Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2019., 21:14   #1
Kako se početi baviti turizmom?

Lijepi pozdrav svima

Molim za pomoć pošto sam totalno ne upućena. Nitko u obitelji i bližnjih se ne bavi turizmom pa evo tražim ovdje prve informacije odakle započeti. Znači, zadnjih nekoliko godina imam obrt koji nema veze s turizmom, koji posluje vrlo dobro, ali muku mučimo s neplatišama. Znamo čekati i po nekoliko mjeseci da nam plate za pružene usluge. Sve to me je ponukalo da razmišljam o dodatnim načinima zarade. Imam sreće da imam dvije kuće uz more, u koje povremeno navratim za svoj gušt i odmor. Nekada smo bili jedini koji su imali na tom područiju kuću, a s vremenom niknulo je cijelo naselje u kojem se svi bave iznajmljivanjem. Želja mi je uključit se u tu priču, a još više sam se zagrijala za tu ideju kad sam naletjela na netu kreditiranje za turizam od strane HBOR-a. S obzirom da je riječ o dvije starije kuće koje zahtjevaju skoro pa kompletnu adaptaciju, kamata od 1,7% na 17 godina i s 4 godine počeka zvući dosta primamljivo. E sad volja je tu, al bi mi dobrodošao savijet odakle početi? Kako registrirati kuće za odmor, koji je prvi korak kredit ili registracija? Eto tko ima strpljenja za objasnit mi priču plz help i puno hvala!
__________________
"In the depth of winter, I finally learned that within me there lay an invincible summer."

Zadnje uređivanje simiket : 05.05.2019. at 21:18. Reason: Gram. pogreška
simiket is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2019., 08:59   #2
Postavila si jako široko i općenito pitanje .
Prvo što bi bilo potrebno napraviti je osnovna kalkulacija na osnovu popunjenosti i cijena.Ona ovisi o lokaciji i mikrolokaciji , vrsti i veličini objekta(broju smještajnih jedinica).Svaka od tih stavki nosi određeni profil gostiju i određenu ciljanu skupinu,ali i određuje utrošak vremena vlasnika i potrebnog angažiranog osoblja.Na osnovu ciljane skupine gostiju treba prilagoditi stanje objekta što daje potreban iznos ulaganja.
To je ,naravno,tek početak.
trut is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2019., 13:32   #3
S obzirom da si ojačala živce s tim neplatišama, pretpostavit ćemo da si ispunila i uvjet "konjski živci" za rentanje apartmana/kuće.
Ako si pak živce pogubila s neplatišama, ovamo nije ništa ugodnije.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2019., 15:13   #4
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
S obzirom da si ojačala živce s tim neplatišama, pretpostavit ćemo da si ispunila i uvjet "konjski živci" za rentanje apartmana/kuće.
Ako si pak živce pogubila s neplatišama, ovamo nije ništa ugodnije.
hahahaaa,dobra.I istinita.Vrlo često ljudi jednostavno imaju krivu predodžbu o količini vremena ,živaca i utrošenog rada,pa to niti ne kalkuliraju.
trut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.