Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2010., 11:07   #401
Quote:
sonik kaže: Pogledaj post
Ovo što je 2205 napisala,ne mogu vjerovat da bi netko bio toliko lud pa navlačio ljepilo na stiropor bez mrežice,to popuca već sljedeći dan,a da ne pričamo o nekoliko mjeseci ili godina.Možda je i ljepilo bilo staro.Znam osobno da neki proizvođači daju posebne akcije na palete takvog ljepila kojem je dobrano prošao rok, pa razno razni majstori privučeni "povoljnom cijenom" to brzo pokupe i onda plasiraju u paketu "ruke +materijal" uz dobru maržu.
Ovisi i u kakvim je vremenskim uvjetima ljepilo navlačeno,ako je vani vruće,ljepilo zna "pregorit" ili prehladno onda preko noći smrzne.U oba slučaja je posljedica pucanje i osipanje.

Domi koliko uzimaš po m2,ruke me interesiraju+ tvoja skela,stiropor je postavljen i izgletan ljepilom i mrežicom,moj materijal: akrilat(ili silikat,nisam još načisto,tvoja preporuka?),grund i kulir,sve skupa cca.400m2???

Samo za ruke za završni ti je 35,00 kuna po m2 + skela u ovom slučaju u režiji cca 4000,00 kuna. Jedino ti ne mogu reći točnu cijenu dok ne pogledam gradilište, prije dva dana me je zvao jedan gospodin zvao isto takva situacija radili su mu ljudi iz Bosne i napravili su tako loše da takvo šta nisam nikad vidio i prije završnoga ima posla i košta skoro kao i ruke za završni, jer ima toliko popravaka da boli glava ljepilo su izvlačili sa gleterima umjesto leptirima itd. Javi se na porukom na privat pa ako sam u tvom kraju mogu pogledati.
domi0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 11:11   #402
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
procitala sam svih ovih nekoliko stranica, i nisam bas nasla odgovor iako se je raspravljalo o tome, pa evo , nemoj te zamijerit, ja cu opet pitat, cini mi se da jedni ovako, drugi onako i vijecno ce ostat dilema oko toga:

na stiropor stavljat silikonsku ili akrilnu fasadu ???
kuca se nalazi na moru.

jedni kazu ne akril, nastaju fleke na fasadi, drugi kazu ne silikon, to onda nista ne dise ?
muz namjerava stavit akril......

budi pametan......
Evo pokušat ću pomoći ako uspijem

AKRILAT : Žbuka na osnovi vodene disperzije akrilatnog kopolimera u zrnatim Z i žljebastim R strukturama, u veličinama od 1-2,5 mm, završni sloj u EPS sustavu.

SILIKAT : Žbuka na osnovi kalijeva vodenog stakla i vodene disperzije akrilatnog kopolimera u zrnatim Z i žljebastim R strukturama u veličinama od 1-2,5 mm završni sloj MW i ESP sustavu.




AKRILAT pogodne podloge: sve nosive podloge
mogućnost nanošenja na stare naliče: disperzijske i silikonske boje
zaštita betona: dobra obavezno grundirati podglogu

SILIKAT pogodne podloge: samo mineralne podloge
mogućnost nanošenja na stare naliče: silikatne i silikonske boje
zaštita betona: uvjetno dobra nanošenjehidrofobirajućeg grunda



Izbor boja

Akrilat - Široka paleta pastelnih (svijetlih), srednjih i dubokih tonova

SILIKAT - Pastelni tonovi (svijetliji), prevladavaju prirodne (zemljane) nijanse


Znači u svakom slučaju je bolji Akrilat. Jedino ako nisi mislio na silikonsku žbuku ili Si-Si žbuku i u tom slučaju preporučujem akrilat. Imaš veći izbor tonova nema posebne pripreme podloge, kasnije možeš bojati sa svim bojama... Cijena nije neka razlika čak ja radim po istoj cijeni i akrilat i silikat.
domi0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 14:28   #403
Quote:
domi0404 kaže: Pogledaj post
Evo pokušat ću pomoći ako uspijem

AKRILAT : Žbuka na osnovi vodene disperzije akrilatnog kopolimera u zrnatim Z i žljebastim R strukturama, u veličinama od 1-2,5 mm, završni sloj u EPS sustavu.

