Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 22:14   #221
evo da tu napišem moje iskustvo za buduće generacije

dakle. negdje u 6. mjesecu od stresa i panike buknuo mi je (naknadno dijagnosticiran- kronični) gastritis. Na kraju godine ostao mi je samo jedan (završni ispit), a isticala su mi studentska prava i prijetila mi je situacija u kojoj bih izgubila pravo studija. Opet, od stresa i gastritisa nisam mogla ni disati. Dobila sam od doktora opće prakse i uputnicu za psihijatra, skupa s uputnicama za daljnje pretrage. S nalazima sam otišla doktorici za faks koja je napisala potvrdu (200kn) da sam bila onemogućena izvršavati svoje studentske obveze. Sa svim time predala sam molbu. Molba mi se riješila ekspresno, u roku 3 dana. To je to. sretno svima
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 12:34   #222
Question

Bok svima,
Molila bih nekoga ako zna da mi odgovori na pitanje..
u prethodnoj akademskoj godini prikupila sam 24 ects boda..
Zamrznula sam tu godinu ( 1.godinu ) akad 2013.-2014. ... i sada, u referadi mi je rečeno da moram upisati predmete sa 2. godine.. dakle u zimskom semestru 6 bodova i u ljetnom 18 ectsa..
Dakle teoretski ako položim sve ispite ove godine bih prikupila 60 bodova, 24 novo upisanih i 36 zaostataka od prošle godine..
no, što je sa 24 boda koja sam prikupila proše godine?
zar ću ja onda pri upisi u sljed akademsku godinu 2015.-2016. imati 84 boda?
mislim da li je to moguće? koja ću ja onda biti godina 2. ili parcijala treće? Jer onda bih morala plaćati godinu što mi nema smisla..
u referadi su mi rekli da će mi se gledati samo 60 bodova iz ove akademske godine... ali opet mi to nije jasno da li to tako može biti?
__________________
Grad - to ste vi
M.J is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 18:58   #223
Nemam ti ja pojma što se tu događa.

Ako si zamrznula prošlu godinu, ove bi godine trebala pohađati i polagati samo one predmete koje nisi položila prošle godine. Konkretno, trebala bi upisati tih 36 bodova koje nisi položila i to je to. Nema nikakvog upisivanja predmeta/bodova s više godine.

Ovo što ti opisuješ mi djeluje kao da si ponovno upisala prvu godinu, a ne zamrznula. Dakle da ponavljaš prvu godinu. Onda možeš upisivati, uz one predmete koje nisi položila, i predmete s više godine. I da, onda bi ti na kraju ove godine završila prvu godinu (prikupila svih 60 bodova) plus 24 boda sa druge godine. Pa bi upisala dogodine ostatak druge i nešto treće.


Al u biti nemam pojma, ne znam koji si faks, Bolonja je lakrdija i svaki faks je tumači kako ga volja tako da si možžda i zbilja zamrznila godinu i istovremeno upisala predmete s više godine. Da je bar tako meni bilo, a ne ja morao čamit čitavu godinu zbog bijednih 20 i kusur bodova
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 02:03   #224
Pozdrav svima!

