Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2010., 22:40   #1161
Pogledaj si malo baobab, sjemenke grožđa i makadamiju ili avokado, te esencijalna bušin i sjeme mrkve, po možda neku kombinaciju da si složiš .
Ima tih dobrih, izvrsnih ulja za svaku vrstu kože toliko da se može složiti bezbroj kombinacija
Dobro bi došla i aroma krema za dan, no može poslužiti za kožu poput tvoje za početak i shea maslac.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 10:48   #1162
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Pogledaj si malo baobab, sjemenke grožđa i makadamiju ili avokado, te esencijalna bušin i sjeme mrkve, po možda neku kombinaciju da si složiš .
Ima tih dobrih, izvrsnih ulja za svaku vrstu kože toliko da se može složiti bezbroj kombinacija
Dobro bi došla i aroma krema za dan, no može poslužiti za kožu poput tvoje za početak i shea maslac.
Hvala Merlina, makadamija mi je jedno od najdražih ulja, a mislim da ima veze s mirisom mogla bih ga pojesti. Ja sam si za ruke složila mješavinu makadamije i avokada, nosim to stalno sa sobom. Budem pogledala baobab ulje čini mi se egzotično i nešto novo kod nas.
Tamanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 17:13   #1163
Jel postoji neka prirodna mješavina za stavljanje obloga na oči, imam jako suhe i osjetljive oči, pa onda znam izgledati kao da sam stalno umorna, a nisam.. pa jel postoji nešto takvo što se može stavljati na oči/kapke svaki ili svaki 2. dan?
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 20:49   #1164
Mogla bi stavljati obloge od hidrolata hamamelisa, kamilice ...
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 11:10   #1165
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Mogla bi stavljati obloge od hidrolata hamamelisa, kamilice ...
Hvala! znači samo kupim taj hidrolat i samog ga mogu stavljati na oči?
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 12:28   #1166
Znači, kupiš hidrolat natopiš blazninice i stavljaš ih po 15-tak minuta na oči, u tom periodu naravno ležiš i miruješ, te si po mogućnosti pustiš neku lijepu glazbu i meditiraš (ma što to za tebe značilo) .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 13:44   #1167
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Znači, kupiš hidrolat natopiš blazninice i stavljaš ih po 15-tak minuta na oči, u tom periodu naravno ležiš i miruješ, te si po mogućnosti pustiš neku lijepu glazbu i meditiraš (ma što to za tebe značilo) .
ok, super, tako ću i napraviti a možeš mi još samo reći gdje je najbolje da nabavim te hidrolate, Kemig, Cedrus, ne znam gdje su kvalitetni? cijena mi nije bitna toliko..
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 21:47   #1168
Svakako Cedrus za hidrolate, imaju Florihanu ili Oshadhi (već kako se odlučiš zbog pakiranja i cijene).
Pogledaj si radi militraža i cijena na njihovu web shopu pa ćeš se lakše odlučiti na licu mjesta.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 21:54   #1169
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Svakako Cedrus za hidrolate, imaju Florihanu ili Oshadhi (već kako se odlučiš zbog pakiranja i cijene).
Pogledaj si radi militraža i cijena na njihovu web shopu pa ćeš se lakše odlučiti na licu mjesta.
joj hvala, hvala ti puno, idem odmah sutra po to..pa javim je li pomoglo nakon nekog vremena
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 23:56   #1170
Večer cure, trebam savjet ako možete pomoći (Merlina )
Koža mi je čudna, suha na obrazima, čak se peruta kad je suho vrijeme i bura a nos i čelo budu masniji. Na obrazima imam nekakve sitne prištiće, kao mitesere, male nečistoće, imam i pigmentacijske mrlje (iako koristim UV zaštitu); ne hranim se baš najzdravije, ne spavam dovoljno ni kvalitetno već nekoliko godina (razlog: malo dijete ). Pijem dosta vode, bavim se tjelovježbom. Prije trudnoće i u pubertetu lice i ten mi je bio savršen, sad je užasan Radim sama piling od masl. ili jojobinog ulja, stavim malo šećera ili kukuruznu krupicu i med. Čistila sam lice La Roche Posay gelom, nije mi bio nešto, sad skidam šminku bademovim uljem. Inače imam atopijski dermatitis pa mi je lice i osjetljivo. Idealnu kremu za lice ne mogu naći pa me zanima što da si sama napravim; što mi preporučate da si smiksam, u kojem omjeru? Čime da čistim lice od šminke, čime da se umivam, kakvom vodom, toplom-hladnom, čajem možda? Unaprijed PUNO HVALA
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 01:01   #1171
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
Večer cure, trebam savjet ako možete pomoći (Merlina )
Koža mi je čudna, suha na obrazima, čak se peruta kad je suho vrijeme i bura a nos i čelo budu masniji. Na obrazima imam nekakve sitne prištiće, kao mitesere, male nečistoće, imam i pigmentacijske mrlje (iako koristim UV zaštitu); ne hranim se baš najzdravije, ne spavam dovoljno ni kvalitetno već nekoliko godina (razlog: malo dijete ). Pijem dosta vode, bavim se tjelovježbom. Prije trudnoće i u pubertetu lice i ten mi je bio savršen, sad je užasan Radim sama piling od masl. ili jojobinog ulja, stavim malo šećera ili kukuruznu krupicu i med. Čistila sam lice La Roche Posay gelom, nije mi bio nešto, sad skidam šminku bademovim uljem. Inače imam atopijski dermatitis pa mi je lice i osjetljivo. Idealnu kremu za lice ne mogu naći pa me zanima što da si sama napravim; što mi preporučate da si smiksam, u kojem omjeru? Čime da čistim lice od šminke, čime da se umivam, kakvom vodom, toplom-hladnom, čajem možda? Unaprijed PUNO HVALA

