Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2016., 13:10   #701
Quote:
marval kaže: Pogledaj post
Kada Irac u Irsku dodje iz VB ili SAD, on ne menja maternji jezik. A Hrvat treće koleno iz Argentine ili SAD, on bi morao da učio Hrvatski jezik kao i bilo koji strani jezik. Čak i vaš bivši premijer koji je rođen u Hrvatskoj je jedva natucao hrvatski, A ne vidim koju bi posebnu korist "povratnik" imao, osim da kupi neku nekretninu na moru za kad ode u penziju...
Zato naglašavam po ko zna koji put, ukoliko nam se ekonomija dosta promjeni na duži period. A ovo s jezikom sve ovisi o roditeljima i o sredini u kojoj se nalazi.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 13:12   #702
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Slušam sinoć Otvoreno. Poslodavci s jedne strane Mrsić, bivši SDP-ov ministar i predstavnik sindikata. S druge strane HDZ-ov akutalni ministar rada i predstavnik poslodavaca.
Dakle, hrvatska ljevica i hrvatska desnica.
Poslodavci (desnica) traže uvoz radne snage u Hrvatsku. Predstavnik sindikata i Mrsić su protiv.
Zaključak - ljevica u Hrvatskoj je - desnije od desnice. Ljevica ograničava useljavanje ljudi, ljevica zatvara granice Hrvatske.
Desnica traži otvaranje granica strancima i sve što s tim ide.
Iznenadilo me koliko je Mrsić protiv uvoza radne snage, mislila sam da je on pametniji.
Najbolje mi je bilo kada je pitao predstavnika poslodavaca da zašto ne da veću plaću hrvatskim radnicima, da bi onda mogli naći radnu snagu.
Svaljujući tako krivicu na odlazak ljudi iz Hrvatske na poslodavce.
Njegovo rješenje problema je jednostavno - poslodavci trebaju platiti radnike u Hrvatskoj onoliko koliko ih plaćaju poslodavci u Njemačkoj ili Irskoj i Hrvati više neće odlaziti.
Žao mi je što nitko njega nije pitao zašto hrvatska država ne plaća liječnike i medicinske sestre onoliko koliko ih plaća njemačka država.
Mrsić je inače budaletina, ali ovdje ima pravo.
Ako netko želi dobro plaćenog stručnjaka, onda ga treba i platiti.
Kod nas je problem što se ljudi s nekim realnim znanjem (dakle inžinjeri) zatiru, a odlučujuću riječ imaju neki ekonomisti ili društvenjaci (Sanader je bio doktor teatrologije ) koji ne znaju zbrojiti dva broja u ekelici
A da se i dignu rampe za stanovništvo, koga bi uopće mogli dobiti i za što?
Albanske i makedonske konobare ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 13:54   #703
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Desnica traži otvaranje granica strancima i sve što s tim ide.Iznenadilo me koliko je Mrsić protiv uvoza radne snage, mislila sam da je on pametniji.
Uvoz radnika ionako nije rješenje. Tko bi se uopće htio školovati za zanimanja koja će se popunjavati uvozom? Bolje da se iseli odmah nakon osnovne škole.
"Domoljublje" desnice opet u elementu. Njima 350.000 Hrvata ništa ne vrijedi, ne osjećaju nikakvu odbgovornost prema tim ljudima. HDZ ne zna i ne želi uspostaviti mehanizme kojima bi se stanovništvo zaposlilo do razine 75% zaposlenost dobne grupe 20-64 (sad je 60%).

Quote:
Najbolje mi je bilo kada je pitao predstavnika poslodavaca da zašto ne da veću plaću hrvatskim radnicima, da bi onda mogli naći radnu snagu.
To sam se i ja pitao kad sam čitao financijsko izvješće jedne turističke kompanije kojoj je već i prije solidna EBITDA dobit porasla 17%, a plaće 1,8% y/y. HGK uredno po medijima talambasa za otvaranje tržišta rada u turizmu nelojalnoj konkurenciji radnika iz BiH, Srbije i Ukrajine.

