Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2008., 11:18   #1
Biljna ulja

Da li ga tko od vas upotrebljava?

Ja sam jučer malo razgledavala ta razna ulja u Aromatici..i vidjela sam da je ovo dobro za borice oko očiju..

Pa me zanima da li to ima kakvog učinka..
Zvonchica is offline  
Old 30.08.2008., 17:48   #2
probala! koristila sam ga samostalno i u mješavinama, ali nije me baš nešto oduševilo. a i ima neki gadni miris; onak' - ni vino, ni kvasina....
mislim da je bolje (oko očiju) stavljati divlju ružu, žitne klice, inca inchi, argan (e kako TO smrdi!!!! ), makadamiju, boražinu....... pojedinačno ili u nekakvim kombinacijama.
simple mind is offline  
Old 30.08.2008., 19:13   #3
Nase bake su grozdjanu mast koristile za usne i jako suhu kozu. Onda smo mi hrvati otkrili Labello ranih osamdesetih godina dvadesetog stoljeca ii prestali kupovati grozdjanu mast. Grozdjana mast nestala iz ducana. (a bila je jako jeftina i dostupna).

Onda su Amerikanci sredinom devedesetih godina otkrili oenologiju. Odjednom su "tajne francuskih dermatologa" prodrle na americko trziste, koristeci ulje sjemenki grozdja. Pa su nam francuske tajne dosle kracim putem preko Amerike. I sad se i mi Hrvati pomalo nalazimo zaprepasteni tim cudotvornim antioksidantima...


Shtefitza is offline  
Old 01.09.2008., 23:26   #4
kod nas ima za kupiti grožđane masti; i u ljekarnama i u trgovinama. samo kaj ja mislim da grožđana mast nema nikakve veze s grožđem, bez obzira na naziv
simple mind is offline  
Old 04.04.2009., 21:30   #5
Kokosovo ulje

Pozdrav forumu ljubitelja prirode!

Vec dugo citam vase postove i lijepo je vidjeti da i na ovim prostorima postoje ljudi koji znaju koliko i na koji nacin se moze "suradjivati s prirodom" i da se izmjenjuju iskustva. Neki od vas su posebno nesebicni i na lijep nacin savjetujete - hvala vam na tome. Pretpostavljam da ima jos puno ljudi poput mene koji svrate ovamo i dodatno uce putem vasih iskustava.

Tek sad sam se odlucila javiti jer mi je palo na pamet da bi neki od vas mozda najbrze mogli odgovoriti na pitanje koje me danas "muci".

Kupila sam kokosovo ulje od oshadhija i prvi put da imam kokosovo ulje koje nema miris pa me to zbunjuje (do sad sam nabavljala kokos od drugih proizvodjaca, uvijek organski uzgoj, djevicansko ulje i provjeren proizvodjac - i uvijek je mirisalo na kokos).

Na "Uvodu" sam naisla na postove nekih forumasa koji su isto kupili kokosovo ulje od oshadija i spominjali su da ima miris po kokosu.

Zna li netko u cemu je stvar?

Od srca hvala na svakom odgovoru.

p.s. Postovani moderatori, nisam uspjela naci temu o kokosovom ulju, a "Uvod" je zakljucan, pa sam otvorila novu temu. Ako sam nesto previdjela, molim presmjesite i primite isprike.
ruzmarin is offline  
Old 04.04.2009., 23:42   #6
O kokosovu ulju imaš na prvoj stranici teme sirovina i ambalaža i piše da pravo čisto ulje nema miris.
Tammy is offline  
Old 04.04.2009., 23:56   #7
Hvala, Tammy,
nevjerojatno, ali to mi je promaklo.

Sad sam procitala dio i vidim da neki tvrde da pravo kokosovo ulje nema miris, ali phyto kaze "ako zelis da ti mirisi, i uzmi nerafinirano", dakle "pravo", zar ne? Dodatno se u nekim literaturama (a i u knjizi S. Markovica) napominje da se kokosovo ulje koristi bas radi mirisa. Vjerujem da i on misli na "pravo" ulje...
Idem ponovno citati, mozda nesto ipak nisam skuzila u potpunosti...
ruzmarin is offline  
Old 05.04.2009., 12:46   #8
Ja sva ulja uzimam od oshadhija i zadovoljna sam ali s kokosovim stvarno nemam iskustva, nisam ga nikad koristila.
Možda ti se javi netko tko ga je koristio.
Tammy is offline  
Old 05.04.2009., 13:00   #9
Tammy, i ja sam medju sretnim i zadovoljnim i sretnim kupcima Oshadhija sto se tice esencijalnih i biljnih ulja i isto mi je ovo prvi put da sam kupila njihovo kokosovo ulje, ali evo "updatea":


Misterij (djelomicno) rijesen.

Nije mi palo na pamet pogledati je li Oshadhijevo kokosovo ulje rafinirano ili ne buduci da sam nekako vjerovala da oni ni nemaju rafinirano.
Sad sam pogledala i na HR naljepnici na kutijici pise da je rafinirano.

Ali dalje mi ostaje misterij zasto neki tvrde da pravo kokosovo ulje nema mirisa - mozda ja ne kuzim pojam "pravo" koji se ovdje koristi?
Voljela bih kad bi mi netko to objasnio - uvijek sam otvorena za nova ucenja.

