Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora
Korisničko ime
Lozinka

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 11:58   #12201
Actros1841
Registrirani korisnik

Actros1841 Avatar

Registracija: May 2007.
Quote:
novaugradu kaže: Pogledaj post
ja to vise onako amaterski organiziram (ti bi mogao ADAC posluziti kao Raststätten- Tester.....).

Ali dobro si pogodio mislila sam na Mondsee............

Njemacke ja nemam puno (zivim na jugu...), tako da mi je organizacija drugacija.
Ali onako Austrija se oduzi (nevolim putovati nocu) , a posto opcenito volim novo, volim stati. i protiv Slovenije nebih imala nista, onako skrnem u Ljubljanu i vidim sta ima, ko zna mozda mi se svidi?

Staru cestu u Hrvatskoj nemogu smisliti, toliko puta sam povracala da vise nemogu pobrojati. Onako ok je ako sad ne vozis od Karlovca do Zadra, nekih par KM i njie strasno.
Ček, zar ti nisi u Berlinu? Ili sam ja pomiješao lončiće?

A čuj, posao mi je takav i nakon 9 sati vožnje je 11 sati obveznog odmora, tako da sve što je uz put brzo upoznaš. Baš u Mondsee sam radio jednom tih 11 sati, usred ljeta, i namjerno ( obožavam jezera ) zbog kupanja rekoh tu ću.....Gospe moja pa ni poštenog parkinga nać da parkiram svoju dnevnu sobu ....a onda lutanje, cijelo jezero ograđeno sa strane ceste, ili privatni smještaj ili camp, sve " ODBIJ" ( isto što pokušavaju kod nas moru etablirat) općinska plaža....50m ni kioska za piće nema!

Pomonadio sam na te Schluchtenscheissere !

A čuj sa juga je standard ruta Salzburg i onda Villach....gdje bi ja obično skrenuo na Tarvisio i onda na Kranjsku Goru, pa baš tko želi na tom dijelu puta vidi nekadašnji najviši vrh Jugoslavije a sad Slovenije...Triglav i uz izvor Save ...sve do Jesenica nekadšnje srce čelične industrije....

Ili idem na Korensko sedlo...( Wurzenpass) ....Karavanke i Ljubelj izbjegavam.

A za Istru? Majke ti mile neda mi se motat po onim zavojima isto kao ni od Postojne na Rupe! Radije onda na Prezid pa kroz Gorski kotar!
A cesta izglancani asfalt!

Fala lepa, Rovinj, Poreč, Motovun , Pula ( Verudela) sam obilazio za bivše države uvijek za 8. Ožujka ili 1. Svibnja....7 dana mediterana!

A kroz Sloveniju " zbog grijeha iz mladih dana" moram prolazit s maskom ko Zoro!

A kroz Liku, meni odgovara nisam ništa sporiji do Zadra nego Dalmatinom....
A na Dalmatini nigdje pošteno pojest, samo pumpa i bistro s onim odurnim trokut sendvičima uvoz iz Europe!

Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
Old Jučer, 12:55   #12202
novaugradu
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2015.
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ček, zar ti nisi u Berlinu? Ili sam ja pomiješao lončiće?
nisam iz Berlina (znam nekom sam preporucila link na Berlinske novine; htjela sam s time samo reci da nemoras biti u Berlinu da bi si nesta organizirao u vezi posla......) nego iz svabije (im wahrsten Sinne des Wortes.....) tako da mi nesto krace putujemo......

Nekada nam je islo na zivce sto smo imali nekih 70km kroz Austriju bez autoceste (Liezen), danas tom cestom ponekad dobrovoljno vozimo (ako ne promasimo izlaz). Ili da ne platimo na St. Michael idemo brzom cestom (lijepi mjesta ima tamo bas se isplati skrenuti)....
novaugradu is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 15:19   #12203
Mortiis
Trollhammaren

Mortiis Avatar

Registracija: Nov 2008.
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post

Neznam kojim ti putem preko Austrije da je jezero blizu....na Passau -Linz nema jezera ni blizu, osim ako ne rokaš od Linza na Salzburg ....to je onda Mondsee, jedno od najtoplijih alpskih jezera....
jučer sam baš prošao kraj njega dok sam se vozio autobahnom (bio na odmoru u planinama 150km od Salzburga,pa putovao u smjeru Linz)
stvarno je odličan odličan prizor...
A i također vožnja autom kroz Alpe je jedan stvarno lijep doživljaj..čak sam znao i puštat papučicu sa gasa ponekad,samo da duže uživam u lijepom krajoliku..
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 18:22   #12204
Njezna
up to heaven

Njezna Avatar

Registracija: Apr 2011.
A Actrosse, höchstadt?
Pa to je meni tak da sam nasla pravi polozaj sjedala u Autu. Meni prerano za pravu pauzu. Ali posto stajes vec tu redovno neces znati neku preporuku iza regensburga prema granici. ili?

