Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2004., 01:16   #1
Arrow Nesanica (vrste, uzroci, liječenje,...)

traje, traje i traje vec skoro pa dvije godine,sa poboljsanjima i pogorsanjima...i ne bi to bio problem da mi ne pocinje smetati u vodjenju "normalnog" zivota, jer se ne jednom tjedno dogodi da ne mogu spavati do 5 i onda spavam do 13, a to je nazhalost nemoguce radi mojih obveza. sad sam na srecu jos student, ali ne mogu vjecno "izostajat s predavanja ujutro radi nespavanja" i bla bla bla

however, kako su dosta cesti uzroci insomnie psihicki problemi, bila sam kod nekog psihijatra u bolnici (da, u bolnici, totalna greska) i to je bila navjeca glupost koju sam mogla napraviti jer frajera uopce nije ni najmanje zanimalo zasto ja ne mogu spavati ni nish, neg je sam kopao da mi nadje neki dogadjaj aka drogiranje, opijanje na koji mi mozhe zakachit da zato "nisam normalna", stavit me na lijekove i zdravo, pa se vise nikad nisam nacrtala kod njega posto ja odbijam bilo kakve lijekova tipa prozac, xanax itd. jer sam vidjela previshe ljudi koji se nikad nisu skinuli s toga, a uostalom i vjerujem da se treba rjeshit uzrok problema, a ne tamponirat posljedice.

umjesto, zanimalo bi me zna li netko postoji li neki psihijatar ili netko u cro tko se bavi iskljucivo poremecajima spavanja? posto nije uopce tocno konstatirano radi cega se meni javljaju ti poremecaji kao ni je li to uopce depresija, jer se naime preko dana ne osjecam bas malodusno, nego samo kad ne mogu zaspat navecer. ali opet, nekad mi se kad trebam ici spavati javljaju panic attacks (ono, nekontrolirano lupanje srca, tjeskoba i svi popratni tako divni simptomi) u biti lazem, nakon 2 godine ovakvih problema pocinjem se osjecat i vise nego malodusno, pa se to osjeca i na dnevnoj bazi jer sam neispavana i zivcana

any useful comments ili vasa iskustva s insominiom i vise nego dobrodosla
__________________
sane to insane in 6.66 seconds
midori is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2004., 02:14   #2
mislim da u vrapcu ima odjel za bas poremecaje spavanja. ili jankomir, nisam sigurna. imam i ja slican problem al ga jos nisam pocela rjesavat, nekako se bojim da ce me opet metnut na lijekove i tako to, a brzo te uhvati ovisnost.
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2004., 02:21   #3
key word - panic attack ?

Jesu li insomnie počele s tim anksioznim napadima?

ne znam što da ti kažem, ne znam detalje. Možda si naletila na krivog psihijatra. Potraži drugoga.
Vrapče ima 'institut za spavanje'.

A za prvu pomoć probaj s čajem za umirivanje i uspavljivanje od valerijane.
 
Odgovori s citatom
Old 31.12.2004., 02:25   #4
ma jejeje, al ne bi ja to da mene ne strpaju na lijekove, ti institucionalizirani okviri mi se nimalo ne svidjaju. ja sam vishe mislila na onak nekog mladog nadobudnog psihijatra koji se odlucio specijalizirati za poremecaje spavanja i naci nove metode i rijeshavati kronichne sluchajeve. hm, da, trazhim li ja to mozha previshe za Hrvatsku?
__________________
sane to insane in 6.66 seconds
midori is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2004., 02:32   #5
Quote:
Oleander kaže:
key word - panic attack ?

A za prvu pomoć probaj s čajem za umirivanje i uspavljivanje od valerijane.
tu fazu prve pomoci sam vec odavno prosla i ne funkcionira vise. sad posezem tu i tamo za tableticama, jer jedino kemija pomaze, ali ne zelim precesto jer cu se navuc.
__________________
sane to insane in 6.66 seconds
midori is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2004., 02:46   #6
ma odi doktoru, uvijek mos odustat ak je bas frka. ovako ces se samo izmucit, panicne napadaje imas vjerojatno zato sto par puta nisi mogla spavati i sad ti je sama pomisao na spavanje mucna. ja isto ne volim tablete, no moj najveci problem trenutno nije taj da ne mogu zaspat nego to sto ne mogu zaspati dovoljno rano. jednostavno sam takva osoba valjda. i s time imam problem cijeli zivot i posao se nadam da cu uspjeti naci neki s fleksibilnim radnim vremenom bas zbog toga.
a gle, posto ionako pijes tablete s vremena na vrijeme mos i mirne duse doktoru, pa sta onda ako ti nes i prepise? mislim da je rok sest tjedana redovite uporabe lijeka a onda se mora prestat.
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2004., 12:10   #7
Quote:
midori kaže:
ma jejeje, al ne bi ja to da mene ne strpaju na lijekove, ti institucionalizirani okviri mi se nimalo ne svidjaju. ja sam vishe mislila na onak nekog mladog nadobudnog psihijatra koji se odlucio specijalizirati za poremecaje spavanja i naci nove metode i rijeshavati kronichne sluchajeve. hm, da, trazhim li ja to mozha previshe za Hrvatsku?
Pa neće te odmah na lijekove, oni tamo prvenstveno istražuju uzroke poremećaja spavanja.
I da, to što tražiš je previše za Hrvatsku, a pogotovo za jednog mladog psihijatra
 
