Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2011., 10:31   #2881
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
hipersekrecija želučane kiseline ne može dovesti do poremećaja acdio-bazne ravoteže cijelog organizma? da, na to sam mislila..
NE,jedino jaki proljev i povraćanje s GI sustava-ali to zaista moraju biti jaki i dugotrajni.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 10:38   #2882
jedna naturpotakinja mi je rekla suprotno, zato sam se odmah i ogradila

jedno predblagdansko pitanje dr.hrvoje
mogu li popit koji jeger ove blagdane s obzirom na nexium ? 2 g nisam popila ni kap alkohola, pretpostavljam da ne, ali nada zadnja umire
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 10:48   #2883
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
jedna naturpotakinja mi je rekla suprotno, zato sam se odmah i ogradila

jedno predblagdansko pitanje dr.hrvoje
mogu li popit koji jeger ove blagdane s obzirom na nexium ? 2 g nisam popila ni kap alkohola, pretpostavljam da ne, ali nada zadnja umire
U razmaku od 2h,a kako će te se osjećati poslije to ja neznam,ali predpostavljam ne baš najbolje.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 17:30   #2884
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
U potpunosti s slažem s vašim komentarom na navedeni tekst.
Neznam gdje su onda ti svi silni ljudi s atrofičnom g.,inače i u slobodnoj prodaji imate Controloc control,tako da nezna zašto bi se hrpa ljudi u svijetu liječila IPP ako postoje takve,nemale i kako navodi dr. česte nuspojave.
Eto baš sam išao provjeriti nuspojave Controloca i među svim ti nuspojavama koje se stvarno rijetko dešavaju,nigdje nepiše ništa za atrofični gastritis.
Dakle mislim da nema ili ima vrlo male osnove za takav odgovor. Jedino se slažem da H2 blokatori imaju manje štetnosti/odnosno manje djelovanja od IPP.
Baš kako sam i mislio,jako dobar argument ste naveli za recimo Controloc control koji se može uzeti bez recepta.


Imam nekoliko pitanja za Vas pa se nadam da ćete mi odgovoriti kao i do sada jer izrazito cijenim Vaše mišljenje.


1.Da li je apsorpcija B vitamina ,kalcija,magnezija etc.. bolja kod H2 blokatora u ovom slučaju Ulcodina,za razliku IPP lijekova?

2.Prije dva mjeseca sam bio na terapiji Klaritromicinom od 1 gram dnevno,a od danas sam na Sumamedu tri dana od 500 mg na dan.Da li je to prerano po Vama?

3.Da li je tačno da se poslije Sumameda dugo vremena ne smiju uzimati antibiotici?

4.Da li je pametno da uzimam probiotike sa Sumamedom i ako da - nakon koliko vremena?

5.Smijem li koristiti Ulcodin sa Sumamedom,i eventualno opioidne analgetike ako za to bude potreba (ali ne vjerujem) recimo Tramadol?

Hvala velika za odgovore,i izvinjavam se što ih je više u jednom postu.

Veliki pozdrav.
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 20:50   #2885
Quote:
BigJason kaže: Pogledaj post
Baš kako sam i mislio,jako dobar argument ste naveli za recimo Controloc control koji se može uzeti bez recepta.


Imam nekoliko pitanja za Vas pa se nadam da ćete mi odgovoriti kao i do sada jer izrazito cijenim Vaše mišljenje.


1.Da li je apsorpcija B vitamina ,kalcija,magnezija etc.. bolja kod H2 blokatora u ovom slučaju Ulcodina,za razliku IPP lijekova?

2.Prije dva mjeseca sam bio na terapiji Klaritromicinom od 1 gram dnevno,a od danas sam na Sumamedu tri dana od 500 mg na dan.Da li je to prerano po Vama?

3.Da li je tačno da se poslije Sumameda dugo vremena ne smiju uzimati antibiotici?

4.Da li je pametno da uzimam probiotike sa Sumamedom i ako da - nakon koliko vremena?

