Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2012., 01:29   #201
Pozdrav svima.

Zna li netko neki naslov u kojem su opisani simboli iz elektroinstalacijskih projekata? Utičnica, prekidači, stropna rasvjeta, vanjska rasvjeta...

Hvala
for is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 12:35   #202
Quote:
for kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Zna li netko neki naslov u kojem su opisani simboli iz elektroinstalacijskih projekata? Utičnica, prekidači, stropna rasvjeta, vanjska rasvjeta...

Hvala
Izvoli http://img217.imageshack.us/img217/9743/elera.jpg (preuzeto iz AmirHalep-Elektricne instalacije i osvetljenje)
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 13:19   #203
E, hvala!
for is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 13:29   #204
Quote:
for kaže: Pogledaj post
E, hvala!
Nema na čemu. Ako imaš neke gotove projekte, slobodno mi pošalji, jer bi me zanimalo.
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 20:50   #205
file:///C:/Documents%20and%20Setting...ktop/slika.htm
for is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 10:17   #206
Pitanje profesionalcima (vec sam pitao ali na krivoj temi).

Planiram kompletnu adaptaciju stana kroz godinu dana pa se raspitujem o cijenama. Dobio sam ponude od 3 elektricara/tvrtke. Dva traze 90 kn po rasvjetnom/uticnici i to u fusu a jedan 100 kn plus PDV, naravno s racunom.

U tome je sav materijal osim uticnica. Ormaric je 500 kn (jedan od njih 600).

Jesu li te cijene o.k.? Trebam li imati racun radi elektre?
Bez obzira na moje pitanje sam naklonjen poslu sa racunom ali pitam cisto sa tehnicke strane, da se ne desi da ne dobijem racun a elektra trazi svastanesto nakon sto radovi budu gotovi.

Hvala
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 12:48   #207
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Pitanje profesionalcima (vec sam pitao ali na krivoj temi).

Planiram kompletnu adaptaciju stana kroz godinu dana pa se raspitujem o cijenama. Dobio sam ponude od 3 elektricara/tvrtke. Dva traze 90 kn po rasvjetnom/uticnici i to u fusu a jedan 100 kn plus PDV, naravno s racunom.

U tome je sav materijal osim uticnica. Ormaric je 500 kn (jedan od njih 600).

Jesu li te cijene o.k.? Trebam li imati racun radi elektre?
Bez obzira na moje pitanje sam naklonjen poslu sa racunom ali pitam cisto sa tehnicke strane, da se ne desi da ne dobijem racun a elektra trazi svastanesto nakon sto radovi budu gotovi.

Hvala
ako su to cijene od firme ne od fušera cijena je i više nego vrlo dobra ( ne vidim računicu firmi raditi izvod za 100 kn, al ajde nije moja stvar)

što se tiće računa radi elektre nisam ziher, to sve ovisi od elektre, uglavnom prošle godine jedan moj kolega koji je strujić ( nema svoju firmu nego radi kao elektroinstalater) isto išao u obnovu kuće i što bi uzimao nekoga kad mu je to posao, čova sve završio došao u elektru ovi traže račun od izvođača, ovaj im objasni situaciju di radi i kaj, ne žele nit čut treba račun, na kraju mu ja izdao fiktivni račun i elektra prihvatila ( mada je iznosio 500 kuna)

p.s. napomena elektra je bila Križevačka
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 14:12   #208
meni se ova cijena od 90 kn po rasvjetnom mjestu bez utičnice čini pre, pre niska... mislim neznam kak se tu ljudi nađu u toj cijeni...

ovo oko računa, mislim da je za elektru potrebno one izjave o izvođaču radova i atestu ali sve ovisi o tome što od elektre hoćeš... ako već imaš priključak onda ne vidim razloga ići ne elektru kada radiš neke adaptacije...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 15:56   #209
Ova ponuda za 100+PDV je firma i njih sam mislio uzeti ali su mi u medjuvremenu dosle jos dvije (a danas i treca) ponude. Dvije za 90 i jedna (danas) za 100 bez racuna pa sam se pitao oko racuna jer me naravno zagolicala cijena

Ali mislim da necu ulaziti u nikakav rizik sa fuserima jer je dobitak na toj razlici zanemariv u odnosu na ukupne troskove adaptacije.


