Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2016., 16:09   #1
Exclamation Vaši dužinski treninzi

Pozdrav forumaši. Ovo pitanje se odnosi samo na vaš trening(bez utrka). Zanima me koliko ste kilometara najviše istrčali u jednom komadu,a da ste to učinili samo vi solo. Znači ne u sklopu,kluba,škole. Da li kad trčite veće dužine nosite sa sobom piće,gelove,nešto treće. Ovim putem možete da ti ideju ekipi gdje da trči dužine u svojem gradu.
Ja samo prošlu zimu počeo sa nekim dužinama od 20 km no maksimalno što sam išao je 30 km (3 puta sam ponovio tu dužinu kroz zimu) . Tempom se previše ne sekiram kad trčim dužine,samo okvirno pazim da mi 10 kilometara bude oko 60 min. Živim u zapadnom djelu Zagreba,Špansko. Ruta kojom sam trčao ide nekako ovako: Start mi je bio odmah ispred zgrade gdje živim i kroz kvart sam se spustio na Zg. Aveniju i u smjeru zapada njom trčao do Jankomirskog mosta. Tamo sam prešao na drugu stranu mosta i spustio se na nasip te počeo trčati u smjeru istoka. Dok trčim tim dijelom nasipa skoro da dođem do samog motela plitvice(benzinske pumpe preko puta) koji se nalazi na Zagrebačkoj obilaznici. Zatim me put vodi nasipom uz golf terene te nikad završenu novu bolnicu. Nakon toga trčim dalje paralelno sa arenom(Lanište) i polako stižem do kajzerice i utabanog djela nasipa. Tu nastavljam uz bundek sve do mosta mladosti, prelazim na drugu stranu nasipa gdje kreće moj povratak. Nasipom tad trčim do jarunskog jezera kojeg pređem djelomično oko 2-3 km pa ulazim u Prečko(kvart) kojim dolazim do Zg. Avenije. Nju samo ovdje prijeđem i tada imam još oko kilometar do svoje zgrade. Nosio sam sa sobom pojas oko struka gdje sam stavio 0,5 flašicu punjenu „domaćim“ izotonikom (med,malo soli,limun,voda). Nekad sam još uzeo bananu,nekad sam napravio proteinske pločice,a nosio sam i gumene bombone ili samo med u vrećici. Uglavnom kombinirao sam. Nisam nosio mp4 player sa sobom jer muziku stvarno jako rijetko slušam dok trčim. Eto sada pred novu zimu i dužine htio bi čuti i vaša priče.
LP
anarkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 19:04   #2
Najvise se islo 26km s prikon,sam najvise 23,ali planira se to dizat pomalo do 30ak km
Bocu na pojasu nosin na "duzinama" od 10 do 18km,nekad cak i na 21,inace ruksak sa mijehom od 1l kojeg nosin na 18km i vise,banana obavezno na sve priko 15km,pa polovicu na 8-9,drugu oko 17-18,cesto i uzmen bombon grozđanog secera sa sobon
Gelive jos ne koristin,jer mislin da bi me "otvorili" ali planiran provat i njih
Trci se svagdi,doslovno,kombinacija ceste,mjesnih uskih ulica,vatrogasnih puteva
19ivan50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 06:32   #3
Najviše sam otrčao 46 km u sklopu priprema za maraton u Ljubljani.
To mi je bio najbrže istrčani maraton...
Obavezno je sa mnom išao mali ruksak (na koji se trebalo naviknuti) sa ićem i pićem. Jer, ako trčiš 4+ sati, treba meze...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 07:21   #4
Najduze 21, pojas s one 2 male boce vode koji mi samo smeta. Trcim prema izvoru u sumi ako je dan ( i ostatak po gradu) ili ako je noć vise krugova po mraku
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 08:48   #5
36- ciljani trening za maraton. To je bilo 5 krugova po šumi. Krugovi su dobri iz dva razloga (1) vježbaš i psihu (prolaziš 5 puta jedno te isto mjesto); (2) svakih 5-6 km možeš imati okrijepu s vodom i keksima (simulacija uvjeta na utrci).
Ako ideš normalno (ovo s krugovima je nenormalno ), onda bi svakako trebalo imati bocu s vodom/izotonikom i prilagoditi rutu tako da imaš gdje nadopuniti bocu- kad je toplije, trebalo bi popiti minimalno pola litre tekućine po satu (bar se meni čini), makar to značilo ući u birtiju i otići na wc. Ili s ruksakom i poviše tekućine.
Za Zagreb imaš ruta do mile volje, pogotovo ako imaš auto pa se možeš dovesti (još važnije poslije umoran i znojan odvesti) do "starta/cilja". S Mihaljevca/Blizneca/Šestina možeš bauljati on road ili off road po Sljemenu do mile volje, možeš isto tako kombinirati Maksimir i Dotršćinu, ako hoćeš/možeš otrčati 30+, možeš kombinirati "the best of Zagreb", pa na Maksimir i Dotršćinu ubaciti i nešto sljemenskih staza. A ako ti više odgovara ravno, nasipa ima do mile volje. Ako se strogo držiš asfalta, opet Sljeme igra, a ako voliš ravno, onda valjda Jarun, pa u krug (jer ne znam gdje drugdje bi rastegao duljinu a da ne kolidiraš sa prometom). Ako se baš želiš kazniti zbog nečega, možeš i po atletskim stazama 75 krugova :klap:
Bastard is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:26   #6
najviše 21 km, solo. Trčim od sjevernih marjanskih vrata asfaltom/trim stazom do Instituta pa asfaltom do Matejuške i natrag. To je nekih cca 15 km + još jednom do Instituta i natrag
Ništa ne nosim sa sobom jer je Marjan prepun vodenih crpki (do Instituta 7 + poviše Matejuške 1), a nahranim se kad dođem kući
__________________
Pomozite mi da vas ne ubijem.
shicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 14:54   #7
13.3km , nemam vremena za više pa makar Nedjelja. Ne nosim ništa sa sobom osim mobitela i slušalica, imam 3563 birtija uz put :-)
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 22:12   #8
Solo najviše 35km, samo uz bocu vode od 2,5dcl i 4 bombona grozđanog sečera
rexi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 20:23   #9
Najviše sam trčao 23 kilometra, i trčim isključivo po asfaltu. U mojoj okolici imam krasan asfaltirani put koji najvećim djelom ide kroz šumu, i na kojem gotovo uopće nema prometa (Inina cesta koja povezuje bušotine). Trčim bez vode i hrane i to uopće nije problem na temperaturama ispod 20 stupnjeva(trčao sam jedan služžbeni half i nekoliko na treningu i nikada nisam pio vodu). Postaje gadno kad trčim dužinu na +30 a vode nigdje.
galaktik- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:39   #10
Ja u svom kraju osim birtije nemam nikakvih vodenih stanica ili još neznam za njih
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 07:07   #11
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Ja u svom kraju osim birtije nemam nikakvih vodenih stanica ili još neznam za njih
Zvučiš mi kao da si iz kraja u kojem u birtiji ne nude vodu.
ronac zg is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 07:13   #12
da dođem u uskoj obleki i tražim vodu za šankom, bilo bi svega
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 08:44   #13
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
da dođem u uskoj obleki i tražim vodu za šankom, bilo bi svega
bilo bi ti zabavno sicher
ersteliebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:27   #14
Istrčala sam sama skoro 34 km u Maksimiru radeci krugove. To i Jarun u kombinaciji s nasipom su po meni jedina mjesta na kojima imas i wc i vodu pa mozes sam vrtiti krugove, a da ne trcis cijelo vrijeme po asfaltu.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 09:29   #15
zimi znamodvalit 30 km po nasipu i to mi je bilo najvise. volio bih jednom odvalit 42 da vidim kako bi islo, no mislim da nisam jos spreman. maratoni me za sada ne zanimaju, mozda kroz godinu dvije...

