Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2015., 20:15   #881
Exclamation nuspojave nakon day after pilule

pozdrav!
popila sam hitnu kontracepciju, logest 5 tableta u cet i pet (puknuo kondom, ginekolog mi dao logest). dobila sam krvarenje danas, no ono je jako obilno. doslovno kapam od ujutro. inace su mi menstruacije obilnije, no ovako vec dugo nisam curila, pardon my french

nisam nikada pila day after prije, znam da je krvarenje uobicajeno, no koliko sam skuzila..uobicajeno je manje krvarenja, a ne potoci.
ima li netko iskustva, trebam li se zabrinuti?

ne znam da li moze utjecati to sto sam se u sub razbolila i od tada sam na lupocetu i rapidolu?

hvala puno!
*_* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 17:00   #882
Dižem temu. Ne znam gdje drugdje napisati.

15.5. sam popila Ellaone tabletu. Prosli tjedan dobila menstruaciju koja je zavrsila ovaj ponedjeljak. No, jucer sam pocela krvariti. Ne jako. Ali je jaka bol u trbuhu. Pijem neofene. Nemam pojma sto to moze biti jer krvarenje ne prestaje, a bol u trbuhu je jaka.

Molila bih Vas za savjet.
praeclara rara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 16:48   #883
a da napišeš kad si imala zadnju menstruaciju?
ja sad tu moram nagađati da to nekako vremenski odredim.
mislim, može ovo i biti samo ovulacija, ako je jako malo krvi.
ali rekoh, to je sad samo nagađanje jer fali informacija.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 00:19   #884
Question Pilula za dan poslije (Escapelle) - Molim pomoc!

Pozdrav zenskom dijelu foruma, trebam vasa misljenja i iskustva!
Djevojka i ja smo se seksali 11.6 (bez svrsavanja ali i bez kondoma,kratko), popila je Escapelle pilulu za dan poslije nekih 25-26h kasnije (12.6 u podne), imala je prvih 4-5 dana nuspojave u obliku mucnine, glavobolje, umora itd., citao sam puno po internetu i samo se zbunio, na Cybermedu ona doktorica je pisala svakome svasta a koliko sam skuzio, tableta bi trebala izazvati krvarenje u razdoblju od max 10 dana otkad je popijena. Djevojka je popila to prije 11 dana i nije jos prokrvarila, redovna menstruacija joj treba biti negdje za 3-5 dana, da li je normalno da tek za mjesecnicu redovnu prokrvari? Ili to sto nije prokrvarila dosad znaci da je trudna? Svako misljenje,pomaze,hvala unaprijed!
minobox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 12:18   #885
Ja jednostavno ne vjerujem da netko nesto takvo popije , a ne procita uputu koju ste sigurno dobili uz tabletu.
U uputi pise da vecina zena dobije menstruaciju u vrijeme kada i treba, a moguce je i ranije.
U slucaju jace ili slabije menstruacije od uobicajene javiti se ginekologu.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 13:07   #886
Quote:
minobox kaže: Pogledaj post
Djevojka i ja smo se seksali 11.6 (bez svrsavanja ali i bez kondoma,kratko),
meni nije jasno zašto je to uopće popila
što si izostavio iz ove priče?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 17:04   #887
Podižem temu opet, nadam se da će netko pomoći!

Danas sam imala odnos sa dečkom, pukao je kondom i nismo primjetili na vrijeme, svršio je u mene. U roku od sat vremena, nakon što sam isplakala dušu od straha, sam bila u ljekarni i kupila ellaone pilulu koju sam odmah popila.

Nemam redovite menge, nekad dobijem na početku mj, nekada na kraju. Nekada je par dana a nekada po dva tjedna pa već jako dugo ne računam plodne i neplodne dane. Zadnju mengu sam dobila 05. ili 06.07. i trajala je 6 dana.

