Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2007., 08:29   #21
[QUOTE=forget-me-not;7863648]
Quote:
Ipak ću ti pojasniti nekoliko stvari.
Objasni ti meni neukoj...

Quote:
Prvo o "puštanju struje" kroz mozak
Govori se o elektrostimulaciji mozga.
Quote:
Tzv. biostruje koje su u mozgu samo se uvjetno nazvati strujama i znanost o tome NEMA POJMA. Tako i bilo koji tretman mozga izvanjskim strujama predstavlja izlet u nepoznato i predstavlja PSEUDOZNANSTVENU metodu.
O tome nije bilo riječi kod mene. Istraživalo se "organ za Boga" koji s enalazi u čeonem dijelu lj.mozga(kad se opališ u glavu na rub prozora onda vidiš svojeg Boga ).



Quote:
Psihijatrija ubija elektro šokovima i to sve pod nazivom “medicina”, ali bez ikakvih potvrđenih medicinskih studija o koristi elektro šokova. Ljudi gube sjećanje, gube svoju individualnost i svoje sposobnosti. Elektro šok je inhumana psihijatrijska metoda mučenja koju oni nazivaju terapija, a treba se zabraniti u svim zemljama svijeta. Molimo sve koje znaju nekoga ko je ubijen od psihijatara ili ko je bio mučen elektro šokovima da nam se jave radi pripremanja krivične i kriminalne tužbe protiv takvog psihijatra

S obzirom da sam provela tri mjeseca svojeg malog života slušajući kolegij psihijatrije na kliničkom odjelu Rebra gledala sam elektro-šokove uživo. Metoda je drastična ali je danas zastarjela. Farmakologija daje bolje razultate.
Ne ulazim u psihijatriju i način liječenja, jer nisam te struke. Ne trebamo pametovati o tome jer je poznajemo samo jedna mali djelić, ja sa faksa a ti sa
gugla. Govorila sam o istraživanju dijela mozga koji stvara osjećaj trancedentnog ako se namjerno stimulira strujom. Neka istraživanja su rađena
u namjeri stimuliranja orgazma. Pritiskom na gumb koji je spojen sa dijelom mozga koji upravlja orgazmom, ispitanik je mogao sam sebi stimulirati orgazam, baz reakcija na spolnim organima. Što je samo potvrda da se seks nalazi u mozgu a ne niže dolje
Slična priča je rađena sa ciljem da se izazove osjećaji trancedentosti i u tome su uspjeli. O tome govorim a ne o elektrošokovima koji imaju za cilj mijenjati kemijsku strukturu mozga a onda i način na koje naš mozak prerađuje stvarnost. Dobro da ne spominješ i namjerno izazivanje groznice u čovjeka koje također kao i elektrošokovi mijenjaju prirodne kemijske procese...



Quote:
Isto tako, obzirom da si nesvjesno dirnula u nešto što ne znaš, evo ti i ovo
Irelevantno jer govorimo o elektrostimulaciji čeonog dijela mozda zdrave osobe a ne shizofrenika. ZDRAVA OSOBA a na bolesna.
Quote:
I tvoj kolega bio je tako tretiran, očito je imao višak religioznosti
Kolega who? Stari Ernest je bio ispičutura teške kategorije.


Quote:
Kratko nakon primanja elektro šokova počinio je samoubistvo!
Gugl-pugl opet ništa... Ernest si je sprašio metak puškom u glavu (istom puškom s kojom je neuk paradirao Afrikom i ubijao sve što se kreće i sad ga je ta puška koštrala života jer mu je dijagnosticiran rak. Eto, ironije lovca dočekla njegova puška s kojim je poubijao pola Kenije...


Quote:
Puštanje struje kroz mozak nema veze sa lobotomijom, niti trepanacijom, bar ne direktno, osim pozicioniranja elektroda u mozgu. A koji to debili mogu pustiti struju u "desni režanj"? Znaš li kolika je dielektrična čvrstoća ovojnice neurona? Tolika da se za napone koji se koriste uopće ne treba uzimati u račun.
Ne znam kako se radi posao neurokirurga i što se sve istražuje, pa me poduči ti što guglaš.
Ne znam koji to idiot radi i koji si idiot u sat vremena pritiskom prsta simulira u mozgu 4000 orgazma...očito ti se sviđa simulacija pa eto proguglaj i o tome...

Quote:
A lobotomija, e to ti je nešto posebno, lijep dokaz da je Mengele bio samo nestašni dječačić
U muzeju stare kulture van prostora drage mi Europe, stoje u vitrini par starih lubanja koje datiraju preko tisuću i više godina. Neke imaju izrazito naglašeno kranijalni dio, ali sve imaju ili otvorene rupe ili poluotvorena rupe kao od metaka na sebi. One koje imaju otvorene prave rupe, njihov vlasnik nije preživio, one koje imaju sraštene jeste. Trepanacija je stari način uklanjanja vode iz glave zbog udraca (rat je bio česti hobi ili puštanja krvi zbog ugruška). Smatra se da je većina pacijenata preživjela jer su te trepanacija radili vračevi i šamani. O tome piše i otac povijesti.
Prema tome Mengele je stari naziv za svrdlo s kojim se bušila kost glave...je li tako?

