Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2006., 09:54   #1
Kosilice, trimeri

Bok,

Tko zna gdje kupiti onaj ručni šišač za travu na baterije. Izgleda ko mašinica za šišanje kose samo veći. Koristi se za šišanje trave oko drveta i inače gdje god ne može doći velika kosilica.


Tenksać...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 16:14   #2
Quote:
sibi kaže:
Bok,

Tko zna gdje kupiti onaj ručni šišač za travu na baterije. Izgleda ko mašinica za šišanje kose samo veći. Koristi se za šišanje trave oko drveta i inače gdje god ne može doći velika kosilica.


Tenksać...
bolje kupi flaksericu na struju ili benzin. Ne kužim zašto bi se saginjao da pokosiš oko drveta?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 16:23   #3
da mise ne oštete stabla, ruže, maline, kupine i sve ostalo što mi raste u vrtu a bed mi je da ih sje*em sa flaxom. imam flaksu i potrga mi masu toga.

Vidio sam taj uređaj negdje u novinama ali se ne mogu sjetiti od kojeg šoping centra...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 16:33   #4
Quote:
sibi kaže:
da mise ne oštete stabla, ruže, maline, kupine i sve ostalo što mi raste u vrtu a bed mi je da ih sje*em sa flaxom. imam flaksu i potrga mi masu toga.

Vidio sam taj uređaj negdje u novinama ali se ne mogu sjetiti od kojeg šoping centra...
znaš što ja radim, a to je osim toga dobro i za biljke a mislim da se zove malčiranje. Kad jednom pokosiš, stavi pokošenu travu oko vočaka, ruža, malina i ostalog. Na tim mjestima ti neće rasti nova trava pa nečeš trebati ni kositi. Za ono što izraste oko toga je flakserica dovoljno precizna. I ja imam mladih vočkica, rizbizla i malina i uvjek sve pokosim s flaksericom, ali natrpam dosta pokošene trave oko toga baš zato da ih ne oštetim idući put...
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 16:35   #5
Quote:
sibi kaže:
Bok,

Tko zna gdje kupiti onaj ručni šišač za travu na baterije. Izgleda ko mašinica za šišanje kose samo veći. Koristi se za šišanje trave oko drveta i inače gdje god ne može doći velika kosilica.


Tenksać...

Bauhaus Jankomir, bar je lani bio tamo.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 17:02   #6
tenks idem odma da ih ne nestane....
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 12:59   #7
ja vidjela u pevecu, u baumaxu (u Osijeku)...ma imaš toga u tim velikim trgovačkim kućama...
__________________
A ti Krešiću...čerupaj svoju kokoš na svom pragu!
DJanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 00:47   #8
Smile Kosilica, pomoć

Kupio teren od 3000m2 (35x90m), potpuno ravan. Zasadit ću travu i trebam savjet s čime će mi košnja biti najjednostavnija. Da li samohodna kosilica iza koje hodam ili onaj mali traktor u kojem se sjedi. Koja marka je dobra i gdje kupiti. Svaki savjet i prijedlog dobrodošao
Mojle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 14:46   #9
Svakako neki traktorčić koji malčira travu jer za skupljanje ti je tlaka
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 15:56   #10
Red face

Hvala na savjetu. Imaš neku marku za preporučiti, ili možda polovni. Gledao sam neke stranice i kažu da se za više od 2000 kvadrata preporuča traktor kao što si i rekao.
Mojle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 09:17   #11
KOSILICA

Dali netko ima iskustva sa ovakvom kosilicom, na slici u sredini.
Trebala bi mi neka "pila" poput te. Imam relativno velik i ravan teren koji treba kositi (nije okučnica) negdje oko 1500 kvadrata a sa flaxericom je to postala živa muka. pogotovo jer kosim 3,4 puta na godinu a trava preko 40 cm.
Ne zanimaju me nikakvi traktori, neko drugi da mi pokosi pa platim itd.

Dali je netko vidio ovakvo nešto, imate li kakva iskustva, cjena je 5000 kn;

Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 01:42   #12
ako mislis na ovu kojoj je kosa napred ova ravna onda ako je motor ok kosa ko kosa je odlicna za ravan teren i ne zagusuje se toliko na visokoj travi kao rotacijone ali smetaju joj nagli hupseri i treba je ponekad ostriti ali sve u svemu odlicna za vece ravne povrsine
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 16:11   #13
to ti je super za ravne terene, i ne smta joj visoka trava.

mislim ti mozes ici s njom i uzbrdo i nizbrdo i po kosom terenu, ali male neravnine (neke grbe) joj smetaju. pogotovo je dobra ako imas npr izboje mladog crveca. jer reze sve do debljine malog prsta bez problema, ali nije za "fini" travljak.
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 16:27   #14
Strižna kosa ti je super, ali za veliku travu i ravan teren.