Zanima me kada bi otprilike mogla napraviti test na trudnoću a da pokaže pravi rezultat? Ne bi mi bio kraj svijeta ako ostanem trudna, ali nije da mi je baš pravo vrijeme sada pa paničarim sada i previše me strah.

Nakon što sam popila pilulu, nakon nekih sat i po sam osjetila laganu bol na trenutke u donjem dijelu stomaka, na trenutke me probode malo dolje, a prilikom mokrenje sam osjetila peckanje.

Da li je netko bio u sličnoj situaciji? Svaki savjet, kritika, bilo što je dobrodošlo!
gilza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 17:19   #888
Quote:
gilza kaže: Pogledaj post
Podižem temu opet, nadam se da će netko pomoći!

Danas sam imala odnos sa dečkom, pukao je kondom i nismo primjetili na vrijeme, svršio je u mene. U roku od sat vremena, nakon što sam isplakala dušu od straha, sam bila u ljekarni i kupila ellaone pilulu koju sam odmah popila.

Nemam redovite menge, nekad dobijem na početku mj, nekada na kraju. Nekada je par dana a nekada po dva tjedna pa već jako dugo ne računam plodne i neplodne dane. Zadnju mengu sam dobila 05. ili 06.07. i trajala je 6 dana.

Zanima me kada bi otprilike mogla napraviti test na trudnoću a da pokaže pravi rezultat? Ne bi mi bio kraj svijeta ako ostanem trudna, ali nije da mi je baš pravo vrijeme sada pa paničarim sada i previše me strah.

Nakon što sam popila pilulu, nakon nekih sat i po sam osjetila laganu bol na trenutke u donjem dijelu stomaka, na trenutke me probode malo dolje, a prilikom mokrenje sam osjetila peckanje.

Da li je netko bio u sličnoj situaciji? Svaki savjet, kritika, bilo što je dobrodošlo!
A zašto nisi otišla kod ginekologa po Escapelle ako ti je već bilo hitno, tj ako si bila u panici?
Ella One se pije kad znaš da su ti plodni dani i odgađa ovulaciju, ne uzrokuje kemijski pobačaj kao Escapelle i ako ne znaš jesu li ti bili plodni dani ili ovulacija, nije učinkovita, dakle pila si hormonsku tabletu bez veze
Test možeš raditi 2 tjedna nakon odnosa.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 23:53   #889
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
A zašto nisi otišla kod ginekologa po Escapelle ako ti je već bilo hitno, tj ako si bila u panici?
Ella One se pije kad znaš da su ti plodni dani i odgađa ovulaciju, ne uzrokuje kemijski pobačaj kao Escapelle i ako ne znaš jesu li ti bili plodni dani ili ovulacija, nije učinkovita, dakle pila si hormonsku tabletu bez veze
Test možeš raditi 2 tjedna nakon odnosa.
EllaOne nije hormonska tableta

http://www.ema.europa.eu/docs/hr_HR/...C500023671.pdf
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 15:20   #890
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Ispravljam se
Dakle, pila si ulipristal acetat koji je sintetički derivat 19-norprogesterona, bez veze.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 13:25   #891
Cure, decko i ja smo se 18. dan mog ciklusa seksali bez ikakve zastite, nije svrsio u mene, ali sam po preporuci gin svejedno popila Ellu makar je vec bio u pitanju zadnji dan u kojem ju je preporuceno popiti. Dva dana poslije Elle sam pocela krvariti i to je trajalo 4 dana. Jel moguce da je to bilo menstrualno krvarenje? Bilo je oskudnije nego inace, ali ni inace nije obilno.

