Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2007., 20:57   #41
Heh

Imala sam sličan problem s puštanjem kose jer mi je uvijek bilo žao šišat al činjenica je da će ti sporije rasti ako su vrhovi ispucani i ako je oštećena.
Možeš krenut od kvalitetnih šampona,sušenje fenom ne bih izbacila jer ipak stiže zima,al fen ne držati blizu kosi.Šišanje preporučujem svakih 4-5 mjeseci(osim ako ti jako ne ispuca ranije).I nađi frizerku koja će ti ošišat vrhove točno koliko tražiš.
Ostaje ti čekati
overburdened is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 12:21   #42
Quote:
overburdened kaže: Pogledaj post
Imala sam sličan problem s puštanjem kose jer mi je uvijek bilo žao šišat al činjenica je da će ti sporije rasti ako su vrhovi ispucani i ako je oštećena.
Kakve veze ima rast (iz korijena) s vrhovima kose?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 13:45   #43
Kazu frizerke da ako su ti puno ispucani vrhovi da dlaka samo jos vise puca po duzini i kida se... tako da ti se cini da kosa ne raste... i... ne znam... nesto tako... nisam bas dobro zapamtila...
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 19:04   #44
Dakle, nece sporo rast, nego ce ostatak propadati. A ako to ispucalo zalijepimo serumom da ne puca dalje?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 19:10   #45
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima!!

Uh,kosa mi je osjetljiva, i vrhovi su suhi, tako da se ofuca ako je dugo ne sisam...mislim da bi maksimalno izdrzala koja 4 mjeseca...

Jos samo kad ne bi isla frizerki u strahu da ce mi umjesto centimentar odrezat deset...

Cim mi je kosa bila malo duza, a zaista nije djelovala previse ispucano ( i bila sam sva sretna, ah, cvil ), ona mi je skinula dobrih 5-6cm...kao '' joj, samo da ti ovo posisam, ne moj se brinut, pa ce ti ljepse rast, pa to ce narast nazad za tren, bla, bla, bla...''

Naci frizerku koja ce doslovno slusati moje upute, pomalo je nalik potrazi za svetim gralom

Dakle, zakljucak je: sisat se rijedje, njegovat vrhove, i zaprijetiti frizerki da cu joj nasprejat lak za kosu u oci, ako osisa vise od centimetar-dva...

Promijeni frizerku.
Najozbiljnije. Očito spada u 90% frizera koji smatraju da valjda nisu zaradili svoje novce ako ti ne otfikare bar pet cm.
Kosa u prosjeku naraste cm do cm i po mjesečno, ako ti ona svaki mjesec skine dva nikada ti duga necće biti.
Dakle idi frizeru svakih tri mjeseca i neka ti pošiša pola do max cm kose, ali odista pola cm.I kad vidiš da šiša više zaustavi ju i reci joj da je to daleko više od pola cm i da ćeš joj na ravnalu pokazati što je to pola cm ako ona ne zna.
Preporučam ti da za vrhove koristiš silikon ili neku kremu za zaštitu, samo malo na vrhove tako da se ne stanjuju i ne cvjetaju.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 21:41   #46
Da, sada definitivno kod frizerke idem rjede, a u pregovorima sam da mi ovaj put vrhove skrati jedna provjerena frizerka ( odnosno ujna moje rodice )...

Za vrhove vec koristim silikon ( zapravo nekakve tekuce kristale? al to je kao nesto slicno... valjda ).
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 21:42   #47
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Dakle, nece sporo rast, nego ce ostatak propadati. A ako to ispucalo zalijepimo serumom da ne puca dalje?
Ne znam Je li to samo kamufliranje problema ili stvarno moze pomoci?
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:13   #48
heh ja danas na sisanje i mislim da je ovo jedini frizer koji ne zeli sisati, ja mu rekla da odsjece naprijed 2,3 cm a nazad 1, pokusavam izjednacit duzinu kose, a on odsjekao max 6,7 milimetara
naprijed,pozadi jos manje, i jos me ubjedjivao kako je i previse odjsekao, tko je ovdje lud ??

Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:31   #49
Pa di taj radi da odma odem do njega i narucim se za sljedecih 10 godina!
Meni bi naci takvog firizera ili frizerku bilo kao naci sveti gral!
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 08:21   #50
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post
Pa di taj radi da odma odem do njega i narucim se za sljedecih 10 godina!
Meni bi naci takvog firizera ili frizerku bilo kao naci sveti gral!

