Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2007., 22:06   #41
LOL... zigote u sabor
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 22:09   #42
I zašto vjernici ne organiziraju sprovode za propale embrije i zigote?
Licemjernost.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 08:47   #43
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Furaju se na Grke.
Da, s time da su u NZ sve loše ljudske osobine bogovi naglo izgubili i postali sveci ljudi, koji paze na svoj puk na zemlji...za razliku od grčkih bogova kojim se fučkalo za ljude.
Čovjek je u svemu tome i dalje ostao zao zbog istočnog grijeha, van dometa božanskih osobina a ako ih i može dosegnuti mora to biti putem spasenja i preko crkve.

Od običnih nebeskih baraba koje su postali bogovi starih Grka do crkve, ipak je veliki pomak u svijesti ljudi.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 08:50   #44
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Čovječe, pa neće se Bog utjeloviti kao šparoga. Ili kao zlatna ribica. Naravno da je morao posegnuti za onim najboljim, a to je ipak Čovjek.

A što se liječnika tiče, ako bi liječenje mene koštalo života Taroth, Nemruth i još dva nasumce izabrana Forumaša, ja bih na takvom liječenju zahvalila. Nije to toga vrijedno.
Bog je i u šparogi ako vrijedi tvoja formula Priroda=Bog
Bogu ne treba utjelovljenje u svoj proizvod, već proizvodima treba to navodno utjelovljenje da bi lakše podnjeli stvarnost.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 08:53   #45
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Oplođene jajne stanice jesu ljudi. Amebe da ih stoput oplodiš to nikad neće biti...
Ljudi a nemaju JMBG?
No ako su ljudi zašto iz Bog ubija nedostatkom HCG hormona?

Zaista pričaš svašta.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 12:13   #46
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
A što se liječnika tiče, ako bi liječenje mene koštalo života Taroth, Nemruth i još dva nasumce izabrana Forumaša, ja bih na takvom liječenju zahvalila. Nije to toga vrijedno.
ic okej...
a sto je sa onima koji ne misle tako?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 12:14   #47
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ajde ovako, što je logično:

A) začeće............................................ .rođenje

B) začeće.................oživljavanje............... .......rođenje

ne primjecujem da su ikada svecenici u svoje dokumente kao trenutak rodjenja upisivali datum zaceca...
kak to da je sada drugacije?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 13:38   #48
Meni ne ide u glavu kako bi trenutak prelaska kroz nečiju vaginu od nekoga napravio čovjeka, biće s ljudskim pravima, a da to nije prije, odnosno od začeća. Na svu sreću o ovom pitanju neće odlučivati forumska javnost nego ljudi koji su nešto učili i naučili o čovjeku.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 15:30   #49
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
No ako su ljudi zašto iz Bog ubija nedostatkom HCG hormona?
Da, zaista. Ili zašto postoje mrtvorođena djeca? Sad znam što znači da je umjetna oplodnja "glumljenje boga". Očito bog ima pravo "ubiti" zigotu kako bi ispunio svoj plan za nekog točno određenog čovjeka, ali čovjek nema pravo ubiti zigotu da bi ispunio neki plan za sebe. To je glumljenje boga, jer samo bog ima pravo na ubojstvo.
Tsunade is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 16:49   #50
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
ne primjecujem da su ikada svecenici u svoje dokumente kao trenutak rodjenja upisivali datum zaceca...
kak to da je sada drugacije?
Zato jer začeće i rođenje nisu istoznačnica
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 17:53   #51
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
A kakva ti je to demokracija koja dozvoljava da si dvoje ljudi omogući dijete na račun ostalih embrija? I tako u nedogled. Cilj ne opravdava sredstvo. Osim toga, živimo u 21.st i opće je sramota da netko toliko želi dijete. Zar se bez djeteta ne može osmisliti život? Gdje šiše da svatko mora imati djecu? Zar su djeca stvari da se trebaju štancati kad netko poželi? Osim toga, ako netko želi dijete, ima djece u domovima za napuštenu djecu.

