Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2012., 18:44   #221
Quote:
tabu82 kaže: Pogledaj post
Ja bih radije bario ove od oko 25, dovoljno odrasle, nedovoljno ispižđene
Quote:
Prdimahovina kaže: Pogledaj post
Stavo si komada na čekanje dok uhvatiš vremena,
a sad ideš popravljat
I hear you.. both..

A niš Mahovina, onda ćemo ja i ti morat na pivu :L lol Btw dajte dosta ovoga, cijeli dan sam ovdje.. idem.. idem u britiju

See ya laterz Alligators

ps: We have landed safely. Apollo 13.. sign off.
__________________
Psih.. is leaving the building.. :( -> JSB-AOGS | BC- III | E - LC | JE-SO
Psih is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 18:53   #222
Inače samo čitam ali ovo jednostavno nisam mogao zaobić, s obzirom da sam se i sam do prije godinu dana nalazio u sličnom problemu.
U ranim dvadesetima sam se zabavljao, kasnije imao ozbiljniju vezu koja je nažalost iz određenih razloga pukla u kasnim dvadesetima i onda sam se jednostavno našao u čudu kada sam vidio kako puno žena u tridesetima ima određeni mentalni sklop koji se meni nikako ne sviđa. Doslovno mi se u tri godina nije svidjela niti jedna jedina, za nešto više od površnog seksa i pokojeg izlaska.
Jako puno ih se fura na neku samodostatnost, njima nitko ne treba i sl. spike, a s druge strane vidiš da u to i same sebe pokušavaju uvjerit.
A isto tako mislim da dugo godina samačkog života jako loše utječe na mogućnost osnivanja zajednice. Čovjek se previše navikne na samoću, brigu samo o sebi, nepostojanje nikakvih vanjskih čimbenika i obveza osim onih koje se tiču tebe i to je to. Puno je manje tolerancije na neke mušice jer se jednostavno naučiš bit sam. Što naravno kasnije i ne utječe baš pozitivno na želju za uparivanjem, jer si naviknut sve radit sam a barem žene mogu seksa i površne nježnosti dobiti kad si god požele, pa onda ne osjete toliko ni tu emocionalnu prazninu.
Znam da djeluje čudno, ali na kraju mi se čini da su mi za zajednički život bile normalnije cure koje su prije toga bile sa starcima nego ove koje su 5-6 godina živjele same samcate i navikle se na takav život.
A vjerojatno na to ima utjecaja i to što su one kojima su obitelj i brak bitni već u velikoj većini do 30-te ubračene, a od onih drugih puno njih ima neke druge prioritete koji su im daleko važniji od veze, braka, djece, odnosno neke druge stvari ih ispunjuju u daleko većoj mjeri...

Autoru bih preporučio da se ne drži samo žena 30+ ko pijan plota, mogle bi ga nekad i iznenaditi nešto mlađe, recimo one u srednjim dvadesetima, i svakako im treba dat šansu i ne otpisivat ih zato što možda misliš da su zbog svojih godina nezrele i da još ne znaju što žele. Na kraju često zna ispast baš suprotno, a čini mi se da su generalno ipak puno manje opterećene, iskrenije, vedrije, živahnije i vrckastije, sa puno manje naslaganih štitova i nepovjerenja oko sebe...Jbg-a ipak ih još puno ružnih iskustava, kredita, spajanje kraja s krajem i slično nije uspjelo toliko sjebat kao puno ovih starijih, a i ostalo je nešto idealizma i romantike u njima što je muškarcima generalno često privlačno.
Tako da ne očajavaj, ne znači ako imaš 35 da mora i žena imat 35
A isto tako možda naletiš i na neki rijetki primjerak, jer ne znači da su sve žene 30+ ili udane ili čudne ili šta ti ja znam šta. Ima i onih koje jednostavno prije nisu imale sreće, a zapravo su genijalne osobe i žene. Jedna moja frendica je takva, za nju mi zapravo nikad nije bilo jasno zašto je toliko dugo sama, a po meni je san svakog muškarca, i voljela bi naći nekog posebnog za nešto ozbiljno ali jednostavno ne ide. U nekim trenucima mi je čak bilo žao što ju znam još od vrtića pa ju više gledam kao sestru nego kao ženu.

