Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2010., 08:25   #81
Quote:
zec0nj4 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na forumu!
Već dugo vremena se mučim s jednom firmom oko dovršetka radova /povrata novca za radove.
Više ne znam kako dalje pa vas molim da mi date neki dobri savjet kako se pomaknuti s mrtve točke.
Tvrtka XX d.o.o. nije završila određene radove na stepeništu iako je račun podmiren u cijelosti i to još u studenom 2009. god. Također je naplaćen predajum za druge radove u iznosu 50% radova(5000kn) u rujnu 2009. god, a do danas radovi nisu započeti odnosno nisu vraćeni novci kao sam više puta tražio. Direktor firme s kojim su radovi dogovoreni i koji se lažno predstavljao kao radnik, a ne direktor/osnivač, kaže da je račun d.o.o.-a u blokadi te da se radovi ne mogu dalje izvoditi do naplate potraživanja od porezne odnosno da nema novce za vratiti.
Kako da se naplatim/obeštetim/pokrenem radove - bilo što samo da se nešto pokrene?

Hvala svima!
nadam se da imas racune... ali barem ces biti pametniji da znas da placas po zavrsetku radova...
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 08:18   #82
Moze nekaj konkretnije!

Zadnje uređivanje Katrin : 13.07.2010. at 10:18.
zec0nj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 21:15   #83
Quote:
zec0nj4 kaže: Pogledaj post
Moze nekaj konkretnije!
ako imas racune da si platio radove, ili da si dao kaparu onda mozes:
1. traziti da se radovi dovrse
2. traziti kaparu+stetu
3. traziti dvostruku kaparu

naplatu ces izvrsiti sa ovrhom, a to ti je najbolje otici do odvjetnika...
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 11:29   #84
kupnja preko aukcija

Ne znam jel sam na dobro mijesto posto temu ali me zanima nesto...
Kupio sam prije nekih 2 mjeseca na aukcije.hr neku ogrlicu i s tom osobom koja je to prodavala cuo sam se putem mail.a i uplatio sve novceno nikad nisam dobio ni o od ogrlice....

Znaci imam sve od ispisa uplate na racun doticne osobe pa do njegovog odgovora u mailu kako je dobio novce i kako ce mi poslat ogrlicu.

Sad pitanje je...postoji li neka sansa da ga prijavim policiji u vezi tog problema jer na aukcije.hr moze jedino dobit ban kao i sto je dobio.
Nisu mi vise bitni novci ni tih 150 kn koliko sam je platio nego je vise stvar principa, sto mi on ne odgovara na mail nakon sto sam mu poslo da je proslo vise od mjeseca dana i da nisam nista dobio...
KRE10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 17:39   #85
prijevare za male novce (ispod 1000kn) policija ne obradjuje. i takve su prijevare uobicajene na takvim stranicama...
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 09:28   #86
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
prijevare za male novce (ispod 1000kn) policija ne obradjuje. i takve su prijevare uobicajene na takvim stranicama...
Dodao bih samo da ih policija ne obrađuje jer se postupak pokreće privatnom tužbom. Sav teret postupka je na oštećenom. Zato iznosi najvećeg broja prijevara ne prelaze 1000 kuna (kao i krađa).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 23:52   #87
Problem prilikom kupovine preko interneta

Pozdrav svima

Prije 2 tjedna uzeo sam grafičku karticu preko njuškala...dečko je rekao da je 100% ispravna, bila je upakirana u original ambalažu, sve sam dobio uz nju...uz sve to kaže da ju je samo isprobao i da radi bez ikakvih problema, ali ako ne bude nešto s njom uredu da mu se javim...sve smo dogovarali preko e-maila jer je tako naveo u svom oglasu, nikakav broj nije ostavio...na dan kad sam ju uzimao nazvao me sa kućnog broja (ja sam mu ostavio u mailu svoj broj da mi se javi pošto je on iz nekog razloga izbjegavao dati meni svoj broj mobitela), ja otišo po karticu, ali probao ju nisam jer je rekao ako nešto ne bude u redu da mu se slobodno javim...dođem kući, spojim kad ono ne radi, blokira...pošaljem ja njemu mail da nije ispravna, on počne kao njemu je radila, on je nju samo probao, kupio je novu, nema šanse da ne radi...isprobao sam ju na par računala i svuda uvioje ista stvar...javim ja njemu da želim svoj novac nazad jer mi je prodao neispravnu karticu i gospodin se ne javlja...prošlo je tako 2 tjedan, ja mu se svaki drugi dan javljo, ali od njega ni riječi...u međuvremenu stari sazno za problem i frka...pošto smo udaljeni jedno od drugog 20 km, reko stari da će ga pronaći gdje god da je i riješit to...tako sam njemu i napisao u mailu, odjednom danas se javio...kao riješit ćemo, nudi mi neku drugu karticu ni približen vrijednosti kao ovu što sam uzeo da mjenjamo karticu za karticu, na što ja naravno nisam pristao..ili sav iznos nazad ili tu drugu karticu i njegovu nadoplatu, neka bira...i opet se ne javlja...