Quote:
Znači draga Nemruth, ništa od tvog pokušaja da nam znanstveno objasniš da je vjera struja koja piči kroz desni režanj koja se može povećati i smanjti. A obzirom na nužni pijetet prema onim koji su konzumirali ove znanstvene metode ni šala ti nje čemu.
Smiješan si u nastojanju da pobiješ nečije istraživanje jer satima guglačiš i tjeraš vodu na svoj mlin. A što si dokazao? Izvlačiš nekog dr i pokazuješ nam njegove uradke a to to nije bio cilj. Govotim o o lobogomiji ili trepanaciji kako ti drago, i o tome kako se na mozak može djelovati i ništa više. Govoriš o elektrošokovima i slično zaboravljaući da se elektroškovi daju bolesnim ljudima.


Quote:
Bolje nam pokušaj objasniti, koja je to struja i u kojem režnju se javlja, (ili se možda radi o nekoj moždanoj praznini izazvanoj nemanjem ideje Boga, obzirom da je i duša locirana u tkivu kako kažeš) koja ove ateiste pseudoznanstvenike pokreće da tolikom snagom argumenta dokazuju onim drugim da su u pravu? Pazi, po cijenu OVAKVIH zločina?
Istosmjerna struja, valjda napon 230, da nazoveš gugl i pitaš?

Quote:
Ili bar nam napiši što tvoj moralni kompas pokazuje na sve ovo...
Koji moralni kompas?

Govorim o istraživanju ljudskog mozga a ne o moralu. Ono što su uspjeli otkriti da se mogu dijelovi mozga stimulirati i da on s tom stimulacijom potaknut stvara slike i vizije transcesdentog sadržaja kao i orgazma. To je sva istina i ništa više ni manje. Prema tome vizije Boga, stvorene su umjetno u našoj svijesti isto kao što to stvara kemija lijekova, droga, šokovi...itd.
Zanima me što si ti želio svojim upisom reći???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 09:46   #22
Samo da se nadovežem kada već spominjete stimuliranje mozga povezano s vjerskim doživljajima... Naime, magnetskim stimuliranjem lobusa temporalisa (sljepoočnog režnja ili famoznog božanskog modula kako ga još nazivaju) osoba dobije dojam da netko stoji kraj nje iako je sama u prostoriji. Možda bi i to bacilo malo svijetla na razne vjerske objave ukoliko objaviteljima nešto nije funkcioniralo kako bi trebalo u dotičnom dijelu mozga.
N3M1R is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 10:26   #23
Nemruth, moram da te podsjetim na neke tvoje riječi...

Quote:
Trepanacijom u desnom čeonom režnju ljudskog mozga i puštanje struje kroz njega dobivaš simulaciju (vizuelnu i slušnu) vjerskog tipa...sad možeš birati oćeš li Mariju, Jahvea, Ozirisa, Krisnu, Allaha, Popolvuha, Isusa ili Svetog Nikolu, prernatu zmiju....ili Elvisa the Kinga.
Pa sad odluči sam...
iz tvog prvog upisa. Ovdje kažeš decidirano puštanje struje.

Zatim kažeš da o tome nisi govorila
Quote:
O tome nije bilo riječi kod mene. Istraživalo se "organ za Boga" koji s enalazi u čeonem dijelu lj.mozga(kad se opališ u glavu na rub prozora onda vidiš svojeg Boga ).
nego da si govorila

Quote:
Govori se o elektrostimulaciji mozga.
Ako možeš objasni nam što je elektrostimulacija i kako se obavlja bez struje, biće to dragocjen doprinos elektrotehnici.

Dalje,

Quote:
S obzirom da sam provela tri mjeseca svojeg malog života slušajući kolegij psihijatrije na kliničkom odjelu Rebra gledala sam elektro-šokove uživo. Metoda je drastična ali je danas zastarjela. Farmakologija daje bolje razultate.
Ne ulazim u psihijatriju i način liječenja, jer nisam te struke. Ne trebamo pametovati o tome jer je poznajemo samo jedna mali djelić, ja sa faksa a ti sa
gugla. Govorila sam o istraživanju dijela mozga koji stvara osjećaj trancedentnog ako se namjerno stimulira strujom. Neka istraživanja su rađena u namjeri stimuliranja orgazma. Pritiskom na gumb koji je spojen sa dijelom mozga koji upravlja orgazmom, ispitanik je mogao sam sebi stimulirati orgazam, baz reakcija na spolnim organima. Što je samo potvrda da se seks nalazi u mozgu a ne niže dolje
Slična priča je rađena sa ciljem da se izazove osjećaji trancedentosti i u tome su uspjeli. O tome govorim a ne o elektrošokovima koji imaju za cilj mijenjati kemijsku strukturu mozga a onda i način na koje naš mozak prerađuje stvarnost. Dobro da ne spominješ i namjerno izazivanje groznice u čovjeka koje također kao i elektrošokovi mijenjaju prirodne kemijske procese...
Za ovo nisi morala ići 3 mjeseca na rebro. Mogla si odgledati japanski film "Carstvo čula" dio u kojem ona stimulira njega stežući svilenu maramu oko vrata njegovog vlasnika, ili pak jednostavno pročitati podatak da svi ljudi prilikom vješanja ejakuliraju iz istog razloga koji je koristila i lady u pomenutom filmu. Znači da se ipak može seks nalaziti i niže od mozga, eto npr. u nekim nervima koji prolaze kroz kičmu oliti kralježnicu.