Ako tražiš neki univerzalni ključ toga ti prijatelju nema, samo društvenost i upoznavanje i ponešto sreće da naletiš na onu koja će ti bit super i to je to.

Zadnje uređivanje Planinar36 : 22.04.2012. at 19:00.
Planinar36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 19:20   #223
Quote:
Psih kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovat. Pa kakvi su to tipovi bili??? Intelektualci?
ne, ali sam ja zato
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 21:21   #224
Quote:
Planinar36 kaže: Pogledaj post
Inače samo čitam ali ovo jednostavno nisam mogao zaobić, s obzirom da sam se i sam do prije godinu dana nalazio u sličnom problemu.
U ranim dvadesetima sam se zabavljao, kasnije imao ozbiljniju vezu koja je nažalost iz određenih razloga pukla u kasnim dvadesetima i onda sam se jednostavno našao u čudu kada sam vidio kako puno žena u tridesetima ima određeni mentalni sklop koji se meni nikako ne sviđa. Doslovno mi se u tri godina nije svidjela niti jedna jedina, za nešto više od površnog seksa i pokojeg izlaska.
Jako puno ih se fura na neku samodostatnost, njima nitko ne treba i sl. spike, a s druge strane vidiš da u to i same sebe pokušavaju uvjerit.
A isto tako mislim da dugo godina samačkog života jako loše utječe na mogućnost osnivanja zajednice. Čovjek se previše navikne na samoću, brigu samo o sebi, nepostojanje nikakvih vanjskih čimbenika i obveza osim onih koje se tiču tebe i to je to. Puno je manje tolerancije na neke mušice jer se jednostavno naučiš bit sam. Što naravno kasnije i ne utječe baš pozitivno na želju za uparivanjem, jer si naviknut sve radit sam a barem žene mogu seksa i površne nježnosti dobiti kad si god požele, pa onda ne osjete toliko ni tu emocionalnu prazninu.
Znam da djeluje čudno, ali na kraju mi se čini da su mi za zajednički život bile normalnije cure koje su prije toga bile sa starcima nego ove koje su 5-6 godina živjele same samcate i navikle se na takav život.
A vjerojatno na to ima utjecaja i to što su one kojima su obitelj i brak bitni već u velikoj većini do 30-te ubračene, a od onih drugih puno njih ima neke druge prioritete koji su im daleko važniji od veze, braka, djece, odnosno neke druge stvari ih ispunjuju u daleko većoj mjeri...

Autoru bih preporučio da se ne drži samo žena 30+ ko pijan plota, mogle bi ga nekad i iznenaditi nešto mlađe, recimo one u srednjim dvadesetima, i svakako im treba dat šansu i ne otpisivat ih zato što možda misliš da su zbog svojih godina nezrele i da još ne znaju što žele. Na kraju često zna ispast baš suprotno, a čini mi se da su generalno ipak puno manje opterećene, iskrenije, vedrije, živahnije i vrckastije, sa puno manje naslaganih štitova i nepovjerenja oko sebe...Jbg-a ipak ih još puno ružnih iskustava, kredita, spajanje kraja s krajem i slično nije uspjelo toliko sjebat kao puno ovih starijih, a i ostalo je nešto idealizma i romantike u njima što je muškarcima generalno često privlačno.
Tako da ne očajavaj, ne znači ako imaš 35 da mora i žena imat 35
A isto tako možda naletiš i na neki rijetki primjerak, jer ne znači da su sve žene 30+ ili udane ili čudne ili šta ti ja znam šta. Ima i onih koje jednostavno prije nisu imale sreće, a zapravo su genijalne osobe i žene. Jedna moja frendica je takva, za nju mi zapravo nikad nije bilo jasno zašto je toliko dugo sama, a po meni je san svakog muškarca, i voljela bi naći nekog posebnog za nešto ozbiljno ali jednostavno ne ide. U nekim trenucima mi je čak bilo žao što ju znam još od vrtića pa ju više gledam kao sestru nego kao ženu.