Zato što živimo u demokraciji (ako živimo) umjetna oplodnja se ne smije dopustiti.
Samo sam rekao ako netko zeli svoja jajasca oplodivati i unistavati neka to radi. Znanost jos ne priznaje da je to covijek makar se iz toga moze razviti ljudsko bice. Svi mi ovdje smo nekada bili embriji. Ja to nikada nebi trazio od svoje zene, rade cu posvojiti. Poznajem jedan par koji ima troje svoje djece i jos je posvojio dvoje i visoko su obrazovani. Uvijek se zeli napraviti da je Crkva protiv znanosti sto naprosto nije tocno. Sa znanosti i tehnologijom moze covijek bolje zivijeti, ali isto tako moze i ubijati na sve moguce i nemoguce nacine. Crkva ukazuje na grijeh pa bio on ubojstvo kamenom ili atomskim oruzjem. Sto ce se dogoditi kada cemo djecu moci genetski modificirati? Dali ce i to biti pozeljno?
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 22:50   #52
Svi vi koji imate djece lako laprdate o tome kako bi vi posvojili i da nebi nikad isli na MPO, ali niste okusili gorak okus kako je to kad ste neplodan par, mi jesmo i neznate koji teret nose takvi parovi, vjerujte da biste pohitali na prvu kliniku koja se bavi MPO i napravili sve sto treba, kako i mi radimo vec trecu godinu za redom. Drzava Hrvatska je drzava svih gradjana svih vjera i opredjeljenja. Nemoze katolicka crkva imati koncesiju na sve gradjane ove drzave. Katolicka vjera je i jedina vjera koja brani MPO, Muslimani, Zidovi hindi itd ne brane, dapace jos i poticu. Pa zar nije bog taj koji daje zivot, ni "potpomognute bebe" nece doci na svijet bez bozje volje. Pa ako se ne smijemo dirati u bozje stvari onda zasto su se za Papu toliko borili za zivot. Zakon mora dat mogucnost izbora koji je prihvatljiv u cijelom svijetu, pa tko je dovoljno katolik ne mora na MPO i neka stuje nacela koja propagira katolicka crkva. Mi ionako vec idemo u Sloveniju, Ljubljanu na MPO i nemoze nam to niko zabranit, a zalosno je da moramo nositi lovu u Sloveniju. Vjerujte nikakvi zakoni nece sprijeciti zelju roditelja da imaju svoje potomstvo.
geto2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 00:47   #53
Crkva nas "propisima" ne ogranicava, vec cuva od greha.
Osana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 01:31   #54
Pa upravo ti i hocu rec, neka ogranicava i stiti od grijeha one koji u nju kao takvu i vjeruju, zato je drzava ta koja mora svima dati pravo izbora.
geto2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 01:51   #55
Quote:
101st Airborne kaže: Pogledaj post
Potpuno krivo postavljeno pitanje.
Bitno je poznavati temeljnu terminologiju.

Riječ je o OSOBI. U Katoličkoj Crkvi, konkretnije u bioetici, drži se do stava da je svaki ljudski embrij JEDINKA od oplodnje.
A sukladno tomu postavimo i pitanje: kako ljudsku jedinku ne smatrati i ljudskom osobom?

I, nešto vrlo bitno, kada je riječ o biološkim znanostima: one nemaju niti interes niti instrumente govoriti o ontološkoj strukturi ljudske osobe.

Točno tako.
Jedini je problem što se embriji pri ovom postupku moraju uništiti.
Ovo da je to ljudska svevolja, da se ne poštuje Božja volja, posprdno nazivanje "djeca iz epruvete" su najčešće loše shvaćene ili preforsirane finese,
pa još kad netko dovede svoje dijete (začeto na taj način) da dokaže da je osoba smiješno, naravno da jest,ne pita se za to dijete,
uopće me ni ne brine što se to događa u nekim čudnim uvjetima-
jedino se nadam da će znanost uspjeti postići da ono što oplodnjom nastane, dođe na svijetlo dana za 9 mjeseci i gotova priča.
Nekako mi to djeluje kao logičan slijed, valjda će se toliko usavršiti.
I naravno, da se općenito nađe lijek za probleme koji dovode do toga....nisam inače za miješanje Crkve u donošenje zakona,
iz više razloga, ovo je filozofsko stajalište koje se poklapa s njime, jedna činjenica, s kojom se treba bez strasti i politike upoznati pa onda donositi odluke...
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 02:01   #56
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Osim toga, živimo u 21.st i opće je sramota da netko toliko želi dijete. Zar se bez djeteta ne može osmisliti život? Gdje šiše da svatko mora imati djecu? Zar su djeca stvari da se trebaju štancati kad netko poželi? Osim toga, ako netko želi dijete, ima djece u domovima za napuštenu djecu.