Osjećaj transcedentnosti koji spominješ, rezultat je znanstvenih posmatranja ili pukih opis onih kojim su elektrošokirali mozak?

Quote:
Irelevantno jer govorimo o elektrostimulaciji čeonog dijela mozda zdrave osobe a ne shizofrenika. ZDRAVA OSOBA a na bolesna
Nemruth draga, ta zdrava osoba pri shokiranju trenutno je postala bolesna. Dakle, sasvim je irelevantno da li se radi o zdravim ili bolesnim zamorcima.

Ernesta sam ti spomenuo samo kao primjer moje teze da se ovim metoda može dobiti samo zombi. Nebitno je da li je bio religiozan ili ispičutura. Ili je poanta da elektrošokovi pomažu samo kod religioznih?

Da bi shvatila što je trepanacija ne moraš ići van stare nam Europe, imaš tu u susjedstvu opisanih više stotina slučajeva, ne baš ni tako davno. Crna Gora je imala tu praksu, a kao doktore uglavnom su koristili Arnaute, oliti današnje Albaneze. Imali su čak i sistem tendera, doktor je morao založiti svašta nešto, a često i svoju glavu za uspjeh operacije. To je bilo poticano jer se paralelno razvila druga korisna društvena aktivnost, kladjenje na krajnji ishod, pa se znala i lijepa svotica obrnuti.

Quote:
Smiješan si u nastojanju da pobiješ nečije istraživanje jer satima guglačiš i tjeraš vodu na svoj mlin. A što si dokazao? Izvlačiš nekog dr i pokazuješ nam njegove uradke a to to nije bio cilj. Govotim o o lobogomiji ili trepanaciji kako ti drago, i o tome kako se na mozak može djelovati i ništa više. Govoriš o elektrošokovima i slično zaboravljaući da se elektroškovi daju bolesnim ljudima
Pa niti pobijam nešto niti guglam. što imam pobijati? Pls pokaži nam to što tvrdiš, dakle samo dio tih istraživanja kako se može djelovati na mozak. Citiraj, daj nam link. Ti si govorila (više) o elktrošokovima, a (manje) o trepanaciji. Sad tvrdiš suprotno.

Quote:
Govorim o istraživanju ljudskog mozga a ne o moralu. Ono što su uspjeli otkriti da se mogu dijelovi mozga stimulirati i da on s tom stimulacijom potaknut stvara slike i vizije transcesdentog sadržaja kao i orgazma. To je sva istina i ništa više ni manje. Prema tome vizije Boga, stvorene su umjetno u našoj svijesti isto kao što to stvara kemija lijekova, droga, šokovi...itd.
Zanima me što si ti želio svojim upisom reći???
Pa eto ti si sada lijepo izrekla ono što sam ja htio reći da ti hoćeš reći.

Vrlo umna i vrlo znanstvena konstatacija. Svakako je objavi negdje, nobel ti ne gine.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 10:54   #24
[QUOTE=forget-me-not;7872118]



Quote:
tvog prvog upisa. Ovdje kažeš decidirano puštanje struje.
Zatim kažeš da o tome nisi govorila nego da si govorila
Točno je to da se radi o puštanju struje a ne o elektrošokovima, jeli li ikad vidio elektrošokove?


Quote:
Ako možeš objasni nam što je elektrostimulacija i kako se obavlja bez struje, biće to dragocjen doprinos elektrotehnici.
Bez komentara. Odi na gugl pa se guglaj sa elektrostimulatiroma u neurokirurgiji mozga.



Quote:
Za ovo nisi morala ići 3 mjeseca na rebro.
To mi je bilo u nastavnom programu i nisam ga željela izbjeći jer mi se sviđa.

Quote:
Mogla si odgledati japanski film "Carstvo čula" dio u kojem ona stimulira njega stežući svilenu maramu oko vrata njegovog vlasnika, ili pak jednostavno pročitati podatak da svi ljudi prilikom vješanja ejakuliraju iz istog razloga koji je koristila i lady u pomenutom filmu. Znači da se ipak može seks nalaziti i niže od mozga, eto npr. u nekim nervima koji prolaze kroz kičmu oliti kralježnicu
Ne gledam takve filmove a i tebi je grijeh da to gledaš. Znaš li za čakre?
E pa prva čakra ti je to, sve lijepo opisano u "Tao ljubavi". Stimulacijom te čakre postiže se orgazam, a to su znali prije par tisuća godina...
a seks. uzbuđenje postiže se slikama koje prerađuje mozak, pa sad ti odluči oćeš li u krevetu biti kao samo kao kralježnjak i bez mozga ili obratno ili u svakoj varijanti.

