Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2014., 12:54   #1
Uskraćivanje prava na viđanje djeteta

Nalazim se u specifičnoj situaciji. Živim sa suprugom i njezinim roditeljima. Roditelji supruge sistematski uskraćuju pristup našoj 18-mjesečnoj kćeri članovima moje obitelji, te su otjerali moju majku kad je došla vidjeti kćer. Situacija je eskalirala i plašim se da su spremni otjerati me od kuće da bi imali našu kćer samo za sebe. Supruga ne želi surađivati i zatvara oči pred tim. CZSS isto ne zanima situacija, veli da se dogovorim sa suprugom.
Da li postoji ikakva zakonska mjera koju bi mogao poduzeti da ih spriječim da me odvoje od mojeg djeteta, npr. nalog da se privremeno oduzme skrbništvo majci ili nešto slično? Ne znam što uraditi. Ne mogu dozvoliti da mi baka i djed oduzmu dijete , a ja ništa ne poduzmem.
Molim za neki odgovor. Hvala.
jedanotac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 19:08   #2
Quote:
jedanotac kaže: Pogledaj post
Nalazim se u specifičnoj situaciji. Živim sa suprugom i njezinim roditeljima. Roditelji supruge sistematski uskraćuju pristup našoj 18-mjesečnoj kćeri članovima moje obitelji, te su otjerali moju majku kad je došla vidjeti kćer. Situacija je eskalirala i plašim se da su spremni otjerati me od kuće da bi imali našu kćer samo za sebe. Supruga ne želi surađivati i zatvara oči pred tim.
Kao prvo, smiri se.
Prihvati činjenicu da ti vjerojatno slijedi razvod.
Ne smiješ nipošto izgubiti živce i napraviti u ovoj situaciji kakav nasilan čin.
Ako su nasilni prema tebi, ili se ponašaju totalno neprimjereno i neprijateljski, bilo bi dobro da počneš snimati što se događa. Danas svaki mobač sa jačom memorijskom karticom može snimati desetine sati. Dobro će ti doći ako se dogodi kakav incident , pa te optuže za nasilje. Nemoj samo nikome pričati o snimanju. Ako dođe do toga , posavjetovat ćeš se sa odvjetnikom.
Bilo bi dobro da kontaktiraš nekog odvjetnika.

Quote:
CZSS isto ne zanima situacija, veli da se dogovorim sa suprugom.
CZSS ti nikako nisu prjatelji. U najboljem slučaju bit će indiferentni. Ali kad se stvari zakompliciraju, bit će vrlo vjerojatno protiv tebe, možda i izrazito neprijateljski nastrojeni.
Sa CZSS se ne razgovara, nego se komunicira pisanim podnescima, koji se urudžbiraju. Nikako drugačije.
To što si ti s njima tobože razgovarao, vjerojatno nije nigdje evidentirano. One će lako poreći da si uopće i bio kod njih.

Napiši im sad odmah podnesak, daj si vremena i lijepo sve sroči. Opiši situaciju kakva jest, ponašanje supruge i njenih roditelja, događaje i incidente. Spomeni da si već i prije dolazio, i da si razočaran njihovim nereagiranjem.
Obavezno izrazi zabrinutost za dobrobit djeteta u takvoj situaciji.
Savjetujem ti da si počneš proučavati zakone - imaš Obiteljski zakon na netu, za početak.
Quote:
Da li postoji ikakva zakonska mjera koju bi mogao poduzeti da ih spriječim da me odvoje od mojeg djeteta, npr. nalog da se privremeno oduzme skrbništvo majci ili nešto slično?
Na bazi čega bi uopće podnio zahtjev za oduzimanje skrbništva majci??!!

Razumiješ li ti uopće u kakvoj se situaciji nalaziš?
Živiš u nekretnini njenih roditelja. Oni te mogu praktično izbaciti kada žele. Ako ne odeš kada ti kažu, mogu te prijaviti za obiteljsko nasilje. U tom slučaju dobit ćeš smještaj u pritvoru, možda i na dva tjedna. Možeš izgubiti posao. Kćer ćeš u tom slučaju vidjeti u CZSS za godinu dana, samo na pola sata.
Ovo ti ne pišem da te plašim. Shvati da je to realnost!