5.Smijem li koristiti Ulcodin sa Sumamedom,i eventualno opioidne analgetike ako za to bude potreba (ali ne vjerujem) recimo Tramadol?

Hvala velika za odgovore,i izvinjavam se što ih je više u jednom postu.

Veliki pozdrav.
1.IPP vrlo rijetko uzrukuju smanjenje apsorbcije B vit.,to treba biti svarno duga uporaba s velikim dozama. Ostala apsorpcija je neometana(Ca,Mg ,itd.).
2.ABT se daje kada je potrebna ,to nema veze prije koliko ste uzimali jedan AB.
3.A to se nešto govori kao da se poslije Sumameda nemože biti bar 3mj bolestan,ali to nije istina ,dakle ponavljan ABT se daje onda kad je potrebna .
4.Možete ,razmak mora biti najmanje 2 sata.
5.Možete.
Ako još što budete trebali slobodno pitajte.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 21:10   #2886
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1.IPP vrlo rijetko uzrukuju smanjenje apsorbcije B vit.,to treba biti svarno duga uporaba s velikim dozama. Ostala apsorpcija je neometana(Ca,Mg ,itd.).
2.ABT se daje kada je potrebna ,to nema veze prije koliko ste uzimali jedan AB.
3.A to se nešto govori kao da se poslije Sumameda nemože biti bar 3mj bolestan,ali to nije istina ,dakle ponavljan ABT se daje onda kad je potrebna .
4.Možete ,razmak mora biti najmanje 2 sata.
5.Možete.
Ako još što budete trebali slobodno pitajte.
Velika hvala na brzom odgovoru dr Hrvoje. S obzirom da sam loš sa znanjem o interakcijama antibiotika i ostalih lijekova ovo mi je puno pomoglo.Za sada nemam više pitanja.

Veliko hvala još jednom,i lijep pozdrav.
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 21:18   #2887
Quote:
BigJason kaže: Pogledaj post
Velika hvala na brzom odgovoru dr Hrvoje. S obzirom da sam loš sa znanjem o interakcijama antibiotika i ostalih lijekova ovo mi je puno pomoglo.Za sada nemam više pitanja.

Veliko hvala još jednom,i lijep pozdrav.
Nema na čemu i drugi put.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 00:28   #2888
Možda malo neobično pitanje, ali ... Mogu li određeni vitamini tj.dodaci prehrani (konkretno kalcij) smanjiti/prekriti želučane tegobe?
Unaprijed hvala!
sunny05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 11:29   #2889
Quote:
sunny05 kaže: Pogledaj post
Možda malo neobično pitanje, ali ... Mogu li određeni vitamini tj.dodaci prehrani (konkretno kalcij) smanjiti/prekriti želučane tegobe?
Unaprijed hvala!
Ne.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 15:15   #2890
Hvala na odgovoru!

Al sad mi niš nije jasno. Mjesecima sam mogla jesti samo prepečenac i kuhanu piletinu (al doslovno od 95%hrane bi mi bilo slabo) i nedavno sam počela uzimati kalcij, nakon 2-3 dana počela jesti skoro sve i manje više sam dobro. Još osjećam da mi neka hrana ne odgovara, ali to nije ni sijena onog šta je bilo prije. Nisam mogla ni vidit voće (osim naranča,mandarina i klementima-bizarno znam) i povrće, te kavu i čajeve (ovo zadnje se niti ne usudim probati još jer je reakcija bila katastrofalna). Od nabrojanog sam imala najgore napade, ali i skoro sve drugo bi mi izazivalo nekakvu reakciju. Najčešći simptomi:bolovi u želucu, jaaako bi se napuhla (nakon čega bi usljedili vjetrovi), knedla u grlu, tahikardija, vrtoglavica, općenita slabost i mučnina-mogla sam samo ležati u krevetu i čekati da prođe. Pokušala sam uzimati ulcodyin, ali nije pomagao.
Oduvijek sam osjetljivija na hranu od ostatka planete, ali u proteklih godinu-dvije se stanje pogoršalo, a ove jeseni stvarno prešlo granicu izdrživog.