Quote:
Osjećaj transcedentnosti koji spominješ, rezultat je znanstvenih posmatranja ili pukih opis onih kojim su elektrošokirali mozak?
Barataš pojmom elektrotrošoka koji se radi na bolesnim ljudima i elektrostimulacije koje se radi u znanstvenim istraživanjima.
Kao da se voziš autocestom u kadi sto na sat


Quote:
Nemruth draga, ta zdrava osoba pri shokiranju trenutno je postala bolesna. Dakle, sasvim je irelevantno da li se radi o zdravim ili bolesnim zamorcima.
Da, tvoj doktor je otkrio da dolazi do ubijanja mozgovnih stanica elektrošokovima. Ostavljam takve paradigme onima koji se s time bave. Pa ti još jednom ponavljam da je razlika u davanju elektrošoka od elektrostimulacija.

Quote:
Ernesta sam ti spomenuo samo kao primjer moje teze da se ovim metoda može dobiti samo zombi. Nebitno je da li je bio religiozan ili ispičutura. Ili je poanta da elektrošokovi pomažu samo kod religioznih?
Jesi li čuo za alkoholnu psihozu?
Bijele miševe?

Quote:
Da bi shvatila što je trepanacija ne moraš ići van stare nam Europe, imaš tu u susjedstvu opisanih više stotina slučajeva, ne baš ni tako davno. Crna Gora je imala tu praksu, a kao doktore uglavnom su koristili Arnaute, oliti današnje Albaneze. Imali su čak i sistem tendera, doktor je morao založiti svašta nešto, a često i svoju glavu za uspjeh operacije. To je bilo poticano jer se paralelno razvila druga korisna društvena
Da guglanje spominje CGoru. A ja sam putovala ne samo da bi vidjela trepanaciju na starim lubanjama.

Quote:
Sad tvrdiš suprotno.
Opet se ponavljam razlika je davati...blbla...



Quote:
Vrlo umna i vrlo znanstvena konstatacija. Svakako je objavi negdje, nobel ti ne gine.
Nije moja-već samo prenostim informaciju za tebe analfabetu koji ne zna razliku između mesarskog noža i Stilove pile. A ti sad guglaj i pronađi kako su znanstavnici pronašli Boga u čeonom dijelu humanoida a kako to namaju gorile iz magle. Kad nađeš javi se na kliniku za vjersku detoksikaciju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 11:48   #25
nemruth
Quote:

Točno je to da se radi o puštanju struje a ne o elektrošokovima, jeli li ikad vidio elektrošokove?
Ajd mi to pojasni za elektrošokove pls...šta šokira? Dalke dovoljno je i jedna riječ, ali mi OBJASNI (ti tvrdiš, ne ja) a ne da me šalješ na google...

Quote:
Barataš pojmom elektrotrošoka koji se radi na bolesnim ljudima i elektrostimulacije koje se radi u znanstvenim istraživanjima.
Kao da se voziš autocestom u kadi sto na sat

Da, tvoj doktor je otkrio da dolazi do ubijanja mozgovnih stanica elektrošokovima. Ostavljam takve paradigme onima koji se s time bave. Pa ti još jednom ponavljam da je razlika u davanju elektrošoka od elektrostimulacija
Pa daj mi tu osnovnu razliku izmedju elektrošoka i elektrostimulacije, eto onu najlakšu definiciju za pučkoškolca...

Samo to tražim od tebe, nije teško...

Quote:
Ne gledam takve filmove a i tebi je grijeh da to gledaš. Znaš li za čakre?
E pa prva čakra ti je to, sve lijepo opisano u "Tao ljubavi". Stimulacijom te čakre postiže se orgazam, a to su znali prije par tisuća godina...
a seks. uzbuđenje postiže se slikama koje prerađuje mozak, pa sad ti odluči oćeš li u krevetu biti kao samo kao kralježnjak i bez mozga ili obratno ili u svakoj varijanti.
Pomenuti film nije "takav", to je jako ozbiljan film. Pusti sada čakre, ja ti samo napomenuh da si ti rekla da je centar za sex u mozgu i da nije niže, a ja ti pokazao da može biti i u vratu.... što se mog krevata tiče, može bilo kako, samo da se imam od nešto odupirati...

Quote:
Nije moja-već samo prenostim informaciju za tebe analfabetu koji ne zna razliku između mesarskog noža i Stilove pile. A ti sad guglaj i pronađi kako su znanstavnici pronašli Boga u čeonom dijelu humanoida a kako to namaju gorile iz magle. Kad nađeš javi se na kliniku za vjersku detoksikaciju.
Lijepo me pošalješ da guglam nešto što si ti pogrešno razumjela...draga Nemrtuh, znanstvenici do sada nisu nisu u mozgu pronašli ništa osim da se "centar za to i to nalazi tu i tu" ali da "to i to" reflektira takodje i na mnogo drugih mjesta u organizmu.