i meni su se pojavili sitni prištići na obrazima crveni koji se ne mogu istisnuti onako sitni su ali me iritiraju meni bi isto trebala pomoć ??
madamturi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 13:20   #1172
Cure moje to je jako puno pitanja i bilo bi bolje razgovarati u živo. No, što je tu je odgovoriti ću koliko mogu

što se tiče vode, nemam nekog posebnog savjeta, normalno umivanje (osim za one koji ne reagiraju dobro na vodu). Postoji i opcija kuhanja čaja od poljske preslice te umivanja njime.
Čišćenje šminke bademovim uljem je ok zato što ono topi šminku a ne stuže je sa lica (kao neki drugi klasični proizvodi).

Dobro bi ti došao hidrolat npr. lavande ili hamamelisa (ima još opcija)
te nakon hidrolata neka
aroma uljna mješavina

npr kombinacija jojobe, ploda divlje ruže, noćurka, lješnjaka ili makadamije - uz esencijalna sjeme mrkve i njemačke i ili rimske kamilice.
(ovo je jedan vrlo jednostavan prijedlog, a može se naprviti i složeniji)



Krema je komplicirana za izraditi i potrebno je bar završiti neki od tečajeva prirodne kozmetike. Osim ako niste neke srodne struke pa se po ovim receptima sa interneta možete snaći.
Inače kreme izrađuju i aromaterapeuti po narudžbi.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 13:26   #1173
Merlina zlatna si, puno hvala
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 21:03   #1174
:)))

..hej bok svima ..nadam se da će mi netko od vas usjet pomoć tj objasnit neke stvari koje me zanimaju,a nigdje ne uspiejvam nać te odgovore ..
..ugl, ja se već godinama (od svoje 9 god kako su mi popucale strije) mažem maslinovim i bademovim uljem, točnije stavljam ih u svaku kremu za tijelo, npr pola dc jednog i pola dc drugog u 400 ml mlijeka za tijelo i onda fino ostavim to na sebi 10 ak min i onda u piđamu..nismo onda imali para za skupe kreme protiv strija pa je mama čula od nekog za ta ulja da su dobra..i tako sam ja nastavila godinama njegovat tijelo..da bi eto sad skontala da sam radila zapravo dobru stvar tj da je to super dobro za kožu ...ugl, uvijek sam kupovala ona nerafinirana.
..i onda kad sam čitajući proučavajući ta ulja naišla na ove topike o prirodnoj kozmetici, došla sam na ideju da bi se mogla mazat samo tim uljima, ali to nisam nikad radila jer bi bila premasna i jer ta ulja smrde..

..i sad onda mene zanima par stvari:

1. da li je jednako dobro za kožu ako stavim ulje na vlažnu kožu ili je ipak bolje na suhu? (tu sam naišla da to mnoge cure rade jer onda treba stavit manje ulja, razmazivije je i onda se obriše kasnije ono što se nije upilo pa se ne bude masan, ali kod mene je problem što kad god sam stavila na vlažnu kožu ko da se nije dobro upilo, izvana bi se sjajila, a ispod kad bi se bolje pogledalo baš bi se vidjelo kako mi je koža suha i zatezala bi me pa me stoga zanima da li je onda ok da ja stavljam na suhu kožu)

2. i što bi mogla stavit u ta ulja da to toliko ne smrdi?
Ja npr obožavam vaniliju i kokos tj te mirise, jel bi onda mogla stavit ta eterična ulja u to ulje? i jel uopće postoji eterično ulje od vanilije i koksa? zato sam i stavljala ta ulja u kreme, izuzev dijela da ne budem masna, znači zato da i ne smrdim, i onda stalno moram kupovat neke skuplje kreme za tijelo koje jako miriše pa sam skontala da bi mi možda bilo čak jeftnije da počnem stavljat eterična ulja. A ako to dvoje što sam navela nisu eterična ulja, jel bi mi mogli reć za neka koja jako fino mirišu?