Očito sam ja neki čudan slučaj.
Priznajem da nisam bila na nikakvim pretragama iako mi je jasno da ću prije ili kasnije morati... Osobno sumnjam na hijatalnu herniju (i to nije od jučer, samo sam vježbanjem pogoršala stanje) jer imam tu neku izbočinu tj. loptu na desnoj strani želuca odmah ispod rebra.

Za sada ću nastaviti s kalcijem do daljnjeg... I smanjila sam vježbanje
sunny05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 20:02   #2891
Quote:
sunny05 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru!

Al sad mi niš nije jasno. Mjesecima sam mogla jesti samo prepečenac i kuhanu piletinu (al doslovno od 95%hrane bi mi bilo slabo) i nedavno sam počela uzimati kalcij, nakon 2-3 dana počela jesti skoro sve i manje više sam dobro. Još osjećam da mi neka hrana ne odgovara, ali to nije ni sijena onog šta je bilo prije. Nisam mogla ni vidit voće (osim naranča,mandarina i klementima-bizarno znam) i povrće, te kavu i čajeve (ovo zadnje se niti ne usudim probati još jer je reakcija bila katastrofalna). Od nabrojanog sam imala najgore napade, ali i skoro sve drugo bi mi izazivalo nekakvu reakciju. Najčešći simptomi:bolovi u želucu, jaaako bi se napuhla (nakon čega bi usljedili vjetrovi), knedla u grlu, tahikardija, vrtoglavica, općenita slabost i mučnina-mogla sam samo ležati u krevetu i čekati da prođe. Pokušala sam uzimati ulcodyin, ali nije pomagao.
Oduvijek sam osjetljivija na hranu od ostatka planete, ali u proteklih godinu-dvije se stanje pogoršalo, a ove jeseni stvarno prešlo granicu izdrživog.

Očito sam ja neki čudan slučaj.
Priznajem da nisam bila na nikakvim pretragama iako mi je jasno da ću prije ili kasnije morati... Osobno sumnjam na hijatalnu herniju (i to nije od jučer, samo sam vježbanjem pogoršala stanje) jer imam tu neku izbočinu tj. loptu na desnoj strani želuca odmah ispod rebra.

Za sada ću nastaviti s kalcijem do daljnjeg... I smanjila sam vježbanje
1.Ako vam je bolje uz Ca onda ga uzimajte
2.Potrebna je obrada kod vas.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 17:57   #2892
Quote:
sunny05 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru!

Al sad mi niš nije jasno. Mjesecima sam mogla jesti samo prepečenac i kuhanu piletinu (al doslovno od 95%hrane bi mi bilo slabo) i nedavno sam počela uzimati kalcij, nakon 2-3 dana počela jesti skoro sve i manje više sam dobro. Još osjećam da mi neka hrana ne odgovara, ali to nije ni sijena onog šta je bilo prije. Nisam mogla ni vidit voće (osim naranča,mandarina i klementima-bizarno znam) i povrće, te kavu i čajeve (ovo zadnje se niti ne usudim probati još jer je reakcija bila katastrofalna). Od nabrojanog sam imala najgore napade, ali i skoro sve drugo bi mi izazivalo nekakvu reakciju. Najčešći simptomi:bolovi u želucu, jaaako bi se napuhla (nakon čega bi usljedili vjetrovi), knedla u grlu, tahikardija, vrtoglavica, općenita slabost i mučnina-mogla sam samo ležati u krevetu i čekati da prođe. Pokušala sam uzimati ulcodyin, ali nije pomagao.
Oduvijek sam osjetljivija na hranu od ostatka planete, ali u proteklih godinu-dvije se stanje pogoršalo, a ove jeseni stvarno prešlo granicu izdrživog.

Očito sam ja neki čudan slučaj.
Priznajem da nisam bila na nikakvim pretragama iako mi je jasno da ću prije ili kasnije morati... Osobno sumnjam na hijatalnu herniju (i to nije od jučer, samo sam vježbanjem pogoršala stanje) jer imam tu neku izbočinu tj. loptu na desnoj strani želuca odmah ispod rebra.