U biologiji za osnovnu školu lijepo možeš pročitati da nema bitne razlike u gradji mozga čovjeka i drugih toplokrvnih sisara (osim u veličini i još nekim nebitnim detaljima), sve je isto, neuroni, fibrili, ovojnice...razumiješ, ISTO, sve radi na istom principu...Znanost još nikad nije objasnila uopće pojam SVIJESTI , a kamoli da je istraživala unutar toga, dakle sex, ljubav, mržnja i drugo ... sve su to prazna naklapanja bez ikakvih znanstvenih vrijednosti. To ti je abeceda.

Tvoja izjava

Quote:
Prema tome vizije Boga, stvorene su umjetno u našoj svijesti isto kao što to stvara kemija lijekova, droga, šokovi...itd.
samo pokazuje koliko niš ne kontaš o čemu govoriš.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 12:05   #26
Quote:
A jel moguće gospon znanstvenik moguće dobiti bar jedan vaš suvisao komentar na temu koju ste vi postavili, a da ne bude puko šegačenje sa glupim vjernicima?
A što ti hoćeš? Tražio si da ti dam bar jedan primjer gdje poslije lobotomije čovjek nije ostao zombi. Dao sam ti jedan primjer. Što ti nije jasno?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 12:07   #27
[QUOTE=forget-me-not;7873114]


:
Quote:
rofl: Ajd mi to pojasni za elektrošokove pls...šta šokira? Dalke dovoljno je i jedna riječ, ali mi OBJASNI (ti tvrdiš, ne ja) a ne da me šalješ na google...


Quote:
Pa daj mi tu osnovnu razliku izmedju elektrošoka i elektrostimulacije, eto onu najlakšu definiciju za pučkoškolca...
Sjeti se samo da se radi o dvije vrste ljudi oni koji su bolesni koji dobivaju seriju elektroimpulsa kad su zavezani i imaju u ustima drvo da ne sresu zube pri konvulziji mišića i gdje se regulira struja od toliko i toliko hampera
a ponavalja se svaki dan...i elektrostimulatorima u laboratorijskim uvjetima na dobrovoljcima.

Quote:
Samo to tražim od tebe, nije teško...
Zaista bi i pučkoškolac shvatio razliku bolničkih uvjeta davanja elekt-šoka od laboratorijskog ispitivanja na miševima, majmunima i dobovoljcima.


Quote:
Pomenuti film nije "takav", to je jako ozbiljan film. Pusti sada čakre, ja ti samo napomenuh da si ti rekla da je centar za sex u mozgu i da nije niže, a ja ti pokazao da može biti i u vratu.... što se mog krevata tiče, može bilo kako, samo da se imam od nešto odupirati...

Čista edukacija u stilu Woody Allena.



Quote:
Lijepo me pošalješ da guglam nešto što si [B]ti pogrešno razumjela...draga Nemrtuh, znanstvenici do sada nisu nisu u mozgu pronašli ništa osim da se "centar za to i to nalazi tu i tu" ali da "to i to" reflektira takodje i na mnogo drugih mjesta u organizmu.
A je?

Ja čitah da jesu. Možda ti ne želiš da to pronađu?

Quote:
U biologiji za osnovnu školu lijepo možeš pročitati da nema bitne razlike u gradji mozga čovjeka i drugih toplokrvnih sisara (osim u veličini i još nekim nebitnim detaljima), sve je isto, neuroni, fibrili, ovojnice...razumiješ, ISTO, sve radi na istom principu...
o ovome neka govore neurobiolozi...

Quote:
Znanost još nikad nije objasnila uopće pojam SVIJESTI , a kamoli da je istraživala unutar toga, dakle sex, ljubav, mržnja i drugo ... sve su to prazna naklapanja bez ikakvih znanstvenih vrijednosti. To ti je abeceda.

o ovome kvantni fizičari...

Quote:
Tvoja izjava; samo pokazuje koliko niš ne kontaš o čemu govoriš.
Fakat te ne kontam...
Stare kulture i civilizacije kao i vračevi Sibira i Sami naroda su ti to povrgnuli konzumiranjem droga padaju u trans a njihovi neurotransmiteri predočuju sliku bogova vlasnicima tih mozgova. Pa sad ako ne vjeruješ u djelovanje izmjenjenih električnih impulsa (mozak sam ima svoje el. impulse koji se vide na EEG-u) guglaj psihodelične droge, meskalin i pejot...kao i smolu hašiša.
Izmjenjeno stanje svijesti stvaraju i kemikalije, el impuls, visoka fibra (buncanje), alkohol, amok, iznimno stresne situacije kao i vjersko potencirani rituali.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 12:19   #28
Bome, meni se čini da se lobotomija prakticira sve u šesnaest, što je vidljivo i ovdje, na Forumu. Jedino ne znam kakvi su pacijenti bili prije zahvata.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 13:12   #29
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
:





Sjeti se samo da se radi o dvije vrste ljudi oni koji su bolesni koji dobivaju seriju elektroimpulsa kad su zavezani i imaju u ustima drvo da ne sresu zube pri konvulziji mišića i gdje se regulira struja od toliko i toliko hampera
a ponavalja se svaki dan...i elektrostimulatorima u laboratorijskim uvjetima na dobrovoljcima.