.
Zašto je sramota toliko željeti dijete? Zar to nije potpuno u duhu kršćanstva?
Nisu svi za posvojitelje, i ne trebaju se forsirati,niti ima dovoljno djece koja su za posvojenje...stvar je u tome što neplodnost pogađa ljude koji bi bili idealni roditelji, a neki koji mrze djecu,drogiraju se i prostituiraju sa 1000bolešćina, bez problema rode...tužno,zar ne
..i meni je sasvim o.k. kad neki ljudi ne mogu osmislit život bez djece, nisu to nikakvi jadnici nego baš suprotno-oni koji znaju što vrijedi u životu (moje mišljenje)
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 02:08   #57
Quote:
geto2 kaže: Pogledaj post
. Pa zar nije bog taj koji daje zivot, ni "potpomognute bebe" nece doci na svijet bez bozje volje. Pa ako se ne smijemo dirati u bozje stvari onda zasto su se za Papu toliko borili za zivot.

. Vjerujte nikakvi zakoni nece sprijeciti zelju roditelja da imaju svoje potomstvo.

Ne problematizira se popomognuta beba koja je došla na život, nego ona koja nije došla.
Za Papin život nije trebalo žrtvovat drugi.
(u tome je kvaka)
Vjerujem za ovo zadnje i molim se da će Bog i pomoći znanosti da se malo to usavrši.
A ovim zakonom će se samo postići to da se siromašniji parovi zakinu za
umjetnu oplodnju, a bogati će ići u Italiju i drugdje to napraviti (i ostaviti novac).
To je činjenica.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 02:11   #58
Quote:
geto2 kaže: Pogledaj post
Katolicka vjera je i jedina vjera koja brani MPO, Muslimani, Zidovi hindi itd ne brane, dapace jos i poticu. .

Hmm...ovo je zanimljivo, zna li itko objasniti? Baš me zanima.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 10:25   #59
[QUOTE=lala;7589671]Ne problematizira se popomognuta beba koja je došla na život, nego ona koja nije došla.
Za Papin život nije trebalo žrtvovat drugi.

Da, za Papin zivot nije trebalo zrtvovat drugi, ali se zadira u bozja posla, zar ne!! Da malo bolje poznajete metode MPO znalo bi da se embriji ne odbacuju, ako je u stimuliranom procesu bilo vise embrija oni se zamrzavaju, oni koji su slabije kvalitete propadaju kao sto bi propali i u najnormalnijem prirodnom ciklusu (vjerojatnost da ce se normalnom ciklusu, bez MPO primiti plod je oko25%).
geto2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:54   #60
[QUOTE=geto2;7591399]
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Ne problematizira se popomognuta beba koja je došla na život, nego ona koja nije došla.
Za Papin život nije trebalo žrtvovat drugi.

Da, za Papin zivot nije trebalo zrtvovat drugi, ali se zadira u bozja posla, zar ne!! Da malo bolje poznajete metode MPO znalo bi da se embriji ne odbacuju, ako je u stimuliranom procesu bilo vise embrija oni se zamrzavaju, oni koji su slabije kvalitete propadaju kao sto bi propali i u najnormalnijem prirodnom ciklusu (vjerojatnost da ce se normalnom ciklusu, bez MPO primiti plod je oko25%).
Taj argument "zadiranje u božja posla" nije pravi argument, ni sa stajališta Crkve, preopćenito i šuplje rečeno. (i kemoterapija bi bila onda itd)
Ovo već smatram da jest.
Šta ćeš sa zamrznutih 5 embrija?
Ako ih ne možeš-ne želiš sve roditi
(jelte, tu znanost ne pomaže-još treba nositi 9 mjeseci i rađati bebu)?
Možda bi tu nastao problem (svaka čast, ali ja ne znam baš bih li stigla roditi 6 djece, recimo da se žene podvrgavaju u kasnijoj dobi)
lala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.