SILIKAT : Žbuka na osnovi kalijeva vodenog stakla i vodene disperzije akrilatnog kopolimera u zrnatim Z i žljebastim R strukturama u veličinama od 1-2,5 mm završni sloj MW i ESP sustavu.




AKRILAT pogodne podloge: sve nosive podloge
mogućnost nanošenja na stare naliče: disperzijske i silikonske boje
zaštita betona: dobra obavezno grundirati podglogu

SILIKAT pogodne podloge: samo mineralne podloge
mogućnost nanošenja na stare naliče: silikatne i silikonske boje
zaštita betona: uvjetno dobra nanošenjehidrofobirajućeg grunda



Izbor boja

Akrilat - Široka paleta pastelnih (svijetlih), srednjih i dubokih tonova

SILIKAT - Pastelni tonovi (svijetliji), prevladavaju prirodne (zemljane) nijanse


Znači u svakom slučaju je bolji Akrilat. Jedino ako nisi mislio na silikonsku žbuku ili Si-Si žbuku i u tom slučaju preporučujem akrilat. Imaš veći izbor tonova nema posebne pripreme podloge, kasnije možeš bojati sa svim bojama... Cijena nije neka razlika čak ja radim po istoj cijeni i akrilat i silikat.
Tako je.Upravo sam tako nešto napisao prije 9 dana.U većem dijelu se slažem
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:25   #404
Siloxan

Da malo podignem temu...
Bliži se proljeće i vrijeme za nanošenje fasade na novogradnju.
Skupio sam razne ponude, i akrilat i silikat, a među inima našao se jedan fasadni sustav, cjenovno vrlo prihvatljiv, temeljen na siloxanu (proizvođač haering; uvoznik gifiks gm).
Ima li netko iskustva sa tim sistemom? Da napomenem da planiram staviti 10 cm EPS izloaciju.
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 19:29   #405
Zanima me koje bi bilo najbolje rjesenje za dovrsenje fasade. Naime gornji dio kuce ima rijesenu fasadu sa bijelim sepom, a prizemlje je samo fino ozbukano (tako to stoji vec dvadesetak godina)
Uglavnom, treba mi neko maksimalno jeftino rjesenje da popituram taj donji dio kako bih rijesila estetiku. Kvaliteta mi u ovom trenu nije prioritet nazalost, hocu samo da se napravi brzo i jeftino kako bi kuca ljepse izgledala. Sto mi preporucate i koja bi bila cijena za takav zahvat? (ne mora biti sep, mislim da bi kombinacija sepa gore i neceg "glatkijeg" dolje isto bila OK, ili?)
Sto kazete na akrilni fasadex? Koliko kostaju ruke za to?
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 19:58   #406
Quote:
mbubnjar kaže: Pogledaj post
Da malo podignem temu...
Bliži se proljeće i vrijeme za nanošenje fasade na novogradnju.
Skupio sam razne ponude, i akrilat i silikat, a među inima našao se jedan fasadni sustav, cjenovno vrlo prihvatljiv, temeljen na siloxanu (proizvođač haering; uvoznik gifiks gm).
Ima li netko iskustva sa tim sistemom? Da napomenem da planiram staviti 10 cm EPS izloaciju.
Dva puta sam ga do sada radio i nije loš(3+).Ja se držim provjereni marki:Caparol,Rofiks,Baumit itd.Baš tim redom,vjerovatno neko misli drukčije ali...
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:04   #407
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
Zanima me koje bi bilo najbolje rjesenje za dovrsenje fasade. Naime gornji dio kuce ima rijesenu fasadu sa bijelim sepom, a prizemlje je samo fino ozbukano (tako to stoji vec dvadesetak godina)
Uglavnom, treba mi neko maksimalno jeftino rjesenje da popituram taj donji dio kako bih rijesila estetiku. Kvaliteta mi u ovom trenu nije prioritet nazalost, hocu samo da se napravi brzo i jeftino kako bi kuca ljepse izgledala. Sto mi preporucate i koja bi bila cijena za takav zahvat? (ne mora biti sep, mislim da bi kombinacija sepa gore i neceg "glatkijeg" dolje isto bila OK, ili?)
Sto kazete na akrilni fasadex? Koliko kostaju ruke za to?
Najeftinije ti je pofarbati sa akrilnom fasadnom bojom.Cijena ti je oko 50-tak kuna sa materijalom i skelom.Sve ostale varijante gletanje ,sep i dr. su bolje varijante ali i skuplje
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:21   #408
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Najeftinije ti je pofarbati sa akrilnom fasadnom bojom.Cijena ti je oko 50-tak kuna sa materijalom i skelom.Sve ostale varijante gletanje ,sep i dr. su bolje varijante ali i skuplje
Znaci bila sam na dobrom tragu, hvala