Ako tražiš neki univerzalni ključ toga ti prijatelju nema, samo društvenost i upoznavanje i ponešto sreće da naletiš na onu koja će ti bit super i to je to.
Mislim da si sa ovime pogodio u srž stvari koja zanima autora teme i stoji sve što si napisao. Osim društvenosti i upoznavanja te sreće bih još dodao i strpljenje sa ljudima. Obično začahurenost krije jako zanimljive osobe i vrijedne nečije pažnje.
__________________
Nemojte da se čudite što često ćutim, jer niko od Vas ne zna sa kakvom se budalom ja u sebi borim, ne dozvoljavajući joj da izađe van.
dmarijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 21:24   #225
Quote:
Shera kaže: Pogledaj post
Koliko često puca cijev, a koliko često ljudi moraju jesti?

Ono.
Usporedba ti je baš

Jako perfidno, kolegice, nema šta
__________________
Nemojte da se čudite što često ćutim, jer niko od Vas ne zna sa kakvom se budalom ja u sebi borim, ne dozvoljavajući joj da izađe van.
dmarijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 21:38   #226
Quote:
dmarijan kaže: Pogledaj post
Usporedba ti je baš

Jako perfidno, kolegice, nema šta
Želiš usporedbu kuhanja i čišćenja odvoda? Može. Oboje je goli kurac. Onaj tko nađe svoju ili moju najveću vrijednost i u jednom od toga je netko tko me nikadnikad neće zanimati niti će moći živjeti sa mnom. Niti ja s njim

Ne zato jer će mi morati kuhati. Jer neće.
Ne zato jer će mi morati čistiti odvode. Jer neće.

Znam i skuhat, i kupit jelo, i riješit servis auta, i podić ormar, i pobrisat prašinu, riješit svaki kvar u kući. Ništa od toga mi nitko drugi ne mora raditi. Ne zanimaju me robovi, al bogami mi se ni ne robuje. Ni kući, ni štednjaku, ni autu. Svi ti poslovi su nešto što se ponekad mora, al kako, tko i gdje može biti jedino stvar dogovora koji je rezultat toga da ono što se obaviti mora obavlja onaj koji to u tom trenu najlakše može obaviti. Zato da preostalo vrijeme iskoristimo za nešto što stvarno vrijedi. Jebo kućanske i garažne poslove koji bilo kome određuju vrijednost. Nije to moj svijet.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 22:33   #227
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Želiš usporedbu kuhanja i čišćenja odvoda? Može. Oboje je goli kurac. Onaj tko nađe svoju ili moju najveću vrijednost i u jednom od toga je netko tko me nikadnikad neće zanimati niti će moći živjeti sa mnom. Niti ja s njim

Ne zato jer će mi morati kuhati. Jer neće.
Ne zato jer će mi morati čistiti odvode. Jer neće.

Znam i skuhat, i kupit jelo, i riješit servis auta, i podić ormar, i pobrisat prašinu, riješit svaki kvar u kući. Ništa od toga mi nitko drugi ne mora raditi. Ne zanimaju me robovi, al bogami mi se ni ne robuje. Ni kući, ni štednjaku, ni autu. Svi ti poslovi su nešto što se ponekad mora, al kako, tko i gdje može biti jedino stvar dogovora koji je rezultat toga da ono što se obaviti mora obavlja onaj koji to u tom trenu najlakše može obaviti. Zato da preostalo vrijeme iskoristimo za nešto što stvarno vrijedi. Jebo kućanske i garažne poslove koji bilo kome određuju vrijednost. Nije to moj svijet.
Samostalna super single žena , ne znam godine al nije ni bitno , koja se neda zajebavati. Koja zna što je , koliko vrijedi i što hoće.
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 22:38   #228
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
...Jebo kućanske i garažne poslove koji bilo kome određuju vrijednost. Nije to moj svijet.


I jebo par koji se ne može uskladiti na tom najosnovnijem, operativnom segmentu.


