Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2008., 15:09   #41
Renault Clio III 1.2 16V - 5.8l benzina - 7 plina (pretežno otvorene vožnje)
tajnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 17:34   #42
Quote:
galijotan kaže: Pogledaj post
...ako drastično poskupi, opet je drastično jeftiniji od onog u okruženju.
Mislim da smo skrenuli sa teme pa ću otvoriti raspravu sa novim topicom,ali moram ti odgovoriti.U Sloveniji i Italiji pojeftinio je autoplin a tako će biti i u državama u okruženju.Ako si zaboravio podsjetiti ću te da smo prije dvije godine imali situaciju da je plin sa 3,05 kn poskupio na 3,35 kn i to je odobrila vlada republike Hrvatske a da je u isto vrijeme benzin 95 išao sa 6,40 kn na 6,90 kn.Danas imamo cijenu benzina 95 oktana 6,50 pa zar nije za očekivati da i autoplin po tome pojeftini?
Pitaš se što tražimo?
E pa kao prvo tražimo da se prvo podmire sve domaće potrebe za UNP-om a potom da se dozvoli izvoz ostatka s time da se svake godine u planiranju potreba uzme u obzir i rast potreba na domaćem tržištu.
Drugo da se remont rafinerija planira u vrijeme kada je potrošnja UNP-a manja a ne u vrijeme sezone grijanja.
I kao treće tražimo da se svi potrebni remonti rafinerija ublaže rezervama za koje se proizvođač i distributer moraju pobrinuti tako da sagrade nove skladišne kapacitete a ne da se oslanjaju na stare a porast upotrebe UNP-a je u uzlaznoj putanji.Treba neki puta i nešto investirati da bi se zaradilo više a ne to nadoknađivati samom cijenom energenta.
I kao zadnji zahtjev je da se cijena autoplina formira prema cijeni najprodavanijeg benzina 95 oktana i to prema prijedlogu Europske komisije da cijena autoplina ne smije biti viša od 50% cijene tog benzina.

Ako to nisu dovoljni razlozi za prosvjed ispred INA-e onda stvarno možda ja trebam malo razmisliti što dalje, preorjentirati se na neku drugu djelatnost ili prodati firmu pa nek se netko drugi bakće sa otpuštanjem djelatnika ili pokušati popraviti stanje u plinskom biznisu pa makar i prosvjedima.Najžalosnije je to da nisam samo ja i moja tvrtka u pitanju već sve tvrtke koje su na bilo koji način vezane uz UNP i njegovu primjenu u praksi.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 13:41   #43
I30 CW Lovato

Quote:
pskaro kaže: Pogledaj post
Hyundai i30 1.6/115KS Tartarini direkcija ugrađena u AC Pavešković u Trogiru gdje je vozilo i kupljeno

Vozim uglavnom kombinirano (više grad doduše)

Sa klimom: benzin 9l, plin 11l
Bez klime: benzin 8.5l, plin 10.5l

Znači više trošim plina 20-25%, ali ja ionako malo oštrije vozim pa se ne žalim
I30 CW 1.6 116 KS, Lovato

Otvorena cesta (lagana vožnja) 7,5 do 8 l plina
Autoput (brza vožnja) 10 l plina

Uz spomenuto još potrošnja benzina prosjek 0,45 l/100km
ocosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 15:29   #44
Tu smo negdje, meni je otvorene bilo 8l (dionica od nekih 2x250km, a vozilo se prosiječno oko 120 km/h).

I to mi je jedina otvorena dionica u skoro godinu dana, ostalo je uglavnom grad (11l), mislim da je to OK
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 19:19   #45
Hyundai i30 1.4 , ugraden plin LOVATO

potrosnja:

grad- bezin 9, plin 10
otvorena cesta -benz 7, plin 7.5-8 l
autocesta 150 km/h - benz 10.5- 11 , plin 12/13

s tim da na plin ipak slobodnije vozim i da lakse ssisnem gas pa je i logicni da mi auto malo vise trosi..

Inace na plin vozim vec 45 tisa km, i radi sve bez greske... ukupno super sam zadovoljan
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 15:17   #46
Quote:
54321012345 kaže: Pogledaj post
Hyundai i30 1.4 , ugraden plin LOVATO
potrosnja:
grad- bezin 9, plin 10
otvorena cesta -benz 7, plin 7.5-8 l
autocesta 150 km/h - benz 10.5- 11 , plin 12/13
s tim da na plin ipak slobodnije vozim i da lakse ssisnem gas pa je i logicni da mi auto malo vise trosi..
Inace na plin vozim vec 45 tisa km, i radi sve bez greske... ukupno super sam zadovoljan
Misliš samo da malo lakše stisneš gas, ne nego boli te ona stvar za stiskanje...
Kad vidim da mi skoči na 15 litara odma preračunam, aaahhh 50 kn... a da imam dizela..., a kamoli da sam ostao na benzincu...

