Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2008., 19:59   #41
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Ja nisam rekla da su djeca u centru anđeli bez grijeha , toga nema nigdje. Činjenica je da su tamo manji razredi , roditelji su obrazovaniji , dakle zainteresiraniji , ...

Ta činjenica zove se predrasuda. Prema ovome što si napisala oni koji žive ili rade u centru su obrazovaniji i zainteresiraniji?! ..ajoj...
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 23:55   #42
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Ja nisam rekla da su djeca u centru anđeli bez grijeha , toga nema nigdje. Činjenica je da su tamo manji razredi , roditelji su obrazovaniji , dakle zainteresiraniji , gotovo u svima je boravak , škole rade u 1 smjeni i učitelji su pod većim pritiskom da si ne dozvole stvari koje si dozvoljavaju u drugim školama, djeca imaju više izvannastavnih aktivnosti . Vjeruj mi , to je moje iskustvo nakon dvije gradske i dvije prigradske škole s moje dvoje djece ( selili smo se). Naravno , ja ne tvrdim da nema divnih , predanih učitelja i krasne djece i u drugim školama. Ali , nažalost , oni su u manjini.

hm, ima još jedna varijanta: u zadnjih 10-20 godina su si mnogi "nagloobogaćeni" (a često polupismeni) pokupovali kuće i stanove baš u centru grada, dok mnogi visokoobrazovani kupuju na periferiji jer imaju manje love, tako da tvoja teorija o "visokoobrazovanim i zainteresiranim roditeljima u centru grada" baš i nije točna.
drugo, u čitavom zagrebu, a ne samo u centru, ima škola koje rade u jednoj smjeni (doduše, to više veseli roditelje - klince baš i ne, jer se ne mogu naspavati).
treće, skoro sve škole imaju boravak do 2. ili 3. razreda
četvrto, kada ti klinci (iz centra i iz periferije) završe u gimnaziji, onda se vidi s kakvim predznanjem su došli i koliko su stvarno naučili u svojim osnovnim školama
peto, na periferiji su smještene i vrlo kvalitetne i zahtjevne gimnazije (1., 4., Lucijanka, ....)
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 18:03   #43
I ja sam mislila da je takav stav rezultat predrasuda , ali sam se na vlastite oči uvjerila . Može biti da situacija ima više veze sa manjim razredima i općenito manje djece u školama , ali to je naprosto tako . Od prijateljice curicu je učiteljica u jednoj školi na istočnom dijelu grada stavljala u kut , na roditeljskom je izjavila da su klinci takvi da trebaju dobiti "po zubima", a kad su se ovi pobunili , rekla je da mala nije klečala , nego stajala u kutu. . Kad su ju preselili u centar , dobila je krasnu učiteljicu , boravak 4 besplatne slobodne aktivnosti ( kompjuteri , str. jezik , likovni i šport). Takvo je i moje iskustvo , s mojim klincima. Zašto je tako ? O tome bi se dalo raspravljati .
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 12:05   #44
NAjstariji sin ide u SS Kranjčević (U bogišićevoj - dakle centar Zagreba). Škola je za preporučiti, jako sam zadovoljna.

No paušalne ocjene tipa da su snobovska djeca u centru grada.. ne drže vodu. Čitav život provela sam u strogom centru grada, u osnovnu sam išla u VAršavsku, i stvari su tada bile isto kao i danas - koliko ima dobrostojećih i obrazovanih, toliko ima sirotinje i primitivaca (pogotovo poslije rata kad se i u centar grada dosilolo svega i svačega). To vrijedi ne samo za centar nego vjerovatno i za periferiju.

Prednost škola u centru grada je manji broj učenika, radi većinom starije populacije i manjeg broja djece. Naravno, s manjim brojem djece lakša je i kvalitetnije organizirat i provest nastavu. I to je to.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 14:21   #45
Slažem se , mama Dalton. Bit će da je to razlog. Žalosno da sva djeca u istom gradu ( a kamoli državi) nemaju iste uvjete obrazovanja.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 21:20   #46
@12
Da O.Š. Augusta Harambašića je svakako najbolja usuđujem se reći u istočnom djelu grada. Završio sam davno tu školu i nosim samo divne uspomene i izvrsno predznanje. također sam proveo jednu godinu u O.Š. A.G.Matoša na ravnicama i jedino što mogu reći je da su tada tamo radili mahom nezinteresirani nastavnici, a djeca su bila divlja.
pppetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 00:43   #47
ako ima netko iskustva s OŠ MEDVEDGRAD bila bih zahvalna na razmjeni iskustva
ana-ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 16:27   #48
Ima li netko iskustva sa OŠ Ivan Gundulić i OŠ Izidor Kršnjavi?
ayana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:49   #49
zanima me da li tko ima iskustva sa OŠ Tin Ujević, i OŠ Davora Trstenjaka, moramo se hitno odlučiti, Trstenjak nam je bliži ali navodno da nije dobra ekipa a Ujević dalji ali navodno puno bolji
ifob is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:42   #50
Osnovne škole - informacije/iskustva/preporuke

Bok!