Ajde da se tema, koja ima potencijala, NE pretvori u "rat" oko kućanskih poslova.


Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
...
Kako je moguće primijeniti takav stav pri samo jednom, dva susreta? Nemaš čarobnu kuglu ni sposobnost predviđanja budućnosti. Na temelju čega možeš iz samo jednog susreta zaključiti da hoće ili neće biti kako treba?
...
To se i ja često pitam.
Ja stvarno ne mogu.

Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
U dva-tri dejta je sasvim moguće doznati želiš li tog čovjeka dublje upoznati. Ako razgovarate. A nekad je dovoljan samo jedan dejt.
Ovo drži vodu. Ali to još uvijek ne znači da si donjela konačan stav sviđa li ti se ili ne. Ili znači?
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 22:40   #229
Quote:
-different- kaže: Pogledaj post
Samostalna super single žena , ne znam godine al nije ni bitno , koja se neda zajebavati. Koja zna što je , koliko vrijedi i što hoće.
Trebala bi reć hvala, al ne ide. Jer daleko je ono ispisano od super, daleko je to znanja svega o sebi i onom oko sebe. Ne bi bilo pošteno to reći.

Poanta upisa je zapravo bila prikazati koliko je znanje tog pobrojanog (meni) nebitno i koliko to mene ne čini super. No, spetljala sam se. Možda ipak bolje reći hvala
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 22:53   #230
Quote:
Planinar36 kaže: Pogledaj post
...
Čovjek se previše navikne na samoću, brigu samo o sebi, nepostojanje nikakvih vanjskih čimbenika i obveza osim onih koje se tiču tebe i to je to. Puno je manje tolerancije na neke mušice jer se jednostavno naučiš bit sam ...
Ovo bi čak i mogao potvrditi iz vlastitog primjera, ali to niti približno nije tako veliki problem kakvim ga prikazuješ, odnosno nema toliki utjecaj na osnivanje zajednica. Barem se meni tako čini.

Problemi koje opisuješ ne javljaju se u početnoj fazi veze, o kojoj se ovdje raspravlja i možda sam (preveliki) optimist, ali dvoje zrelih ljudi u već odmakloj fazi vezivanja morali bi ih moći riješiti.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 22:55   #231
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ne radi se o prihvaćanju ili odbacivanju društvenih normi. Nije to tako jednostavna situacija, rijetko koja i jest u životu.

Ako ne prihvaćaš i ne slijediš društvena očekivanja, to ne znači da ih ne osjećaš kao pritisak pa čak i kad tog pritiska nisi svjesna.
a, ova ti uopce nema logike ? nesvjesni pritisak koji se osjeca

Quote:
Ja znam da je popularno i romantično i mladenački buntovno simpatično reći: fućka mi se za društvene ograde i propise, ja sam jako svoja i kul i sve. Tako se najčešće i opravdavamo pred samima sobom. A i sama ta potreba za objašnjavanjem svoga odudaranja izdaje nas i govori da se želimo objasniti. A to znači da nas ipak jest briga.

pa ukoliko ti zelis objasniti svoje odudaranje ne znaci nuzno da i drugi imaju tu potrebu
ja naprosto obozavam jeftino psihologiziranje
a, koga zaboli sto ce baba kurana misliti o necijem zivotu ili ne.
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:14   #232
kakve ste vi teorije ovdje sve razvili
stvarno ne vidim potrebe za tim.

kad nekog želiš i voljan si potruditi se, nema potrebu za silnih preduvjetima, stavovima, trenutačnoj životnoj situaciji i svemu tome..

želja vodi sve
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:24   #233
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Možda pucaš na krive žene. Vjerojatno na one koje su prilično samostalne, neovisne, samouvjerene, duhovite i dobro znaju što hoće, ne impresionira ih par viceva i koje se stiltaju na tvoje poimanje njihove uloge u kuhinji (evo ja jesam, a nisam +30) te znaju da ne žele gubiti vrijeme na nekog nekompatibilnog.

