Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 11:28   #61
I najmanji prosvjed je dobar da pokaže vladajućima da smo ipak "živi", te da se koliko toliko održi nekakva kultura prosvjeda.

Šteta je što još uvijek mentalno nismo izašli iz socijalizma gdje su prosvjedi bili tabu. I dan danas kada kažeš da ideš na nekakav prosvjed, gleda te se poput čudaka. Jednostavno nam je prijašnji režim ubio taj osjećaj javnog iskazivanja mišljenja, odnosno da javno možeš izraziti nezadovoljstvo.

Nama trebaju prosvjedi, što više njih, čisto da se razvije ta kultura. Kažem, i danas se prosvjednike percipira kao čudake, nekakvu devijaciju, a to bi trebalo biti sasvim normalno u demokratskim društvima. Vani se održavaju prosvjedi, demonstracije, javne tribine na dnevnoj bazi.

Stoga, podržavam svaki oblik javnog izražavanja stavova, izražavanja nezadovoljstva, artikulacije alternative, podržavam svako javno okupljanje građana u nadi postizanja svojih ciljeva.

I baš iz tih razloga nikako nije dobro redikulizirati prosvjede jer se postiže kontraefekt. Svaki prosvjed mora biti jasno artikuliran, argumentiran, objašnjen i barem malo smislen. Apeliram na organizatore ovog prosvjeda da na papiru jasno napišu točke zbog čega se on organizira, tako da zbilja mogu doći ljudi i podržati, ukoliko se slažu sa napisanim točkama. Sve ostalo je dugoročno činjenje štete razvoju kulture prosvjeda.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:11   #62
Quote:
Revolucion kaže: Pogledaj post
Potreban nam je pod hitno novi Matija Gubec.
kaj misliš zakaj su komunisti imali fetiš nazivat ulice imenom ambroza gupca? da se ljudima usadi u podsvijest mantra: "ko se buni njega se okruni"

Quote:
Gubec je Hrvat koji u Hrvatskoj ima najviše ulica, njih 362.
http://www.nacional.hr/feljton-tomas...l-demokracije/
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:12   #63
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
I najmanji prosvjed je dobar da pokaže vladajućima da smo ipak "živi", te da se koliko toliko održi nekakva kultura prosvjeda.

Šteta je što još uvijek mentalno nismo izašli iz socijalizma gdje su prosvjedi bili tabu. I dan danas kada kažeš da ideš na nekakav prosvjed, gleda te se poput čudaka. Jednostavno nam je prijašnji režim ubio taj osjećaj javnog iskazivanja mišljenja, odnosno da javno možeš izraziti nezadovoljstvo.

Nama trebaju prosvjedi, što više njih, čisto da se razvije ta kultura. Kažem, i danas se prosvjednike percipira kao čudake, nekakvu devijaciju, a to bi trebalo biti sasvim normalno u demokratskim društvima. Vani se održavaju prosvjedi, demonstracije, javne tribine na dnevnoj bazi.

Stoga, podržavam svaki oblik javnog izražavanja stavova, izražavanja nezadovoljstva, artikulacije alternative, podržavam svako javno okupljanje građana u nadi postizanja svojih ciljeva.

I baš iz tih razloga nikako nije dobro redikulizirati prosvjede jer se postiže kontraefekt. Svaki prosvjed mora biti jasno artikuliran, argumentiran, objašnjen i barem malo smislen. Apeliram na organizatore ovog prosvjeda da na papiru jasno napišu točke zbog čega se on organizira, tako da zbilja mogu doći ljudi i podržati, ukoliko se slažu sa napisanim točkama. Sve ostalo je dugoročno činjenje štete razvoju kulture prosvjeda.
Slažem se s ovakvim tokovima razmišljanja.

Građanske inicijative itekako imaju odjeka i utjecaja.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:25   #64
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Nama trebaju prosvjedi, što više njih, čisto da se razvije ta kultura. Kažem, i danas se prosvjednike percipira kao čudake, nekakvu devijaciju, a to bi trebalo biti sasvim normalno u demokratskim društvima. Vani se održavaju prosvjedi, demonstracije, javne tribine na dnevnoj bazi.

Stoga, podržavam svaki oblik javnog izražavanja stavova, izražavanja nezadovoljstva, artikulacije alternative, podržavam svako javno okupljanje građana u nadi postizanja svojih ciljeva.

I baš iz tih razloga nikako nije dobro redikulizirati prosvjede jer se postiže kontraefekt. Svaki prosvjed mora biti jasno artikuliran, argumentiran, objašnjen i barem malo smislen. Apeliram na organizatore ovog prosvjeda da na papiru jasno napišu točke zbog čega se on organizira, tako da zbilja mogu doći ljudi i podržati, ukoliko se slažu sa napisanim točkama. Sve ostalo je dugoročno činjenje štete razvoju kulture prosvjeda.
Bas zato sto se prosvjeduje radi prosvjedovanja prosvjed postaje nesto sto rade cudaci i redikuli.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:37   #65
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
Ako smo se mogli boriti protiv idiotizma kao referendum o braku i slicno..
Tek sada sam ovo primjetio.