Zaista bi i pučkoškolac shvatio razliku bolničkih uvjeta davanja elekt-šoka od laboratorijskog ispitivanja na miševima, majmunima i dobovoljcima.




Čista edukacija u stilu Woody Allena.





A je?

Ja čitah da jesu. Možda ti ne želiš da to pronađu?



o ovome neka govore neurobiolozi...




o ovome kvantni fizičari...



Fakat te ne kontam...
Stare kulture i civilizacije kao i vračevi Sibira i Sami naroda su ti to povrgnuli konzumiranjem droga padaju u trans a njihovi neurotransmiteri predočuju sliku bogova vlasnicima tih mozgova. Pa sad ako ne vjeruješ u djelovanje izmjenjenih električnih impulsa (mozak sam ima svoje el. impulse koji se vide na EEG-u) guglaj psihodelične droge, meskalin i pejot...kao i smolu hašiša.
Izmjenjeno stanje svijesti stvaraju i kemikalije, el impuls, visoka fibra (buncanje), alkohol, amok, iznimno stresne situacije kao i vjersko potencirani rituali.
Pls nemruth, poštedi me...

Pričaš nešto o čemu nemaš pojma. Nisi ti nikad niš ozbiljno pročitala o o miofibrilima, naponskom nivou elektrosignala koji tuda piče, o organizaciji moždanih tkiva, bezveze koristiš pojmove, centar, čeoni prednji režanj, simuliranje strujom.... i ostalo. Takodje ti ni fizika nije jača strana, nisu ti baš jasni pojmovi napon - struja i ostalo.

To što si se gadjala pojmovima ( dobro ti je ono za kvantne fizičare, od svih baš si našla možda jedine koji tu nemaju što raditi) ali to sve nije bitno. Obzirom na to čime se baviš ni ne moraš znati, ja sam popizdio iz drugog razloga.

Bitno je da ne razumiješ tako jasnu i očevidnu stvar a to je da ZNANOST ne zna što je to PSIHA, zna da je tu i neke manifestacije, ali suština elektro-kemijskog mehanizma kako psiha funkcionira apsolutno je nepoznata. Sasvim je jasno da ne možeš donijeti niti jedan citat....NEMA GA.

Djlelovanje droga i ostale navedene stvari ne mogu dokazati to što tvrdiš...samo pokazuu da ti ne razumiješ suštinu.

Tvrdiš da je sve posljedica elektrokemije u mozgu. I misao. Dakle i ta koju si izrekla je isto posljedica elektrokemije. Pa kakva je sada veza izmedju svega toga i Boga? Znači elektrokemijski generiraš misao da je pojam Boga elektrokemijski generirana misao. Pri tome o procesu nastajanja misli znaš reći samo da je elkektrokemijski. Shvaćaš li apsurd toga, nije uopće bitan moj ili tvoj stav o Bogu. To ti je kao one vježbice iz kompaunduma iz logike tipa Svi Atenjani lažu kaže jedan Atenjanin.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 13:20   #30
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Pls nemruth, poštedi me...

Pričaš nešto o čemu nemaš pojma. Nisi ti nikad niš ozbiljno pročitala o o miofibrilima, naponskom nivou elektrosignala koji tuda piče, o organizaciji moždanih tkiva, bezveze koristiš pojmove, centar, čeoni prednji režanj, simuliranje strujom.... i ostalo. Takodje ti ni fizika nije jača strana, nisu ti baš jasni pojmovi napon - struja i ostalo.

To što si se gadjala pojmovima ( dobro ti je ono za kvantne fizičare, od svih baš si našla možda jedine koji tu nemaju što raditi) ali to sve nije bitno. Obzirom na to čime se baviš ni ne moraš znati, ja sam popizdio iz drugog razloga.
Ovdje si se malo zaletio. Kod pitanja svijesti će možda baš kvantna fizika dati odgovor sa svim svojim teorijama o svijesti kao kvantnom faznom valu i bla bla bla. Tko bi rekao u koje će se vode neurologija zaputiti i koga će tražiti za savjet.

Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Bitno je da ne razumiješ tako jasnu i očevidnu stvar a to je da ZNANOST ne zna što je to PSIHA, zna da je tu i neke manifestacije, ali suština elektro-kemijskog mehanizma kako psiha funkcionira apsolutno je nepoznata. Sasvim je jasno da ne možeš donijeti niti jedan citat....NEMA GA.

Djlelovanje droga i ostale navedene stvari ne mogu dokazati to što tvrdiš...samo pokazuu da ti ne razumiješ suštinu.

Tvrdiš da je sve posljedica elektrokemije u mozgu. I misao. Dakle i ta koju si izrekla je isto posljedica elektrokemije. Pa kakva je sada veza izmedju svega toga i Boga? Znači elektrokemijski generiraš misao da je pojam Boga elektrokemijski generirana misao. Pri tome o procesu nastajanja misli znaš reći samo da je elkektrokemijski. Shvaćaš li apsurd toga, nije uopće bitan moj ili tvoj stav o Bogu. To ti je kao one vježbice iz kompaunduma iz logike tipa Svi Atenjani lažu kaže jedan Atenjanin.
N3M1R is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 13:31   #31
[QUOTE=forget-me-not;7874157]
Quote:
Pls nemruth, poštedi me...
ko da ideš na lobotomiju...