Vidjela sam na webu jedne istarske firme da za 75 kn po kvadratu rade impregnaciju, gletanje i premaz fasadexom (to je s uracunatim materijalom) da li je to dobra cijena?
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:52   #409
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
Znaci bila sam na dobrom tragu, hvala

Vidjela sam na webu jedne istarske firme da za 75 kn po kvadratu rade impregnaciju, gletanje i premaz fasadexom (to je s uracunatim materijalom) da li je to dobra cijena?
Cijena je tak-tak ali ima tu drugi problem.Poslije gletanja bi trebala ići fasada(sep ili akril-silikat) a ne fasadex .Znači :impregnacija.gletanje,fasada.To je ona malo skuplja varijanta ali daleko kvalitetnija.poz
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:19   #410
a impregnacija pa fasadex samo?
Zbuka je vizualno u dobrom stanju.....
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:34   #411
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
a impregnacija pa fasadex samo?
Zbuka je vizualno u dobrom stanju.....
Impregnacija i 2x preći sa fasadeksom(valjak) i bit će ok. poz
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 23:16   #412
Molim znalce da me posavjetuju o materijalu i njihovoj kvaliteti.

Na proljeće bih radio fasadu, stiropor 10 cm.
Gledao sam Baumit fasadne sustave i da ih dijele u četiri kategorije (Baumit topli dom, evergreen, openplus i open nano plus). Jesu li kvalitetni i isplativi ili trebam nešto drugo?

Recimo usporedba najjeftiniji "topli dom" i "openplus" kao skuplji?
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 23:32   #413
Quote:
mbubnjar kaže: Pogledaj post
Da malo podignem temu...
Bliži se proljeće i vrijeme za nanošenje fasade na novogradnju.
Skupio sam razne ponude, i akrilat i silikat, a među inima našao se jedan fasadni sustav, cjenovno vrlo prihvatljiv, temeljen na siloxanu (proizvođač haering; uvoznik gifiks gm).
Ima li netko iskustva sa tim sistemom? Da napomenem da planiram staviti 10 cm EPS izloaciju.
Garantiram najkvalitetniji fasadni sustav sa prihvatljivim cijenama.