kad radim duzine uopce ne se ne zamaram tempom.
ne nosim nista sa sobom. nezamislivo mi je nositi nesto u ruci kad trcim...
nekad znam sakriti bocu vode pod nekim mostom pa je na povratku uzmem i popijem.

a vecinom planiram rute tako da prodem par puta kraj izvorske vode pa tamo popijemo i ja i moj pas. ali tada nedjem vise od 20 km...
__________________
"Mislim da je za bijeg iskoristio selidbu divljih ptica. "
jin18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:03   #16
solo najviše 18km, priprema za polumaraton i ne nosim bas nista sa sobom, ni mobitel (žena malo pizdi radi toga al ajde)
__________________
slike golih forumaša
Kobayashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:12   #17
30 km, gel u džep i lagano. Za vodu, ako nema česma ima dućan .
temistokle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 17:37   #18
Prije dvije godine sam u sklopu pripreme za ultru Sombor-Baja (61 km) istrčao 53 km. Pratila me tadašnja partnerica na biciklu i s veseljem mi dodavala vodu i bezalkoholne napitke Naposlijetku sam od vrućine kolabirao i tek navečer nakon par piva došao k sebi i drugima.
__________________
Nick mi je trebao biti Pripitomljen ali je tipkovnica rik&%$#".... evo je opet :(
Pripit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:26   #19
Ja sam jednom tjedno znao opaliti 26 km.
Uzmem flašicu od pola litre sa sobom, ( koju nakon 5 km bacim flašicu uz cestu u travu), otrčim 13 km do seoske birtije, tamo eksam pivo, pa nazad. Pokupim bačenu flašicu, ispijem politru i nastavim.
I tako godinama.
Sad je dobro nositi pojas s flašicama, u prošlom stoljeću nije bilo na tržištu.
Ima u decathlonu i intersportu, razne verzije.
Ovako s flašama koje odbaciš u travu nikad ne znaš vidi li tko, hoće li ti se ispišati u nju ili tko zna što staviti.
Neko vrijeme sam znao u tu flašicu pomiješati med i limun s vodom, ali nakon što sam tu kombinaciju probao i na maratonu i dobio proljev zbog kojeg sam izgubio 15 min, više to nisam uporabljao.
Uostalom, ako ti treba nešto škroba i šećera na samo 26 km, znači da za maraton nisi spreman.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.