Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2007., 23:33   #1
Komunikacija Bog i ja...

Koji je vaš nacin komunikacije s Bogom? Da li to radite često? rijetko? ili nikako?

Da li je to po vama besmislen čin imati ikakvu komunikaciju sa nečim što niste vidjeli?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 00:04   #2
Molim se samo prije spavanja, i to nekad iz navike (bas sam mutav...), nejdem u crkvu, svjesno nejdem radi lijenosti i SPAVANJA

Ispovijedam se jako rijetko... JAKO JAKO JAKO rijetko.

Znam da je ovo jako malo... Ali pomalo sam poceo sumnjati u neke stvari i neznam vise u sta da vjerujem...
Zmaj00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 01:14   #3
pa kad si ovdje na "religiji" nije ni čudo da više nemaš pojma kako se zoveš...svaki samozvani iscjelitelj ovdje prodaje svoju religiju i vjeru


zašto bi bilo besmisleno...ne moraš vidjeti da bi osjetila...On se ni ne može vidjeti...
da li vidiš kad si u nekog zaljubljena ....
ne...jel???

samo osjećaš ljubav...ono nešto

e pa slično je i osjećanje dok s Njim govorim...samo puno tiše ali istovremeno puno sigurnije,smirenije,nježnije...a nekad zna biti i intezivnije od bilo kakovg osjećanja koje sam upoznala...ali to su vrlo rijetki trenutci
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 06:02   #4
Quote:
angelina1 kaže: Pogledaj post
pa kad si ovdje na "religiji" nije ni čudo da više nemaš pojma kako se zoveš...svaki samozvani iscjelitelj ovdje prodaje svoju religiju i vjeru


zašto bi bilo besmisleno...ne moraš vidjeti da bi osjetila...On se ni ne može vidjeti...
da li vidiš kad si u nekog zaljubljena ....
ne...jel???

samo osjećaš ljubav...ono nešto
Mislim da se većina neurologa ne bi složila s tobom.

Quote:
angelina1 kaže: Pogledaj post
e pa slično je i osjećanje dok s Njim govorim...samo puno tiše ali istovremeno puno sigurnije,smirenije,nježnije...a nekad zna biti i intezivnije od bilo kakovg osjećanja koje sam upoznala...ali to su vrlo rijetki trenutci
N3M1R is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 19:31   #5
želiš rei da neurolozi vide, ili da vide da ja vidim ili da ne vide?
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 19:37   #6
Za mene je molitva ragovor s Bogom.
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 19:43   #7
Komunikacija je kad dvije osobe vode razgovor
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 19:52   #8
da, ali ovo je komunikacija na jednoj duhovnoj i puno većoj razini.
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 21:35   #9
Quote:
angelina1 kaže: Pogledaj post
želiš rei da neurolozi vide, ili da vide da ja vidim ili da ne vide?
Pa, potrazi nedavni broj National Geographica. Tema broja je bila ljubav pa su se nasi vrli neurolozi raspisali i o feniletilaminu i dopaminu i serotoninu (ukoliko sam fulao koje slovo, neka mi nitko ne zamjeri ) i ostalim cudima koji tebe, a tako i sve ostale, "natjeraju" da se osjecas toliko puna ljubavi i krasnih osjecaja. Ima tu jos kojekakve kemije, ali vise-manje je kemija. Nema tu nikakvog misticizma.
N3M1R is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 23:03   #10
slažem se i stavila sam slične textove na svoj forum...
potpuno mislim da je sve to istina...
samo postoji razlika između zaljubljenosti i osjećanja prema Bogu

osim toga osjećaj zaljubljenosti,ljubavi šta već....postoji kad mislimo na tu osobu,kad smo u njenoj blizini, kad se sjećamo i slično

a s Bogom to ne ide tako...ne treba razlog za osjećaj radosti...ma ne može se to samo opisati radošću....jednostavno postoji...ili se nekad dogodi samo od sebe intezivno predivno osjećanje...nekad dok gledaš grad kad ideš na posao...nekad dok gledaš pčelu ...nekad dok gledaš djete

mislim nismo mi sad ljudi koji hodaju kao da su napušeni...ima i teških dana...ali i kad je teško...drugačije je teško...
nema očaja,nema nemira,nema samoće,dosade...ti osjećaji više ne postoje

a jako su mi dobro poznati..i bili moja svakodnevnica
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 08:23   #11
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Da li je to po vama besmislen čin imati ikakvu komunikaciju sa nečim što niste vidjeli?
oprosti, jesi li ti ikad pričao telefonom s nekim koga do tada nisi vidio? je li ti se činilo besmisleno?
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 08:30   #12
Quote:
Barica kaže: Pogledaj post
Za mene je molitva ragovor s Bogom.

Potpuno se slazem. Molitva zaista jeste razgovor sa Bogom!
islandjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 08:33   #13
Quote:
N3M1R kaže: Pogledaj post
Pa, potrazi nedavni broj National Geographica. Tema broja je bila ljubav pa su se nasi vrli neurolozi raspisali i o feniletilaminu i dopaminu i serotoninu (ukoliko sam fulao koje slovo, neka mi nitko ne zamjeri ) i ostalim cudima koji tebe, a tako i sve ostale, "natjeraju" da se osjecas toliko puna ljubavi i krasnih osjecaja. Ima tu jos kojekakve kemije, ali vise-manje je kemija. Nema tu nikakvog misticizma.