Za sada ću nastaviti s kalcijem do daljnjeg... I smanjila sam vježbanje
Kako kaže kolega , lijepo vi povadite osnovne nalaze ,UZV abdomena ,enzime pa će se malo bolje vidjeti stanje i napravite to što prije.
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 22:37   #2893
Hvala na odgovorima!
Odugovlačim s odlaskom kod doktora, ali ću se očito morati pokrenuti.
sunny05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 10:55   #2894
Da se javim,ja sam ipak uspjela obavit pijuckanje barijeve kaše nalaze dobivam u utorak,al doktor mi je reko za vrijeme snimanja da imam presavinuti želudac? Itko zna kaj to je?
marinchek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 12:30   #2895
Quote:
marinchek kaže: Pogledaj post
Da se javim,ja sam ipak uspjela obavit pijuckanje barijeve kaše nalaze dobivam u utorak,al doktor mi je reko za vrijeme snimanja da imam presavinuti želudac? Itko zna kaj to je?
Ništa strašno ali malo hrana sporije prolazi i eventualno malo tegoba i zbog toga
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 15:13   #2896
pozdrav, imala bi pitanje za dr. hrvoja

imam 30 god, normalne tjelesne težine, od malena najviše problema sa želucem i ostalim bolovima u trbuhu, najviše zbog podložnosti stresu, kroz cijelu srednju i faks me pratio te pridonio čestim bolovima u trbuhu.
prvu gastroskopiju radila 2007. pošto peptoran nije pomogao, tada ustanovljen ezofagitis 2 stupnja, hp negativan, terapija controlocom 40mg, zatim nastavila po potrebi 20mg. nakon toga bilo dobro, povremeno se ponavljali bolovi, ali rijeđe.
pošto mi se javili još neki simptomi 2008. učinila i kolonoskopiju i gastroskopiju, pasažu crijeva, ct, uzv abdomena, čak je bila i sumnja na celijakiju pa rađeni i ti testovi, no svi nalazi uredni.
tada na gastroskopiji nalaz sluznice uredan, ali je daljnjom biopsijom utvrđen kronični gastritis i biopsija sluznice 2 stupnja. preporuka mediteranska prehrana, izbjegavanje stresa..
od tada uglavnom dobro, bez većih tegoba, bolova u trbuhu nema, niti žgaravica, po potrebi uzimam controloc 20mg.
no, prije mjesec dana mi se javila u noći jako jaka bol u leđima, dubinski između lopatica, i trajala oko sat vremena, također mi se javila i u lijevoj ruci.
dr smatra da bi bila u vezi kralježnica, mada ja nisam baš sigurna da bi se radilo o tome. od tada se to još jedamput ponovilo ali u puno manjoj mjeri.
par puta se pojavila i bol u prsima i titranje srca koje je trajalo 2-3 dana.
također mi se javio i suhi nadražujući kašalj u trajanju od tjedan dana, al je bio povezan i s alergijom koja mi se povremeno javlja, pa sada čekam na alergološko testiranje.dr me preslušala i nalaz b.o.
i još jedan simptom je bol u grlu, ali ne klasična grlobolja nego samo kod pokušaja govora i gutanja, javilo se iznenada jedno popodne, tako da gotovo nisam mogla govoriti i trajalo samo taj dan, idući u puno manjem opsegu.znači nije bila promuklost, glas je bio očuvan i mogla sam govorit ali zbog boli koja bi tada nastupila nisam mogla.
nije mi jasno dal je to sve možda povezano, ili se slučajno pojavilo, pa me zanima dal bi trebala možda koje dodatne pretrage napraviti.
nalaz krvi je uredan, na uzv abdomena sam naručena, da li bi trebala učiniti i gastroskopiju? nije mi baš mila pretraga, i GE mi je rekao da radim po potrebi, u slučaju kakvog pogoršanja. sad ni sama nisam sigurna da li treba, s obzirom da mi je život dosta stresan i da je možda sve i na psihičkoj osnovi.
kako često bi osobe s kroničnim gastritisom trebale raditi gastroskopiju?
unaprijed hvala
Ianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 15:33   #2897
Quote:
Ianna kaže: Pogledaj post
pozdrav, imala bi pitanje za dr. hrvoja