3. i onda me zanima, da li bi ja mogla npr pomiješat maslinovo ulje, bademovo ulje, ulje od lješnjaka, jojobino ulje i shea maslac? jer koliko sam skontala to su najbolja ulja za kožu pa bi ja ono sve u jednom

4. i čula sam da su za strije i zatezanje kože najbolje ulje divlje ruže i pšeničnih klica pa me zanima jel bi mogla za tu svrhu pomiješat samo ta 2 ulja?

4. i ako mogu smiksat to sve jel onda smijem u to krknut neko eterično?

5. i ako smijem i da ne smijem, koliko velika pakiranja bi bila preporučljiva? tj nakon koliko vremena se ta sva ulja kvare, osobito ako sam unutra stavila i neko eterično? (ja uopće nisam znala da se ona kvare brzo, npr kupila bi litru jednog i drugog, držala uvijek u hladnjaku da se ne pokvare i trošila dok ne potrošim, a to bi mi trajalo i do 2 godine, i sad ne znam jel to previše vremena za stajanje jer mi je glupo da pokupujem sva ta ulja i smiksam, i onda akd si idem napravit novo ono ispadne da se već pokvarilo)

..imam jako nezahvalnu kožu i zato bi htjela ta sva koristi..
..ugl, puno vam hvala ako uspijete odvojit malo vremena i meni neznalici objasnit te nek stvari..
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 12:08   #1175
Možeš staviti ulje i na suhu i na vlažnu kožu, kako tebi odgovara...
ako stavljaš na suhu sporije će se upiti, ali ako ti ne smeta ti slobodno tako koristi...
Ulje makadamije je super ulje za njegu tjela, a brzo se upija. Maslinovo je dosta gusto i teže se upija, zato je jako masna koža.

Ne postoji eterično ulje kokosa i vanilije, ali ono što možeš je koristiti macerat vanilije (možeš ga i sama napraviti) u bademovom ulju ( koristiš ga kao i svako drugo biljo ulje).
Od eteričnh koja imaju ugodan miris su najčešće citrusi ( crvena mandarina i slatka naranča nisu fototoksični), možeš dodati lavandu ako ti je miris ugodan, lijepo miriši i ylang ylang, geranij, ruža (jako skupo ulje)

Možeš mješati biljna ulja kako želiš, slobodno možeš staviti nekoliko vrsta
Za tretiranje strija je ok ulje ploda divlje ruže, macerat centelle u lješnjaku, pšenićne klice...
Naravno da u sve to možeš staviti eerično ulje, ona koja se koriste za tretiranje strija su ružmarin verbenon, španjolska lavanda, sjeme mrkve...

Plod divlje ruže je skupo ulje i brzo se kvari, a pšenične klice su jedno od najstabilnijih ulja...nemoj kupovati litrena pakiranja
radije pomješaj 100-200 ml ulja sa eteričnim, pa lako kad potrošiš napraviš novu mješavinu.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 16:06   #1176
:)))

Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Možeš staviti ulje i na suhu i na vlažnu kožu, kako tebi odgovara...
ako stavljaš na suhu sporije će se upiti, ali ako ti ne smeta ti slobodno tako koristi...
Ulje makadamije je super ulje za njegu tjela, a brzo se upija. Maslinovo je dosta gusto i teže se upija, zato je jako masna koža.

Ne postoji eterično ulje kokosa i vanilije, ali ono što možeš je koristiti macerat vanilije (možeš ga i sama napraviti) u bademovom ulju ( koristiš ga kao i svako drugo biljo ulje).
Od eteričnh koja imaju ugodan miris su najčešće citrusi ( crvena mandarina i slatka naranča nisu fototoksični), možeš dodati lavandu ako ti je miris ugodan, lijepo miriši i ylang ylang, geranij, ruža (jako skupo ulje)

Možeš mješati biljna ulja kako želiš, slobodno možeš staviti nekoliko vrsta
Za tretiranje strija je ok ulje ploda divlje ruže, macerat centelle u lješnjaku, pšenićne klice...
Naravno da u sve to možeš staviti eerično ulje, ona koja se koriste za tretiranje strija su ružmarin verbenon, španjolska lavanda, sjeme mrkve...