Ciklus mi traje 26 dana u pravilu (barem zadnjih 6 mj), i dva dana poslije pocetka tog krvarenja sam i trebala dobiti, no to se sad sve nekako poklopilo i vise nista ne znam. Napravila sam dva testa (zadnji u pon sad) i oba su negativna, ali mi vise nista nije jasno. I sad mi eto kasni 10-ak dana.
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 13:55   #892
Žene i djevojke,

moram Vas upozoriti na ellaOne pilulu. Naime, 13. dan ciklusa nam je puknuo kondom. 2 sata nakon toga sam popila ellaOne pilulu koja je trebala spriječiti ili odgoditi ovulaciju za cca 5 dana.
15. dan ciklusa (odnosno 2 dana nakon što sam popila pilulu) sam imala urednu ovulaciju sa simptomima kao i svaki mjesec. Imam 40. godina, 20 godina znam prepoznati svoju ovulaciju, koja je gotovo uvijek točna.

Na dan očekivane menstruacije, napravila sam kućni test koji je bio pozitivan.
Slijedeći dan sam bila na pregledu, gdje se vidjelo nešto kao gestacijska vrećica ali zapravo je još bilo rano za potvrditi.
Napravila sam krvni test koji je po vrijednostima ukazivao na trudnoću.
Nakon tjedan dana opet sam bila na pregledu, dr. mi je rekao da to sve skupa ne izgleda dobro i da s obzirom na sastav pilule (ulipristalacetat) nije sigurno kako će trudnoća završiti, odnosno kakav utjecaj ima na plod.
Ugl. da skratim, nije se dobro završilo jer se plod nije razvijao kako treba.

Da sam znala sve to prije, ne bih trčala u ljekarnu po pilulu i odmah je popila...
Budući da se nikad nisam neodgovorno ponašala što se tiče sexa i budući da koristimo zaštitu svaki ali baš svaki put, pa tako i ovaj, koji je na žalost završio nezgodom, popila sam pilulu, misleći kako je to ok i da će sve proći dobro.
Imam jedno dijete, iz trudnoće s preklampsijom, gdje smo skoro obadvoje zaglavili...

Na uputama za ellaOne piše da se može uzetiu bilo kojem trenutku menstruacijskog ciklusa, te da nema dokaza kako djeluje na trudnoću ako ste ju uzeli a zatrudnili.

Vidim po forumima da mlade djevojke uzimaju pililu 3 dana prije menstruacije, iz straha!
Čemu se trovati s tim ako nisu plodni dani? I normalno da ćeš misliti kako ti je djelovala, a popila si ju 3 dana prije početka ciklusa!
A što se tiče djelovanja na plod, ima dokaza samo se toliko ne piše o tome...

Žalosno je zapravo što se sad zarađuje na tome, a nije ispitano koliko je djelotvorno/štetno, a farmaceuti rade mit od te pilule. Prije par dana je pisalo da je prodaja porasla 38 puta...


Eto, sam sam htjela podjeliti svoje iskustvo.

LP
Lovely day is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 12:09   #893
Pošto moja djevojka nije u stanju, pišem tu u njezino ime:

Godinu dana sam pila axira tablete, ginekologica me maknula sa njih da bi mi izvadila hormone, inače imam policistične jajnike i povišeni su mi prolaktin i kortizol, za dobivanje menstruacija i nastavak liječenja drugih 14 dana ciklusa ginekologica mi je dala duphaston tablete. Treći dan pijenja duphaston tableta, imala sam odnospri kojemu je pukla zaštita, 16. dan ciklusa otišla sam dežurnome ginekologu koji je propisao EllaOne tabletu koju sam odmah popila.

Međutim, brine me srednje krvarenje koje sam dobila 3. dan nakon popijene EllaOne tablete. Ginekologinja je rekla da bi mi menstruacija mogla doći ranije, ali zadnja je bila 1.10., čini mi se malo prerano za početak menstruacije iako sam popila EllaOne tabletu, pa bi li se trebala brinuti?

Pozdrav i hvala unaprijed na pomoći.

EDIT: Bitno, spolni odnos je bio na dan ovulacije. Cura je izračunala nekoliko puta i uvijek dođe da je to bio dan ovulacije, iako nismo sigurni, tako da ne znamo više što mislit.

