Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2007., 11:34   #81
prave ekonomije bez matematike nema.

Problem kod nas kaj naši ekonomisti nemaju pojma kad čitaju stručne ekonomske časopise.
Rekao dr. sc. Tihomir Hunjak (prorektor za financije UniZg)
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 12:08   #82
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
prave ekonomije bez matematike nema.

Problem kod nas kaj naši ekonomisti nemaju pojma kad čitaju stručne ekonomske časopise.
Rekao dr. sc. Tihomir Hunjak (prorektor za financije UniZg)
I s ovime se potpuno slažem, u inozemstvu ekonomski fakulteti se izuzetno cijeni, dok kod nas je suprotnost.

Drugo, upravo inozemni profesori se ne slažu sa našim ekonomistima jer su rekli da su ekonomisti loši matematičari, dok vani na ekonomiju idu oni koji su izvrsni u matematici i zanima ih.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 14:21   #83
Raskršće motivacija / topic za upisno neodlučne

Evo ovako,

ja bih se poslije faksa, nakon sto steknem nekog radnog iskustva u tvtkama koje rade softver, zaposli u gaming industriji. Znaci igrice i to .
E pa pitanje je je li bolji FER (informatika) ili PMF (numericka matematika i racunarstvo) za to?

Volio bih odgovor od studenata sa ta dva faksa i njihova iskustva misljenja i slicno.

Hvala!
Bruno89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 14:58   #84
Dilema između dva faksa? Pitajte ovdje!

Posto sam postao mod, valjda se ocekuje od mene da cu nesto i raditi pa evo...

Tu slobodno pitajte ako ste u dilemi i dobiti cete odgovor.

Također, novootvoreni topici s ovom tematikom ce biti prebaceni ovdje.

Hvala na razumijevanju
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:15   #85
Ok eto sada cekam odgovor na svoje pitanje.
Bruno89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:56   #86
Programirati mozes i na FER-u i na PMF-u i nauciti ces osnove koji god faks izabrao...

E sad, ovo sto ti zelis (programiranje igara) neces nauciti ni na jednom od ta dva faksa (eventualno nesto sitno u obliku izbornih predmeta) vec moras kupiti knjigu i zagrijati stolicu

Knjiga o DirectX programiranju ima, cak mislim da ja imam negdje java game programming. Pogledat cu pa ti posaljem pm ako nađem stogod korisno
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 18:21   #87
E primio sam tvoj pm hvala ti puno!

Ma ocekivao sam da to necu nigdje uciti nego pitam za daljnji razvoj i te osnove sta se tice informatike. Znaci ti kazes da je to otprilike isto?
Bruno89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 19:41   #88
A cuj, sto se tice programiranja igara...uglavnom ces se morati sam usavrsavati pa pretpostavljam da je slicno. Ali nemoj to uzeti zdravo za gotovo jer ja isto upisujem FER ove godine (daj boze ) pa cemo vidjeti

Pogledaj popis tema, imas linkove na teme o ta dva faksa pa nije naodmet i na njima pitati. Sretno
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 21:25   #89
Hvala puno opet!
Bruno89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 17:26   #90
Uglavnom ovako: Zavrsio sam sva 4 razreda sa 5, smjer elektrotehnike , prosjek ocijena 4.7. Zanima me sljedece: Kakav je strucni studij racunarstva i koja je razila od prediplomskog, koji je laksi i mogu li nakon strucnoga nastaviti skolovanje isto kao da sam bio na preddiplomskom. Pojasnite mi malo jer ni sam neznam di cu sa sobom a neman bas neku namjeru sjediti 7 godina i bubati, 7 jer ga necu zavrsiti u roku garant, mislim da bi strucni moga zavrsiti za 3 pa me zato zamima, svi savjeti su dobro dosli. A i mislim da mi strucni daje vise znanja za raditi jeli tako ili se varam?
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 18:35   #91
foi ili tvz pitanje je sad???
evo ovako, idem komercijalnu školu, prve 3 godine sam prolazio s prosjekom izand 4.0 a sad zadnju mozda i 4.5 (tj trebao bi bit 4.5)...

htio bih nesto u vezi informatike...
mene zanima nesto vise poput racunalstva ali ja nisam uopce imo fiziku od 8. razreda a i to je bio shit da se ubijes (teoriju odgovoaras za 3, a zadatke za 4 i 5 )

mene najvise privlaci tvz (ima no sto ja hocu u smjerovima) ali koji k sam ja kad zavrsim 3 godine... .kuda cu dalje... blejat okolo, jel ima nesto sto se sigurno moze upisat kao nastavak jer ne zelim biti prvostupnik... (osim ak se ne ulijenim pa jedva i to zavrsim).

htio bi i foi ali ne volim ekonomiju niti poslovnu informatiku (idem komercijalnu pa mi je pun k ekonomije ali nije da je ne mogu natsavit ucit jer je to cisto strebanje pa vec dost znam, valjda)

na foiu mi se dost stvari ne sviđa od organizacije i takvih sranja ali dobro.. nije mi ni program nest zanimljiv ali kad se zavrsi foi onda se moze konkurirat pmf i mozda fer-u naspram tvz-a koji je samo nest kao visoka škola...

prije bih upisao tvz ali samo daznam da ima nesto sigurno dalje....


vase preporuke....

no idea me je prebacio ovdje.... :thx:

no ide... nisam ni pokusao razmisljat o fer-u jer ja ne volim ucit... nemam pojma bas o fizici... matematika ok al fizika ne...

i zelim imat svoj zivot
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 19:15   #92
A mislis da na TVZ-u ili FOI-u neces morati uciti?

