Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2017., 15:36   #1
Poziv na razgovor zbog uznemiravanja mobitelom

Dakle, situacija je sljedeća. Prije nekih 30ak minuta primio sam poziv iz jedne policijske postaje u Zagrebu u kojem me se poziva na razgovor. Kao razlog policajac je naveo da su neke osobe prijavile uznemiravanje s mog broja mobitela (pretpostavljam pozivima), a na moj upit tko i što, nije mi previše rečeno, samo da su dva broja u pitanju te da ću sve znati sutra. Isto tako, rekao mi je i da bi bilo bolje da dođem na razgovor nego da me moraju osobno tražiti ili dovoditi u nekakve neugodne situacije.

E sad. Mene zanima je li se ikome to dogodilo već i što raditi? Naime, ja znam da nisam nikog nazivao (čak i vlastitu obitelj ne nazivam nego komuniciramo preko poruka) i stvarno rijetko zovem nekog. Isto tako, kad je on mene zvao, nije znao tko sam ni što sam, tražio me ime i prezime i godinu rođenja. Na moje pitanje u kojem je to razdoblju bilo, navodi da je to bilo unatrag zadnja dva-tri mjeseca, naglašava da me se ne tereti za nikakvo kazneno djelo te da su još neke osobe upletene. Izgleda kao da je netko prijavio moj broj mobitela pa idu ispitivati što se događa. Provjerio sam podatke postaje, njegovo ime i prezime, sve je kako je i rekao.

Recite Vi meni, što mi je činiti, što mogu očekivati, kako postupiti? Je li moguće da postoji situacija u kojoj netko poziva s nekog drugog uređaja, ali s mojim brojem mobitela? Koje su moguće situacije koje bi do ovog dovele i kako da se ja postavim sutra na razgovoru, koja su moja prava?
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:45   #2
Evo ja ti mogu reći sa strane prijavitelja neželjenih poziva kako je to bilo (operater je proslijedio prijavu MUP-u).
Mene su pozvali na razgovor, ali ne telefonski već mi je policajac dostavio obavijest da se pozivam na obavijesni razgovor dana toga i toga u toliko i toliko sati po tom i tom pitanju.
Mene su nakon istrage i razgovora (pretpostavljam da su i nazivateljicu posjetili) obavijestili tko je žena koja me nazivala, nikad čula za nju, koji su joj bili motivi isto tako nemam pojma.

Htjedoh reći da ako nisi kriv nemaš nikakve brige, jer sve imaju dokumentirano. Ako je u pitanju kakva zloupotreba tvog broja i to će se riješiti i naći tko zapravo zove, samo bez panike
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:01   #3
Pismeni poziv moras dobit, policija te ne naziva na telefon, neko te zajebava
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:11   #4
Ali provjerio sam ime i prezime tog policajca, provjerio sam i broj postaje, nije zajebancija, sve stoji. Jedino ako i oni smatraju da je nešto banalno pa im se ne da radit nešto napismeno.

Ma iskreno me baš zanima o čemu je riječ. Javim sutra. Hvala na savjetima. Što mogu očekivati da će me pitati?
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:36   #5
Prvo moraš potpisati izjavu da razgovor ostaje povjerljiv, odnosno da nećeš pričati o postupku, onda te pitaju neke osnovne info o tebi i na kraju prijeđu na stvar.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 21:14   #6
Sta bi u pravnom smislu znacilo "moras potpisati izjavu"? Koje bi to bile posljedice nepotpisivanja?
Trupina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 10:55   #7
ne potpisuješ ništa i ne moraš odgovarat na nikakva pitanja
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Pismeni poziv moras dobit, policija te ne naziva na telefon, neko te zajebava
Ne moraš,mogu te zvat i telefonom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.