Imam jedno hitno pitanje.
Dakle, zbog depresije i drugih problema nisam bila na dosta predavanja (fakultet mi je po bolonji, u Zadru) i sigurna sam da sam sad vec izgubila pravo na potpise potrebne za izlazak na zavrsni ispit. Nisam u apsolutno nikakvom stanju nastaviti školovanje (za sad, naravno) i neznam da li da zamrznem godinu ili da...šta, padnem godinu? Kad se zamrzne godina, je sve ostaje kako je ili cu dogodine moc sve iznova ic na predavanja? Da napomenem, nemam nikakvu dokumentaciju, kod psihatra i psihologa sam odbijala ic i jos nisam isla. Trebao bi mi nekakav konkretan savjet u vezi ovog jer ja stvarno vise neznam kako dalje.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
IvanaZuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 18:40   #225
Kada zamrzneš godinu, dogodine upisuješ, slušaš i polažeš ono što nisi položila prethodne godine. Za zamrznit godinu treba ti nekakav medicinska dokumentacija kao razlog, stoga trebaš nabaviti nekakvu potvrdu od doktora (specijalista, na mom faksu).
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 15:46   #226
može se zamrznuti kalendarska godina, a ne akademska?
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 21:26   #227
zna netko ukoliko tražimo zamrzavanje tokom nekog vremena, i pokusamo raditi kako bi rijesili te probleme (psih problemi) jel postoji mogucnost da nam molba bude odbijena itd?
ElGrandioso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 13:36   #228
mogu li zamrznuti godinu ako sam izvanredni?
__________________
A Marina,ko`Marina.
azramia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 09:56   #229
Quote:
azramia kaže: Pogledaj post
mogu li zamrznuti godinu ako sam izvanredni?
Da.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 20:03   #230
Ako si zamrznuo prvu godinu unatrag, da li morasš upisati ponovno prvu ili drugu? Ako nemaš dovoljno ects za drugu godinu?
Da li se sljedeća godina koju upišeš plaća?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 11:37   #231
sad na jesen upisujem apsolventsku godinu, tj. zaostake koji su mi ostali iz četvrte godine
budući da idem na jedan operativni zahvat htjela bih znati jesam li u mogućnosti zamrznuti godinu ako stvari pođu po zlu jer te predmete koje ću ponovo upisati moram dati u toj akademskoj godini?
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 19:56   #232
Quote:
ilaary kaže: Pogledaj post
S nalazima sam otišla doktorici za faks koja je napisala potvrdu (200kn) da sam bila onemogućena izvršavati svoje studentske obveze.
WTF?! Doktori to ne bi smjeli naplacivati. Ja sam do sada 2 puta zamrzavala godinu (ne iste) zbog zdravstvenih problema, i niti jednom nisam morala platiti potvrdu da sam onemogucena. Loša laž tvoje doktorice opće prakse da ti uzme novce. Mozes ju tuziti zbog toga.
Kod nas na faksu i ne priznaju te potvrde od doktora opce prakse, nego moras imati nalaze i misljenja lijecnika specijaliste, a tek onda potvrdu od lijecnika specijaliste da zbog odredjenih zdravstvenih problema nisi u mogucnosti pohađati fakultetske obaveze.
__________________
Moja prodaja
Lukrecya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 10:47   #233
Exclamation

Znači, ovako… Kao prvo, zanima me što je to retroaktivno zamrzavanje godine, tj. što to sve podrazumijeva (detaljnije objašnjenje, odnosno usporedba s običnim zamrzavanjem godine) i provodi li takvo zamrzavanje svaki fakultet na Sveučilištu u Zagrebu ili samo pojedini?

Kao drugo, kakvo mirovanje i na temelju čega je najbolje prijaviti (pod tim najbolje mislim na to da će mi se sigurno odobriti), ako je situacija ovakva?

Moje studiranje je išlo ovako:
2011./2012. sam upisala prvu godinu i skupila 45 ECTS-a. 2012./2013. sam upisala ponovno prvu godinu uz plaćanje 2 nepoložena predmeta jer mi je 5 ECTS-a falilo da upišem drugu. Te godine sam skupila 20,5 ECTS-a. 2013./2014. sam upisala drugu godinu uz plaćanje pune školarine jer nisam skupila 30 ECTS-a u prethodnoj akademskoj godini. Te godine sam skupila 17 ECTS-a. 2014./2015. (dakle, prošle jeseni) sam upisala ponovno drugu godinu uz plaćanje pune školarine jer opet nisam skupila 30 ECTS-a u prethodnoj akademskoj godini. Ove godine sam dala jedan ispit, a trebam ih još tri dati da bih skupila 35 ECTS-a koliko je potrebno u dvije uzastopne akademske godine, dakle u 2013./2014. i 2014./2015. Međutim, pošto imam još ove jesenske rokove samo, a tri kolegija za položiti, ne vjerujem da ću uspjeti sva tri riješiti (jer je skoro pa neizvedivo pošto nisu mali kolegiji).
Napomena, moj studij nema izvanredno pa me neskupljanje ovih potrebnih 35 odmah vodi do prekida studija na mom faksu, a i studij je integrirani, znači nema ono 3+2 ili 4+1 već je 5 godina u komadu.

Zanima me na temelju čega sigurno mogu dobiti mirovanje zbog ovakvog slučaja i jel ga kasno predati nakon što vidim kako će mi proći naredni ispiti (ispiti traju do 18.9., a upisi kreću 14.9 i traju zaključno sa 23.9.)?

