Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama Magazina moglo bi biti:
Kokolo 5 20.00%
Ivana 1 4.00%
Tamara 4 16.00%
Piši mi 10 40.00%
Sve bi seke ljubile mornare 3 12.00%
Put putujem 14 56.00%
Idi 5 20.00%
Tri sam ti zime šaptala ime 8 32.00%
Ti si želja mog života 10 40.00%
Kako sam te voljela 3 12.00%
Suze krijem, one padaju 2 8.00%
Besane noći 0 0%
Ljube se dobri, loši, zli 6 24.00%
Rano, ranije 4 16.00%
Starimo dušo (Da mi te zaljubiti u mene) 2 8.00%
Simpatija 4 16.00%
Nostalgija 5 20.00%
Zlato jubavi 1 4.00%
Suze biserne 5 20.00%
Minut srca tvog 6 24.00%
Ginem 6 24.00%
Opijum 5 20.00%
Gutljaj vina 3 12.00%
Na svijetu sve 1 4.00%
Idi i ne budi ljude 1 4.00%
Ako poludim 3 12.00%
Kasno je 1 4.00%
Nemam snage da se pomirim 1 4.00%
Ko me zove 3 12.00%
S druge strane Mjeseca 1 4.00%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 25. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 10:40   #921
Zanimljivo da na 15 glasova nijedna pjesma nije prebacila 50%, znači da je ujednačena kvaliteta.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:17   #922
Moram priznati da mi je ova "Kad Sena pleše" dugo bila sranje, ali sam se zarazio i sad mi je odlična.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:37   #923
Treba se primjetiti da svirački i produkcijski (na prvim albumima) dosta zaostaju za beogradskim i zagrebačkim novovalnim prvacima.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 09:59   #924
Quote:
jpm kaže: Pogledaj post
Treba se primjetiti da svirački i produkcijski (na prvim albumima) dosta zaostaju za beogradskim i zagrebačkim novovalnim prvacima.
Glasao pa mi nestade struje
Mislim da grešiš a i to su nebitne stvari. Prvenac Branimira štulića je remekdelo a produkcijski je nula što i on sam kaže isto kao i prvi albumi Riblje Čorbe i to svi znaju ali u pitanju su albumi koji su pomerili nešto u tadašnjoj muzici.
Recimo da u tu tvoju sviračku produkcijsku grupu spada i Haustor koji su imali najgoru svirku od svih koje si spomenuo ali ti ih spominješ i pozitivnim smislu.
Ali da se vratim Zabranjenom Pušenju. Glasao sam samo za period kad su svi bili zajedno i u pravu je @Dile kada ne ubacuje "srpsko" zabranjeno pušenje pošto to zaista ne spada pod zvaničnu diskografiju te grupe i ne bih se ja pozivao na zvanični sajt današnjeg zabranjenog pušenja nego na https://www.discogs.com/artist/65745...&type=Releases
Tu nema greške.
O samoj grupi mogu da kažem da je toliko autentična da se razlikuje totalno od sarajevske (BIH) scene a da ne govorim koliko su drugačiji od ostalih jugoslovenskih grupa a završili su karijeru, tu prvu koju sam pratio, sa nekim našim patosom a ne kao kopija.


Neko je spomenuo i predivni recital koji nije ovde na listi pa da sa njim završim.
"Ko igra za raju i zanemaruje taktiku završiće karijeru u nižerazrednom Vratniku"
Pa ko kako shvati
Lepoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 16:45   #925