Imaš li ti gdje živjeti, preseliti, sve da sud uopće i uzme u razmatranje da tebi dodjeli kćer ? Imaš li stalan i siguran posao? Tko bi brinuo o kćeri dok si na poslu?
Skrbništvo sud vrlo rijetko oduzima roditeljima, a majkama praktično nikada. Skrbništvo u slučaju rastave ostaje formalno na oba roditelja. Ali u praksi, roditelj s kojim dijete živi (majka) ima sva prava, onaj drugi (otac) gotovo nikakva. Sud redovito dodjeljuje djecu majkama čak i kad su liječene alkoholičarke, narkomanke, ili imaju psihičkih problema. To je jako nepravedno , ali je tako.

Quote:
Ne znam što uraditi. Ne mogu dozvoliti da mi baka i djed oduzmu dijete , a ja ništa ne poduzmem.
Baka i djed?
A što je sa suprugom/majkom?
ap Meryk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 22:18   #3
Quote:
Baka i djed?
A što je sa suprugom/majkom?
Supruga je depresivna i samo želi da ju se ostavi na miru sa svojim tabletama i krevetom. Imam skenirano par stranica njezine medicinske dokumentacije. Piše pogoršanje na svakom papiru. Oba njezina roditelja su invalidi, a otac joj je jako dementan, ima toliko dokumentacije da bi mi trebalo 3 mjeseca da to poskeniram. Mislio sam da bi mi to moglo ići na ruku.
Najiskrenije, ako pronađem tonu prljavštine o njoj, da li mi to ikako može pomoći da dobijem skrbništvo? Neki ljudi mi nude pomoć u tome, ali vele da se pripremim za užase koje ne želim znati.
U svakom slučaju slijedi mi kazna jer nas je oboje Centar za socijalnu skrb prijavio po automatizmu. Jedva čekam da mi dođu na posao da bi me odveli na obavjesni razgovor. Nije mi samo jedno jasno, ja sam u CZSS prijavio supruginu mamu, a oni su policiji prijavili moju suprugu. Netko je tu lud.

Imam stalan posao, stručnjak sam u onome što radim i čak da izgubim posao zbog dolaska policije, ne bi bio problem naći drugi posao, imam nekretninu, zdravu majku za čuvanje. Hej, pa ja uzdržavam njezine roditelje, plaćam sve račune. Zakazao sam sastanak s odvjetnikom za 2 dana. Šokiralo me što odvjetnici ne žele uzeti takav slučaj ako je otac u pitanju.
jedanotac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 22:27   #4
na kakvim si ti drogama , JednioČe ? ?
ti zivis s tim ljudima? a ovako nesto pises?
tko je onda tu lud, stvarno neznam
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 12:46   #5
Quote:
jedanotac kaže: Pogledaj post
Supruga je depresivna i samo želi da ju se ostavi na miru sa svojim tabletama i krevetom. Imam skenirano par stranica njezine medicinske dokumentacije. Piše pogoršanje na svakom papiru. Oba njezina roditelja su invalidi, a otac joj je jako dementan, ima toliko dokumentacije da bi mi trebalo 3 mjeseca da to poskeniram. Mislio sam da bi mi to moglo ići na ruku.
Prikupi što više te dokumentacije. Ne može to škoditi. Ne treba mahati time, ali bolje je to imati.
Ako te optuže da si kao kopao po tuđoj dokumentaciji, jasno ćeš reći da su to osobe sa kojima živiš u kućanstvu, i da si im pomagao i pokušavao pomoći u liječenju - i sigurno i jesi. A kao roditelj bio bi krajnje neodgovoran prema svom djetetu da ne mariš kakvo je psihičko zdravlje osoba koje čuvaju tvoju 18-mjesečnu kćer. Neka se netko pokuša osporiti taj argument, ako do toga dođe.

Jesi li razmišljao o opciji da sa suprugom i kćerkom preseliš kod svojih, bar privremeno? Imam dojam da roditelji tvoje supruge svojim ponašanjem nimalo ne koriste njenom stanju.