Thnx na savjetima.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 19:25   #210
wtf, ja ne kužim kako firma može raditi po tim cijenama...još sa svojim materijalom a cijena žica i kablova je sve veća i veća...da je 100 kn i sve tvoj materijač to bi mi bilo OK... evo to ti je moje mišljenje
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:29   #211
Meni to isto nije jasno, mislim da bi ti sa njima trebao još jednom definirati što sve ulazi u tu cijenu.
Npr da li na kraju fina montaža ulazi u cijenu (montaža utičnica i prekidača, montaža rasvjete...).
Inače, od koliko mjesta je ormar i o kakvom se prostoru radi?
for is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:35   #212
Quote:
dandy867 kaže: Pogledaj post
Nema na čemu. Ako imaš neke gotove projekte, slobodno mi pošalji, jer bi me zanimalo.
Imam neke, ali to je sve na listovima A3 formata ili nešto između A3 i A4 tako da je to problematično skenirat. Inače, kad sam tražio simbole po internetu naletio sam na brdo projekata tako da ako te interesira, imaš šta gledat.
for is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:50   #213
Malo sa strane,

jel netko zna zašto ne mogu ubaciti sliku u svoj post i ako zna, bi li mogao opisati kako, tako da i ja znam. Uglavnom, ne prihvaća mi sliku i daje mi sljedeću poruku: "Exceeds forum quota by 27.01 MB." Slika je veličine 1kB .
Hvala unaprijed
for is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:58   #214
Quote:
for kaže: Pogledaj post
Meni to isto nije jasno, mislim da bi ti sa njima trebao još jednom definirati što sve ulazi u tu cijenu.
Npr da li na kraju fina montaža ulazi u cijenu (montaža utičnica i prekidača, montaža rasvjete...).
Inače, od koliko mjesta je ormar i o kakvom se prostoru radi?
Svi kazu isto. Sav materijal je njihov (cijevi, zice, spojnice, gips..bla), sav rad na postavi prema potrebi, bez uticnica. E sad, koliko sam shvatio postavljanje uticnica i uticnice nisu u cijeni ali to mi ne igra puno jer mogu i sam.

Nemam pojma koja je racunica i ustvari ne ulazim u to jer se nisam cjenkao pa valjda ljudi znaju sto nude i koliko ih sta kosta.

Stan, ca 120 kvadrata, starogradnja, centar Zg

Malo glupo pitanje ali koliko otprilike ide uticnica/rasvjetnih mjesta za moderno uredjen stan te velicine? znam da je tesko reci ali nisam jos napravio nikakav plan a zanimame okvirni trosak izmjene instalacija. Thnx
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže

Zadnje uređivanje Partfiš : 10.02.2012. at 00:05.
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 08:37   #215
Quote:
for kaže: Pogledaj post
Malo sa strane,

jel netko zna zašto ne mogu ubaciti sliku u svoj post i ako zna, bi li mogao opisati kako, tako da i ja znam. Uglavnom, ne prihvaća mi sliku i daje mi sljedeću poruku: "Exceeds forum quota by 27.01 MB." Slika je veličine 1kB .
Hvala unaprijed
Pa najjednostavnije ti je uplodat sliku na npr http://imageshack.us/

I tamo dobiješ link...i to obični, a možeš i onaj da se slika vidi u forumu, da ne bude samo link
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 17:26   #216
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Pitanje profesionalcima (vec sam pitao ali na krivoj temi).