Quote:
Pričaš nešto o čemu nemaš pojma. Nisi ti nikad niš ozbiljno pročitala o o miofibrilima, naponskom nivou elektrosignala koji tuda piče, o organizaciji moždanih tkiva, bezveze koristiš pojmove, centar, čeoni prednji režanj, simuliranje strujom.... i ostalo. Takodje ti ni fizika nije jača strana, nisu ti baš jasni pojmovi napon - struja i ostalo.
a što da guglam i da učim u pet minuta o svemu tome?
govorimo o provokaciji dijela mozga a ne o Teslinoj struji.. induktorima i napajanju


Quote:
To što si se gadjala pojmovima ( dobro ti je ono za kvantne fizičare, od svih baš si našla možda jedine koji tu nemaju što raditi) ali to sve nije bitno. Obzirom na to čime se baviš ni ne moraš znati, ja sam popizdio iz drugog razloga.
Tao fizike f. Capra...za početak.

Quote:
Bitno je da ne razumiješ tako jasnu i očevidnu stvar a to je da ZNANOST ne zna što je to PSIHA, zna da je tu i neke manifestacije, ali suština elektro-kemijskog mehanizma kako psiha funkcionira apsolutno je nepoznata. Sasvim je jasno da ne možeš donijeti niti jedan citat....NEMA GA.
I đavo može citirati sveto pismo, jel tak a ne znači da je ono istinito ili ne?
Prema tome once and last more, govorimo o manifestaciji doživljanog kod stimulacije određanog dijela mozga, oš boga oš orgazam.

Quote:
Djlelovanje droga i ostale navedene stvari ne mogu dokazati to što tvrdiš...samo pokazuu da ti ne razumiješ suštinu.
Onda mi je TI objasni koji sve guglaš?


Quote:
Pa kakva je sada veza izmedju svega toga i Boga?
Možeš imati vizije boga kad te škakljaju sa strujom po mozgu, kao i orgazma..pa sa ti nađi vezu.


Quote:
Znači elektrokemijski generiraš misao da je pojam Boga elektrokemijski generirana misao.

djelomično
Quote:
Shvaćaš li apsurd toga, nije uopće bitan moj ili tvoj stav o Bogu.
Naravno kad se to može kemijski izazvati kao i sa strujom.

Quote:
To ti je kao one vježbice iz kompaunduma iz logike tipa Svi Atenjani lažu kaže jedan Atenjanin.
Smiješno je u 21 stoljeću opvrgavati da je naš mozak samo smjesa vijuga i da se ne da na njega utjecati, kemijski, mehanički, električno i slično...kad već ljudi leže bolesni zato jer im je puknula žilica u mozgu pa ne mogu govoriti i hodati.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 13:37   #32
Quote:
N3M1R kaže: Pogledaj post
Ovdje si se malo zaletio. Kod pitanja svijesti će možda baš kvantna fizika dati odgovor sa svim svojim teorijama o svijesti kao kvantnom faznom valu i bla bla bla. Tko bi rekao u koje će se vode neurologija zaputiti i koga će tražiti za savjet.
To me zanima....svijest kao kvantni fazni val.

Ali o tome nisam mogao ni naći u znansvenim izvorima...imaš li bilo kakv link a da nije SF?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 13:54   #33
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Smiješno je u 21 stoljeću opvrgavati da je naš mozak samo smjesa vijuga i da se ne da na njega utjecati, kemijski, mehanički, električno i slično...kad već ljudi leže bolesni zato jer im je puknula žilica u mozgu pa ne mogu govoriti i hodati.
Pazi, i prije 5 stoljeća moglo se uticati na mozak...pa kod faraona je bilo zanimanje otvarač lobanja...

Skoro jednako može se uticati i danas, SAMO DESTRUKTIVNO dakle...aaa u tom polju jesu radjeni pomaci...

Nuroni se ne obnavljaju, nitko ne zna zašto....

A što te to čudi, uostalom laž i senzacionalizam nisu strani naučnim krugovima...sjeti se ovce Dolly i priča o prvom klonu....a on nije nikad načinjen...časopis u kojem je to objavljeno baš i nije bio nerešpektibilan....ali objavljena je laž, dolly nije klon, radilo se samo o stapanju (fuziji, hibridizaciji) ćelija. Klon nije nikada napravljen. Al da pitaš ljude 90 od 100 će staviti ruku na panj tvrdeći da jeste...

U 21. stoljeću čovjek sasvim malo više zna o mozgu nego prije, a znanje je toliko malo da još nije uspio objasniti procese u njemu na višoj razini osim da ih nazove elektrokemijskim. Pomaci su pravljeni u neurokirurgiji, danas se mogu operirati tumori i sl. bolje nego prije korištenjem lasera....ali procesi unutar su poptuno nerazjašnjeni. Kažem ti, a ti provjeri...
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 13:57   #34
Quote:
Klon nije nikada napravljen.
Klon čega?
Pa imaš tvrke sada koje će za nekih 20000 dolara klonirati kućnog ljubimca.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 14:03   #35
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Klon čega?
Pa imaš tvrke sada koje će za nekih 20000 dolara klonirati kućnog ljubimca.
Naravno. U SF filmovima.

