Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2014., 22:34   #121
Ako se radi o spolnoj zlouporabi djeteta mlađeg od 15 godina, to je kazneno djelo. Neprijavljivanje istoga je također kazneno djelo.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 00:30   #122
Quote:
Miss Hyde kaže: Pogledaj post
Ako se radi o spolnoj zlouporabi djeteta mlađeg od 15 godina, to je kazneno djelo. Neprijavljivanje istoga je također kazneno djelo.
Ne radi o tome, ona dolazi samo da se druže.
sivko74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 19:12   #123
Ukoliko se ne radi o ugrožavanju djeteta, a i roditelji su upoznati sa situacijom, ne vidim razloga za probleme. U slučaju da se dogodi nekakva ozljeda i slično dok je kod njega, cimer može odgovarati, budući da mu je povjeren nadzor nad njom.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 22:43   #124
Dobila sam pitanje od jedne osobe, nisma mu znala odgovoriti. Ima skrbnistvo na d svojom djecom od 2 i 3 godine, radi u Zg, i ne vidja djecu cesto. Sada je dobio ponudu za posao kuci, ali na crno, htio bi biti blize djeci,ali se boji da bi mu mogli uzeti srkbnistvo ako jel pro forma izgubi posao. Pita me moze li se to dogoditi da mu uzmu djecu ak opređe na taj posao. Hvala
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 21:12   #125
Pitanje se tiče obiteljskog prava

Što učiniti kad vam je poznat slučaj tinejđera koji je čitav život od najranije mladosti primoran špijunirati za jednog od svojih roditelja te mu je to "normala"?

Turnuti mu broj plavog telefona u ruke? Indoktrinacija strah i dugogodišnja manipulacija neće mu dozvoliti da izbira broj... Prijaviti?
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje File : 22.07.2014. at 11:17.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 07:06   #126
Imam pitanje vezano uz viđanje oca s djetetom nakon rastave. Smije li otac na viđanje s djetetom na kome je uvijek prisutna i majka dovesti pola svoje obitelji iako je ta ista obitelj za vrijeme braka psihički i fizički zlostavljala majku djeteta?
ZimzelenaBiljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 21:10   #127
Quote:
ZimzelenaBiljka kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano uz viđanje oca s djetetom nakon rastave. Smije li otac na viđanje s djetetom na kome je uvijek prisutna i majka dovesti pola svoje obitelji iako je ta ista obitelj za vrijeme braka psihički i fizički zlostavljala majku djeteta?
Da čak i njegovi roditelji mogu tražiti sudski svoje pravo na viđanje unuka, te će vjerojatno i oni dobiti po koji sat s unukom i to će bit sutski propisano!
macak1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 23:00   #128
Question

Pozdrav imam jedan problem zivim u malo "staromodnoj familiji" to i nebi bio toliki problem da su moji roditelji ok.Najme problem se javlja kad sam pronasla decka moji roditelji to nikako nisu podnosili zbog toga su me znali vredjati omalovazavati pa cak nekoliko puta i istuci (otac mi je zadao teze ozljede vrata i nekoliko modrica na licu) a majka me dzala gladnom i nepretano me vredjala o nazivala govnom ta situacija se konstantno nastavljala ...a za to vrijeme moj dwcko mi je pomogao da kroz sve to prodjjem kada me majka drzala gladnom on mi je kuhao prao robu kupovao marenud izvukao me iz loseg drustva (prije sam pusila i pila ,,sad sam hvala bogu vec 1.5god bez cigarete i alkohola ) pomagao mi je kako je god mogao ali moji roditelji su ga i dalje smatrali "smecem" jer im nikako nije odgovaro ..moja majka ga je par puta htjela prijaviti na policiju a moj ga je otac i napao i zadao mu ozljede....al oni nemaju razloga za to ne pijem nepusim ne drogiram se odlicna ucenica ,sportasica vec 6 godina u dobrom drustvu al to njima i dalje nije dovoljo moja mi je majka zaprijetila da idemo na socijalnu skrb da ce nas ona razdvojit da cu bit pod njenom kontrolom da nju necu zajebavat ....molivas ima li iko kakav savje kome da se obratim za pomoc...imala sam grozno djetinjstvo nezelim..da mi i ove najbolje godine tako prodju
mala1807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 15:51   #129
Kako da cura ode od doma legalno?