Zadnje uređivanje Beljuji257 : 19.10.2015. at 12:21.
Beljuji257 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 20:31   #894
EllaOne tablete

Ja i cura smo imali ˝nezgodu˝
Razmisljamo o EllaOne tableti zanimaju me iskustva drugih s navedenom kontracepcijskom pilulom. Strah nas je nuspojava pa vas molim da podijelite iskustva.
Hvala.
argos12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 14:38   #895
Quote:
argos12 kaže: Pogledaj post
Ja i cura smo imali ˝nezgodu˝
Razmisljamo o EllaOne tableti zanimaju me iskustva drugih s navedenom kontracepcijskom pilulom. Strah nas je nuspojava pa vas molim da podijelite iskustva.
Hvala.
nisam imala nikakve nuspojave
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 16:47   #896
Quote:
Beljuji257 kaže: Pogledaj post
Pošto moja djevojka nije u stanju, pišem tu u njezino ime:

Godinu dana sam pila axira tablete, ginekologica me maknula sa njih da bi mi izvadila hormone, inače imam policistične jajnike i povišeni su mi prolaktin i kortizol, za dobivanje menstruacija i nastavak liječenja drugih 14 dana ciklusa ginekologica mi je dala duphaston tablete. Treći dan pijenja duphaston tableta, imala sam odnospri kojemu je pukla zaštita, 16. dan ciklusa otišla sam dežurnome ginekologu koji je propisao EllaOne tabletu koju sam odmah popila.

Međutim, brine me srednje krvarenje koje sam dobila 3. dan nakon popijene EllaOne tablete. Ginekologinja je rekla da bi mi menstruacija mogla doći ranije, ali zadnja je bila 1.10., čini mi se malo prerano za početak menstruacije iako sam popila EllaOne tabletu, pa bi li se trebala brinuti?

Pozdrav i hvala unaprijed na pomoći.

EDIT: Bitno, spolni odnos je bio na dan ovulacije. Cura je izračunala nekoliko puta i uvijek dođe da je to bio dan ovulacije, iako nismo sigurni, tako da ne znamo više što mislit.
Krvarenje ti je nuspojava poslije Elle koja se moze i ne mora pojaviti, a ne znaci da cura nije ili je trudna. Ako se pojavi, onda ti je moj savjet da sljedeću menstruaciju računaš od dana tog krvarenja. Meni su se krvarenje i menstruacija taman poklopili :/

Quote:
argos12 kaže: Pogledaj post
Ja i cura smo imali ˝nezgodu˝
Razmisljamo o EllaOne tableti zanimaju me iskustva drugih s navedenom kontracepcijskom pilulom. Strah nas je nuspojava pa vas molim da podijelite iskustva.
Hvala.
Nisam imala nikakvih nuspojava - osim što mi je sljedeće krvarenje bilo znatno slabije, ali duze