Uz to, tijekom ove akademske godine, odnosno zimskog semestra imala sam iznenadni smrtni slučaj bliske osobe uz obiteljske probleme koji su emocionalno, odnosno psihički utjecali na mene od 11. mjeseca do sredine 1. pa nisam dala nijedan ispit na zimu jer nisam bila u mogućnosti naučiti ništa kako spada, a i nije bilo vremena jer su rokovi krajem prvog mjeseca krenuli. Na ljetnim rokovima uspjela sam dati samo jedan ispit i to me opet deprimiralo jer nikako da se uspijem pomaknuti nekud dalje. Zbog tih nepoloženih predmeta sam pod ogromnim stresom i stalno u nekoj panici. Uz to, muči me već dosta dugo niski tlak, otprilike dvije godine, ako ne i dulje pošto su simptomi u zadnjih mjeseci, tj. godinu dana izraženiji i puno češći. Naime, stalno sam umorna i pospana, a koncentracija mi je jako slaba. To se i vidi u uspjesima polaganja ispita tijekom ovih godina studiranja. Bila sam kod liječnice opće prakse, ali ona mi ništa nije posebno savjetovala ni preporučila što se niskog tlaka tiče nego je sve ostalo kako jest misleći da će se to normalizirati budem li uzimala željezo pošto sam anemična. Željezo sam regulirala, ali tlak mi je stalno nizak jer ga često provjeravam i simptomi se ne smanjuju, sasvim suprotno.

Nadam se što bržem i iscrpnijem odgovoru na kojemu unaprijed zahvaljujem!
aspirin-ASA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 20:06   #234
Exclamation

Quote:
aspirin-ASA kaže: Pogledaj post
Znači, ovako… Kao prvo, zanima me što je to retroaktivno zamrzavanje godine, tj. što to sve podrazumijeva (detaljnije objašnjenje, odnosno usporedba s običnim zamrzavanjem godine) i provodi li takvo zamrzavanje svaki fakultet na Sveučilištu u Zagrebu ili samo pojedini?

Kao drugo, kakvo mirovanje i na temelju čega je najbolje prijaviti (pod tim najbolje mislim na to da će mi se sigurno odobriti), ako je situacija ovakva?

2014./2015. (dakle, prošle jeseni) sam upisala ponovno drugu godinu uz plaćanje pune školarine jer opet nisam skupila 30 ECTS-a u prethodnoj akademskoj godini. Ove godine sam dala jedan ispit, a trebam ih još tri dati da bih skupila 35 ECTS-a koliko je potrebno u dvije uzastopne akademske godine, dakle u 2013./2014. i 2014./2015. Međutim, pošto imam još ove jesenske rokove samo, a tri kolegija za položiti, ne vjerujem da ću uspjeti sva tri riješiti (jer je skoro pa neizvedivo pošto nisu mali kolegiji).
Napomena, moj studij nema izvanredno pa me neskupljanje ovih potrebnih 35 odmah vodi do prekida studija na mom faksu, a i studij je integrirani, znači nema ono 3+2 ili 4+1 već je 5 godina u komadu.

Zanima me na temelju čega sigurno mogu dobiti mirovanje zbog ovakvog slučaja i jel ga kasno predati nakon što vidim kako će mi proći naredni ispiti (ispiti traju do 18.9., a upisi kreću 14.9 i traju zaključno sa 23.9.)?

Nadam se što bržem i iscrpnijem odgovoru na kojemu unaprijed zahvaljujem!
Itko? Čitala sam stare postove i odgovore, ali zanima me baš ovaj moj slučaj i kad je najkasniji rok?
aspirin-ASA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 14:27   #235
Ni slučajno ne želim zvučati bezobrazno, ali sve navedeno radije objasni liječnicima i onima koji su nadležni za to da ti odobre mirovanje.

Ovako skroz iskreno rečeno, iznenadni smrtni slučaj bliske osobe van krvnog srodstva nemoj ni spominjati. Naprosto nema teoretske da možeš liječniku dokazati prvo da ti je to bliska osoba, a drugo da te toliko pogodilo da nisi mogla ništa. Ako je u krvnom srodstvu, posebice roditelj, onda je to sasvim druga priča.
Sama zamisli situaciju da ti recimo umre susjed. Teoretski on tebi može biti bliži od brata, a teoretski može biti da mu ne znaš ni ime. Doduše, u kombinaciji sa nekim drugim problemima(poput obiteljskih koje spominješ), ima smisla to sve objasniti psihijatru.

Obiteljski problemi su puno bolja varijanta. Ali ovisi kakvi obiteljski problemi. Ne moraš i nemoj tu ovdje pisati, ali sama se zapitaj da li su to uobičajeni problemi ili nešto jako ozbiljno (npr. da si zlostavljana)....ako se radi o rastavi roditelja, službenoj , definitivno ideš sa time da te to deprimiralo.

