Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2010., 12:31   #61
Došla ja nešto provjerit, valjda nije blesavo

Imam doma bu lješnjak, sjemenke grožđa, jojobu, neven u bademu

Mogu li to sve skupa držat u frižideru? Ili bolje ne?

Mislim, ne može im naškodit držanje u frižideru, samo produljit trajanje, jel tako?

A šta je s eteričnima (elemi, euk. dives)? Mogu li i njih stavit u fridž?

Neke od ovih stvari imam već i preko pola godine, držala sam ih na tamnom, hladnom mjestu, ne primjećujem neku promjenu mirisa i sl. pa valjda su ok. Ali odsada ih sve selim u frižider ako ovdje dobijem odobrenje da je to ok
Bluzza is offline  
Old 09.06.2010., 01:06   #62
Možeš držati biljna ulja u frižideru, no bilo bi dobro, budući su ti pola godine otvorena da ih polako potrošiš. Sjemenke grožđa bi se mogle prve pokvariti.
Eterična nemoj u frižider, isto ih polako iskoristi.
Merlina is offline  
Old 09.06.2010., 19:19   #63
Sjemenke grožđa su mi nove, pa ne vjerujem da su se još pokvarile

Stavim ja njih onda u frižider, a ovo ostalo ću nastojat potrošit što prije

Hvala!
Bluzza is offline  
Old 13.06.2010., 18:13   #64
Quote:
demetra24 kaže: Pogledaj post
hvala na odgovorima..mislim da cu kupiti od herbaroma jer mi se oni cine dosta kvalitetni,pa cu vidjeti.
imam od primavere ulje crnog kima (kupila u bio&bio) koje je body oil i njim sam mazala lice i pomoglo mi je iako mazem tek 2-3 dana..al moram kupiti to ulje da ga uzimam oralno jer ovo koje imam je ulje u biti za tijelo.
Primaverino ulje crnog kima možeš i piti, čisto je (hladno prešano, nerafinirano, bez dodataka). To što nije registrirano kao dodatak prehrani ne znači ništa. Nije ni herbaromovo.
Laminaria is offline  
Old 13.06.2010., 18:16   #65
Quote:
topgun2 kaže: Pogledaj post
Ja svoje narucujem preko ovih:

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/ul...-oglas-1123758


Dosta su pouzdani i jeftini.

Ma ulje je ok, mozes ga i pec za razliku od maslinovog, jer maslinovo na odredjenoj temperaturi postaje kancerogeno pa se ne igram s time.
Ja ga doduse ne stavljam na lice, al moja zena se maze po cijelom tijelu, veli da joj je ok.
Inace ne smrdi, ne bi smjelo, dapace cak ima i skoro pa neutralan miris. Tak ga opisuju i po web siteovima.
Kazu da lijeci impotenciju, iako meni to hvala Bogu ne treba. Hahahaha
Kako koje. Neka ulja uopće nemaju miris (rafinirana), neka imaju blagi, a neka intenzivan. Ova potonja su najčešće tzv. sirova ulja (nakon prešanja nisu prošla filtraciju) i takvo ulje sjemenki grožđa imaju kemig i aromaterra. Vrhunsko ulje - tko može podnjeti miris .
Laminaria is offline  
Old 29.06.2010., 16:06   #66
Nerafinirano kokosovo ulje - gdje najjeftinije?

Gdje se u Zagrebu može najjeftinije kupiti?
kwrw is offline  
Old 30.06.2010., 16:46   #67
Quote:
kwrw kaže: Pogledaj post
Gdje se u Zagrebu može najjeftinije kupiti?
Vjerovatno u kemigu.
Laminaria is offline  
Old 30.06.2010., 17:10   #68
Znaš li kolika je cijena?

Najjeftinije što sam uspjeo naci je na terra-organica.hr. 164,25 za 500 g (može se i manja količina kupit al je onda više kn po g). Kad se uračuna 14,40 za distavu to je 0,3573 kn/g.

Zna li netko da se negdje može jeftinije nac?
kwrw is offline  
Old 30.06.2010., 17:28   #69
Ne znam, ali uglavnom kemig i terra organica imaju dosta slične cijene.
Laminaria is offline  
Old 03.09.2010., 12:48   #70
Ulje kikirikija

Vidim da nema teme a zanima me; čitala sam da pomaže u olakšavanju boli uzrokovanih artritisom (za masažu) pa me zanima gdje bi ga mogla kupiti, da li postoji više vrsta i da li tko od vas ima kakva iskustva s tim uljem?
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Old 03.09.2010., 20:40   #71
Ja sam vidjela jedino u kemigu (rafinirano) - 100ml oko 10-15 kuna i u Intersparu, isto rafinirano, 1l oko 15 kuna.
ovchica is offline  
Old 03.09.2010., 20:45   #72
Joj hvala puno! Pudem pogledala sutra u Intersparu jer idem baš do CC1!
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Old 07.09.2010., 20:31   #73
Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Vidim da nema teme a zanima me; čitala sam da pomaže u olakšavanju boli uzrokovanih artritisom (za masažu) pa me zanima gdje bi ga mogla kupiti, da li postoji više vrsta i da li tko od vas ima kakva iskustva s tim uljem?
Kikiriki sam neće puno pomoći kod bolova vezanih uz artritis. Potrebno je u takvo biljno ulje dodati esencijalna ulja ružmarina cineola, eukaliptusa limunskog te borovice.

Također se može u kantarionu i makadamiji uz dodatak esencijalnih ulja muškatnog oraha, borovice, limunskog eukaliptusa, ružmarina cineola lokalno utrljavati takva mješavina u bolne zglobove.
Merlina is offline  
Old 16.09.2010., 03:25   #74
Ne znam je li bilo već ovo pitanje, pardon ako jest, ali zanima me koja se ulja smiju uzimati oralno?
Konkretno smije li se ulje divlje ruže uzimati tako?

Znam da se crni kim može, ricinus se preporučuje za probavu, dakle biljna ulja, koja još?
Bademovo? (Moja pasičica ga obožava kad mažem kosu njime, poludi i moram joj kapnut malo na pod i to tako s užitkom poliže nisam primijetila da joj smeta)
Još neka?
Marcellina is offline  
Old 16.09.2010., 08:02   #75
znam da se noćurak može..
torrey is offline  
Old 16.09.2010., 10:05   #76
Quote:
torrey kaže: Pogledaj post
znam da se noćurak može..
i ružan je za poluditi
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Old 16.09.2010., 10:57   #77
E da, i noćurak, on je za kožu dobar i mislim pms, pila sam ga davno ali u kapsulama, pa ni ne znam okus...
Može još ako se sjetite...
Marcellina is offline  
Old 16.09.2010., 12:21   #78
Noćurak, boražina, plod divlje ruže, maslinovo, ulje crnog kima, pšenične klice, nerafinirani suncokret, sezam.
Merlina is offline  
Old 16.09.2010., 13:50   #79
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Noćurak, boražina, plod divlje ruže, maslinovo, ulje crnog kima, pšenične klice, nerafinirani suncokret, sezam.
O bravo, može i divlja ruža, tenkju!
Marcellina is offline  
Old 16.09.2010., 14:06   #80
Quote:
hyperactive_anki kaže: Pogledaj post
i ružan je za poluditi
ja ionako planiram kupiti onaj u kapsulicama od pranaroma, tako da mi je svejedno
torrey is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.