Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2010., 11:55   #1
DAAD stipendije za PhD

Bok!

Zanima me ima li ko iskustva s aplikacijama i dobivanjem stipendija za doktorski studij u Njemackoj od DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst)?

Konkretno me zanima da li neko zna koji je English certificate potreban (obzirom da bih doktorat trebao odraditi u English speaknig lab-u pa mi nije potreban njemacki), je su li uopce propisani neki programi od DAAD-a ili prihvataju bilo koji (TOEFL, IELTS, itd.)?
Sto je s certifikatom koji izdaje Centar za strane jezike na Filozofskom faxu?

I druga stvar, zna li neko koliko mora biti proposal opsiran? Koliko strana recimo... Znam da je sa postdocove oko 12 strana bilo dovoljno...

Tnx.
momboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 14:02   #2
DAAD stipendija

Ej ljudi, jeli se netko prijavio na DAAD stipendiju. Kakve su sanse da se dobije puta stipendija i to? ima li itko kakve informacije
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.02.2011., 13:28   #3
Ja se prijavio, al za master. Proposal mi je imo 6 strana. Intervju mi je ok bio, dvadesetak minuta. Njemački sam testirao na filozofskom.
Nemam ideju koliko se ljudi prijavilo. Rezultati su navodno u četvrtom mjesecu.
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 16:08   #4
Zakasnila za prijavu stipendije DAAD-a?

Može li mi netko potvrditi informaciju jesam li sam zakasnila na ovogodišnji natječaj za DAAD stipendiju (stipendiju za studiranje u Njemačkoj) za godinu 2015./16.? Voljela bih čuti Vaše odgovore prije no što nazovem Njemačko veleposlanstvo, odnosno nadležnog lektora za DAAD.

Naime, na natječaj se treba prijaviti do 15. studenog, no ja sam shvatila da se ja prijavljujem tek ove godine za ovogodišnji zimski semestar. Nisam znala da se za stipendiju treba prijaviti čak godinu dana prije, tim više jer još nisam završila preddiplomski pa mi čudno bilo kako se prijaviti bez dokaza o završenom studiju i ocjenama. Kasnije sam (nadam se, krivo) na njihovim stranicama pročitala da se to daje naknadno, kad se bachelor studij završi, dakle, u 6. mjesecu bih to trebala predati.

Drugo pitanje, je li netko možda naknadno slao molbu za natječaj iako je prošao rok?

Znam da ima još organizacija koje daju stipendije u Njemačkoj, no DAAD ih daje baš puno pa sam mislila da tu imam šanse. K tome, stipendije im mogu biti velike i dosezati čak 900 eura.

Hvala na svakoj informaciji vezanoj uz upit
pettra24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.