Odgovori s citatom
Old 31.12.2004., 12:18   #8
ti u biti tražiš psihoterapiju, a u našim bolnicama to ti nitko ne može pružiti jer bi onda ordinacija bilo ko kafića,a tko bi to financirao?

upravo sam dobila ideju za psycho-cafe
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2004., 16:23   #9
pa ima psihoterapije, kako ne bi bilo?
samo ne znam bas kolko su doktori mladi i nadobudni.
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2005., 21:48   #10
mislim da je eena htjela rec da u bolnicama nema psihoterapije, nego samo kod privatnih psihijatara, takav nekakav je i moj dojam ali je poanta u tome da nemaju svi 200 kn po seansi - psihicko zdravlje je danas malo skupo ochito
__________________
sane to insane in 6.66 seconds
midori is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2005., 22:10   #11
hm. koliko ja znam u vecini domova zdravlja imas psihijatre pa ne znam zasto u bolnicama ne bi bilo moguce ambulantno lijecenje? samo ne znam gdje po kojim metodama rade.
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2005., 22:19   #12
Quote:
ožujska kaže:
hm. koliko ja znam u vecini domova zdravlja imas psihijatre pa ne znam zasto u bolnicama ne bi bilo moguce ambulantno lijecenje? samo ne znam gdje po kojim metodama rade.
ja znam. po metodama 20 ljudi cheka po 3 i vishe sati u prenatrpanim chekaonicama, a isfrustrirani psihijatar samo cheka da iskopa neshto u pacijentovoj proshlosti u tih 5 minuta koje ima da bi mu mogao prepisati dizalice i spushtalice i zamijeniti ga sljedecim. well, some psychoterapy

nazalost, jedina psihoterapija moguca kod nas je ona ako platis, a i tada je pitanje koliko je funkcionalna

bit ce mi drago ako me razuvjerite
__________________
sane to insane in 6.66 seconds
midori is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2005., 00:37   #13
pa dis ti to bila?! ima na rebru neki kvazi odjel za adolescente, fino doneses uputnicu od o.p., narucis se i imas svojih 45 min za blebetanje. jes da kojiput kasni il ti otkaze i nisu svi doktori vrhunac simpaticnosti no ipak je to daleko od onog sto si pisala u prethodnom postu...
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2005., 01:37   #14
'Rebro - psihološka klinika' ima kvalitetne psihoterapeute, a tamo možeš preko normalne uputnice. iako, ako ti je primarni problem nesanica, Vrapče je centar za to.
 
Odgovori s citatom
Old 02.01.2005., 14:38   #15
A da probaš jedan "narodski lijek". Sex do iznemoglosti
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 21:27   #16
doc. Begić na Rebru, bavi se poremećajima spavanja
Inci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 16:10   #17
u vrapcu postoji ambulanta za poremecaje spavanja...

uputnicu zatrazi od dr. opce prakse i nazovi ambulantu te se naruci na pregled
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 00:14   #18
zahvaljujem.

makar ja osla za Novu u prirodu i uopce nije bilo problema sa spavanjem, stovise. valjda odmak od problema, morat cu i to cesce prakticirati
__________________
sane to insane in 6.66 seconds
midori is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 22:58   #19
ja sam patio od nesanice jedno vrijeme i nisu mi pomogli nikakvi perseni ili cajevi za opustanje... (pa ni dugo pripremanje na spavanje i hrpa drugih stvari).

nekoliko mogucih uzroka za pocetak:
- da li si pomislio da spavas na krivom mjestu? ja sam ful osjetljiv na podzemna zracenja i slicne stvari (iako neki mozda ne vjeruju u to)
- da li imas ikakvu elektroniku u tvojoj blizini koja ti zraci (mobitel, punjac od moba, mali transformator, komp, tv)
- kakva ti je prozracnost sobe? da li imas dovoljno zraka i nije ti pretoplo?

napisi nesto o sebi, cime se bavis, dnevni ritam
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 17:05   #20
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
ja sam patio od nesanice jedno vrijeme i nisu mi pomogli nikakvi perseni ili cajevi za opustanje... (pa ni dugo pripremanje na spavanje i hrpa drugih stvari).

nekoliko mogucih uzroka za pocetak:
- da li si pomislio da spavas na krivom mjestu? ja sam ful osjetljiv na podzemna zracenja i slicne stvari (iako neki mozda ne vjeruju u to)
- da li imas ikakvu elektroniku u tvojoj blizini koja ti zraci (mobitel, punjac od moba, mali transformator, komp, tv)
- kakva ti je prozracnost sobe? da li imas dovoljno zraka i nije ti pretoplo?

napisi nesto o sebi, cime se bavis, dnevni ritam


Ovo ti je pametno provjeriti...

Bitno je i kakva ti je spavaća soba. Tv ti zaista ne bi trebao biti u sobi ako imaš problema sa spavanjem. I inače se teško zaspe kad se gleda tv i često se razbudiš.
Ako postoji ikakav nered u sobi riješi ga se. Dakle nepotrebne stvari, odjeća itd.
Makni iz sobe papire, skripte, knjige od faxa. Bilo što što te umara i asocira na nešto negativno.
Aliera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.