Quote:
Najiskrenije, ako pronađem tonu prljavštine o njoj, da li mi to ikako može pomoći da dobijem skrbništvo?
Zaboravi te termine.
Ti ne tražiš prljavštinu o svojoj supruzi, majci svog djeteta. Usmjeri se na dobrobit svog djeteta. Ti se brineš za svoje dijete, ti si zabrinut da ona ne može skrbiti za dijete, a zbog svog psihičkog stanja možda bi mogla biti i opasna za dijete. Bilo kakvo blaćenje supruge ili njenih roditelja u bilo kojem drugom smislu CZSS i sud će ti uzeti za zlo, kao ti si osvetnički raspoložen prema njima.
Drži se dobrobiti svog djeteta, to ti je sada glavni interes, zar ne?

Poslao sam ti privatnu poruku.
U gornjem desnom uglu imaš privatne poruke.

Quote:
Neki ljudi mi nude pomoć u tome, ali vele da se pripremim za užase koje ne želim znati.
Što se užasa tiče, vjerojatno su u pravu. Dobro je za tebe i tvoju kćer da znaš što ti se sve može naći na putu.
Pomoć će ti uvijek dobro doći, ali to ne znači da treba igrati prljavo.
Imaš Udrugu za ravnopravno roditeljstvo, evo ti link:
https://hr-hr.facebook.com/pages/Hrv...77185585627755
Jesi li njih kontaktirao? Obrati se sa svojim slučajem izravno Arsenki Kramer.
Ima i udruga očeva, ali uglavnom su slabo aktivne.
Vidim da si postavio pitanje i na Legalisu.
Ako tema ovdje postane nepoželjna, možemo tamo nastaviti komunicirati.

Quote:
U svakom slučaju slijedi mi kazna jer nas je oboje Centar za socijalnu skrb prijavio po automatizmu. Jedva čekam da mi dođu na posao da bi me odveli na obavjesni razgovor. Nije mi samo jedno jasno, ja sam u CZSS prijavio supruginu mamu, a oni su policiji prijavili moju suprugu. Netko je tu lud.
O tome nisi pisao.
Kazna za što, točno?

Već sam ti u prethodnom upisu savjetovao da sa CZSS komuniciraš isključivo pisanim dopisima. Dopis u dva primjerka, jedan urudžbiraš, a na drugi ti potvrde primitak. Te kopije čuvaj na sigurnom.
Razgovore u CZSS možeš snimati. Audio snimak vlastitog razgovora definitivno nije kažnjiv, iako ne mora biti na sudu prihvaćen kao dokaz.to ne moraš nikome reći.
Na CZSS se rutinski krivotvore zapisnici. Tako da se tvoja prijava za punicu moguće pretvorila u nešto drugo u zapisniku.
Ako je tako, onda su već pokazali da su izrazito neprijateljski nastrojeni.
Trebaš tražiti zapisnike na uvid.
Ako odbiju, a vjerojatno hoće, onda tvoj odvjetnik treba u daljem postupku od suda tražiti da naloži uvid u zapisnike. To je jako važno kad na kraju ide preporuka CZSS na sud. Nekad se ljudi zgroze i šokiraju na sudu koliko laži ima u tom izvješću - sa su skloni konzumiranju droga ili alkohola, i da su obiteljeki zlostavljači. Kad vidiš što piše znat ćeš na sudu kako se postaviti i pripremiti dokaze da su to laži.

Quote:
Imam stalan posao, stručnjak sam u onome što radim i čak da izgubim posao zbog dolaska policije, ne bi bio problem naći drugi posao, imam nekretninu, zdravu majku za čuvanje. Hej, pa ja uzdržavam njezine roditelje, plaćam sve račune. Zakazao sam sastanak s odvjetnikom za 2 dana.
Porazgovaraj sa šefom ili poslodavcem o svojoj situaciji kod kuće. Objasni im da je moguće da su tast i punica ili ovi na CZSS složili kakvu neutemeljenu prijavu, i da nije iskljućeno da završiš i u pritvoru po neutemeljenoj prijavi.