Mile je spominjao da mu je Zabranjeno pušenje bilo jedan od najdražih bendova u tinejdžerskim godinama. Iako mi je ova verzija pomalo penzionerska. Fali energije, živosti.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:28   #926
žao mi je što malo tko ili nitko u stvari ne piše o svojem iskustvu i doživljaju izvođača. obično se imenuju samo pojedine pjesme, pogotovo one kojih nema u anketi. ja Zabranjeno pušenje nisam previše doživljavao u fazi s Neletom. prvenstveno zbog toga što su u prvom planu bili tekstovi, a manje melodija, iako sd kad slušam ima zanimljivih momenata. poslušao sam album Das ist Walter, koji je dobar. ne nešto za čim bih ludovao, ali vjerojatno album i band koji najbolje prenosi emocije raje iz Sarajeva. slušajući anketu još mi se bolji čini album Dok čekaš sabah sa šejtanom, ali njega nisam poslušao. ali nije da nemam u kolekciji ništa od pušenja, imam dva albuma iz faze kad je otišao Nele. Fildžan viška i Agent tajne sile. ta dva su mi baš legla, iako će vjerojatno mnogi reći da se to ne može usporediti s ranijim albumima. sigurno je došlo do promjene zvuka, a tekstovi su emocionalniji, mirniji, nostalgični, ali još uvijek s dozom humora. novi primitivci su postali uglađeniji i meni baš dragi. sjećam se da me pjesma Pupoljak bila pokosila kad sam ju prvi put čuo, iako joj sad nisam dao glas, jer ima napretek pjesama koje su ga zaslužile. nakon Agenta tajne sile više nisam pratio jer sam imao osjećaj da će se Sejo početi ponavljati, a i manje sam pratio domaću scenu generalno. najzanimljivije mi je bilo otkriće inspiracije Hladnom pivu. nikad ih nisam povezivao, ali očito je.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:30   #927
tri za vremensku kapsulu

Djevojčice kojima miriše koža
Zenica blues
Fikreta
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:51   #928
Tjedan s domaćim (i okolnim) glazbenim legendama: GABI NOVAK

GABI NOVAK


Rođena 8. srpnja 1936. godine u Berlinu

Albumi:
Peva Gaby Novak (1961.)
Gabi (1970.)
Samo žena (1974.)
Gabi 77. (1977.)
Gabi & Arsen (1980.)
Gabi Novak (1982.)
Nada (1985.)
Pjesma je moj život (2002.)

video stream
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 18:36   #929
glasala za pet pjesama i točno svaka mi je najdraža od gabice i kuća za ptice mi je svakako najdraža.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:47   #930
Osamdesetogodišnja grand dame pjeva uživo Nadu, Pusti me da spavam, Kuću za ptice, Pamtim samo sretne dane i Vino i gitare
Pepys is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 23:11   #931
Sad sam se upravo prisetio zašto mi je poznata Arsenova pesma Nada. Posle relativno kraćeg premišljenja, shvatih da me neodoljivo podseća na jednu pesmu koju sam voleo ali čije ime nisam znao, jer je tek povremeno bila na radiju pre popriličan broj godina. Samo mi je u podsvesti bilo da je verovatno peva Bebek, rezervna opcija je bio Vajta.
Gledajući solističku diskografiju Bebeka, koja je usput sasvim podugačka, nje mi palo na pamet koja bi to pesma sličila Nadi, makar u refrenu. Ipak, potraga nije dugo trajala, odgovor je -Žuta ruža

Napisao je Novković s kraja osamdesetih, deluje li još nekom bar refrenski slična Arsenovoj? Savršenstvo.

Zadovoljan sam izborom Gabi Novak, mnoge pesme po prvi put čujem, međutim skoro da nisam čuo na listi lošu pesmu. To je svakako kompliment i njoj kao i prevashodno velikom Arsenu.
Nedostaje mi - U registraturi

Duet sa Majom Vučić mi deluje bolje od originala sa Radojkom Šverko.
Za mene je sreća

Često se puštala na srpskoj televiziji B92 (dok je nisu preuzeli Grci i satrapi od Majinog prezimenjaka).
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 00:25   #932
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post

Napisao je Novković s kraja osamdesetih, deluje li još nekom bar refrenski slična Arsenovoj? Savršenstvo.
Da, izgleda da je Novković reciklirao vlastitu melodiju.
Pepys is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 04:42   #933
išla poslušati tu zutu ruzu, kad ono tamburaši s dunava
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 19:08   #934
Quote:
Pepys kaže: Pogledaj post
Da, izgleda da je Novković reciklirao vlastitu melodiju.
Nisam imao pojma da je Novković imao udela u pesmi Nada. Iz ove perspektive to mi ne deluje toliko čudno.
Imao sam podatak da su Arsen i Došen napravili tu pesmu, ali izgleda sa je za nadu kao i sreću ipak potrebno troje. Mea Culpa.


Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
išla poslušati tu zutu ruzu, kad ono tamburaši s dunava
I to u ranim jutarnjim satima.
Potreban nam je jedan tjedan sa Bebekom pošto su kod njega radili skoro pa nespojivi tekstopisci.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 23:58   #935
Apsolutno najljepši i najdecentniji ženski glas ovih prostora. Njezina vokalna izvedba govori više od riječi, što je zaista rijetka pojava - odličan je primjer Pamtim samo sretne dane, tako divna i potresna pjesma, a Gabi je toliko dirljiva da vam se plače zbog nje, a ne melodije ili stihova.