heheh draga, radi radi ali u bosni,
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 13:55   #51
Ah, smrc
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 14:21   #52
A vidim svi imate problem s puštanjem kose i oštećenim vrhovima...Svakih 2 mjeseca točno jedan cm odrezat u međuvremenu njegovat vrhove maskama (mrzim fruktis ali ako se stavlja samo na kraj vrhova to je nešto fantastično)
Možete njegovat vrhiće kolko vam volja i neće bit efekta ako ne uzimate dosta VODE!!!!!! 2 litre vode dnevno!!!! i multivitaminska kvalitetna tableta - ne smeće! Vitamini vam mogu ubrzat rast kose za 50%! vidim po sebi mjesec dana nakon bojanja sa i bez tableta - ogromna razlika...pa ono dok se čeka lijepa frizura nije na odmet, jer nećete biti isfrustrirani sa kokošjim gnjezdom kojeg ćete nakon pola godine truda ošišat!
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:57   #53
Quote:
christina aguilera kaže: Pogledaj post
ja mrzim zenske frizerke, idem samo muskima, ne znam zasto al milion puta to oni bolje rade i nikad mi nijedan frizer nije zajebao kosu ko sto su frizerke znale
tako je. i ja imam muškog frizera i jako sam zadovoljna. žene su ljubomorne, uvijek odrežu iz pakosti više nego šta treba, a muške baš briga, koliko im kažeš toliko odrežu. barem većina njih. odkad me ne šišaju žene uspjela sam pustiti kosu.
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:04   #54
Quote:
una1980 kaže: Pogledaj post
tako je. i ja imam muškog frizera i jako sam zadovoljna. žene su ljubomorne, uvijek odrežu iz pakosti više nego šta treba, a muške baš briga, koliko im kažeš toliko odrežu. barem većina njih. odkad me ne šišaju žene uspjela sam pustiti kosu.
o boože....
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:22   #55
Gledam slikice poludugih frizura i tako mi dođe da se šišnem, a žao mi je....
Kako se uopće odlučite odrezati kosu (ne podšišati nego drastičnije odrezati)?
Meni je to jako žao.
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 01:00   #56
ja mislim da je kada puštaš kosu najvažnije je stepenasto šišati i malo je istanjiti, bar tako moja uspijeva. donji sloj mi frizerka ošiša par milimetara sam da skine ispucane vrhiće, a gornji sloj me briga nek reže koliko hoće i kad hoće i čak mi nekad nakon šišanja i izgleda duža. i da nađite mlađe frizere jer su se tehnike šišanja promijenile od prije 10god znači ne idite kod maminih prijateljica (koje vole odcaparit) neg kod neke frizerke u dobi od 20-25god. ne znači da ako je frizerka/frizer starija/i bolji-moja frizerka ima 22god (ja imam 28-znači mlađa je) i super mi je!
srnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 17:40   #57
Mislim da više ovisi o tome koliko frizerka ima iskustva i koliko se je do sada susretala s različitim tipovima i stanjima kose. Nekada ni starija niš ne zna, a nekad su cure od 18 super frizerke, ovisno o tome koliko mušterija "obrade".
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 17:49   #58
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Gledam slikice poludugih frizura i tako mi dođe da se šišnem, a žao mi je....
Kako se uopće odlučite odrezati kosu (ne podšišati nego drastičnije odrezati)?
Meni je to jako žao.
Moja prijateljica je imala prekrasnu dugu kosu...savrsenu!
Jedan dan me nazvala i govori:
''Ej, idem se sisati na kratko...vidimo se poslije''

Mislila sam da se zeza

Kad ono! Osisala se...ali drasticno...ko deckic

Nikad nisam prezalila tu njenu kosu
A kad sam je pitala zasto je to napravila, rekla je: Tako mi je doslo...nemam neki razlog...

Eto
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 09:17   #59
Quote:
srnka kaže: Pogledaj post
ja mislim da je kada puštaš kosu najvažnije je stepenasto šišati i malo je istanjiti, bar tako moja uspijeva. donji sloj mi frizerka ošiša par milimetara sam da skine ispucane vrhiće, a gornji sloj me briga nek reže koliko hoće i kad hoće i čak mi nekad nakon šišanja i izgleda duža.
ovo mi zvuči kao savršen recept za uzgajanje nevjerojatno gadne i uništene dugačke, te neuredne kose.
Osim ako netko nema jako bujnu kosu, za sve ostale ovakvo je šišanje katastrofa.
Moja bivša frizerka je mladi idiot, pa se ovoga recepta striktno držala, što znači da ja opet moram čekati barem godinu dana i petljati s kosom ne bi li na nešto bila slična, dok se ti čuperci ne izjednače.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 12:11   #60
Quote:
srnka kaže: Pogledaj post
ja mislim da je kada puštaš kosu najvažnije je stepenasto šišati i malo je istanjiti, bar tako moja uspijeva. donji sloj mi frizerka ošiša par milimetara sam da skine ispucane vrhiće, a gornji sloj me briga nek reže koliko hoće i kad hoće i čak mi nekad nakon šišanja i izgleda duža. i da nađite mlađe frizere jer su se tehnike šišanja promijenile od prije 10god znači ne idite kod maminih prijateljica (koje vole odcaparit) neg kod neke frizerke u dobi od 20-25god. ne znači da ako je frizerka/frizer starija/i bolji-moja frizerka ima 22god (ja imam 28-znači mlađa je) i super mi je!
slazem se s white rabbitom. krajnji rezultat zvuci kao katastrofa, sasvim unistena kosa, trebalo bi upravo suprotno raditi.
naime, ja imam zbilja jako gustu kosu, koja ako je sasvim ravno odrezana ne izgleda bas dobro, previse je ima. ali mi frizerka isto tako ne zeli rezati previse slojevito (zena vec zna koliko obozavam svoju dugu kosu i da je ne zelim "izgubiti" ), jer bi na taj nacin svaki puta trebalo jos malo vise, taj "gornji" sloj se onda jos dodatno "trosi" i puca, dok na kraju kosa ne bi bila skroz oskljobana i nikakva, tj. ne bi nista od nje ostalo.

opcenito, mislim da bi svatko trebao naci ono sto njemu odgovara, nije svaka kosa ista. ja se trudim svoju ne maltretirati previse. bojam je u crno, vec godinama, ali izuzev toga je ne zlostavljam feniranjima, i raznim preparatima. sampon i balzam za kosu, povremeno maska ili neki sprej/mlijeko/leave in regenerator.
i dobra frizerka koja nece odrezati previse, i koja zna slusati i uzeti tvoje zelje u obzir, ali je s druge strane i dovoljno strucna i iskrena da ti kaze ako nesto ne ide/ne bi ti dobro stajalo/neces dobti zeljeni rezultat.
i da se jos pohvalim da imam krasnu dugu kosu, duzu od pola ledja (mislim da je oko 65cm negdje...).
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.