Klon je (ako pričamo na nivou organizma) novi organizam koji potječe od jednog ishodišnoga. Kloniranje je onda postupak dobivanja klona identičnom replikacijom jednog jedinog ishodišnog “entiteta”.

Kloniranje je uspješno postignuto jedino kod biljaka. Sve drugo je fuzija više genetskih kompleta, a tko kaže da nije, vara...
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 14:10   #36
Klon je jedinka koja je identična jedinki od koje je nastala. Ništa više.
Klonova miševa imaš po univerzitetima u SAD koliko hoćeš.
Kao i tvrke za ljubimce.
Pa ti negiraj koliko hoćeš i traži znanost u Kuranu.

Evo ti jednu komercijalnu tvrtku:

http://www.viagen.com/

Ali, možda ti zamišljaš kloniranje iz jedne jedinke kao u filmovima.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 14:11   #37
[QUOTE=forget-me-not;7874762]

Quote:
Skoro jednako može se uticati i danas, SAMO DESTRUKTIVNO dakle...aaa u tom polju jesu radjeni pomaci...
Misliš na elekt.šokove ili na male tabletice?
Da elektrošokovi nisu imali uspjeha ne bi se koristili čak i danas s time. Pročitaj povijest psihijatrije pa razmisli što je gore držati ih zatvorene ko životinje ili ih šokirati?

Quote:
Nuroni se ne obnavljaju, nitko ne zna zašto....
I?

Quote:
A što te to čudi, uostalom laž i senzacionalizam nisu strani naučnim krugovima...sjeti se ovce Dolly i priča o prvom klonu....a on nije nikad načinjen...časopis u kojem je to objavljeno baš i nije bio nerešpektibilan....ali objavljena je laž, dolly nije klon, radilo se samo o stapanju (fuziji, hibridizaciji) ćelija. Klon nije nikada napravljen. Al da pitaš ljude 90 od 100 će staviti ruku na panj tvrdeći da jeste...
Ako izađe u javnost da su radili to što su radili na mozgu i što su dobili onda vjerovatno neko stoji iza toga.

Quote:
U 21. stoljeću čovjek sasvim malo više zna o mozgu nego prije, a znanje je toliko malo da još nije uspio objasniti procese u njemu na višoj razini osim da ih nazove elektrokemijskim. Pomaci su pravljeni u neurokirurgiji, danas se mogu operirati tumori i sl. bolje nego prije korištenjem lasera....ali procesi unutar su poptuno nerazjašnjeni. Kažem ti, a ti provjeri...
Zna daleko više nego prije ali ne znači da je proces istraživanja gotov već da se koristi moderna tehnologija da bi ga se istraživalo. Tako su petljali sa čeonim režnjem i vidi vraga...proizveli boga.
Dakle to je to....a ti meni o Hemigveju
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 14:24   #38
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Klon je jedinka koja je identična jedinki od koje je nastala. Ništa više.
Klonova miševa imaš po univerzitetima u SAD koliko hoćeš.
Kao i tvrke za ljubimce.
Pa ti negiraj koliko hoćeš i traži znanost u Kuranu.

Evo ti jednu komercijalnu tvrtku:

http://www.viagen.com/

Ali, možda ti zamišljaš kloniranje iz jedne jedinke kao u filmovima.
Ja sasvim sigurno zamišljam kako treba, ali si ti lakovjeran i ne znaš što znači klon. Što se sve tim imenom naziva na netu i šta sve mogu popušiti široke mase, e to je drugo...

Kod ovih tvrtki ti se sve svodi na ono što sam ti govorio za Dolly. A ti vjeruj ako oćeš.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 14:28   #39
[QUOTE=Nemruth Dagi;7875072]
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post



Misliš na elekt.šokove ili na male tabletice?
Da elektrošokovi nisu imali uspjeha ne bi se koristili čak i danas s time. Pročitaj povijest psihijatrije pa razmisli što je gore držati ih zatvorene ko životinje ili ih šokirati?



I?



Ako izađe u javnost da su radili to što su radili na mozgu i što su dobili onda vjerovatno neko stoji iza toga.



Zna daleko više nego prije ali ne znači da je proces istraživanja gotov već da se koristi moderna tehnologija da bi ga se istraživalo. Tako su petljali sa čeonim režnjem i vidi vraga...proizveli boga.
Dakle to je to....a ti meni o Hemigveju

Opet lupetaš. Ostavi se znanosti i uhvati SF romana. Ili donesi ono što ti čitavo vrijeme tražim.....LINK ALOOO ili citat bre...
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 14:29   #40
Bit je da se dobivaju identične jedinke - klonovi.
A ti vjeruj da ljudi na konju sa krilima idu u raj slobodno.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.