Mladi pjevači imaju puno naučiti od nje, a prvo je ne razmetati se tonovima pa onda poraditi na izgradnji vokalne osobnosti, umjesto da pjevaju kao bastardi Mariah Carey i Shakire.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 21:34   #936
Ja bi opus Gabi Novak podijelio u dva razdoblja. Ovo prvo, iz 60-ih i 70tih mi se i nije toliko svidjelo. Uglavnom su to spore šansone i balade, nije mi baš nešto sjelo. Druga faza, iz 80-tih, mi se puno više svidjela. Moderniji pop aranžmani, to je Gabi Novak koje se ja sjećam.

Što se tiče osobnog doživljaja, nekako me najviše emotivno dojmila pjesma Plava ruža zaborava. Nisam je čuo valjda 30 godina, a sjećam se da se to dosta puštalo na radio kad sam bio klinac. Lupio me žešći flashback kad sam je opet čuo.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 22:43   #937
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Apsolutno najljepši i najdecentniji ženski glas ovih prostora.
...
...
najljepši - meni, poslije tereze najdecentniji - o, da! predivna žena


Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
...
...
Mladi pjevači imaju puno naučiti od nje, a prvo je ne razmetati se tonovima pa onda poraditi na izgradnji vokalne osobnosti, ...
slažem se za bold

ali nije svako razmetanje tonovima karikaturalno



e: tolko mi je draga, da ovdje glasam za svaku pjesmu
eto me is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:57   #938
Kad sam bila klinka, a Novak već priznata i poznata, nije mi bila posebno zanimljiva. Bilo je toliko drugih izvođača i bendova koji su više odgovarali mojim godinama i temperamentu. No, uvjerena sam da Gabi Novak nije time razbijala glavu, nego je i dalje samozatajno razvijala svoju karijeru.

Onda sam odrasla i napokon počela slušati ono štu su slušali moji roditelji, sada bez opterećenja buntovnog puberteta. Moje je uho sada uspijevalo čuti one fine nijanse u interpretaciji, koje razlikuju vrsnog od popularnog pjevača.

Bilo mi je jako teško odabrati pet pjesama. Mogla bih izabrati još jedan set od pet koji bi stajao ravnopravno uz ove izabrane Počela sam prije koji dan, pa odustala, počela, odustala... i na kraju odlučila izabrati pjesme koje su mi iz nekog razloga jako zanimljive, a vidim da ih je većina preskočila.

Hrabri ljudi su me rascmoljili u dva tri navrata.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 01:13   #939
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
i na kraju odlučila izabrati pjesme koje su mi iz nekog razloga jako zanimljive, a vidim da ih je većina preskočila.

Hrabri ljudi su me rascmoljili u dva tri navrata.
i meni je ta među 5 najmilijih.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 18:49   #940
Uživao sam slušajući Gabi Novak, mnoge pesme i van 30 odabranih pošto me je zaintrigirala svojim interpretacijama. Kod nje postoji jedan određeni standard ispod koga ne ide, ali su ipak one najpoznatije pesme zaista stvarno i najbolje. Retko to bude slučaj kod muzičara čiji su izvikani hitovi ponekad i najgore smeće koje su snimili. Ovde je kvalitet i delimičan mainstream pristojno usklađen.

Podsetila me malo na moju omiljenu pevačicu sa ovih prostora - Nenu Ivošević. Ona se proslavila, uslovno rečeno, pevajući odlične aranžmane stranih hitova na ovdašnjem jeziku. Za nju je pisao par pesama i Arsen. Iskreno se nadam da je u neko skorije vreme vidimo ovde, nevezano za potencijalno mali broj glasača.

Kad smo kod obrada, prvi put sam saznao da je Gabi pevala vanvremenski hit David Mc Williamsa - The Days Of Pearly Spencer

Mnogi su bezuspešno pokušavali da kopiraju pesmu na raznim jezicima, bez pristrasnosti ovo je moguće i najbolji cover pesme koji sam čuo, a reč je o mom velikom favoritu u raznim vremenskim razmacima. Respect!
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.