imam 30 god, normalne tjelesne težine, od malena najviše problema sa želucem i ostalim bolovima u trbuhu, najviše zbog podložnosti stresu, kroz cijelu srednju i faks me pratio te pridonio čestim bolovima u trbuhu.
prvu gastroskopiju radila 2007. pošto peptoran nije pomogao, tada ustanovljen ezofagitis 2 stupnja, hp negativan, terapija controlocom 40mg, zatim nastavila po potrebi 20mg. nakon toga bilo dobro, povremeno se ponavljali bolovi, ali rijeđe.
pošto mi se javili još neki simptomi 2008. učinila i kolonoskopiju i gastroskopiju, pasažu crijeva, ct, uzv abdomena, čak je bila i sumnja na celijakiju pa rađeni i ti testovi, no svi nalazi uredni.
tada na gastroskopiji nalaz sluznice uredan, ali je daljnjom biopsijom utvrđen kronični gastritis i biopsija sluznice 2 stupnja. preporuka mediteranska prehrana, izbjegavanje stresa..
od tada uglavnom dobro, bez većih tegoba, bolova u trbuhu nema, niti žgaravica, po potrebi uzimam controloc 20mg.
no, prije mjesec dana mi se javila u noći jako jaka bol u leđima, dubinski između lopatica, i trajala oko sat vremena, također mi se javila i u lijevoj ruci.
dr smatra da bi bila u vezi kralježnica, mada ja nisam baš sigurna da bi se radilo o tome. od tada se to još jedamput ponovilo ali u puno manjoj mjeri.
par puta se pojavila i bol u prsima i titranje srca koje je trajalo 2-3 dana.
također mi se javio i suhi nadražujući kašalj u trajanju od tjedan dana, al je bio povezan i s alergijom koja mi se povremeno javlja, pa sada čekam na alergološko testiranje.dr me preslušala i nalaz b.o.
i još jedan simptom je bol u grlu, ali ne klasična grlobolja nego samo kod pokušaja govora i gutanja, javilo se iznenada jedno popodne, tako da gotovo nisam mogla govoriti i trajalo samo taj dan, idući u puno manjem opsegu.znači nije bila promuklost, glas je bio očuvan i mogla sam govorit ali zbog boli koja bi tada nastupila nisam mogla.
nije mi jasno dal je to sve možda povezano, ili se slučajno pojavilo, pa me zanima dal bi trebala možda koje dodatne pretrage napraviti.
nalaz krvi je uredan, na uzv abdomena sam naručena, da li bi trebala učiniti i gastroskopiju? nije mi baš mila pretraga, i GE mi je rekao da radim po potrebi, u slučaju kakvog pogoršanja. sad ni sama nisam sigurna da li treba, s obzirom da mi je život dosta stresan i da je možda sve i na psihičkoj osnovi.
kako često bi osobe s kroničnim gastritisom trebale raditi gastroskopiju?
unaprijed hvala
Dali te tegobe prolaze na Controloc?
Uz UZV abdomena koji čekate potrebna je obrada krvi (KKS,CRP,AST,ALT,GGT,amilaza s/u,bilirubin,Fe,UIBC,LDH)
Dali je stolica uredna,boja?
Jeste li gubili na težini?
Dali uz susp. disfagiju,imate još kakve tegobe vezane za trbuh?
Individualno,ovisi o tipu,ostalom nalazu itd.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 09:02   #2898
Question

Kako je moguće da mi ni nakon dva tjedna nije posebno bolje, a pila sam 8O mg controloca prvi tj, a zatim nastavljam s 20, 0, 40 mg.