Dakle ti bi prosvjedovao protiv toga da narod izrazi svoje misljenje o nekoj temi.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:39   #66
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ja još uvijek vidim da ljudi staju jedan uz drugoga, da si međusobno pomažu i da se bore da stanu politickim nebulozama na kraj.
i, ta neizlaznost od 50% ti to potvrđuje... jer upravo suprotno tvom mišljenju, ove politicare ne održavaju na vlasti oni koji ne izlaze vec upravo suprotno, oni koji izlaze.
a, ti slobodno i dalje vjeruj politicarima.

vilinska bajka je da ce se nasiljem rijesiti išta.
a, do referenduma sa velikom izaznošcu dolaziš upravo mirnim prosvjedima gdje ceš i one koji ne znaju i one što znaju potaknuti da stanu uz tebe...

i bolje razmisli, ako mirni prosvjedi ne djeluju, ako se politicari ne boje naroda, zašto mediji ne prenose informacije o prosvjedima?
Kakav post pun trolanja i izvrtanja...

U vau ljudi si medjusobno pomažu, to nije političko djelovanje i akcijanje. Uostalom, mnogo je više onih koji jedva čekaju da susjedu crkne krava nego onih koji su spremni s njim podijelit svoj kruh...

Posve krivo, političare koji su trenutno na vlasti podržava puno manja skupina ljudi od ukupnog broja birača, da samo 5-8% digne svoju lijenu guzičetinu i ode na dan izbora zaokruzit nekoga drugoga to bi bila sasvim druga pjesma. Apstinenti su za mene jednaki krivci kao i oni koji glasaju za HDZ.

Ja vjerujem političarima? Aj mi sad reci di sam to rekao da vjerujem političarima ili prestani trolat i odbij od mene u širem luku. Ne vjerujem van svoje obitelji nikome a ne tim namazanim prevrtljivcima i lopinama koji bi i rodjenu mater prodali za malo novca i moći.

Vilinske bajke su da će se vlast usrat 10 000 ljudi koji uredno i mirno prosvjeduju i drže se crte di im murija kaže da ne smiju dalje
Jedno je prosvjed kao u Rumunjskoj od pola milijuna ljudi drugo je 30-40 milja ljudi. Hrvati su previše lijen, letargičan i "ne bih se štel mešat" narod i takve pa i sl. brojke mi možemo samo sanjati.

__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:51   #67
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Što više Hrvata odseli u velike gradove diljem EU i svijeta, to će jeftinije stranci moći pokupovati naše nekretnine i plodno poljoprivredno tlo. To im je odavno cilj, i zato smo mi ovoliko dugo u ovako dubokoj i umjetnoj krizi.
Koje direktne veze ima cijena nekretnine sa time gdje vlasnik nekretnine živi? To čak ni zdravologički ne pije vodu - jer ako netko živi i radi u velikom gradu diljem svijeta i ako sije stvorio pristojan život, tek onda nije u nekoj prisili prodati nešto u bescjenje.

Stvar je potpuno obratna - a i moje iskustvo to potvrđuje. Oni koji žive vani i vlasnici su nekih nekretnine ovdje, mnogo više gledaju na isplativost i na cijenu i upravo oni ne prodaju u bescjenje.

Mislim da je ovo poptuno promašena poanta.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:30   #68
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
I dan danas kada kažeš da ideš na nekakav prosvjed, gleda te se poput čudaka.
Vid' ti njega! Treba ga u Mar'cu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:34   #69
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Gospodo....probudite se.
Vi pricate o gradu Zagrebu....gradu u kome je nezaposlenost valjda par postotaka, gdje na 800k stanovnika ima 400k radnih mjesta i gdje je prosjecna placa preko 7000kuna a ovog obrazovanijeg dijela i vise.
Zasto bi zagrepcani prosvjedovali zbog problema koji muce ostatak hrvatske??
Bi oni...jer i oni vole projicirati probleme drugih na sebe....ali trg im je malo izvan rute...
1.10. ce svi zagrepcani biti bas kao i svaku drugu nedjelju.......... u shoping centrima... pa ako zelite organizirati prosvjed organizirajte ga tamo!!!
Hmmmmm, pa onda bi možda najveće prosvjede trebalo organizirat u Konzumima.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 19:55   #70
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
vilinska bajka je da ce se nasiljem rijesiti išta.
Pa ako prostudiras povijest i to ne samo hrvatsku, niti jedan znacajniji drustveni pomak nije se dogodio bez nasilja, krvoprolica i rusenja.

Dijelom je to zato jer oni koji danas drze vlast kontroliraju i koriste resurse i nece ih biti spremni predati ih samo tako a dijelom zato sto su ljudi inherentno zedni krvi.

Ipak, mozda smo kao narod dosli do trenutka nakon kojega nema vise mogucnosti stvarno uciniti nista konstruktivno sa ili bez nasilja i postali drustvo u kojem ce status quo - vladavina povlastene manjine nad obespravljenom vecinom ostati konstanta jos generacijama, dok sam Isus ne sidje s nebesa ili nesto tomu slicno.

Ne propagiram nasilje, da me se ne bi krivo razumjelo.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.