Koliko cujem, FER je po bolonji postao dosta lakši...a na nekom topicu sam procitao da TVZ i nije toliko lakši od FER-a koliko ljudi misle. No opet, to je sve rekla-kazala

Pogledaj i top temu s linkovima pa si nađi topic o FOI-u i TVZ-u i malo pogledaj iskustva studenata
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 19:15   #93
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
foi ili tvz pitanje je sad???

mene najvise privlaci tvz (ima no sto ja hocu u smjerovima) ali koji k sam ja kad zavrsim 3 godine... .kuda cu dalje... blejat okolo, jel ima nesto sto se sigurno moze upisat kao nastavak jer ne zelim biti prvostupnik... (osim ak se ne ulijenim pa jedva i to zavrsim).
neda ti se učiti, a ne želiš biti prvostupnik uostalom, šta fali prvostupnicima (s tvz-a)? a dalje ces ic radit...
samo ti to upiši... nije to los izbor!
__________________
Poznavati druge jest inteligencija; poznavati sebe prava je mudrost. Kontrola drugih je snaga; kontrola sebe samog prava je moć.. (Lao Ce)
izzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 19:25   #94
ma ne bi htio ic radit.... htio bi nesto nastavit da pokusam ako nist drugo....

ta 2 fucksa su mi izbor i idem na prijemni na obadva....

ako bi upao ucio bi vjeruj mi.... samo zelim znat ima li nesto poslije 6 semestara tvz-a osim tvz "posla"
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 19:58   #95
mogo bi valjda upisat diplomski studij racunarstva na feru poslje tvz-a... al pitaj jos nekog ko bi to mogo znat iz prve ruke.
__________________
Poznavati druge jest inteligencija; poznavati sebe prava je mudrost. Kontrola drugih je snaga; kontrola sebe samog prava je moć.. (Lao Ce)
izzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 20:02   #96
e bas to me zanima..... iz prve ruke... takve trazim... ali cuo sam da je fer dosta tezak (za mene, to su mi potvrđivali i ljudi koji su isli u matematicku gim u osijek).

i cuo sam da se ovisno o predmetu mora dost ispita polagat razlike...
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:25   #97
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
e bas to me zanima..... iz prve ruke... takve trazim... ali cuo sam da je fer dosta tezak (za mene, to su mi potvrđivali i ljudi koji su isli u matematicku gim u osijek).

i cuo sam da se ovisno o predmetu mora dost ispita polagat razlike...
Ovak' na FER-u nitko živ(ovo uistinu mislim,nitko,ali apsolutno nitko ne zna kako će to izgledati) ne zna kako će to izgledati nakon 3 godine,tj nakon što prvi ljudi postanu prvostupnici.

Priča se da će se nakon te tri godine održavati prijemni ipit za ove druge dvije godine,i da će se na taj prijemni moći prijaviti ljudi sa TVZ-a,FESB-a,ETF-a(iz Osijeka i Rijeke) i naravno FER-a.

Ovo se čini kao najvjerojatnije rješenje,ALI većina ferovaca nije upisala FER da se nakon 3 godine ne bi mogla upisati dalje(ako ne prođu taj prijemni slučajno).Uglavnom biti će jako zanimljivo vidjeti raplet ove komedije....

Sretno ti na prijemnom.

I da ako se upišeš sa TVZ-a na ove druge dvije godine razliku ćeš vrlo vjerojatno morati polagati...

Eto to su ti informacije iz "prve ruke"
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 20:07   #98
Exclamation Koji faks da odaberem???

Zanima me koji faks da upišem?? Imam još godinu dana razmišljanja al već bi trebala počet pomalo........ na koji bi trebala ić ak bi htjela ić za profesora engleskog.... i jel ko zna kak idu stvari na ekonomskom u Zagrebu....

HELP !!
Sanja_L is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 20:24   #99
na filozofski.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:27   #100
MOLIM ZA POMOC....zavrsavam frizersku skolu s 5.0 a i osnovnu sam zavrsavala s peticom...voljela bih studirati modni dizaj ali ne znam jel to moguce...naime,polagala bih vanredno gimnaziju,ali ima li to u okolini Sl. Broda.....ili imate kakav drugi prijedlog, jer zelim studirati, ne bih se ogranicila na modni dizajn,ali ipak....financije nisu problem...HVALA
--curica-- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.