Da ne duljim, ona za 5 mjeseci bude navršila 18 godina, ja nekoliko godina stariji od nje, imam svoju kuću, svoj stalni posao, sve svoje. Jest da sam rastavljen i imam dijete od 5 godina kojem sam ja skrbnik, no eto, godinu i pol smo zajedno itd.

Neželim raspravu da to nije moralno, da se petljam sa klincima itd, jer nepoznate niti nju niti mene tako da

Njeni i ona se doma bave poljoprivredom, ona radi koliko i oni, za svoje godine zarađuje svoj samostalni novac. Uz to, radi još jedan hobi kod kuće sa koji si sitno zarađuje, pa da shvatite da nije riječ o tipičnoj "maloljetnoj curi", nego o osobi sa obavezama itd.

Nego - doma je loša situacija, nikako ne mogu na kraj sa starime, alkohol + ptsp, prijetnje,psihička maltertiranja itd, prijava već puno, smiri se na mjesec dana, pa opet krene. Nitko se ništa ne usudi napraviti za zadnji korak, svi samo odugvlače, a naravno ona nema "pravo glasa jer je maloljetna".

Šta bi se dogodilo da ona pokupi prnje i preseli se meni prije 18? Jel mogu njeni zahtjevati na socijalnom prisilno da se vrati ili? Tj ne njeni, nego najviše otac koji i je problem u svemu ovome. Iako je i majka čudna, protiv oca je, a nikako da se razvedu nego stalno oprašta, ovaj prekine pit, pa za mjesec dana opet isto. Jednostavno nikoga nije za žaliti. Ona prebaci brige na kćer i sina, pa kad se smiri onda je ok, pa stalno u krug. Kad treba poduzeti rastavu, sve podijeliti - onda uvijek se povuče.

Navukli smo si dosta novaca sastrane, nije problem niti odlazak u školu niti baš ništa iako logično više nebude doma radila sa svojima osim svoj hobi od kojega nešto zaradi.

No eto, stalno se bojim da nebude sranja u "crnoj kronici", a kao i obično nitko mu ništa ne može. Murja dođe, on pobjegne, dođe ujutro trijezan, oni obave razgovor i odu. Ako ode i u postaju preko noći, puste ga pa psihičko naselje i dalje kreće.
Sin ga je već nekoliko puta izmlatio, smiri se pa opet. Znači nije da on vrši fizičko nasilje nego se prijeti, podvaljiva, psihički ubija ljude.

Hvala!
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 01:27   #130
Napuštanje roditelja sa 18

Ovih dana sam napunio 18 godina i odlučio sam da u aposlutno svakom smislu želim prekinuti sve veze sa svojim roditeljima, prije svega odseliti se. No roditelji me u tome priječe odnosno fizički mi onemogućuju da izađem iz kuće, i ne daju mi dokumente. Jednostavno ne razumiju da mi više ne mogu određivati što hoću, a što neću činiti. Što ja u ovome slučaju mogu napraviti? Zvati policiju?
I postoji li ikakav način da se već sada odreknem nasljedstva?
xyztt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 01:40   #131
U cem je uopce problem da zelis napustiti roditelje ?

Ako neradis od cega mislis zivjeti pogotovo u ovo vrijeme kada nema posla ni za lijeka ?

Jel jos uvijek ides u srednju skolu i jel mislis ici dalje na faks ?


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 01:47   #132
nisam siguran, ali mislim da postoji 2 vrste punoljetnosti. Jedna vrsta je kao mlađi od 18-21, a onda nakon toga možeš stvarno raditi što hoćeš koliko ja razumijem taj hr zakon. Tako da još uvijek ne možeš samo tako napustiti.
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 05:41   #133
I Gundulić: Suze sina razmetnoga

Quote:
xyztt kaže: Pogledaj post
Ovih dana sam napunio 18 godina i odlučio sam da u aposlutno svakom smislu želim prekinuti sve veze sa svojim roditeljima, prije svega odseliti se. No roditelji me u tome priječe odnosno fizički mi onemogućuju da izađem iz kuće, i ne daju mi dokumente. Jednostavno ne razumiju da mi više ne mogu određivati što hoću, a što neću činiti. Što ja u ovome slučaju mogu napraviti? Zvati policiju?
I postoji li ikakav način da se već sada odreknem nasljedstva?
Zar je dotle došlo? Nema ti druge nego pinklec na rame pa ... Samo pazi da ne bude Martin iz Zagreba - Martin u Zagreb!
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.