Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2006., 12:32   #81
Quote:
posmatrač kaže:
Monitor.hr:

Njemacka evangelicka crkva prevodi Bibliju u novu verziju koja ce biti pisana feministickim rjecnikom. Više od 50 prevoditelja radi na novom izdanju svete knjige, a prevode poglavlja koje se smatra diskriminatorskim prema ženama te se služe nepristranim i pravednim jezikom. Termin ucenik bit ce tako promijenjen u ucenici ili ucenice, a forme obracanja poput Gospodin ili Naš otac bit ce izostavljena. Ova verzija Biblije izaci ce pocetkom iduce godine u 10 000 primjeraka.

Pa dokle

kako može neko prilagođavati bibliju kako njemu odgovara izbacivati i ubacivati po svom nahođenju

Samo se pitam kada će pederima naumpasti da jednu takvu bibliju napišu za svoje potrebe (ako već nisu)

ah,nis to nije cudno, oduvijek su ljudi sebi prilagodavali pojave stvari situacije da bi se opravdali, prikrili krivicu olaksali sebi digli se na poziciju moci...etc pa sama RKC je izbacila neke stihove iz Biblije jer joj to odgovara.
Npr. U Matej 17: 21 fali 21 stih, zatim stih 14 u 23 poglavlju
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 22:42   #82
Quote:
Neli kaže:
- pa ti si najagresivniji vjernik kojeg sam na forumu "upoznala" :2up:

- kakve ti probleme imaš????

- da nisi mizogeni ???? ili latentni ???

- ja sam feministkinja i maximalno podupirem svaku "aktivnost" kad su u pitanju ljudska ženska prava, rodni izričaj i sve ljudske slobode bazirane na civiliziranim zakonima!!!

- obzirom da su feministkinje u više od 90 posto visoko i još više obrazovane, ne sumnjam da će dobro obaviti "pisanje"

A ti si nešto "važna" pa si ti nekog "na forumu upoznala"?

Odgovorit ću ti opširnije na sve tvoje upite i monologe- kad me konačno moderator Ego, ostavi na miru i prestane mi bez razloga brisati postove - iz osobne netrpeljivosti i kad me prestane proganjati iz samo njemu znanih razloga.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 00:02   #83
Quote:
I.L kaže:
A ti si nešto "važna" pa si ti nekog "na forumu upoznala"?

Odgovorit ću ti opširnije na sve tvoje upite i monologe- kad me konačno moderator Ego, ostavi na miru i prestane mi bez razloga brisati postove - iz osobne netrpeljivosti i kad me prestane proganjati iz samo njemu znanih razloga.
- navodni znakovi!!! " " " navodnici/navodno...- kad se stavljaju u tekst, imaju određeno značenje ( osnova gramatike )

- moderatori postove brišu po pravilima foruma, postanja, a ne iz "osobne netrepeljivosti"

- tvoji postovi "govore o tebi" ili "ti se kroz svoje postove predstavljaš"
- i kroz tvoje postove, stavove, rječnik...mislim da sam te "upoznala" koliko mi je osobno potrebno
- navodni znakovi znače- ne osobno upoznala, već ono kakvim se kroz postanje i sve navedeno pri/po - kazuješ

- ja osobno mislim za sebe da sam O.K. ( kao i svi ljudi, predpostavljam i ti )
- nekad više, nekad manje
- u svakom slučaju ne mislim da sam idealna i bez mana
- ali niti da sam "nevažna"

- tema ovog pdf-a nismo ni TI ni JA

- jedan dobronamjeran prijedlog - manje citata, a više osobnih stavova / mišljenja
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 11:32   #84
Quote:
Neli kaže:
- navodni znakovi!!! " " " navodnici/navodno...- kad se stavljaju u tekst, imaju određeno značenje ( osnova gramatike )

- moderatori postove brišu po pravilima foruma, postanja, a ne iz "osobne netrepeljivosti"

- tvoji postovi "govore o tebi" ili "ti se kroz svoje postove predstavljaš"
- i kroz tvoje postove, stavove, rječnik...mislim da sam te "upoznala" koliko mi je osobno potrebno
- navodni znakovi znače- ne osobno upoznala, već ono kakvim se kroz postanje i sve navedeno pri/po - kazuješ

- ja osobno mislim za sebe da sam O.K. ( kao i svi ljudi, predpostavljam i ti )
- nekad više, nekad manje
- u svakom slučaju ne mislim da sam idealna i bez mana
- ali niti da sam "nevažna"

- tema ovog pdf-a nismo ni TI ni JA

- jedan dobronamjeran prijedlog - manje citata, a više osobnih stavova / mišljenja
Odi na www.sijelo.com pa ce ti se zivot zgadit. Taj I.L. je totalni frik i ludjak. I super mi je tamo forum, svi imaju isto misljenje o nekoj temi, a ima ih valjda troje, a vjerovatno su svi ista osoba.
malosampukla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 13:51   #85
Quote:
malosampukla kaže:
Odi na www.sijelo.com pa ce ti se zivot zgadit. Taj I.L. je totalni frik i ludjak. I super mi je tamo forum, svi imaju isto misljenje o nekoj temi, a ima ih valjda troje, a vjerovatno su svi ista osoba.
Na svijetu ima puuuuno bolesnika. Vrlo je vjerovatno da su to pravi ljudi a ne samo on. Pa valjda bi poslije koliko-već-godina-vodi-sajt a da mu nitko ne dolazi odustao.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 23:25   #86
Quote:
malosampukla kaže:
Odi na www.sijelo.com pa ce ti se zivot zgadit. Taj I.L. je totalni frik i ludjak. I super mi je tamo forum, svi imaju isto misljenje o nekoj temi, a ima ih valjda troje, a vjerovatno su svi ista osoba.
-hvala na informaciji, pojma nisam imala
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 23:28   #87
Quote:
Xerex kaže:
Na svijetu ima puuuuno bolesnika. Vrlo je vjerovatno da su to pravi ljudi a ne samo on. Pa valjda bi poslije koliko-već-godina-vodi-sajt a da mu nitko ne dolazi odustao.
Obzirom da na forumu ( posebno od forumaša iz struke ) - neprimjereno davati dijagnoze -temeljem pročitanog na toj web str. ; poslužit ću se "narodskim terminom" - višestruka ličnost,
-i nema veze koliko godina vodi sajt, nažalost, vodit će ga i pisati teme , odgovore, komentare... još jako, jako dugo
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 13:04   #88
Kuda ide ovaj svijet,jebote,ako nemozemo prihvatiti tolerantnu bibliju.....
a ove gluposti da je bog musko dokazuje samo vasu zaglupljenost
sovinisti......
until it sleeps is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 04:55   #89
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
A šta je to tako loše u adventistima da ih treba progoniti i napadati.

I šta stalno spominjete Masone, šta je to loše u Masoneriji.

Ako pišunovu bibliju, ili ju samo prevode.

Problem je što se neki hvale kako se biblija nikada nije mijenjala, ali svaki prijevod mijenja izvorni tekst, zar ne. Osim toga može se dokazati da su pisci evandelja kao Marko pisali tako da sakriju povjesne činjenice.

Tako je nista oni ne znaju sam pljuju jedni po drugima
__________________
Annuit Coeptis
-Novus Ordo Seclorum-
boro1hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 07:00   #90
Nije to izvrtanje 'svetog pisma', jer ono je davno izvrnuto...
Prolaznik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 09:36   #91
U stoljeću sedmom?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.