Silikatno-silikonska završna žbuka ili siloxan, odlično predobro, ostali se mogu posramiti prema toj kvaliteti. Posjetite stranice Gifiks.
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.01.2011., 11:48   #414
A sad malo drugačije pitanje o fasadama. Nije vezano uz tehniku nego uz umjetnost...
Naime, zanima me koji su trenutni trendovi u oblikovanju i odabiru boja fasada?
Malo pratim u posljednje vrijeme nove fasade, pa primjetih da su trendi dvobojne fasade (neka tamnija boja + neka "kričava"?) te vertikalne linije kod ubacivanja druge boje.
Isto tako, vidim da se više rubovi oko prozora više ne boje u neku drugu boju (ne mogu se sjetiti kak se to zove).
S obzirom da nemam smisla za umjetnost nek mi neko kaže da li sam dobro primjetil i kaj je trenutno IN. (Doduše, kaj je sad IN naravno da neće biti IN za nekoliko godina...).
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 19:11   #415
Osobno sam prošle godine radio dvije fasade na taj način.Znači dvije boje,kraj prozora sa obje strane(10 cm) okomite crte.I tako sve strane gdje ima prozora.Vjerovatno će i to trajati2-3 godine,isto kao i što su ljudi odustali od jakih boja što je trajalo jedno vrijeme.Što se mene tiče lagane i nježne boje uvijek prolaze.Po nekim naznakama bijela će opet biti u igri.Ali boja je stvar ukusa pa ...
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 23:03   #416
pomoc,radim nekih 40 m2 fasade na garazi,stavio sam stiropor,prvi sloj gleta sa mrezicom i sada stavljam 2 sloj gleta ali nikako da mi ispadne savrseno kada radim sa gletaricom uvjek je neka brazdica tu i tamo kako da to ispravim da mi bude bez brazdica
wico is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 09:08   #417
Quote:
wico kaže: Pogledaj post
pomoc,radim nekih 40 m2 fasade na garazi,stavio sam stiropor,prvi sloj gleta sa mrezicom i sada stavljam 2 sloj gleta ali nikako da mi ispadne savrseno kada radim sa gletaricom uvjek je neka brazdica tu i tamo kako da to ispravim da mi bude bez brazdica
Te velike neravnine se ravnaju stiroporom, sada je možda i prekasno(teško je reći da bez da vidim) ali s gleterom češ teško to ispraviti. Moraš imati onaj dugački leptir za to, te s njim popuniti i pogletati, tada bi moglo biti dobro
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 10:36   #418
Quote:
wico kaže: Pogledaj post
pomoc,radim nekih 40 m2 fasade na garazi,stavio sam stiropor,prvi sloj gleta sa mrezicom i sada stavljam 2 sloj gleta ali nikako da mi ispadne savrseno kada radim sa gletaricom uvjek je neka brazdica tu i tamo kako da to ispravim da mi bude bez brazdica
Materijal dobro izmiješati da nema grudvica i drugu ruku obavezno raditi sa velikim gleterom(leptir) jer se sa njim da bolje poravnati zid.I što je najbitnije za drugo (završno)navlačenje trebaš imati ritine tj. trebaš imati ruku
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 19:46   #419
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Dva puta sam ga do sada radio i nije loš(3+).Ja se držim provjereni marki:Caparol,Rofiks,Baumit itd.Baš tim redom,vjerovatno neko misli drukčije ali...
Ja msam radio snjim i čini mi se najbolji jedini problem je problem što ima staklena vlakna pa se teže zaribava, ali je bolji od ostale ponude, barem meni
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 16:19   #420
trendovi

Quote:
mbubnjar kaže: Pogledaj post
A sad malo drugačije pitanje o fasadama. Nije vezano uz tehniku nego uz umjetnost...
Naime, zanima me koji su trenutni trendovi u oblikovanju i odabiru boja fasada?
Malo pratim u posljednje vrijeme nove fasade, pa primjetih da su trendi dvobojne fasade (neka tamnija boja + neka "kričava"?) te vertikalne linije kod ubacivanja druge boje.
Isto tako, vidim da se više rubovi oko prozora više ne boje u neku drugu boju (ne mogu se sjetiti kak se to zove).
S obzirom da nemam smisla za umjetnost nek mi neko kaže da li sam dobro primjetil i kaj je trenutno IN. (Doduše, kaj je sad IN naravno da neće biti IN za nekoliko godina...).
ojdi na fasade.hr
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.