Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Hrvatski nogomet

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 09:06   #11261
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
da se vratim na navijače. ja sam stava da bi mi morali za brži uspjeh imati recimo 10000 članova koji su spremni plaćati opet recimo npr. 5000 kn članarinu. sa tim novcima i nešto sponzora, marketinga i nešto prodaje igrača stvorili bi se uvijeti za brži dolazak do kvalitetnije momčadi i podizanja kvalitete kluba na svim razinama.
Ja mislim da je promašeno od navijača tražiti novac. Svota o kojoj ti pričaš je nerealna, jer ne postoji 10 tisuća ljudi koji bi mjesečno odvajali 400 kuna. Nema ih. Neće ih nikada ni biti. To je utopijska priča.

Osim toga, kada bi navijači 'uplatili' par milijuna eura u klub, svatko bi imao svoju teoriju u koje igrača je to trebalo uložiti. Nezadovoljstvo bi tinjalo dok ne bi puklo. Zamisli da ti daješ 500 kuna mjesečno, a oni daju Savasu 150 tisuća eura godišnje plaće. A, ti Savasa ne možeš očima vidjeti...
Ljudi sad uplate 100kn članarine godišnje pa misle da imaju pravo odlučivati o svemu.

Navijači mogu indirektno podizati vrijednost svega u klubu. Da Poljud ima prosjek od 25 tisuća gledatelja, rezultat bi bio bolji, svaki igrač bi vrijedio barem dvostruko više. Nisam protiv interventnih akcija skupljanja novca kada situacija to nalaže; ali da navijači preuzmu ulogu dugoročnih financijera kluba, to mi je promašeno. Navijači su tu da navijaju i na taj način pomažu klubu.
artoni is offline  
Old 21.09.2017., 09:42   #11262
Niko ne šalje notifikacije

Štorija 25.
Blay is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.