Planiram kompletnu adaptaciju stana kroz godinu dana pa se raspitujem o cijenama. Dobio sam ponude od 3 elektricara/tvrtke. Dva traze 90 kn po rasvjetnom/uticnici i to u fusu a jedan 100 kn plus PDV, naravno s racunom.

U tome je sav materijal osim uticnica. Ormaric je 500 kn (jedan od njih 600).

Jesu li te cijene o.k.? Trebam li imati racun radi elektre?
Bez obzira na moje pitanje sam naklonjen poslu sa racunom ali pitam cisto sa tehnicke strane, da se ne desi da ne dobijem racun a elektra trazi svastanesto nakon sto radovi budu gotovi.

Hvala
Pozdrav!
Preporučam detaljno ispitat poduzetnika o cijeni i to staviti na papir ( pisana ponuda ) i prema njoj napravit ugovor prije izvođenja radova. 100 kn po izvodu ????? E sad. Ako se računa i svako svjetlo može proć. Inače kod nas ( Međimurje ) se računa po priključnom mjestu ( utičnica , napa , bojler ,.... ) te po rasvjetnom mjestu ( po prekidaču ili tipki prekidača - kako tko ) . Svjetla su u cijeni. E sad . Preko chata jedan Zagrebčanac pričao da oni u ZG rade po svakom izvodu i po svakoj kutiji !!!!!! ( bilo razvodna ili za prekidač ili kutiju ). To puno mijenja na stvari pa dobro raspitaj!!!!!!! 500,00kn ormar je toliko smiješno da ne mogu ni izgovorit. 200,00 kn je fid (prosječan ) , 100-200 kn ormar koji donekle izgleda ( 24m ) osigurač od 18,00 na gore !!!!!!!!! A gdje je posao ????
MOJ SAVJET : SVE NA PAPIR I OTPRILIKE IZBROJI ( po izvodima ) KOLIKO BI TO STAJALO PA PRESUDI.
elektro-panić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 17:32   #217
Jesu li te cijene o.k.? Trebam li imati racun radi elektre?
Bez obzira na moje pitanje sam naklonjen poslu sa racunom ali pitam cisto sa tehnicke strane, da se ne desi da ne dobijem racun a elektra trazi svastanesto nakon sto radovi budu gotovi.

Hvala[/QUOTE]

Kod nas ( Međimurje ) trebaš prijavnicu sa elaboratom ispitivanja instalacija kad tražiš priključak ( ako nemaš priključak ). A ako imaš stuju i ne treba je isključivat - tada nitko posebno ne provjerava. Teoretski , može ti radit fušer , al sam presudi. Firma ( ako previše ne odstupa s cijenom ) , barem ti da neki račun ( ako ne dogovorite i ispitivanje ) pa možeš biti 100% siguran i sigurno spavat.
elektro-panić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 17:39   #218
Malo glupo pitanje ali koliko otprilike ide uticnica/rasvjetnih mjesta za moderno uredjen stan te velicine? znam da je tesko reci ali nisam jos napravio nikakav plan a zanimame okvirni trosak izmjene instalacija. Thnx[/QUOTE]

3-4 utičnice po sobi ( minimalno 3 , 5 sasvim dosta ), kuhinja ( pećnica , ploća za kuhanje , hladnjak , perilica , napa ) 5 + bar dvije za radnu ploću ( ili 2× dvije )
Da su pravi majstori , već bi ti malo nešto preporučili kod uviđaja
elektro-panić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 19:43   #219
slažem se s gore napisanim...

a ako govorimo o razvodnom ormaru i FID-u a da ne govorim o tome da bi kupaona trebala još jednu fidovku... ako bi baš htjeli onak kak treba... mislim može i bez toga...

inaće koliko kod Vas u Međimurju računaju samo atestiranje instalacije (ono kaj je potrebno uz izjavu o izvođaču radova za priključernje struje)?
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 20:30   #220
znači i to ide po "rasvjetnom mjestu"...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.