Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2015., 07:39   #1
Profesionalna nesposobnoast za rad i plaća

U firmi u kojoj radim radio sam na radnom mjestu na koje sam bio primljen zahvaljujući svojoj struci i stručnoj spremi. Međutim usred bolesti , pred 2 godine sam dobio aneks ugovora o promjeni radnog mjesta ( radno mjesto je također SSS kao i prethodno , s tim da je za sadasnje radno mjesto škola srednja trajala 4, odnosno za prvotno na kojem više ne radim 3 godine. Ono što mene zanima; kod novog ugovora kod promjene radnog mjesta moj platni koeficijent se drastično smanjio , odnosno plaća mi je jako jako manja. Svjestan sam da na sadasnjem radnom mjestu nemam nekih dodataka koje sam imao na prvom, ali platni koeficijent ionaklo s tim nema nikakve veze. Zanima me, dali mi je poslodavas uskratio moje pravo da zadržim koeficijent ( ne gaje prema meni baš simpatije, blago rečeno) ? Hvala lijepo
debelitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 16:39   #2
Okvirno, prava radnika koji su trajno ili privremeno nesposobni za rad, ZOR definira u čl 37 - 43. Sve drugo treba biti uređeno pravilnikom ili kolektivnim ugovorom.
Da si naveo otprilike u kojoj djelatnosti radiš možda bi ti se i javio netko tko ti može pomoći. Ovako, pogledaj si interni pravilnik ili kolektivni ugovor ako je firma obveznik primjene ili se obrati za savjet sindikatu, ako postoiji u firmi.
Sve drugo bi bilo puko nagađanje.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.