Quote:
Svaljujući tako krivicu na odlazak ljudi iz Hrvatske na poslodavce.
Društvena uloga poduzetnika je stvarati dobro plaćena radna mjesta i ako to ne rade onda nemamo funkcionalnu poduzetničku klasu nego parazitsku.

Quote:
Njegovo rješenje problema je jednostavno - poslodavci trebaju platiti radnike u Hrvatskoj onoliko koliko ih plaćaju poslodavci u Njemačkoj ili Irskoj i Hrvati više neće odlaziti.
U skladu s paritetom kupovne moći, 650 EUR u Hrvatskoj = 1000 EUR u Njemačkoj =1220 EUR u Irskoj = 1780 EUR u Švicarskoj. Većina Hrvata bi radila i za manje od toga.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 15:08   #704
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Slušam sinoć Otvoreno. Poslodavci s jedne strane Mrsić, bivši SDP-ov ministar i predstavnik sindikata. S druge strane HDZ-ov akutalni ministar rada i predstavnik poslodavaca.

Dakle, hrvatska ljevica i hrvatska desnica.

Poslodavci (desnica) traže uvoz radne snage u Hrvatsku. Predstavnik sindikata i Mrsić su protiv.

Zaključak - ljevica u Hrvatskoj je - desnije od desnice. Ljevica ograničava useljavanje ljudi, ljevica zatvara granice Hrvatske.

Desnica traži otvaranje granica strancima i sve što s tim ide.

Iznenadilo me koliko je Mrsić protiv uvoza radne snage, mislila sam da je on pametniji.
Zanimljivo kako Hrvati nakon 25 godina vladavine istih ljudi još uspiju nesto krivo shvatiti ili popusiti istu foru ponovno i ponovno.
Mrsić kad je bio na vlasti je spomenuo da će hrvatska se lako rijesiti problem manjka radne snage i odlaska ljudi tako da će uvest neke druge.
Mislim da je to cak rekao na otvorenom tada.

Stvar je njihove retorike koja je ista, ali ovisno o vlasti suprotna od glavnog konkurenta.
Kada je Mrsić bio u vlasti govorio je da treba uvest radnike i ljude općenito, a sada je suprotno kada je u oporbi.
Dok je tada HDZ bio u oporbi govorili su da je to nepotrebno, a sada je potrebno.
Histri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 15:33   #705
Ovdje se raspravlja o stvarima koje nisu toliko važne...Ni jedna zapadna zemlja osim Irske kojoj fertilitet također značajno pada nema baš svijetlu budućnost.

Sve ove zemlje zapada primaju izuzetno velike količine migranata i opet su par tisuća što se prirodnog prirasta u plusu.Kako ide sve više budućnost to nisu više EU migranti već oni iz Azije i Afrike koji se pun teže prilagođavaju...Nestaju kulture tih zemalja.
Drugim riječima bez obzira što imaju dobru ekonomiju i visoke plaće ti narodi nestaju možda čak brže nego neki drugi koji to nemaju.

Pa vam prije par dana bilo za Blackburn grad je doslovno podjeljen na pola, čitave škole imaju preko 200 djece od kojih ni jedno djete nema engleski kao prvi jezik.
Tu nije primjer samo Britanije već mnoge europske zemlje, čak i one najmanje kao Luxemburg imaju preko zadnjih 5-6 godina preko 10 tisuća migranata, a on oko 570 tisuća.
To su ogromne migracije i događaju se počitavoj zapadnoj Europi što je nemoguće za asimilirat o kome god se radilo, a ovim pa još većim ritmom se mora nastaviti.

Ako su takve migracije rješenje onda nitko nema problem, uvezeš jednu godinu 200 000 Indijaca ili koga već i rješio si problem...
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 19:46   #706
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Slušam sinoć Otvoreno. Poslodavci s jedne strane Mrsić, bivši SDP-ov ministar i predstavnik sindikata. S druge strane HDZ-ov akutalni ministar rada i predstavnik poslodavaca.