Mislim da bi tebi prije odgovarala neka tradicionalna slatkica +20. Ozbiljno, bez zajebancije.
samostalna i neovisna zena koja mora prvenstveno naglasiti svoju samostalnost i duhovitost

posto sam ja tradicionalna slatkica i lako me je impresionirati i ne bih uopce imala nista protiv da dadiljam svoga muskarca i ne vidim tu nista nenormalno, ni zastarjelo ni anti feministicki.
Ali jednako tako zelim znati da ce dragi uskociti ukoliko imam previse posla i negdje zapne u hodu.
znaci zelim prvenstveno oslonac da znam da ce biti uz mene kada mi je tesko i ako negdje zapne.

ajme lastane jesam li normalna a, nisam ni feministica
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:25   #234
Mantis, zaboga, naglasila sam da sam se stiltala na ono o kuhinji, a ne da sam ja samostalna i duhovita +30 žena. Bar jednom pročitaj post na koji replyjaš.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:30   #235
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Ali to još uvijek ne znači da si donjela konačan stav sviđa li ti se ili ne. Ili znači?
Ovisi. Ako još ne znam sviđa li mi se ili ne, a ugodno je društvo, onda neće stati na jednom dejtu. Ali ako već na prvom dejtu osjetim da mi se ne sviđa i da nemam želju ponovo ga vidjeti ni bolje upoznati, onda je to prilično konačno.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:31   #236
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
kad nekog želiš i voljan si potruditi se, nema potrebu za silnih preduvjetima, stavovima, trenutačnoj životnoj situaciji i svemu tome..

želja vodi sve

Tako su razmišljali,živjeli i voljeli se Sejo i Seada.
Ali avaj.
Njegovi navijali za Želju a njeni za Sarajevo
Prdimahovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:36   #237
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
...osjetim da mi se ne sviđa i da nemam želju ponovo ga vidjeti ni bolje upoznati, onda je to prilično konačno.
Ok, kad god da se javi, definitivno je konačno. To mi je jasno.

Mene ponekad fascinira kojom brzinom od početnog, ugodno je društvo, dođe do vrlo konačnog osjećaja nesviđanja.
I koji su sve razlozi da to takvog osjećaja dođe.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:37   #238
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
samostalna i neovisna zena koja mora prvenstveno naglasiti svoju samostalnost i duhovitost

posto sam ja tradicionalna slatkica i lako me je impresionirati i ne bih uopce imala nista protiv da dadiljam svoga muskarca i ne vidim tu nista nenormalno, ni zastarjelo ni anti feministicki.
Ali jednako tako zelim znati da ce dragi uskociti ukoliko imam previse posla i negdje zapne u hodu.
znaci zelim prvenstveno oslonac da znam da ce biti uz mene kada mi je tesko i ako negdje zapne.

ajme lastane jesam li normalna a, nisam ni feministica
Zašto ne naglašavati kad će se uvijek naći netko tko će isto naglašavanje potpuno krivo protumačiti.

Možeš li malo detaljnije objasniti svim samostalnim i duhovitim ženama što bi konkretno značilo dadiljati "svog muškarca" ?

Kada kažeš da želiš oslonac da znaš da će biti uz tebe kada ti je teško i ako negdje zapne, što to konkretno znači? Da ne bi trebao biti osolonac kada sve teče glatko?
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:39   #239
Quote:
Psih kaže: Pogledaj post
I hear you.. both..
A niš Mahovina, onda ćemo ja i ti morat na pivu :L
Dižem ruke od tebe momčino.

Komade par excellence stavljaš na čekanje a mene zoveš na pivu

Rekla bi tetka Đana: Oćeš da voliš ne znaš da ljubiš,davorike dajke daj samo malo daj
Doduše potegla je malo mulja u vidu vinjaka,a i prepala se drekavca u tunelu ali rekla je još i
Ma ti si bolan pobenavio
Prdimahovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:42   #240
Quote:
Prdimahovina kaže: Pogledaj post
Tako su razmišljali,živjeli i voljeli se Sejo i Seada.
pa ja se barem nadam da su se bolje zajebavali i da nisu bili dosadni kao vi ovdje
indian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.