Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 17:48   #11561
Bok drustvo,

na kraju sam se odlucila za Sony 43xe7077 i to u Elipsu jer je na dobroj akciji.
Ono sto me muci je da bi ga stavila na zid. Vidim da je za njega preporucen nosac Sony SU WL450 ali je vjerovali ili ne svugdje rasprodan.

Zna netko koji nosac je kompatibilan za taj tv, pliz help....
ivzg is offline  
Old 17.11.2017., 17:54   #11562
@ivzg: bilo koji VESA kompatibilan s konfiguracijom nosećih rupa 10x20 cm
MytByte is online now  
Old 17.11.2017., 17:55   #11563
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Ima

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Tnx
žoss is offline  
Old 17.11.2017., 18:18   #11564
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Ja samo želim upozoriti ljude jer imam taj TV. Razumijem ako ti znaš bolje i nitko ti ne brani da kažeš to svoje neutemeljeno mišljenje iz dućana.
Baš san lipo uletija u rat između vas dvojice.

Neutemeljeno? Zamisli, taj tv ima nekakvu svrhu, i što se nje tiče radi. Ima dovoljno prostora da može pokazati sve kamere. Da je stavio najjeftiniji kineski TV da mu pokazuje sliku bez skaliranja, slika bi isto bila za 5. No iskreno iznenađenje za mene je bila SD slika u tvorničkoj home postavci bez posebnih artefakata. Odlična, vrlo dobra. Ne, ali dovoljno dobra da nisam na prvu vidio veće greške. Domaći programi, nije bilo sporta.

Dali bi sebi uzeo taj tv. Nebi. Zato jer tv uzimam na par godina. Za nekakve novce nastojim dobiti što bolju sliku. Postavim si neku cifru za koju mislim da ima smisla, ako nađem jeftinije od toga dobro, ako nađem i nešto skuplje opet dobro, ali ne želim ići u ekstreme. Dali nađem idealan tv? Vjerojatno ne.

Što se tiče majstora2, siguran sam da me ni on nešto pretjerano ne voli. Na ova tri foruma sam ga već dovoljno puta 'ispravio' tako da sam mu već vjerojatno počeo ići na živce. Ova dva posta su jedino što će majstor2 od mene ikada citirati.

Zadnje uređivanje leo : 17.11.2017. at 18:28.
leo is offline  
Old 17.11.2017., 18:31   #11565
Quote:
leo kaže: Pogledaj post
Baš san lipo uletija u rat između vas dvojice.

Neutemeljeno? Zamisli, taj tv ima nekakvu svrhu, i što se nje tiče radi. Ima dovoljno prostora da može pokazati sve kamere. Da je stavio najjeftiniji kineski TV da mu pokazuje sliku bez skaliranja, slika bi isto bila za 5. No iskreno iznenađenje za mene je bila SD slika u tvorničkoj home postavci bez posebnih artefakata. Odlična, vrlo dobra. Ne, ali dovoljno dobra da nisam na prvu vidio veće greške. Domaći programi, nije bilo sporta.

Dali bi sebi uzeo taj tv. Nebi. Zato jer tv uzimam na par godina. Za nekakve novce nastojim dobiti što bolju sliku. Postavim si neku cifru za koju mislim da ima smisla, ako nađem jeftinije od toga dobro, ako nađem i nešto skuplje opet dobro, ali ne želim ići u ekstreme. Dali nađem idealan tv? Vjerojatno ne.

Što se tiče majstora2, siguran sam da me ni on nešto pretjerano ne voli. Na ova tri foruma sam ga već dovoljno puta 'ispravio' tako da sam mu već vjerojatno počeo ići na živce. Ova dva posta su jedino što će majstor2 od mene ikada citirati.