Dakle, hrvatska ljevica i hrvatska desnica.

Poslodavci (desnica) traže uvoz radne snage u Hrvatsku. Predstavnik sindikata i Mrsić su protiv.

Zaključak - ljevica u Hrvatskoj je - desnije od desnice. Ljevica ograničava useljavanje ljudi, ljevica zatvara granice Hrvatske.

Desnica traži otvaranje granica strancima i sve što s tim ide.

Iznenadilo me koliko je Mrsić protiv uvoza radne snage, mislila sam da je on pametniji.

Najbolje mi je bilo kada je pitao predstavnika poslodavaca da zašto ne da veću plaću hrvatskim radnicima, da bi onda mogli naći radnu snagu.

Svaljujući tako krivicu na odlazak ljudi iz Hrvatske na poslodavce.

Njegovo rješenje problema je jednostavno - poslodavci trebaju platiti radnike u Hrvatskoj onoliko koliko ih plaćaju poslodavci u Njemačkoj ili Irskoj i Hrvati više neće odlaziti.

Žao mi je što nitko njega nije pitao zašto hrvatska država ne plaća liječnike i medicinske sestre onoliko koliko ih plaća njemačka država.
Nije to stvar hadezeja ni esdepeja. To je stvar biologije, evolucije ili nečeg u tom smislu. Kužiš?

Evolucija je izrodila čovjeka, a ne on nju. Zato i ne može do kraja shvatiti

njezina pravila i zamke.

Čini se da bledoliki europejci trenutno puše lulu mira, isto kao što su pred

par stotina godina popušili indijanci ili aboridžini. Ili ptica dodo, bijeli nosorozi,

pa i strašni bengalski tigar....


Ali štakori... oni se još se drže.
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 19:58   #707
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Ovdje se raspravlja o stvarima koje nisu toliko važne...Ni jedna zapadna zemlja osim Irske kojoj fertilitet također značajno pada nema baš svijetlu budućnost.

Sve ove zemlje zapada primaju izuzetno velike količine migranata i opet su par tisuća što se prirodnog prirasta u plusu.Kako ide sve više budućnost to nisu više EU migranti već oni iz Azije i Afrike koji se pun teže prilagođavaju...Nestaju kulture tih zemalja.
Drugim riječima bez obzira što imaju dobru ekonomiju i visoke plaće ti narodi nestaju možda čak brže nego neki drugi koji to nemaju.

Pa vam prije par dana bilo za Blackburn grad je doslovno podjeljen na pola, čitave škole imaju preko 200 djece od kojih ni jedno djete nema engleski kao prvi jezik.
Tu nije primjer samo Britanije već mnoge europske zemlje, čak i one najmanje kao Luxemburg imaju preko zadnjih 5-6 godina preko 10 tisuća migranata, a on oko 570 tisuća.
To su ogromne migracije i događaju se počitavoj zapadnoj Europi što je nemoguće za asimilirat o kome god se radilo, a ovim pa još većim ritmom se mora nastaviti.

Ako su takve migracije rješenje onda nitko nema problem, uvezeš jednu godinu 200 000 Indijaca ili koga već i rješio si problem...
Ili će Evropa pasti pod ovom migracijom ili će doći do sukoba, mirnog rješenja neće biti, kako god okreneš, loše.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 05:41   #708
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
A da se i dignu rampe za stanovništvo, koga bi uopće mogli dobiti i za što?
Albanske i makedonske konobare ?
A sto da ne i konobare. Dalmacija tokom sezone kuburi sa radnom snagom u ugostiteljstvu i turizmu. Pitanje je dana kada ce ono biti otvoreno za sezonsku radnu snagu iz bivse YU.