Plod divlje ruže je skupo ulje i brzo se kvari, a pšenične klice su jedno od najstabilnijih ulja...nemoj kupovati litrena pakiranja
radije pomješaj 100-200 ml ulja sa eteričnim, pa lako kad potrošiš napraviš novu mješavinu.
Puno, puno ti hvala !!!
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 12:50   #1177
hvala merlina
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 15:59   #1178
Pozdrav!

Evo, napokon. napokon, i ja sam ponovo napravila internet!
Ja koristim samo bazna i etericna ulja za njegu tijela i, koza mi je puno bolja: ne svrbi me vise nakon tusiranja i mazanja, prokrvljenija je i elasticnija i, ugodnija na dodir. Najvise koristim ljesnjakovo ulje jer obozavam njegov miris. Koristim ga ponekad i za jelo, u salati. Koristim jos i maslinovo i, sezamovo i, kakao maslac i, to uglavnom ljeti. A od etericnih ulja najvise koristim Aromarine mjesavine, jer su suuuper npr., ruza u geraniju mi je presupac! I hidrolati isto! Hidrolat metvice je odlican i od lavande. Pomjesam ih i koristim kao tonik ili kao deo. A moze i za kosu. Za kosu jos 1 super recept, za regulaciju masnoce: u 20ml ruzulina(rakija od ruze) doda se 8kapi et.u.cedra atlant. Tu koncentrat 7-10dana drzati zatvoreno na zatvorenom i prozracnom mjestu i povremeno protresati. Ja, kad koristim ovu mjesavinu, na pamuk kapnem malo i dodam malo jojobe ili sezamovog ulja i stavim na vrhove kose, nakon sta san oprala kosu i, dobro pocesljam. Kosa mi bude super sjajna i mirisi na cedar. - ne koristim ovo svaki put. nekad koristim caj od lavande, nekad macerate a, nekad nista. Nadam se da ce nekom pomoc da se lucenje sebuma smanji ili ublazi! Moze koristiti ovaj koncentrat + jojobino ulje! - Pozdrav!
ivanabm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 21:50   #1179
Pozdrav

Imam pitanje za znalce. Ranije sam napisala da mažem lice
sa biljnim uljem boražina i da je jako dobro. Kako znam da nije baš stabilno, a imam doma b.u. makadamije, sjemenki grožđa, avokada jer mogu napraviti neku mješavinu uključujući ova navedena ulja. NIsam stavljala e.u. Hvala
Tamanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 02:57   #1180
Bok cure! Evo skoro su 2 sata u noci al ja se jednostavno nemogu odvojiti od ovog podforuma, zaljubila sam se
Prvo sam danima provodila vrijeme nad podforumu za dek. kozmetiku trazeci savrseno rjesenje za moj ten, dok nisam naisla na ovo i zaista bih htjela probati prirodnu kozmetiku! Procitala sam 50-ak stranica u "UVOD U PRIRODNU KOZMETIKU" no sve mi se izmjesalo i sad neznam aposlutno nista Stoga imam pitanja za sve znalce

1) Ne sminkam se vec tjedan dana zbog loseg tena, hocu ga preporoditi. Nemam extra los ten, ali na U zoni (obrazi, brada) imam sitne pristice, i jako puno flekica po licu, bas onak nepravilan ten, kapilare mi se vide (zelene i crvene). Citala sam da je jojobino ulje super, pa na drugoj temi da nije preporucljivo jer se predugim koristenjem pogorsava stanje. Tako da mi preporucite sto da stavljam SVAKODNEVNO na lice da mi se ocisti i rjesi ove gore navedene probleme. I s obzirom da vise ne stavljam puder, koza mi je jako nezasticena zbog vremenskih uvjeta i trebam nesto, kao sto sam napomenula, svakodnevno. Jos jednom napominjem da mi ten nije previse strasan, no jako je nepravilan. Imam mjesovitu kozu, i defitinivno moze sve podnjeti

2) Ovo je pitanje za problem mog decka Ima problematican ten jako, bio je kod dermatologa i svasta mu je prepisao, a kad sam ja vidjela te kreme i njihove sastojke ostala sam sokirana, sami otrovi unutra! Ten mu se poboljsa, pa pogorsa, uzas. Takodjer ima problema sa U zonom koja mu je jako masna, ima akne, a ostali djelovi lica (celo, nos, brada) su mu odlicni, bez iti jedne flekice. Odustao je od bilo kakvih kupovnih kremica koje su mu vise nastetile nego pomogle.

Veselim se vasim odgovorima i brzom shoppingu
__________________
The way you look tonight I never will forget, the way you look tonight ... The lady in red. My lady in red.
Lejlica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.