Ako ti teren nije super ravan, ostahjati će ti nepokošena područja. A ako ćeš kositi srednje visoku travu, opet će ti ostajati.

Mislim da je za tu površinu možda bolje uzeti jaču rotacionu - samo onda moraš češće kositi.

Pozdraf,
Dinosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 14:51   #15
samo nemoj Husquarna kosilice.
Te su više u servisu nego na travnjaku.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 15:26   #16
Trimeri tj.šišači za travu tj.kosilice...

U potrazi sam za benzinskim trimerom koji je u stanju bez da se zapali pokositi cca 500m2 travnjaka. Obzirom da nemam znanja ni iskustva po pitanju kvalitete istih, molim upućene za savjete. Iznos koji sam voljna izdvojiti je do tisuću kuna, pa pretpostavljam da za taj novac mogu kupiti nešto pošteno. Samo je pitanje što i gdje. Unaprijed hvala svim dobrim dušama koje znaju znanje i voljne su ga podijeliti .
brilja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 16:17   #17
Quote:
brilja kaže:
U potrazi sam za benzinskim trimerom koji je u stanju bez da se zapali pokositi cca 500m2 travnjaka. Obzirom da nemam znanja ni iskustva po pitanju kvalitete istih, molim upućene za savjete. Iznos koji sam voljna izdvojiti je do tisuću kuna, pa pretpostavljam da za taj novac mogu kupiti nešto pošteno. Samo je pitanje što i gdje. Unaprijed hvala svim dobrim dušama koje znaju znanje i voljne su ga podijeliti .
vjerujem da se niti jedan neće zapaliti ali s cifrom od oko 1000kn bližiš se toj mogućnosti. Preporučio bih ti MTD 790 koji je po meni najbolji omjer uloženo-dobiveno, samo košta između 1300 i 1700 kn, vidi u Pevecu. Ja ga imam već nekoliko godina i kosim oko 1300 m2 s tim.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 23:59   #18
nadam se da nisi kupio taj mtd.

Nažalost ja jesam, i to baš u pevecu, crvena je bila čini mi se i pokvarila se nakon 3 košnje. Koštala je oko 800 kn i majstor je rekao da se motor raspao i da se ne isplati ni popravljati. Inaće taj isti majstor mi održava i servisira i ostale tri koje imam.

Partner, kupljena u pevecu 1999 godine ona velika sa volanom i 2 ks, nikada ali nikada ništa nisam na njoj mjenjao ni dirao. A da kosi, kosi, dok god je ravno , po 15 litara benzina po sezoni potrošim. 2300 kn je koštala.

"Govno" mcculloch kupljena je u austriji 1996 za 1000 šilinga, drao sam je 9 godina rasturao do raspada, dva puta mjenjao svjećice filtere i one cjevćice za dovod goriva dok se konačno nije potpuna raspala nakon 9 godina.
Čudo od čuda, dao bih ruku za nju.

I treća koju imam od prošlog ljeta, husquarna, 1700 kn, minus 5 % i minus ove dvije mtd i mcculloch za 200 kn, 1400 i nešto. Nemam rijeći, zver, iako malo preteška, oko 6,5 kg ukupno.

Neki se kunu u stihl, ko passat dizel
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 00:08   #19
Ček, prvo moramo razlikovati, trimer ti je ono što nosiš u rukama i držiš ga dok kosiš, pretpostavljam da tebi treba kosilica - radi se o ravnici?
Za kosilice - preporučam Viking, nema bolje, ja sma zadovoljan njome.
A za trimere - samo jedna firma - Stihl, ja imam njihovu leđnu kosilicu, najjači model, radi kao urica.

A sad cijena, to će malo teže ići, do 1000 kuna..
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 00:10   #20
I husquarna je OK, sada vidim da je preporučena, ja sam se odlučio za Stihl jer poznam čovjeka koji vodi predstavništvo ovdje u Istri, a u mom gradu je, husquarne nema...
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.