A da ne govorimo da su Albanci najbolji poslasticari i sladoledzije ako izuzmemo same turke. Takodje prave najbolji burek na svetu. To kazem ja kao Srbin koji nemam nimalo razloga da hvalim Albance.
marval is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 13:37   #709
Quote:
marval kaže: Pogledaj post
A sto da ne i konobare. Dalmacija tokom sezone kuburi sa radnom snagom u ugostiteljstvu i turizmu. Pitanje je dana kada ce ono biti otvoreno za sezonsku radnu snagu iz bivse YU.
A da ne govorimo da su Albanci najbolji poslasticari i sladoledzije ako izuzmemo same turke. Takodje prave najbolji burek na svetu. To kazem ja kao Srbin koji nemam nimalo razloga da hvalim Albance.
Nisi shvatio.
Poanta mog posta je tko će uopće doći?
Nije da vani postoji red i da se svi trgaju za ulazak u "obećanu zemlju".

Hrvatskoj treba takva i takva radna snaga da radi to i to.
Iber toga, ako bi poslodavac uzeo 2 radnika (umjesto jednog koji radi 16 sati i koga plati ili djelom na crno ili drugačije prekrši zakon), platio bi toliko i toliko poreza i napravio neku korist državi.

Sumnjam da će hrvatska obala u dogledno vrijeme otvoriti baušteli iz istočnog susjedstva, nemamo baš previše interesa za to.

A na tvoje konkretno pitanje, hm... Ne znam, ovdje je neki stereotip o manjku higijene kod takvih sladoledarni i ćevapdžinica, pa ih obično preskačem. Nemam ništa kontra Albanaca kao naroda, ali ono. Preferiram domaće, jbg
Turski kebabi nisu loši, ali opet, zavisi od slučaja do slučaja.
Ako nemaš izbora, onda se treba dobro dezinfekticirati (dakle naliti alkoholom) da se ne pokupi kakva bakterija
No opet, to nije tema.
Ako se plate porezi i sredi sve kako spada, zašto ne bi i drugi konobarili. Poanta je da se poštuje zakon, dakle radno vrijeme toliko i toliko, ograničen broj prekovremenih...
Inače dobijaš katicu za sve, za 5 kn. To nema smisla.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 18:44   #710
Ajmo se mi vratiti demografiji, očito je onaj članak u potpunosti bio točan!
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 18:51   #711
NOVI PODACI!!!

IX. 2016./IX. 2015.
ROĐENI:3701/3340(361 više rođenih )
UMRLI:3951/ 4320(369 manje umrlih)
RAZLIKA: -250/-980 (smanjena razlika između rođenih i umrlih za ČAK 730 U MJESEC DANA)

VJENČANJA: 2675/ 2605 (70 vjenčanja više)
RAZVODI: 605/673 ( 68 razvoda manje)

RUJAN 2016. JE POZITIVNIJI U SVAKOM POGLEDU OD RUJNA 2015- OD ROĐENIH I UMRLIH DO VJENČANJA PA ČAK I RAZVODA!
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 19:04   #712
I.-IX. 2016/ I.-IX 2015.

ROĐENI: 28 797/ 28473( IMAMO ČAK 324 ROĐENA VIŠE U 2016. ZA SADA ZAHVALJUJUĆI RUJNU I LISTOPADU!)
UMRLI: 39 070/42 760( 3690 manje umrlih)
RAZLIKA: -10 273/ -14287( razlika između rođenih i umrlih smanjena za 4014!)

VJENČANJA: 15 418/ 14 730( 688 vjenčanja više )
RAZVODI: 4895/ 4129( 766 RASTAVA VIŠE )
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 19:11   #713
RUJNI PO GODINAMA:

2016. 3701
2015. 3340
2014. 3610
2013. 3560
2012. 3638
2011. 3641
2010. 3537
2009. 4223
2008. 3977
2007. 3470

Bolji od ovog rujna u zadnji 10 godina bio je samo onaj iz 2009. koji je bio čak i pozitivan( 56 više rođenih nego umrlih), i onaj iz 2008!
Svaka čast!
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 22:10   #714
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
NOVI PODACI!!!