Prija dok sam kao curica bez auta redovno vozila sa autobusom u HR je taj uvijek stao u Holzkirchenu i tamo je boli uredno za Raststätte.
Ali danas uvijek vozim peko regensburg, Passau jer je manje guzve tu i meni barem ljepsi put.
Njezna is offline  
Odgovori s citatom

Old Jučer, 19:10   #12205
osibk
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2014.
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
jučer sam baš prošao kraj njega dok sam se vozio autobahnom (bio na odmoru u planinama 150km od Salzburga,pa putovao u smjeru Linz)
stvarno je odličan odličan prizor...
A i također vožnja autom kroz Alpe je jedan stvarno lijep doživljaj..čak sam znao i puštat papučicu sa gasa ponekad,samo da duže uživam u lijepom krajoliku..
U Tirolu da pustiš papučicu gasa vozio bi 70km/h
osibk is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:03   #12206
Actros1841
Registrirani korisnik

Actros1841 Avatar

Registracija: May 2007.
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
A Actrosse, höchstadt?
Pa to je meni tak da sam nasla pravi polozaj sjedala u Autu. Meni prerano za pravu pauzu. Ali posto stajes vec tu redovno neces znati neku preporuku iza regensburga prema granici. ili?

Prija dok sam kao curica bez auta redovno vozila sa autobusom u HR je taj uvijek stao u Holzkirchenu i tamo je boli uredno za Raststätte.

Ali danas uvijek vozim peko regensburg, Passau jer je manje guzve tu i meni barem ljepsi put.
A znam da je tebi Höchstadt još preblizu, nemam iza Regensburga ali ima na pol ure prije Regensburga,
Ausfahrt 92 Neustadt in der Oberpfalz....ima dobru poslugu, ( cure su komaaaaaadi uf uf ) dobra klopa u restoranu ima meni i po željama, pripada lancu Autohof 24...tamo uzmeš Kundenkarte Premium....10% popusta u restoranu koji se pišu na kartu i onda kad skupiš platiš s tim popustom sa karte....

Ima i Burger King i Subway sendviči....

Iza Regensburga ima na Ausfahrt 101 no ja ga baš ne obožavam jer izgleda ko radnička kantina!

Inaće kad sam u tvom kraju onda obično Rasthof Weiskirchen u smjeru Nuernberg....oni su Axxe....tamo od onog Vietnamca uzmeš Trucker Karte....do 9 ujutro doručak Rühr ili Spiegeleier + kava 3,99 i poslije 18h jelo po želji + točena Cola 30% rabat! ...ima i Mc Donalds...a tamo Poljakinja Gabi ( ist eine Sünde wert und mehr als eine Sünde) i Italijanka Steffi....u licu nije bog zna kaj, aber hat viel Holz vor der Hütte!

A ponekad imaju i odličan srneći gulaš sa spetzle!

Od kad sam " libero" sam ko pes pušten s lanca, ha ha ha !

Inaće obično idem samo na Maxi Autohofe jer su jedini koji još imaju normalne cijene i odlićnu kokošju juhu ili svadbenu juhu....osim onaj Maxi na A3 Wertheim....tam sam kuharu one Franz Jozefovske brkove nagural u nos!

Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
Old Danas, 06:29   #12207
Treu
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2014.
Quote:
novaugradu kaže: Pogledaj post
Ako ti je glupo ici sama u neke kafice, pokusaj prvo preko interneta nekog iz Frankfurta upoznati pa da te povede ili da se negdje nadjete.
Hvala oboma, pa zapravo mini jest glupo ici sama ) a upoznavanjebpreko neta. Hmm to ki je bas bas strano )
Treu is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 11:14   #12208
novaugradu
Registrirani korisnik

Quote:
Treu kaže: Pogledaj post
Hvala oboma, pa zapravo mini jest glupo ici sama ) a upoznavanjebpreko neta. Hmm to ki je bas bas strano )
meni bi bilo grozno da navecer izadjem potpuno sama, nebi uopce znala gdje stati i sta raditi.
Preko neta mozes uopznati recimo cure koje su isto u tom gradu pa onako u coporu ti je lakse....
Ja osobno sam se dogovorila sa curam iz zbora onako da ne moram ici sama. Tako i najlakse upoznas druge.
Ja nikad nebi mogla doci sama u neki kafic ili diskoteku i poceti s nekim pricati. Obicno su svi u drustvu, kako im uopce prici????
novaugradu is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 14:01   #12209
novaugradu
Registrirani korisnik

Zavisi i kakvu vrstu izlazaka trazis?

Suludo je ocekivati da netko sam malom djecom svaki vikend izlazi u diskace.....

Neznam koliko ti je godina, ali naravno da se sa 18 drugacije izlazi nego sa 30. Najlakse ti je upoznati neku prijateljicu ovako za ici ponekada na kavu. A sto se diskaca tice i vecernjih izlazaka, moras se koncentrirati na mladje drustvo. E da i vazno je sta volis, jesi za ples ili onako bavurdanje po kaficima ili nesto sasvim drugo.
Sto si starija to je vise druzenje u pitanju a manje izlasci (po noci).

Lijepo je izaci i u mjesovitom drustvu (pa sta onda ako su bracni parovi???) obicno je opustenije.
Ako zelis nekoga upoznati onda mozda i nije najbolja opcija.
Naravno da je i vazno kakvu vrstu glazbe volis (ako ne volis narodnjake bolje nemoj ici na takva mjesta samo ces se razocarati i pokvariti drugima raspolozenje), ja bi ti preporucila koji koncert to se u Frankfurtu redovito organizira.
Ili neke zabave od kulturne zajednice ako je to nesta za tebe.

http://www.hrvati-frankfurt.de/dogad...live/index.php
novaugradu is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 14:04   #12210
novaugradu
Registrirani korisnik

http://www.hrvati-frankfurt.de/dogad...live/index.php
novaugradu is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati