Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2015., 09:41   #6441
Kako se može znati je li prozorsko ostakljenje punjeno sa argonom ili nije? Naime neki se staklari "hvale" kako imaju lijepu zaradu kad ljudi naruče ostakljenje sa argonom tj. nadoplata za argon ide direktno u zaradu, a od argona ne stave niti a...
viz is offline  
Old 27.05.2015., 11:48   #6442
Quote:
viz kaže: Pogledaj post
Kako se može znati je li prozorsko ostakljenje punjeno sa argonom ili nije? Naime neki se staklari "hvale" kako imaju lijepu zaradu kad ljudi naruče ostakljenje sa argonom tj. nadoplata za argon ide direktno u zaradu, a od argona ne stave niti a...
Argon su meni zaracunali na cijeli sprat kuce 5-10 €.......mogli bi se obogatit ako me prevare .

U odnosu na obicna stakla na cijeli sprat kuce (1500€ pvc otvora)sam doplatio do 50€,da bi dobio low-e staklo + argon.

Ne vjerujem ni da se argon dugo zadrzi unutra,niti je on od presudne vaznosti,bitno je low-e da bude,argon samo malo popravi situaciju,dok ne iscuri
rovaccccc is offline  
Old 27.05.2015., 13:10   #6443
Evo kako je zavrsila moja reklamacija...
Znaci prije uskrsa mi je moontiran pvc prozor koji je po visini premali cca 10ak cm i po sirini malo manje...
uglavnom premali...
Od tad se naganjam sa stolarijom da promijene taj prozor-nisam ja kriva sto su oni napravili premali prozor...
pa eto od Uskrsa do danas je bilo, sljedeci tjedan, zvat cu vas, u petak, u utorak, kisa pada,....
Evo danas dosli skinuli prozor, ostavili rupu, i otisli, kazu dovest ce drugi prozor kroz cca 2sata...tj. nije mi jasno sta sad muljaju...:-/
Znaci bili su u 9h, sad je 13h prozora jos nema...
Pa koliko treba vremenski da se napravi jedan prozor..?
huskybucka is offline  
Old 27.05.2015., 13:27   #6444
Ja im ne bih dozvolila da skinu prozor, ako sa sobom nemaju drugi koji će odmah montirati.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 27.05.2015., 13:31   #6445
Cekam da vidim sta ce sad biti,... nek donesu ponovno krivi prozor ili su ovaj sprepravili, stjerat cu ih na lijepo suncano mjesto

Ni ja ne kuzim caku-zasto nisu napravili prozor i samo ga montirali kad ovaj skinu, u cemu je fora...
huskybucka is offline  
Old 27.05.2015., 14:08   #6446
zato jer su očito neki fušeri u pitanju. naravno da su po pravim mjerama mogli odmah iskrojiti tj. napraviti, proizvesti novi prozor i odmah ga donijeti te zamijeniti, postaviti umjesto starog s kojim ionako ne mogu ništa, ne moš od premalog prozora proizvesti veći , obrnuto bi već možda išlo (preveliki skratiti u manjeg) samo je pitanje isplativosti rada..
DeeJay Dee is offline  
Old 27.05.2015., 14:19   #6447
Inace ti fuseri su ovlasteni rehau proizvodaci-partneri...
Steta, jer eto sta misliti o takvima nakon svega...
Mislim da ce oni vise izgubiti takvim poslovanjem nego ja...
huskybucka is offline  
Old 27.05.2015., 19:01   #6448
Stigao prozor malo nakon mog posta,
Dimezija taman, radi savrseno...
Novi prozor, znaci njihova greska koja je ispravljena o njihovom trosku..
huskybucka is offline  
Old 28.05.2015., 01:01   #6449
PVC i ALU stolarija

Naravno. Ajd super, glavno da si riješio.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 28.05.2015., 08:31   #6450
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Inace ti fuseri su ovlasteni rehau proizvodaci-partneri...
Steta, jer eto sta misliti o takvima nakon svega...
Mislim da ce oni vise izgubiti takvim poslovanjem nego ja...
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Stigao prozor malo nakon mog posta,
Dimezija taman, radi savrseno...
Novi prozor, znaci njihova greska koja je ispravljena o njihovom trosku..
Bit će da netko iz Rehau-Hrvatska uredno prati forum
ssm is offline  
Old 28.05.2015., 09:36   #6451
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Stigao prozor malo nakon mog posta,
Dimezija taman, radi savrseno...
Novi prozor, znaci njihova greska koja je ispravljena o njihovom trosku..
Samo napiši molim te koji je to ovlašteni Rehau partner..ja sam s jednim isto imo problema u Sisku, očito Rehau nikako na zelenu granu u Hrvatskoj.
renato2107 is offline  
Old 28.05.2015., 10:07   #6452
pa nekad je rehau hrvatska imala refernetnu listu izvođača na svom webu, a onda je to maknuto pred neko vrijeme, unazad 2 godine recimo. ne znam jel sad vraćeno.