Pa ne ideš mi na živce, zašto..? Ako me ispraviš hvala bogu..Ma nisam ni ja brez grešaka..Ali mi idu na živce ljudi koji lažu, provociraju i prave se pametnim..Prepoznače se oni na koje mislim..
majstor2 is offline  
Old 17.11.2017., 18:49   #11566
Ja ne lažem. Pogotovo ne tu jer ne moram nikome ništa dokazivati kao dotična gospoda.
Promjenio sam dosta tv-a od različitih proizvođača i mislim da sam nepristran u svom mišljenju. Između ostalih imao sam prilike dosta se pozabaviti sa pus6401, xd7005 i ks8002 u kućnim uvjetima i vidjeti sve njihove prednosti i mane.
I jedini TV koji sam imao da je stvarno blizu KS-a je 48h6400.
I ove majstorove tvrdnje da je filips blizu Sonya je čista mućka laž.
6401 nije ni blizu xd7005 po slici, motionu, Androidu i svim ovim glupostima koje on nabraja. Taj TV je tek na ljeto dobio podršku za Netflix HDR, 12 mjeseci nakon izlaska dok je Sony imao out of box, nema nativnu Amazon aplikaciju i da dalje ne nabrajamo, kodi se ruši.... TeamViewer ne radi...
Sony ima Android 7 već 6mjeseci i sve radi.
Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Old 17.11.2017., 18:54   #11567
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Ja ne lažem. Pogotovo ne tu jer ne moram nikome ništa dokazivati kao dotična gospoda.
Promjenio sam dosta tv-a od različitih proizvođača i mislim da sam nepristran u svom mišljenju. Između ostalih imao sam prilike dosta se pozabaviti sa pus6401, xd7005 i ks8002 u kućnim uvjetima i vidjeti sve njihove prednosti i mane.
I jedini TV koji sam imao da je stvarno blizu KS-a je 48h6400.
I ove majstorove tvrdnje da je filips blizu Sonya je čista mućka laž.
6401 nije ni blizu xd7005 po slici, motionu, Androidu i svim ovim glupostima koje on nabraja. Taj TV je tek na ljeto dobio podršku za Netflix HDR, 12 mjeseci nakon izlaska dok je Sony imao out of box, nema nativnu Amazon aplikaciju i da dalje ne nabrajamo, kodi se ruši....

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Da to su ti tri modela..A ja sam isprobao hrpu televizora..A kao što sam več napisao, i model 6401 je sasvim dobar model..Neznam šta si ti dobio..A pored toga uspoređuješ taj Sony model XD7005, sa modelom 6412, kojeg nisi ni vidio, a pričaš, da je Sony puno bolji..Kako to onda nisu laži.? A ja ti mogu kazat, da je Philips model 6412 svakako bolji..I od XE7005..
majstor2 is offline  
Old 17.11.2017., 19:21   #11568
Koliko si puta napisao da je 6401 bolji od xd7005!? Uostalom i WiFi je prekidao 3mj na Filipsu dok nije došao novi firmware. Ono nešto strašno. Takve stvari si ne dopušta ni Vivax. Ta 4 televizora sam imao doma u zadnjih godinu dana, a šta sam sve u tom vremenu vidio neću nabrajati.
Koliko si ih ti imao doma u godinu dana?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Old 17.11.2017., 19:24   #11569
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Koliko si puta napisao da je 6401 bolji od xd7005!? Uostalom i WiFi je prekidao 3mj na Filipsu dok nije došao novi firmware. Ono nešto strašno. Takve stvari si ne dopušta ni Vivax

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Opet si pogrešno napisao..Bilo je riječi za model 6501, a ne za model 6401..
majstor2 is offline  
Old 17.11.2017., 19:39   #11570
Ma nemoj me zezati. Šta stvarno ili se šališ?
Uglavnom vidio si i ti na forumu da su na dva 6501 riknuli paneli.
Filips kao Filips nije ni čudo da je rangiran među grundingom, jvc i ostalima.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Old 17.11.2017., 19:42   #11571
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Ma nemoj me zezati. Šta stvarno ili se šališ?
Uglavnom vidio si i ti na forumu da su na dva 6501 riknuli paneli.
Filips kao Filips nije ni čudo da je rangiran među grundingom, jvc i ostalima.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
A na Sonyu,Panasonicu, i ostalima pa se paneli ne kvare..? Ma prestani pisat več gluposti..Jednostavno ne možeš prihvatit, da je Philps među najboljima uopšte u tom srednjem i višem rangu..Tako, da tražiš po netu sve živo, samo, da bi Philips prikazao kao loš televizor..Ali moram ti reči, da ti to baš ne uspeva..Jer ljudi mi dosta pišu, koji Philips kupit..
majstor2 is offline  
Old 17.11.2017., 20:06   #11572
Pišu i vidovitom Milanu, borutu pahoru, i kolindi

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Old 17.11.2017., 20:37   #11573
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Ma nemoj me zezati. Šta stvarno ili se šališ?
Uglavnom vidio si i ti na forumu da su na dva 6501 riknuli paneli.
Filips kao Filips nije ni čudo da je rangiran među grundingom, jvc i ostalima.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
ma moze i sony, ipak oni rade playstation...samo da nije samsung razvikana prevara...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 17.11.2017., 21:49   #11574
Quote:
olaf000 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,
Kupujem 55'' 4k TV i naletika sam u Elipsa na neke velike akcije ovog vikenda i mogu dobit ovaj tv https://www.elipso.hr/audio__video/t...D55XE8096BAEP/ za 6400kn
Vase misljenje o ovom Sony KD55XE8096, jel to dobra kupnja ili mogu nesto bolje uzeti za tu cifru?
Ode rasprava u drugom smjeru, nije niko ni primjetija moj upit, molim vas odgovorite
olaf000 is offline  
Old 17.11.2017., 23:32   #11575
Molim pomoć oko kupnje TV-a. Najbitnije je da je TV preko 160cm
Gledao sam ova 2 modela:
https://www.elipso.hr/audio__video/t...E65MU8002TXXH/
https://www.elipso.hr/audio__video/t...D65XE8596BAEP/