CRV benzin
prosječno 10, na plin 11,5
pod kampericom 15, na plin 17-18

mojoj ženi... na plin 8 - 8,5
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 22:32   #47
znam da je starija tema,ali cudom se cudim.
natankao sam plina za 150kn,sto je skoro 28l plina. Frend ga je vozio iskljucivo na plin,i presao je samo 230 km. Sa 28 litara plina!!!! Kaj nije to previse???
Inace,fiat punto 60 potrosnja benge od 6 do 8l
ovo mi je bilo prvi tankanje na plin,pa fakat neznam kaj ocekivat,ali ovo mi smrdi na neki kvar
__________________
2 cup,0 girls
Joza Cimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 23:12   #48
i meni je auto trošio oko 8 l benzina, po ljetu plina 10-11 da bi sad po zimi došao do 14 l. motor 1,4 55 kw. sve servisirano i očitanja plino meštra na laptopu njegovom govorila da je sve ok. njuškalo,prodaja,kupnja benzinca,potrošnja 6-8 l bez ikakve brige sam sada.sreća pa nisam investirao u ugradnju plina nego ga tako kupio.probao i nikad više jer kao prvo mojoj prijeđenoj kilometraži godišnjoj je totalno plin neisplativ. koliko ja vozim benzin može biti i 20 kn l .
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 08:12   #49
Možda ovo pojasni priču...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 08:24   #50
Zadnjih 2 tjedna nisu uvjeti za gledanje potrošnje, slobodno nek se javi tkome je auto trošio ispod 10 litara ja ču mu natočiti tank plina

do sad 40 l 550-600 kilometara otvorene voznje, zadnji tank 380 km spremam se na pumpu

Cijeli tjedan auti sa sve četri gume mjese tjesto po cesti, to troši gorivo, nema pomoči
__________________
Profućkalo mi se.
cukamiauto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 09:04   #51
Istina, ja sam za zadnje tankiranje (iz)računao potrošnju preko 16 litara plina (plus paljenje na benzin barem litra), a prosječna brzina po boardu mi je bila 17 km/h. Da sam trčkarao okolo, brže bi putovao
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 09:29   #52
Vjerovatno i čađavci trose vise, ali buduci da svijet jos nije vidio vozača dizela koji bi priznao da mu auto trosi vise od 5.5l dizela, zato nam se ta razlika cini veca.Ne vidim poantu u micanju plina iz auta jer ak plina trosi 12,nebu bome ni benzina 6 trosio, to su price za malu djecu.

Ja natanko prije desetak dana za 100kn(jbg ceka se da nam BDP ode u + da zavrsi secesija) , prosao ~150km upaljene samo dvije lampice od 4 .. tobi znacilo da je blizu kraja tank)
vidjet cemo kolko cu moc preci, zasad je to momackih 12l potrosnja(sve gradska voznja jasno)
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 09:52   #53
Meni je potrošnja benzina 9l, a plina zadnjih 5-6 mjeseci 10l (BC pokazuje 9l kao što bi i na benzin ), doduše uz prosječnu brzinu od 37 km/h, a i temperatura dolje na jugu kod nas je oko 10 stupnjeva i još niti jednom ove zime nije bila niže od 2 stupnja
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 11:38   #54
Quote:
cukamiauto kaže: Pogledaj post
Zadnjih 2 tjedna nisu uvjeti za gledanje potrošnje, slobodno nek se javi tkome je auto trošio ispod 10 litara ja ču mu natočiti tank plina

do sad 40 l 550-600 kilometara otvorene voznje, zadnji tank 380 km spremam se na pumpu

Cijeli tjedan auti sa sve četri gume mjese tjesto po cesti, to troši gorivo, nema pomoči
Također 9. I gdje se nađemo
E da, moj tank je samo 48 litara
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 14:11   #55
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Također 9. I gdje se nađemo
E da, moj tank je samo 48 litara
Ti samozatajni vraze, hočes mi "samozatajit" litru-dvije
__________________
Profućkalo mi se.
cukamiauto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 14:15   #56
Ma ne, tu ti do izražaja dolazi ona otvorena cesta i stil zimske vožnje. Jednostavno kad ideš par desetaka km konstantnom brzinom u malom broju okretaja ni to miješenje tjesta nije neki problem, pogotovo što je rijeć o najprometnijijoj lokalnoj cesti u državi pa su tu kolotrazi već uspostavljeni, čak i prije ralice
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 15:12   #57
razocaran sam,i to jako. OK,kuzim da su zimski uvjeti na cesti,ali zar to ne pogoduje smanjenju potrosnje? Sporije se vozi,pogotovo ovih dana kad je snjeg padao. Imam nove 4 zimske gume,ali svejedno nisam isao vise od 50km/h. Prebacuje se u visu brzinu na cca 2500 ok/min,i koriste se zaleti. Nije vozen na kratke relacije,izuzetno brzo dostize radnu temperaturu,tako da nema opravdanja za potrosnju od 12l plina. jednostavno,ne kuzim. A benge trosi jednako kao i ljeti(imao sam vec punto,s istim motorom bez plina)
__________________
2 cup,0 girls
Joza Cimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 15:58   #58
Da smanjim potrošnju benzina ja sam danas upalio onu opciju na STAG-u da pali na plin kad je motor zagrijan...za sada radi bez greške, pali normalno kao i na benzin.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 17:00   #59
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Istina, ja sam za zadnje tankiranje (iz)računao potrošnju preko 16 litara plina (plus paljenje na benzin barem litra), a prosječna brzina po boardu mi je bila 17 km/h. Da sam trčkarao okolo, brže bi putovao
Recimo da mi je prije ugradnje plina BC priblizno tocno izracunavao potrosnju. Ili barem da sam ulovio odstupanje od stvarnosti.

Buduci da BC i dalje prikazuje "potrosnju", moze li se i dalje pouzdati u tu 'racunicu'? Dakle, mogu li reci da ako sad na BCu pise 10.5 litara, da bi mi stvarno trosio toliko da sam tu relaciju odvezao na benzin, a ne na plin?

Ili to vise nije toliko pouzdano jer se ti neki parametri iz kojih on to racuna mijenjaju?
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 17:08   #60
Ako se "benzinska mapa" nije pomakla, onda je jednako...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.