja su izvrsna, ocekivao sam puno teza, no ovaj rang mi bas pase, iz Potjere su vec prelagana, pubkvizaška nekad znaju biti za oznojit se, ovo je bas izmedju...bullseye drito kak treba.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 16:38   #55
De gustibus non est disputandum.

Pogledao jednu i pol epizodu i meni dosta. Treća epizoda mi je snimljena ali nemam ni malo poriva pogledat je. Da ne bude zabune, moja gledanost dosadašnjih HRT (prime time) kvizova premašuje 95%.

Jednostavno, not my cup of tea.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 17:13   #56
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
De gustibus non est disputandum.

Pogledao jednu i pol epizodu i meni dosta. Treća epizoda mi je snimljena ali nemam ni malo poriva pogledat je. Da ne bude zabune, moja gledanost dosadašnjih HRT (prime time) kvizova premašuje 95%.

Jednostavno, not my cup of tea.

P.S.

Eto, repriza je upravo na TV-u, a kako nastupa moja ljubimica Znaorica, (a tu je i Lojpur), ipak ću pogledati.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 01:12   #57
Ima li igdje pogledat na netu? Idu li te reprize također na hrt3 ili ima nešto i na prvom ili drugom programu?
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 02:39   #58
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post
Ima li igdje pogledat na netu? Idu li te reprize također na hrt3 ili ima nešto i na prvom ili drugom programu?

Samo HRT 3, a snimke unazad 48 sati imas na netu HRTi.hrt.hr, samo se registriraj i to je to.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:49   #59
Što je sad? Niko niše ništa ne komentira akonto kvizne situacije. Ni mijaaau?

Eto, meni drago da je Vargina (riđobradi) ekipa prošla. ako ništa drugo, iz generacijske solidarnosti.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 14:37   #60
Jel se to meni čini ili tu ima previše pitanja na temu filma? Nekako mi se čini da su u svakoj epizodi daleko najbrojnija.

Jučer je prvi put bila neizvjesna epizoda do zadnjeg pitanja. Al pobijedili su oni za koje se otpočetka činilo da su nekako najbolji.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.