pronašao sam broj fiksnog telefona u mobitelu sa kojeg me zvao, na informacijama pitam za adresu i tko tamo živi, kad ono neko drugo prezime (na dan kad smo trgovali nakon što me on nazvo s tog broja ja sam kasnije nazvo da mu potvrdim da dolazim i javio se on, našli se na dogovorenom mjestu)...e sad, problem je u tome što mi je on lijepo rekao da mu se javim ako ne bude sve u redu i da ćemo se dogovorit...a sad kad treba ispoštovat to, on se ne javlja...

razmišljam da ga prijavim na policiju jer ne radi se o malom iznosu koji sam dao za kraticu da bi mogao tako lako preći preko toga...imam broj sa kojeg me zvao, sazno sam i adresu, imam njegovo ime i prezime (ako se uopće tako zove) i sve mailove od prvog do zadnjeg koje smo razmjenili...zanimam me hoću li uz pomoć toga svega uspjet postić šta i jel mi se uopće isplati ići na policiju zbog ovakve prijevare?

Hvala
gogo208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 03:57   #88
Sačekaj da vidiš šta će ti ljudi ovde reć, ja mislin da možeš opalit neku prijavu ako je iznos veći od 1000kn, al nek ti kaže neko upućeniji u takve stvari. Uglavnom i ako ne bude koristi od policije, reka si da imaš ime i prezime kao i adresu. Ne triban ti dalje govorit... jedino ako si mlađi povedi starog sa sobom
st sonic is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 17.08.2010., 09:56   #89
Quote:
st_sonic kaže: Pogledaj post
Sačekaj da vidiš šta će ti ljudi ovde reć, ja mislin da možeš opalit neku prijavu ako je iznos veći od 1000kn, al nek ti kaže neko upućeniji u takve stvari. Uglavnom i ako ne bude koristi od policije, reka si da imaš ime i prezime kao i adresu. Ne triban ti dalje govorit... jedino ako si mlađi povedi starog sa sobom
povede nekog starijeg i obojica dobiju kaznenu prijavu... i jos mozda nalupaju krivog covjeka...

ako je iznos veci od 1000kn prijavis policiji. ali ne vjerujem da ces uzimati graficku karticu preko 1000kn preko njuskala, bez da ima garanciju.. a u tom slucaju samo zamijenis u ducanu gdje je kupljena..
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 12:49   #90
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
povede nekog starijeg i obojica dobiju kaznenu prijavu... i jos mozda nalupaju krivog covjeka...