i dalje osjećam bol kao da mi je prazan želudac pa čak i nakon jela, a pogotovo kad je stvarno prazan, a ujutro bez obzira na večernju dozu od 40mg controloca me peče grlo i jednjak i osjećam gorčinu.

ipp već godinama pijem i simptomi su gotovo uvijek istog intenziteta. da ponovim ovo su zadnje dijagnoze nakon 4te gastroskopije
GERB gr II
HERNIA HIATALIS AXILARIS, HIPEREMIJA SLUZNICE DISTALNOG DIJELA JEDNJALA
GASTRITIS EROSIVA(antralno)
BULBITIS EROSIVA

uzv abdomena je uredan, kks i jetrene probe također...
zašto te erozije ne zarastu, da li je moguće da se sluznica ne može nikako regenerirati jer mi je ta zaštitna barijera potpuno neučinkovita te sluznica više ne luči već što bi trebala da se zaštiti od kiseline ili žući ..... možda mi je doktor zbog toga prepisao de -nol kapsule, ali ih nigdje ne mogu naći i po onom što ste vi pisali neznam da li mi ih je pametno pit s obzirom da imam nekih problema s bubrezima

Zadnje uređivanje doll041 : 28.12.2011. at 09:05. Reason: krivi text i dodatak
doll041 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 16:01   #2899
Quote:
doll041 kaže: Pogledaj post
Kako je moguće da mi ni nakon dva tjedna nije posebno bolje, a pila sam 8O mg controloca prvi tj, a zatim nastavljam s 20, 0, 40 mg.

i dalje osjećam bol kao da mi je prazan želudac pa čak i nakon jela, a pogotovo kad je stvarno prazan, a ujutro bez obzira na večernju dozu od 40mg controloca me peče grlo i jednjak i osjećam gorčinu.

ipp već godinama pijem i simptomi su gotovo uvijek istog intenziteta. da ponovim ovo su zadnje dijagnoze nakon 4te gastroskopije
GERB gr II
HERNIA HIATALIS AXILARIS, HIPEREMIJA SLUZNICE DISTALNOG DIJELA JEDNJALA
GASTRITIS EROSIVA(antralno)
BULBITIS EROSIVA

uzv abdomena je uredan, kks i jetrene probe također...
zašto te erozije ne zarastu, da li je moguće da se sluznica ne može nikako regenerirati jer mi je ta zaštitna barijera potpuno neučinkovita te sluznica više ne luči već što bi trebala da se zaštiti od kiseline ili žući ..... možda mi je doktor zbog toga prepisao de -nol kapsule, ali ih nigdje ne mogu naći i po onom što ste vi pisali neznam da li mi ih je pametno pit s obzirom da imam nekih problema s bubrezima
1.Jeli pokušana terapija Reglanom ili Metropranom?
2.Obzirom da su tegobe dugotrajne i slabo jenjavaju na terapiju,potrebno je razmisliti o kirurškom antirefluksnom zahvatu. A prije toga,ali i bez da se razmišlja o kirurškom zahvatu,potrebno (bilo bi dobro)učiniti/ponoviti: 1.UZV abdomena,s posebnim osvrtom na žučnjak i pankreas, a u slučaju da se nebi mogli izdiferencirati učiniti CT abd.
2.Vađenje krvi (B12,folna kiselina,žučne kiseline,gastrin,KKS,CRP,AST,ALT,GGT,ALP,amilaza,l ipaza,kreatinin,urea,Fe,UIBC,feritin,K,Na,Cl,Ca,Mg ,LDH,CK)
2 b. Stolica na krv
3.EGD s PDH-om.
4. ph i manometriju jednjaka,ev. bilimetriju.
5.Pregled GE.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 18:57   #2900
dali helicobacter pylori uzrokuje temperaturu od oko 37.2 stupnja?
imam problem sa stalnim bolovima oko zeludca. imam povrat sadrzaja, žgaravicu i sad imam i temperaturu oko 37,2-3.
imam dijagnozu i anksiozno-depresivan
White Strike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.