Jedna jako važna stvar.
Ako se uistinu dogodi da ti slože kakvu ozbiljniju prijavu, mogao bi dobiti i pritvor. U tom slučaju će ti nuditi da priznaš djelo, pa će te pustiti iz pritvoraa za dan - dva. U protivnom, možeš ostati u pritvoru i do dva tjedna.
To je klasična ucjena. Većina ljudi koji to dožive totalno su zbunjeni, i ne znaju što se događa, ne mogu vjerovati da se to uopće može dogoditi. I žele samo što ptije van, da vide svoje dijete, da znaju što se događa. Pa priznaju što nisu učinili i zakopaju se. To priznanje ih onda slijedi u cijelom postupku oko dodjele djece. To je sustav.

Zato je važno da već prije imaš pouzdanog odvjetnika. I postupi po njegovim/njenim savjetima.

Quote:
Šokiralo me što odvjetnici ne žele uzeti takav slučaj ako je otac u pitanju.
Onda ti je jasno kakva je situacija?

Zadnje uređivanje ap Meryk : 16.11.2014. at 13:00.
ap Meryk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 14:18   #6
Dobrobit djeteta mi je uvijek bila na prvom mjestu. Umirem od straha svako jutro kad ju ostavljam u toj kući s puncem i punicom. Ne volim igrati prljavo, ali prikupljam neke dokaze. Supruga ne želi ići živjeti sa mnom i kćeri ni u moju kuću ni na neutralno mjesto. Općenito, roditelji su joj na prvom mjestu i pred Centrom za socijalnu skrb ih je branila brutalnim protuoptužbama. Do svega toga je došlo upravo zbog toga. Obratio sam se Hrvatskoj udrugi za ravnopravno roditeljstvo.
jedanotac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 14:25   #7
Question

Dakle ti i dalje ondje živiš...? I svako jutro malenu viđaš kako sam pišeš...
A oni su tako strašno grozomorni ...


ako je tvoja majka kao i ti i tako se s njima kad dolazi ophodi ne čudi me njihova reakcija...
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 14:39   #8
Quote:
jedanotac kaže: Pogledaj post
Supruga je depresivna i samo želi da ju se ostavi na miru sa svojim tabletama i krevetom. Imam skenirano par stranica njezine medicinske dokumentacije. Piše pogoršanje na svakom papiru. Oba njezina roditelja su invalidi, a otac joj je jako dementan, ima toliko dokumentacije da bi mi trebalo 3 mjeseca da to poskeniram. Mislio sam da bi mi to moglo ići na ruku.
Najiskrenije, ako pronađem tonu prljavštine o njoj, da li mi to ikako može pomoći da dobijem skrbništvo? Neki ljudi mi nude pomoć u tome, ali vele da se pripremim za užase koje ne želim znati.
U svakom slučaju slijedi mi kazna jer nas je oboje Centar za socijalnu skrb prijavio po automatizmu. Jedva čekam da mi dođu na posao da bi me odveli na obavjesni razgovor. Nije mi samo jedno jasno, ja sam u CZSS prijavio supruginu mamu, a oni su policiji prijavili moju suprugu. Netko je tu lud.

Imam stalan posao, stručnjak sam u onome što radim i čak da izgubim posao zbog dolaska policije, ne bi bio problem naći drugi posao, imam nekretninu, zdravu majku za čuvanje. Hej, pa ja uzdržavam njezine roditelje, plaćam sve račune. Zakazao sam sastanak s odvjetnikom za 2 dana. Šokiralo me što odvjetnici ne žele uzeti takav slučaj ako je otac u pitanju.

Pogoršanje si ti... Imate malo dijete žena je možda u postporođajnoj ili ima sa štitnjačom problema od poroda što imaju zapravo sve žene kad rode, no neke se ne oporave tako brzo a pogotova ako im suprug gleda samo sebe... A ti svo što radi ona i njezini upisuješ u tekicu i prijavljuješ, kopiraš joj lječničku dokumentaciju, prijavljuješ joj mamu na CZSS pa se šatro čudiš kad oni nju prijave... Kad ostanete oboje bez djeteta onda će opet ona i njezini biti krivi...
ima takvih kao ti na lopate to je trend postao... Jadna vaša mala...
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 19:03   #9
pokrenuti parnicu na općinskom sudu pa neka sud odluči što sa djetetom .
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.