ako je iznos veci od 1000kn prijavis policiji. ali ne vjerujem da ces uzimati graficku karticu preko 1000kn preko njuskala, bez da ima garanciju.. a u tom slucaju samo zamijenis u ducanu gdje je kupljena..
grafa je koštala 850 kn
gogo208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 17:58   #91
Quote:
gogo208 kaže: Pogledaj post
grafa je koštala 850 kn
Na žalost, ništa od toga. To djelo se goni privatnom tužbom i nemaš što prijavljivati policiji. Ako nisi soguran kako se on točno zove, možeš prijaviti, ali oni će samo utvrditi njegove osobne podatke i ustupiti ti da ga privatno tužiš. U tome i je poanta cifre ispod 1000 kuna.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 00:35   #92
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Na žalost, ništa od toga. To djelo se goni privatnom tužbom i nemaš što prijavljivati policiji. Ako nisi soguran kako se on točno zove, možeš prijaviti, ali oni će samo utvrditi njegove osobne podatke i ustupiti ti da ga privatno tužiš. U tome i je poanta cifre ispod 1000 kuna.
riješio sam, javio se na kraju i vratio novac
gogo208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 09:16   #93
Quote:
gogo208 kaže: Pogledaj post
riješio sam, javio se na kraju i vratio novac
Super. Problem riješen.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 10:25   #94
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Na žalost, ništa od toga. To djelo se goni privatnom tužbom i nemaš što prijavljivati policiji. Ako nisi soguran kako se on točno zove, možeš prijaviti, ali oni će samo utvrditi njegove osobne podatke i ustupiti ti da ga privatno tužiš. U tome i je poanta cifre ispod 1000 kuna.
I što onda? Privatna tužba košta puno više, praktički će puno više od te love dati za pokretanje tužbe, odvjetnika i sve troškove. Na kraju ispadne da je zakonski dopušteno nekoga zajebati za iznos do 1000 kn bez posljedica, a najebati ćeš jedino ako se tvoja žrtva zainati. Jebeš takav Zakon.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 10:38   #95
Ne pricaj napamet ako nisi upucen.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 19:21   #96
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
I što onda? Privatna tužba košta puno više, praktički će puno više od te love dati za pokretanje tužbe, odvjetnika i sve troškove. Na kraju ispadne da je zakonski dopušteno nekoga zajebati za iznos do 1000 kn bez posljedica, a najebati ćeš jedino ako se tvoja žrtva zainati. Jebeš takav Zakon.
Ja ću malo proširiti ovo što je Katrin napisala. Troškove na kraju plaća onaj tko izgubi sud. Ako ti je slučaj čist, tj. ako si stvarno prevaren, nemaš brige. I zakoni su takvi svugdje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 20:28   #97
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ja ću malo proširiti ovo što je Katrin napisala. Troškove na kraju plaća onaj tko izgubi sud. Ako ti je slučaj čist, tj. ako si stvarno prevaren, nemaš brige. I zakoni su takvi svugdje.
Ok je to, dok su stvari po zakonu, ali se tu uplete mali milijun faktora.

Nažalost, koliki ljudi su izgubili "sigurno dobiven sud" jer im je odvjetnik loš, ili ih odvjetnik proda. Nisam to jednom vidio ni čuo.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 15:54   #98
Za sve prijevare je najbolje obratiti se na policiju ili direktno na državno odvjetništvo RH,tamo in ispričate cilu priču sa šta više konkretnih dokaza,znači imena prezimena,brojevi mobitela,računa itd,šta detaljniji opis događaja! Pogotovo u slučajevima gdje je više ljudi prevareno od iste osobe,otiđite svi skupa i prijavite! Jer sigurno je da će službe brže djelovat ukoliko su počinjene veće štete
__________________
...Viva La Hrvatistan...
Pegula 777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 14:36   #99
Policija uhvatila dvojicu prevaranta iz Sl.broda i Gradiške

http://www.mup.hr/51332/1.aspx

Evo slučajno ako ko sumnja da su ova dvojica bila u igri a neznaju tko ih je prevario provjerite na policiji za svaki slučaj.

Osobno mislim da su ova dvojica jako puno operirali a i sama stvar sto ih je policija privela znači da je više ljudi i više o novca bilo u igri,vjerujem da su najviše operirali po njuškalu i aukcijama hr,a puno tih prevara/prodavača su uvijek sl.brod,đakovo i sl.
Mirony is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 10:59   #100
Triglav osiguranje vara i dalje

Ove godine osigurao sam auto u Triglavu jer su bili nešto povoljniji od ostalih.
Platio sam cijeli iznos odmah u gotovini.
Par mjeseci kasnije stiže mi opomena da im dugujem još oko 10% od iznosa.
Zovem ih i kažu mi da to zanemarim jer je polica plaćena. Molim ih da to isprave i da mi ne šalju opomenu ponovno. Nakon 2 mjeseca ponovno dobivam
opomenu, zovem ih opet..., a oni se prave ludi jer djelatnici s kojima sam ugovarao policu više ne rade u Triglavu.
Kažu mi da nisam jedini, da ljudi stalno bijesni zovu...

Mislim da je ovo dobro smišljena prevara i da je ovo stvar za nadležne službe, jer masa ljudi će po inerciji platiti prispjele uplatnice, iako su već uredno podmirili cijeli iznos.

Što mislite kome je najbolje se obratiti?
tnt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.