Niski tlak ti je isto, bez ikakve uvrede, vrlo slab razlog. Od niskog i visokog tlaka doslovce pati trećina studentske populacije. I liječnici uvijek pripišu željezo i hranu sa željezom(za niski tlak) i to je to. Ako si kojim slučajem pala koji put u nesvijest, a to ima negdje zabilježeno, onda je to već druga priča.

Najbolje riješenje je posjetiti nadležne osobe, a prethodno psihijatra i njemu dokazati da si depresivna . Ja ne znam detalje, ali uz sve navedeno ne vidim drugoga rješenja.

Usput rečeno, ako nije problem da pitam, da li se radi o pravu u Zagrebu ? Jer oni imaju izvanredni studij. Ili medicina ? Ne znam druge studije koji su integrirani trenutno, pa zato pitam. A na medicini vjerujem da možeš imati gadne probleme u životu ako bude negdje zabilježena depresija.

Retroaktivno mirovanje je vjerojatno za slučajeve gdje se osobi dogodilo nešto takvo da nije mogla ni zamrznuti godinu i slično. Npr. da završiš u bolnici nakon već provedenih upisa. (Nisam ovo sto posto siguran, samo mi zvuči logično).

Nadam se da sam bio od bilokakve pomoći. Znam neke ljude koji su išli po to mirovanje i sve što sam napisao je sa željom da pomognem, a ne kritiziram ili bilošto slično . Sretno.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 17:52   #236
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Ni slučajno ne želim zvučati bezobrazno, ali sve navedeno radije objasni liječnicima i onima koji su nadležni za to da ti odobre mirovanje.

Ovako skroz iskreno rečeno, iznenadni smrtni slučaj bliske osobe van krvnog srodstva nemoj ni spominjati. Naprosto nema teoretske da možeš liječniku dokazati prvo da ti je to bliska osoba, a drugo da te toliko pogodilo da nisi mogla ništa. Ako je u krvnom srodstvu, posebice roditelj, onda je to sasvim druga priča.
Sama zamisli situaciju da ti recimo umre susjed. Teoretski on tebi može biti bliži od brata, a teoretski može biti da mu ne znaš ni ime. Doduše, u kombinaciji sa nekim drugim problemima(poput obiteljskih koje spominješ), ima smisla to sve objasniti psihijatru.

Obiteljski problemi su puno bolja varijanta. Ali ovisi kakvi obiteljski problemi. Ne moraš i nemoj tu ovdje pisati, ali sama se zapitaj da li su to uobičajeni problemi ili nešto jako ozbiljno (npr. da si zlostavljana)....ako se radi o rastavi roditelja, službenoj , definitivno ideš sa time da te to deprimiralo.

Niski tlak ti je isto, bez ikakve uvrede, vrlo slab razlog. Od niskog i visokog tlaka doslovce pati trećina studentske populacije. I liječnici uvijek pripišu željezo i hranu sa željezom(za niski tlak) i to je to. Ako si kojim slučajem pala koji put u nesvijest, a to ima negdje zabilježeno, onda je to već druga priča.

Najbolje riješenje je posjetiti nadležne osobe, a prethodno psihijatra i njemu dokazati da si depresivna . Ja ne znam detalje, ali uz sve navedeno ne vidim drugoga rješenja.

Usput rečeno, ako nije problem da pitam, da li se radi o pravu u Zagrebu ? Jer oni imaju izvanredni studij. Ili medicina ? Ne znam druge studije koji su integrirani trenutno, pa zato pitam. A na medicini vjerujem da možeš imati gadne probleme u životu ako bude negdje zabilježena depresija.

Retroaktivno mirovanje je vjerojatno za slučajeve gdje se osobi dogodilo nešto takvo da nije mogla ni zamrznuti godinu i slično. Npr. da završiš u bolnici nakon već provedenih upisa. (Nisam ovo sto posto siguran, samo mi zvuči logično).

Nadam se da sam bio od bilokakve pomoći. Znam neke ljude koji su išli po to mirovanje i sve što sam napisao je sa željom da pomognem, a ne kritiziram ili bilošto slično . Sretno.
Napisala je da ju je pogodila iznenadna smrt bliske osobe.
Najbolje neka vidi na svom faksu jer svaki faks ima različita pravila.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 23:52   #237
Jel moguće sada tijekom rokova zamrznut godinu?
Naime, imam 3 ispita, ako ne položim gubim pravo studiranja... Bila sam tri godine na geodeziji, sad sam na pmf-u - ovo mi je treca godina.
Ima tko kakvu ideju da li se to može?
pa da onda polažem ta 3 iduće godine?
morchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 22:10   #238
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Ni slučajno ne želim zvučati bezobrazno, ali sve navedeno radije objasni liječnicima i onima koji su nadležni za to da ti odobre mirovanje.