Pa i nema nikakvog misticizma. Kaze u ev. po Jovanu 3:16 - "Jer je Bog tako zavoleo svet da je dao Svog jedinorodnog Sina....."
....to je cista i prava ljubav, nema mistike, nema zavrzlama, iskreno i potpuno!
islandjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 08:51   #14
Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
Potpuno se slazem. Molitva zaista jeste razgovor sa Bogom!
Da, to je kad TI razgovaraš s Bogom ,a on u razgovoru ŠUTI....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 09:16   #15
Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
oprosti, jesi li ti ikad pričao telefonom s nekim koga do tada nisi vidio? je li ti se činilo besmisleno?
Da parafraziram štovanu Nemruth, osoba s druge strane obično odgovori. Ukoliko nema nikakvog odgovora onda opališ jedan verbalni rafal u pravcu telefonskog operatera. Kome da se žalim ukoliko mi bog ne odgovara?
N3M1R is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 12:03   #16
Komunikacija s Bogom-Unutarnja Riječ

Bok svima ....

Krist, Koji je VIDLJIVA MANIFESTACIJA BOŽANSTVA, znači bar Kršćani ne mogu govoriti o NEVIDLJIVOM BOGU (Ivan 12:45; 14:9) = imaju u Koga gledati!, je u Mateju 6:5-15 ukazao na koji Mu se način, Njemu kao Nebeskom Ocu, trebamo moliti.... tj. kako sa Njime trebamo komunicirati....

....stoga bi svaki koji žudi za 'odgovorima' trebao ući u tihe odaje svog srca... što dalje od svijeta i svjetske buke..... tj. kako sam Krist upućuje:

'Vi morate slušati vaše najunutarnije (ili ‘osluškivati u vašu najunutarniju unutrašnjost’), ako želite percipirati Moj glas. To zahtjeva potpuno odvajanje od svijeta (u smislu, ‘hermetički se zatvoriti u sobu’), i poniranje u duhovnu misao. To zahtjeva potpuno pražnjenje srca od (sve) zemaljske misli, tako da ono onda može biti ispunjeno sa misaonim strujama/bujicama čisto duhovne prirode.

Ljudima će uvijek biti teško u potpunosti se odvojiti od svijeta, ali Moj glas će zvučati jasnije/upečatljivije, što manje misaonih impresija svjetovnog porijekla ispunjava (ili ‘bude ispunjavalo’) srce. Kada je srce u potpunosti ispražnjeno, Moja Duhovna struja/bujica može dotjecati/utjecati neometano, i to ćete osjetiti kao neprekidno obraćanje, kao poplavu Mog Duha u vama, i Moje direktno obraćanje/oslovljavanje, koje vi sada percipirate kao izgovorenu Riječ. Što se više opirete svjetovnim/zemaljskim mislima, to čišće percipirate/opažate/razumijete Moj glas. A to iziskuje neprestanu borbu sa izvanjskim svijetom, koji se uvijek iznova želi nametnuti (u smislu, ‘provaliti unutra’), prisiljen/natjeran od strane Mog protivnika (= Sotone), sa ciljem da bi uznemirio/spriječio razgovor između Oca i djeteta. Vi možete izbjeći ovaj svijet, - tako što Mi se odmah obratite u mislima, tako da Ja mogu spriječiti uplitanje. I vaša volja će biti uzeta u obzir, pošto je okrenuta prema Meni.

Jedino oni koji su se u stanju odvojiti od svijeta imaju pravo čuti Moj glas, kojima sam Ja postao Koncept kojeg svijet ne može zamijeniti, koji su Me spoznali/prepoznali/priznali kao svoga Oca od vječnosti, Koji vas želi učiniti Svojom djecom, i ne pušta vas dok nije ostvario Svoj cilj.'
(diktirano Berthi Dudde, br. 7258)

Da je moguće ostvariti 'živi' kontakt sa Bogom u Kristu svjedoče mnogi proroci novijeg doba kao i mnogi drugi pobožni ljudi (kao recimo Hildegarda iz Bingena ili pak Thomas E.Kempis) kojima se On objavio ... tj. koji čuju Njegov živi glas...

Usput rečeno... negdje sam pročitao na Forumu da je ovdje bilo ili još ima ljudi koji čuju Gospodinov glas?! Da li su te osobe još ovdje?!

Lorens
Lorens is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 15:26   #17
Quote:
N3M1R kaže: Pogledaj post
Da parafraziram štovanu Nemruth, osoba s druge strane obično odgovori. Ukoliko nema nikakvog odgovora onda opališ jedan verbalni rafal u pravcu telefonskog operatera. Kome da se žalim ukoliko mi bog ne odgovara?
žališ se u najbližu ambulantu, ako ne čuješ Boga gluh si ko top
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 16:54   #18
Vi koji ga cujete najbolje vam je Haldol 10mg i.m. jer ono sto cujete i sa kim razgovarate nije Apsolut.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 16:55   #19
Quote:
N3M1R kaže: Pogledaj post
Kome da se žalim ukoliko mi bog ne odgovara?

Bogu
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 20:41   #20
Quote:
N3M1R kaže: Pogledaj post
Da parafraziram štovanu Nemruth, osoba s druge strane obično odgovori. Ukoliko nema nikakvog odgovora onda opališ jedan verbalni rafal u pravcu telefonskog operatera. Kome da se žalim ukoliko mi bog ne odgovara?
Zavisi kako pokušavaš komunicirati s bogom. Ako telefonom, žali se T-comu.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.