Do sad su do mene dolazile informacije da kokosovo ulje iz organskog uzgoja i nerafinirano zadrzava prirodni miris i okus. ( sazetak iz nekoliko izvora informacija o kokosovom ulju od ljudi koji ga koriste ili se bave proizvodnjom i prodajom), a pogotovo ljudi koji ga koriste u prehrani i izuzetno paze na porijeklo i nacin obrade namirnica.

Iako su esencijalna i biljna ulja vec vise od deset godina vazan dio mojeg zivota (sluzim se njima i proucavam ih, ali za sada samo za vlastite potrebe), kokosovo ulje sam tek nedavno pocela koristiti pa su mi ove kontradikcije oko mirisa novost i voljela bih si to "razjasniti". Covjek uci dok je ziv, pogotovo o tako opsirnoj temi.
ruzmarin is offline  
Old 05.04.2009., 13:18   #10
možda će neko znati bolje objasniti, ali ovo stoji u knjizi S.Markovića...

"Nerafinirano kokosovo ulje kruto je na sobnoj temp. i topi se tek na temp. preko 25 C. Ulje je vrlo intenzivnog karakterističnog mirisa. Frakcioniranjem se dobija ulje koje je tekuće na sobnoj temperaturi. tekuća konzistencija na sobnoj temperaturi znak je prepoznavanje rafiniranog, odnosno frakcioniranog ulja"
Starleta is offline  
Old 08.04.2009., 08:40   #11
Nerafinirano kokosovo ulje ima intezivni miris po kokosu, a rafinirano ne miriše uopće, ako mu miris nije naknadno dodan (razni komercijalni "coco butters" koje nalazimo po Dm-ovima, supermarketima... su uvijek parfimirani sintetskim mirisima).
phyto is offline  
Old 08.04.2009., 09:23   #12
znači ovo oshadhijevo koje se može kupiti kod nas je rafinirano..moje kokosovo ulje nije mirisalo..
torrey is offline  
Old 08.04.2009., 19:00   #13
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Nerafinirano kokosovo ulje ima intezivni miris po kokosu, a rafinirano ne miriše uopće, ako mu miris nije naknadno dodan (razni komercijalni "coco butters" koje nalazimo po Dm-ovima, supermarketima... su uvijek parfimirani sintetskim mirisima).
Hvala, Phyto. Drago mi je da si mi i ti potvrdio ono sto sam pretpostavljala da je tocno i logicno.
ruzmarin is offline  
Old 08.04.2009., 20:25   #14
Hladno prešano kokosovo ulje, koje super miriše ima Kemig .
Merlina is offline  
Old 10.04.2009., 10:00   #15
Upravo sam pogledala - ni na nekim online ducanima u Hrvatskoj za Oshadhijevo kokosovo ulje ne isticu je li rafinirano ili ne, a po cijeni (ili po reputaciji proizvodjaca) neki mozda pomisle da se radi o nerafiniranom (cak je gotovo duplo skuplje od extra djevicanskog, nerafiniranog kokosovog ulja koje se moze kupiti od nekih drugih proizvodjaca i u drugim zemjama). Znam da su U HR davanja, carina, porezi, marze i sl. velike, ali ljudi bi pri online narudzbi ipak trebali barem znati sto kupuju, zar ne?
Druga je stvar ako je covjek u ducanu i vjerujuci da Oshadhi niti ne bi proizvodio rafinirano, kupi bez provjeravanja. Sam si je kriv, ali ako kupuje online u Hrvatskoj, to na nekim mjestima koje sam posjetila doista ne moze ni provjeriti. Nadam se da ce se takve situacije ipak promijeniti. Ne vjerujem da se radi o namjernom zbunjivanju kupca nego samo o propustu.

Za sto bi rafinirano kokosovo ulje uopce sluzilo?
ruzmarin is offline  
Old 10.04.2009., 14:05   #16
za pakung za kosu
možeš ga rastopiti na parnoj kupelji i dodati maslinovog, ricinusovog, avokadovog....

kokosovo ulje i nema neku bitn primjenu u kozmetici...
ja sam kupila u kemigu nerafinirani kokos i radim mazalicu za usne od njega... sa dodatkom drugih ulja

znam ga staviti i na suhu kosu, par komadiča ratopim na dlanu i pređem po kosi sa rukama... lijepo se sjaji i lijepo miriše
Starleta is offline  
Old 10.04.2009., 14:26   #17
Quote:
ruzmarin kaže: Pogledaj post
Upravo sam pogledala - ni na nekim online ducanima u Hrvatskoj za Oshadhijevo kokosovo ulje ne isticu je li rafinirano ili ne
Sorry, moram reagirati: OVDJE lijepo pišen način dobivanja: ekstrakcija, OVDJE hladno prešano.
kurtizana is offline  
Old 11.04.2009., 00:59   #18
Da Vas pitam nešto. Radim kolač u kojem stoji da se stavi 20 dag kokosovog maslaca. Imam doma Oshadijev i iz kemiga. Da li to mogu koristiti za kolač?
__________________
Before you come to any conclusions.....
Try walking in my shoes
Nefertita is offline  
Old 15.04.2009., 22:48   #19
mislim da da a isto tako i nerafinirani kakao maslac, ali tako finih je teško naći tu kod nas.

e da, a mogla bi se i javiti
zelena sara is offline  
Old 19.04.2009., 00:05   #20
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
za pakung za kosu
možeš ga rastopiti na parnoj kupelji i dodati maslinovog, ricinusovog, avokadovog....
E, to & mene zanima, za kosu .
Gdje se može kupiti veće pakiranje kokosovog ulja? Kemig? Cijena?
mints is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.