Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2015., 23:03   #1
Aneks ugovora - problemi, opcije, pravo

Znači, dobila sam Anex ugovora. Plaća manja.
Prvo se uvjeravalo da se ugovor ne može nositi doma, da ga treba potpisati. Kasnije sam ga ipak dobila.
Vecina ljudi je tako potpisalo jer ne zna svoja prava.
Problem je u tome što je ugovor od 01.01, iako nam je danas dan (dali je to uopce legalno?), i potrebno ga je potpisati jer placa mora biti u ponedjeljak, a ako ne potpisu ne mogu uplatiti novu placu.
Ja sam rekla da ne mogu to potpisati i da moram razmisliti o svemu tome. Nakon natezanja od pola sata (da ne govorim detalje krsenja i prijasnjeg ugovora jer nam se nisu placali prekovremeni i radni vikendi, jer to nije bit pitanja..) rekla sam da ako je problem neka mi se da otkaz, no ugovor sada ne mogu potpisivati te da cu preko vikenda prespavati i vidjeti sto cu..

Mene sada zanima.

Koliko sam procitala, ako ga ne potpisem ponudit ce mi se izmjena ugovora i ako ni to ne potpisem dobijem otkaz. (ako sam u krivu ispravite me)

Imam li pravo na naknadu sa burze? Imam preko 6 godina samo u ovoj firmi staza.
Imam li pravo na otpremninu s obzirom da nisam povrijedila "firmu" i nisam ja dala otkaz? (prije par godina kad je dosta ljudi dobilo otkaz kao tehnoloski visak dobili su otpremnine).
Ne znam kako nam u kolektivnom ugovoru pise jer to je naucna fantastika a i nema ga na mjestu gdje je prije stajao vec godinu dana tako da ne mogu ponovo proucit.. Dali je mopguce da u kolektivnom pise i tocno situacije u kojoj imas pravo na otpremninu ili je to cisto ZOR odredjeno?

Hvala na pomoci, do ponedjeljka imam vremena razmisliti o svemu, no trenutno prednjaci to da necu potpisati..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 23:06   #2
Prvo - poslodavac ti je dužan ostaviti ne manje od 8 dana za razmišljanje prije potpisivanja novog ugovora.
Drugo - ako i prihvatiš novi ugovor i dalje zadržavaš pravo na tužbu.
Treće - ne može ti retroaktivno davati izmjenu ugovora.
I na kraju - da, imat ćeš pravo na naknadu, ali slobodno si to i sama provjeri u pravnoj službi hzz-a.
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 23:35   #3
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Prvo - poslodavac ti je dužan ostaviti ne manje od 8 dana za razmišljanje prije potpisivanja novog ugovora.
Drugo - ako i prihvatiš novi ugovor i dalje zadržavaš pravo na tužbu.
Treće - ne može ti retroaktivno davati izmjenu ugovora.
I na kraju - da, imat ćeš pravo na naknadu, ali slobodno si to i sama provjeri u pravnoj službi hzz-a.
Nisam razumijela ovo treće?

Dali bi imala pravo na otpremninu?
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.