IX. 2016./IX. 2015.
ROĐENI:3701/3340(361 više rođenih )
UMRLI:3951/ 4320(369 manje umrlih)
RAZLIKA: -250/-980 (smanjena razlika između rođenih i umrlih za ČAK 730 U MJESEC DANA)

VJENČANJA: 2675/ 2605 (70 vjenčanja više)
RAZVODI: 605/673 ( 68 razvoda manje)

RUJAN 2016. JE POZITIVNIJI U SVAKOM POGLEDU OD RUJNA 2015- OD ROĐENIH I UMRLIH DO VJENČANJA PA ČAK I RAZVODA!
To je taj baby boom o kojemu smo raspravljali, ako se nastavi ovako u slijedeća tri mjeseca možda se može prebacit 40 000 što bi bilo

Da je čitava godina u ovom ritmu kao zadnja dva mjeseca imali bi preko 45 000 rođenih na kraju...

Šta mislite koliki je TRF(Bubba, jel može?) za kolovoz i rujan...
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 03:44   #715
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
mamo baš previše interesa za to.

A na tvoje konkretno pitanje, hm... Ne znam, ovdje je neki stereotip o manjku higijene kod takvih sladoledarni i ćevapdžinica, pa ih obično preskačem. Nemam ništa kontra Albanaca kao naroda, ali ono. Preferiram domaće, jbg
Turski kebabi nisu loši, ali opet, zavisi od slučaja do slučaja.
Ako nemaš izbora, onda se treba dobro dezinfekticirati (dakle naliti alkoholom) da se ne pokupi kakva bakterija
Za Hrvte je ponizavajuce da jedu orijentalnu brzu hranu dok u nemacoj na svakom cosku doner i niko nije umro od toga...

Quote:
No opet, to nije tema.
Ako se plate porezi i sredi sve kako spada, zašto ne bi i drugi konobarili. Poanta je da se poštuje zakon, dakle radno vrijeme toliko i toliko, ograničen broj prekovremenih...
Ako neko hoce da radi 16 sati to je njegovo pravo. Mozda nekome odgovara da radi 3 meseca kao konj i ustedi nesto, jer zna da van sezone nece lako naci posao.
marval is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 14:08   #716
To su Karamarkova djeca.
TrueCroatian is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 16:25   #717
Bravo! :klap: Kolovoz i rujan izvukli rodene u pozitivu
Sad cekat listopad i nadat se ovakvim ili priblizno ovakvim mjesecima do kraja godine.
__________________
Samo hajdučki!!!
Il pinturicchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 23:33   #718
Thumbs up

Evo cekamo podatkeza listopad! Razlika se "topi". Evo u rujnu -250, odavno nismo imali ovako malu razliku, nakon onih od preko -1000!
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 00:32   #719
Da je ovakvo stanje na kraju godine sudeci po ovim prvim rezultatima bilo bi ukupno 38 466 rodenih i 51 96 umrlih.
Da se gleda prema konacnim podacima, bilo bi 37 827 rodenih i 50 515 umrlih.
Radije sam usporedivao sa ovim gore prvim podacima za proslu godinu, jer se nikad ne zna,nekad oduzmu nesto sitno, a nekad i 1000 rodenih.
No s obzirom da imamo jos 3 mjeseca, ovaj stvoreni plus se moze i "otopit", a moze se i uduplat.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 00:46   #720
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Da je ovakvo stanje na kraju godine sudeci po ovim prvim rezultatima bilo bi ukupno 38 466 rodenih i 51 96 umrlih.
Da se gleda prema konacnim podacima, bilo bi 37 827 rodenih i 50 515 umrlih.
Radije sam usporedivao sa ovim gore prvim podacima za proslu godinu, jer se nikad ne zna,nekad oduzmu nesto sitno, a nekad i 1000 rodenih.
No s obzirom da imamo jos 3 mjeseca, ovaj stvoreni plus se moze i "otopit", a moze se i uduplat.
Kada bi samo zadnja 3 mjeseca ostala na tih 3,500 imali bi oko 39 300 što bi bilo savršeno kako je startala godina..A da je čitava godina na prosjek 3,500 ili 3,600
Išli bi na 42 000- 45 000.

Sad čekamo rezultate za listopad da vidimo, nadam se u istom tonu...
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.