iz siska? da nije staklarstvo?
DeeJay Dee is offline  
Old 28.05.2015., 10:15   #6453
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Evo kako je zavrsila moja reklamacija...
Znaci prije uskrsa mi je moontiran pvc prozor koji je po visini premali cca 10ak cm i po sirini malo manje...
uglavnom premali...
Od tad se naganjam sa stolarijom da promijene taj prozor-nisam ja kriva sto su oni napravili premali prozor...
pa eto od Uskrsa do danas je bilo, sljedeci tjedan, zvat cu vas, u petak, u utorak, kisa pada,....
Evo danas dosli skinuli prozor, ostavili rupu, i otisli, kazu dovest ce drugi prozor kroz cca 2sata...tj. nije mi jasno sta sad muljaju...:-/
Znaci bili su u 9h, sad je 13h prozora jos nema...
Pa koliko treba vremenski da se napravi jedan prozor..?
Nisu oni napravili premali prozor nakon izmjere nego su ti pokusali uvaljati neki prozor koji su imali na skladistu po sistemu APP....

Napisi tko je izvodjac radova.
Uhkolikoposla is offline  
Old 28.05.2015., 10:54   #6454
Nisam ja iz siska tako da nije iz siska staklarstvo...
Pa nisam bas sigurna da bi mi namjerno uvaljali premali prozor, makar eto sve je moguce...
Do sad su mi oni radili sve prozore, vrata, stijenu, i nikakvih problema do sad...
Srecom ispravili su to bez prigovora, samo sam se eto morala nacekati.., valjda imaju guzve,..svi u proljece navale na radove
huskybucka is offline  
Old 28.05.2015., 13:35   #6455
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Nisam ja iz siska tako da nije iz siska staklarstvo...
Pa nisam bas sigurna da bi mi namjerno uvaljali premali prozor, makar eto sve je moguce...
Do sad su mi oni radili sve prozore, vrata, stijenu, i nikakvih problema do sad...
Srecom ispravili su to bez prigovora, samo sam se eto morala nacekati.., valjda imaju guzve,..svi u proljece navale na radove
Naravno da su ti namjerno probali ugraditi premali prozor. Oni uvijek imaju veliki broj gotovih prozora, evo npr. sada imaju ovaj tvoj premali. Njega ce isto ugraditi nekome kome bude odgovarao (prije ili kasnije) a ako bude malo manji, nakon 3 pokusaja, naici ce bakica koja ce biti sretna i sa takvim.

Kazem, APP. Naravno da nisu izmjerili 10cm manje prilikom izmjera
Uhkolikoposla is offline  
Old 29.05.2015., 08:18   #6456
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
pa nekad je rehau hrvatska imala refernetnu listu izvođača na svom webu, a onda je to maknuto pred neko vrijeme, unazad 2 godine recimo. ne znam jel sad vraćeno.

iz siska? da nije staklarstvo?
Ne znam da li Rehau (i ostali) dozvoljava da ovlašteni partneri dilaju dalje nekim trećim firmama (tipa daljnja prodaja). Npr nisam Rehau partner ali napravim izmjeru i kod partnera naručim izradu prozora pa sam montiram kod krajnjeg naručitelja
ssm is offline  
Old 29.05.2015., 10:01   #6457
e to ne znam ni ja..

al ne vidim razloga zašto ne, tako to uostalom često i funkcionira.
DeeJay Dee is offline  
Old 29.05.2015., 11:38   #6458
Ugradnja PVC stolarije (Utrina)

Pozdrav,

obzirom da je došlo krajnje vrijeme za zamjenu stare stolarije ovim putem molim da se jave oni ako ih ima koji su istu mjenjali u Utrinama te iznesu svoja iskustva s izvršenim radovima. Kako zgrade u Utrinama (zovu ih i limenke iako to nisu) nemaju zidove već je ugrađena stijena, ja bi išao na varijantu zidanja zida te onda ugradnje prozora. Malo sam gledao na svojoj zgradi ugrađenu stolariju i ima se svašta za vidjeti. Od ružnih pročelja do ugrađene nekvalitetne stolarije.

Eto, bilo kakav savjet ili preporuka dobro bi došla prilikom izbora eventualnih izvođača kao i pvc stolarije.
miki1hr is offline  
Old 29.05.2015., 12:59   #6459
Jel se osjeti kakva ušteda na grijanju (plin) nakon ugradnje pvc stolarije i stakala sa low-e premazom? Koliko postotaka?
sugarray is offline  
Old 29.05.2015., 15:10   #6460
kolika je razlika u cijeni prozora na neotvaranje, otvaranje na kip, i puno otvaranje?
nobrainer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.