Imam sina koji na jesen kreće u prvi razred, pa smo u dvojbi u koju od ove dvije škole da ga upišemo. Ima li tko iskustva, informacije o dobrim učiteljicama i sl.

hvala puno
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 22:52   #51
Moji idu u Titus i ona slovi kao skola sa tezim programom, tj. da vise traze od ucenika. Ali po meni je to veliki plus i bas radi toga smo upisali klince tamo.
Ja sam jako zadovoljna sa svime, ravnatelj je odlican, psiholosko-pedagoska sluzba se izuzetno trudi rijesiti sve eventualne probleme, dosta se radi na nenasilj u skoli i sl.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 08:50   #52
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Moji idu u Titus i ona slovi kao skola sa tezim programom, tj. da vise traze od ucenika. Ali po meni je to veliki plus i bas radi toga smo upisali klince tamo.
Ja sam jako zadovoljna sa svime, ravnatelj je odlican, psiholosko-pedagoska sluzba se izuzetno trudi rijesiti sve eventualne probleme, dosta se radi na nenasilj u skoli i sl.
sve stoji osim mozda ovog boldanog...

Vidmar je sve samo ne odlican ravnatelj....
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:02   #53
Šta znači teža škola? Što se to više traži od djece u odnosu na druge škole? Toga me i strah!
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:03   #54
koliko ja znam, od prije koju godinu nema više biranja škole već se dijete upisuje u onu školu koju mu odrede po mjestu stanovanja.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:07   #55
Mi spadamo pod Tituš, ali sin ide u Malešnicu u vrtić i tamo mu ide većina prijatelja, ovdje nitko. Zato razmišljam.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:11   #56
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Mi spadamo pod Tituš, ali sin ide u Malešnicu u vrtić i tamo mu ide većina prijatelja, ovdje nitko. Zato razmišljam.
ok, ali ne znam hoće li ti dozvoliti upis po izboru
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:26   #57
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
sve stoji osim mozda ovog boldanog...

Vidmar je sve samo ne odlican ravnatelj....
Zasto?
JA imam samo dobra saznanja o njemu.
Mene je dojmilo sto dode ispratiti djecu kada idu na neki veci izlet i stoji pokraj busa i mase. To mi je bilo bas zgodno.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:57   #58
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Zasto?
JA imam samo dobra saznanja o njemu.
Mene je dojmilo sto dode ispratiti djecu kada idu na neki veci izlet i stoji pokraj busa i mase. To mi je bilo bas zgodno.
gle... meni je on bio razrednik... a znam kakav je bio razrednik.. sumnjam da je puno bolji ravnatelj.. a sjecam se da je bilo par aferica vezano za njega zadnjih godina...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 15:13   #59
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
gle... meni je on bio razrednik... a znam kakav je bio razrednik.. sumnjam da je puno bolji ravnatelj.. a sjecam se da je bilo par aferica vezano za njega zadnjih godina...
Zbilja ne znam, nisam cula nista lose o njemu. A sad Ko bi ga znao...
Ovo sto sam ja vidjela i cula je skroz pozitivno,
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 16:05   #60
ja sam isla u titus..prije 20 god vidmar nam je predavao matematiku i bio je super..kiao profkac..no u smislu da nije bio strog..
vecina mog tadasnjeg razreda zavrsila je fax(i ja..pa ako vam to sta znaci)..
taman negdje oko mog 4 razreda se otvorila skola u malesnici,pa su nam neki iz razreda otisli tamo,pa smo ih isli posjecivati,ali ta skola mi se nije svidala..sjecam se da je bila sva zabetonirana i okolo nema bas zelenila dok smo se mi oko titusa igrali sve u 16..i ti klinci nikad nisu preboljeli sto su ioh premjestili..
eto to je stajaliste od nekoga tko je pohadao titus..ta skola ima dusu i jako smo je voljeli (i dan danas)..

i ja sam tada isla u klasicni razred(latinski i grcki)..ne znam da li toga ima danas,ali pomoglo mi je posto sam veterinarka
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.