Koje su prednosti jednog, a koje drugoga. Kako radi Android TV na Sony-u iako mi nije ključno da ga ima?
Jedan i drugi su do 13000kn i to je neki max koji dajem za njega. Hvala
turbott is offline  
Old 17.11.2017., 23:39   #11576
Mene osobno fascinira kako su ljudi naivni i glupi da se odluce na kupovinu Philips trelevizora jer im to savjetuje "majstor" iz Slovenijre koji ne zna da je VA panel bilji od IPS panela a prodaje se za velikog strucnjaka.
Tipu sva prica zavrsava.
Ah da i laze da nema koristi jer pojedinci kupe Philips (madre in Kina televizor)

Prije si i sam iznio podatak da se Philips kvari skoro duplo vise od Sonya.
3% naprema 5% Philipsa
Angelbyu is offline  
Old 18.11.2017., 00:06   #11577
Quote:
turbott kaže: Pogledaj post
Molim pomoć oko kupnje TV-a. Najbitnije je da je TV preko 160cm
Gledao sam ova 2 modela:
https://www.elipso.hr/audio__video/t...E65MU8002TXXH/
https://www.elipso.hr/audio__video/t...D65XE8596BAEP/

Koje su prednosti jednog, a koje drugoga. Kako radi Android TV na Sony-u iako mi nije ključno da ga ima?
Jedan i drugi su do 13000kn i to je neki max koji dajem za njega. Hvala
Idi na Sony radi 5 godina garancije.
Oba su odlični televizori, Samsung ima veću svjetlinu, a Sony pokretnu sliku. To je tu negdje.
Android radi ok, kodi, Netflix, Amazon i iptv rade odlično.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Old 18.11.2017., 06:53   #11578
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Mene osobno fascinira kako su ljudi naivni i glupi da se odluce na kupovinu Philips trelevizora jer im to savjetuje "majstor" iz Slovenijre koji ne zna da je VA panel bilji od IPS panela a prodaje se za velikog strucnjaka.
Tipu sva prica zavrsava.
Ah da i laze da nema koristi jer pojedinci kupe Philips (madre in Kina televizor)

Prije si i sam iznio podatak da se Philips kvari skoro duplo vise od Sonya.
3% naprema 5% Philipsa
a jel smo i grga i ja naivni idioti jer koristimo kineske mobitele? kakve veze ima gdje se proizvode. kvaliteta je bitna. i dalje treba napraviti ono sto se savjetuje. ako imas 5000kn u djepu, prodavac bi ti trebao omoguciti da stavis svoj materijal i testiras. svako ima nekog frenda ili clana familije koji se kuzi tehniku, pa za ruku u ducan i nek vam pomogne.

inace:
Neither technology is inherently superior to the other, they both serve different purposes. In general, IPS TVs will have a wide viewing angle suitable for use in a bright living room for sports or TV shows. They also benefit PC monitor use, since edges darken with a low viewing angle. VA TVs will instead have better contrast rendering them better for use in a dark, home-theater type of environment. Choosing between the two is a series of trade-offs and qualities, so pick depending on your usage as neither are the absolute best.

znaci za mene, osobno, nema sanse da bi uzimao VA panel, jer telku ne gledam uvijek ravno ispred. meni treba definitivno IPS.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis

Zadnje uređivanje testing : 18.11.2017. at 07:35.
testing is offline  
Old 18.11.2017., 07:12   #11579
testing123 imam jednu molbu

daj nažicaj majstora da ti pošalje firmware upgrade za tvoj Philips, pa ga onda prosljedi i meni ak ti nije teško

Naime vidim da je izašel novi Philips OLED koji se zove 9603
A s obzirom da mi je majstor već par puta objašnjaval da upgrade androida i firmwarea rješava apsolutno sve nedostatke i probleme kod Philipsa...
ko zna možda je moguće da taj upgrade firmwarea za tvoj i moj TV našeg 9603 LCD-a pretvori u 9603 OLED
The Best F1 Driver is offline  
Old 18.11.2017., 07:36   #11580
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
testing123 imam jednu molbu

daj nažicaj majstora da ti pošalje firmware upgrade za tvoj Philips, pa ga onda prosljedi i meni ak ti nije teško

Naime vidim da je izašel novi Philips OLED koji se zove 9603
A s obzirom da mi je majstor već par puta objašnjaval da upgrade androida i firmwarea rješava apsolutno sve nedostatke i probleme kod Philipsa...
ko zna možda je moguće da taj upgrade firmwarea za tvoj i moj TV našeg 9603 LCD-a pretvori u 9603 OLED
haha, pa kaj nema online
testing is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.