Moj savjet svima je da ako ste apsolutno sigurne da se spolni odnos nije dogodio za vrijeme plodnih dana i ako imate redovit ciklus, ne pijete Ellu jer zaista nema potrebe za tim.
Mene je moj ginekolog zeznuo i makar sam tvrdila da nema teoretske sanse da su bili plodni dani, on je rekao da nikad ne mozemo biti sto posto sigurni (sto je doduse istina) i savjetovao mi da ju popijem makar je od seksa proslo pet dana i iako je to bio bas zadnji dan na koji sam mogla popiti Ellu, a trebala sam dobiti 4 dana poslije i uvijek sam imala redovit ciklus. Na kraju sam dobila 2 dana poslije Elle, ginic me uvjerio da je to krvarenje od Elle, a ne menstruacija iako se na kraju ispostavilo da je to itekako bila menstruacija jer mi je sljedeća dosla tocno 26 dana poslije. Eto, to je otprilike moje iskustvo s Ellom za koje se ujedno nadam i da je zadnje
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 09:17   #897
U kojim ljekarnama se može dobiti pilula? Bila sam u farmaciji i još jednoj i nisu ju imali
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 00:35   #898
Pozdrav svima!
Htjela bih podijeliti svoje iskustvo s ellaone tabletom. Uzela sam ju makar realne potrebe nije bilo ali me ulovila paranoja. Naime imala sam apontani pobacaj i dr je rekla
da ne ostajem trudna narednih 3mj. S deckom sam imala nezasticenk spolni odnos prvi i zadnji dan menstruacije bez ejakulacije. Ali kao sto rekoh oprala me paranoja
nakon tog drugog puta odnosno 6 dan ciklusa. Odlucila sam popiti tabletu i nuspojave su mi bile slijedece: taj dan lagana glavobolja. negdje tjedan dana nakon me boljela zdjelica i maternica kao da imam menstrualne bolove. Prema mojoj nekoj racunici ovulacija je odgodena za cca 5 dana inace ne osjecam ovaj out me jako bolio desni jajnkl i taj dan sam imala tipican iscjedak za ovukacijj pa vjerujem da je to to bilo. I najbitnije da mi je menstruacija kasnila! Tako da se ne zabrinete odmah, i to dobrih tjedan dana ako ne i vise ali ne mogu sa sigurnoscu utvrditi s obzirom da mi se nakon pobacaja ciklus poremetio. Ako netko ima jos nekih pitanja javite! S obzirom sa djeluju preporucujem
bolje tablete i ovakve minimalne nuspojave nego zaliti cijeli zivot. Lijep pozdrav i puno srece onima koje se nalaze u zeznutoj situaciji trenutno!
tallstoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:14   #899
Question Popiti pilulu za dan poslije ili ne???

Dakle, imam 20 godina i inace imam vrlo neredovite menstruacije (ponekad 28, ponekad 32, 35, zadnja mjesecnica je dosla nakon 45 dana...) a zadnja mjesecnica je pocela 1.12. Inace imam povecanu stitnjacu pa je vjj od toga ali nisam jos radila prettage pa nisam 100% sigurna da je od toga.. ujutro smo decko i ja imali spolni odnos ali nije svrsio u mene. Ja bih navodno trebala imati plodne dane ovih dana no s neredovitom menstruacijom to nije moguce tocno utvrditi.. sad me zanima, da li da popijem tu tabletu za dan poslije ili ne? I je li to sigurno za mene s obzirom da vjerojatno imam hormonalni poremecaj?
__________________
When you lose small mind, you free your life.

Zadnje uređivanje Ella Kierra : 17.12.2017. at 18:26.
Ella Kierra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:09   #900
Quote:
Ella Kierra kaže: Pogledaj post
Dakle, imam 20 godina i inace imam vrlo neredovite menstruacije (ponekad 28, ponekad 32, 35, zadnja mjesecnica je dosla nakon 45 dana...) a zadnja mjesecnica je pocela 1.12. Inace imam povecanu stitnjacu pa je vjj od toga ali nisam jos radila prettage pa nisam 100% sigurna da je od toga.. ujutro smo decko i ja imali spolni odnos ali nije svrsio u mene. Ja bih navodno trebala imati plodne dane ovih dana no s neredovitom menstruacijom to nije moguce tocno utvrditi.. sad me zanima, da li da popijem tu tabletu za dan poslije ili ne? I je li to sigurno za mene s obzirom da vjerojatno imam hormonalni poremecaj?
To su vrlo ozbiljna pitanja obzirom na tvoje stanje i bilo bi dobro da nazoveš svog ginekologa - nitko ti ne može dati ispravan savjet osim njega ,a sa hormonima se nemoj igrati na svoju ruku.

Ako nije svršio , najvjerojatnije si okej - ubuduće malo više pazi na sebe zbog sebe ..
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.