Ovako skroz iskreno rečeno, iznenadni smrtni slučaj bliske osobe van krvnog srodstva nemoj ni spominjati. Naprosto nema teoretske da možeš liječniku dokazati prvo da ti je to bliska osoba, a drugo da te toliko pogodilo da nisi mogla ništa. Ako je u krvnom srodstvu, posebice roditelj, onda je to sasvim druga priča.
Sama zamisli situaciju da ti recimo umre susjed. Teoretski on tebi može biti bliži od brata, a teoretski može biti da mu ne znaš ni ime. Doduše, u kombinaciji sa nekim drugim problemima(poput obiteljskih koje spominješ), ima smisla to sve objasniti psihijatru.

Obiteljski problemi su puno bolja varijanta. Ali ovisi kakvi obiteljski problemi. Ne moraš i nemoj tu ovdje pisati, ali sama se zapitaj da li su to uobičajeni problemi ili nešto jako ozbiljno (npr. da si zlostavljana)....ako se radi o rastavi roditelja, službenoj , definitivno ideš sa time da te to deprimiralo.

Niski tlak ti je isto, bez ikakve uvrede, vrlo slab razlog. Od niskog i visokog tlaka doslovce pati trećina studentske populacije. I liječnici uvijek pripišu željezo i hranu sa željezom(za niski tlak) i to je to. Ako si kojim slučajem pala koji put u nesvijest, a to ima negdje zabilježeno, onda je to već druga priča.

Najbolje riješenje je posjetiti nadležne osobe, a prethodno psihijatra i njemu dokazati da si depresivna . Ja ne znam detalje, ali uz sve navedeno ne vidim drugoga rješenja.

Usput rečeno, ako nije problem da pitam, da li se radi o pravu u Zagrebu ? Jer oni imaju izvanredni studij. Ili medicina ? Ne znam druge studije koji su integrirani trenutno, pa zato pitam. A na medicini vjerujem da možeš imati gadne probleme u životu ako bude negdje zabilježena depresija.

Retroaktivno mirovanje je vjerojatno za slučajeve gdje se osobi dogodilo nešto takvo da nije mogla ni zamrznuti godinu i slično. Npr. da završiš u bolnici nakon već provedenih upisa. (Nisam ovo sto posto siguran, samo mi zvuči logično).

Nadam se da sam bio od bilokakve pomoći. Znam neke ljude koji su išli po to mirovanje i sve što sam napisao je sa željom da pomognem, a ne kritiziram ili bilošto slično . Sretno.
Ma nemam uopće pojma ništa o tom mirovanju, kako, zašto, šta prolazi što ne jer dosad o tome nisam uopće razmišljala kad nisam imala razloga, a najviše mi treba da ne izgubim pravo studiranja pošto mi je ova godina katastrofalna što se tiče svega.
Hvala na savjetima! Sad znam kako ću postupiti u slučaju da mi mirovanje bude bilo prijeko potrebno. Vidjet ćemo koliko ću sreće imati sa ispitima.
aspirin-ASA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 23:41   #239
Mene isto zanima kako i što.
U biti ja sam treća godina i izvanredan sam student i ova godina mi je koma,stvarno sam bila malo je reći nesposobna za išta.Položila sam jedan ispit u Veljači,ni sama ne znam kako.Užasno me deprimira što nisam ništa riješila i stresirana sam i nikakva.
Long story short,u siječnju sam završila na hitnoj te mi je dijagnosticiran panični poremečaj,no imam samo taj jedan nalaz.Imam i hipotireozu,ali kakve su naše bolnice nikako ne mogu doći na red endokrinologu.
Ono što me zanima je dali je meni dovoljan samo taj jedan nalaz za takav postupak?
__________________
A Marina,ko`Marina.
azramia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 18:13   #240
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Retroaktivno mirovanje je vjerojatno za slučajeve gdje se osobi dogodilo nešto takvo da nije mogla ni zamrznuti godinu i slično. Npr. da završiš u bolnici nakon već provedenih upisa. (Nisam ovo sto posto siguran, samo mi zvuči logično).

Nadam se da sam bio od bilokakve pomoći. Znam neke ljude koji su išli po to mirovanje i sve što sam napisao je sa željom da pomognem, a ne kritiziram ili bilošto slično . Sretno.
možeš i zbog smrtnog slučaja u obitelji
to je zamrzivanje tokom godine, jel?
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.