Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2009., 13:47   #1
FAZA MOTORA

Zanima me kako da ufazim motor dizela, auto je peugeot 306 xrd iz 95 god.Hitno mi je pa ako netko zna ista neka proba odg odmah...HVALA
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 14:17   #2
Zašro bi ti ufazio motor , da nisi možda skidao zupčasti remen i vrtio ili što si već radio .
Postaviti motor u fazu bi značilo postaviti grebenastu osovinu u položaj da su ventili npr. prvog cilindra zatvoreni , dalje da je radilica s prvim cilindrom u gornjoj mrtvoj točki i da je pumpa visokog pritiska špricnula gorivo na šprici za prvi cilindar.Za sve to imaš oznake na remenici radilica , grebenasta osovina i pumpa visokog pritiska. Ako nisi radio , a vidim da nisi nemoj , nađi majstora , krivo namješteno može izazvati jako velik kvar.
alkoholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 15:41   #3
Nisi napisal koji je motor. 1.8D, 1.9D ili 1.9D Turbo.

Ovo je za 1.9D Turbo, al čini mi se da je isto i na ostalim motorima.




Uživaj
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 11:56   #4
Quote:
alkoholik kaže: Pogledaj post
Zašro bi ti ufazio motor , da nisi možda skidao zupčasti remen i vrtio ili što si već radio .
Postaviti motor u fazu bi značilo postaviti grebenastu osovinu u položaj da su ventili npr. prvog cilindra zatvoreni , dalje da je radilica s prvim cilindrom u gornjoj mrtvoj točki i da je pumpa visokog pritiska špricnula gorivo na šprici za prvi cilindar.Za sve to imaš oznake na remenici radilica , grebenasta osovina i pumpa visokog pritiska. Ako nisi radio , a vidim da nisi nemoj , nađi majstora , krivo namješteno može izazvati jako velik kvar.
kaze se bregasta ne grebenasta... to je radio covjek od osamdeset godina i sve krivo ufazio...na zamasnjaku ima dvije oznake ove druge sam sve naso.
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.