Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2009., 16:31   #181
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
A nije Muhammed a.s. prvi koji je ratovao protiv zla. Ako odbijas pravo Poslanicima a.s. da ratuju, ne porices li time Bibliju, u koju si duzan vjerovati kao krscanin?
Sve poricem sto podstjece na pljacke, ubistva, osvajanja, ratove, pedofiliju i u kojoj god knjizi to stalo to je ubaceno od covjeka da bi cinio slodjela a ne od Boga...

Ako je Biblija prepravljana kako tvrde onda svaki oblik gore spomenutok poticanja na ta zlo-djela nije od Boga nit od njegova poslanika...
A da bi sam poslanik tako nesta radio to je nezamislivo..! i jos tvrdit da bi takav nacin zivota i cinjenje navedenih zlo-djela dolazilo od Boga je smijesno..!! Sve ovo gore navedeno su smrtni grijesi i na njih moze samo sotona da spotice da se cine i da se opravdava cinjenje istih...!!!
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 22:27   #182
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
Sve poricem sto podstjece na pljacke, ubistva, osvajanja, ratove, pedofiliju i u kojoj god knjizi to stalo to je ubaceno od covjeka da bi cinio slodjela a ne od Boga...
Ne mozes poreci nista, jer je sve to dio naseg nasljedja, sve ali bas
sve sto je ljudstvo iskusilo. Poreci i zaboraviti znaci ponoviti potpuno
iste greske koje su radili nasi preci koji takodjer zive kroz nas i kroz
nas su i dalje prisutni u onome sto zovemo stvarnost. Iskupiti grijehe
nije cin savijanja sije i sibanja vlastitih ledja, prijezira samog sebe
vec "ispravljanje krivih drina" koje su nam predate kroz tijelo i duh.

Iskupiti grijeh znaci djelovati ispravno za razliku od prije kad se
grijesilo tj cinilo greske ! Greska postaje grijeh samo u glupoj ili
zatucanoj glavi koja od iste ne zeli odustati, i nece i nece ! Gresnik
je onaj koji grijesi, nista vise i nista manje.

Ne mozes izvaditi temelje kuci i ocekivati da ce se ona odrzati na
nogama, a jos je uvijek relativno mali br nas raspolozen spavati pod
zvijezdama dok si novu i inteligentniju kucu ne sagradi.

Smrtni grijeh je smrtni jer se takav jedan cin poput virusa replicira,
ponavljajuci sam sebe bezbroj puta dok ne ugusi sav zivot na kojem
se hranio, zato je smrtan i zato je grijeh.

Proroci su ljudi koji su nakon dugih ciscenja tijela i duha, mnogo dugih
molitva i visestrukodnevnog posta uspjeli prochachkati svoje kanale i
otvoriti se kozmickoj inteligenciji i univerzalnom Bogu. I nemaju bas
puno veze s privatnim bogovima koji su poslje nih stupili na scenu.

Ako kome jos nije jasno molitva nije slanje liste vlastitih zelja nekome
tamo na nebesima vec razgovor sa zivucim bogom kojeg ima svatko od
nas u vlastitom srcu.
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 23:21   #183
Quote:
Sha kaže: Pogledaj post
Ne mozes poreci nista, jer je sve to dio naseg nasljedja, sve ali bas
sve sto je ljudstvo iskusilo. Poreci i zaboraviti znaci ponoviti potpuno
iste greske koje su radili nasi preci koji takodjer zive kroz nas i kroz
nas su i dalje prisutni u onome sto zovemo stvarnost. Iskupiti grijehe
nije cin savijanja sije i sibanja vlastitih ledja, prijezira samog sebe
vec "ispravljanje krivih drina" koje su nam predate kroz tijelo i duh.

Iskupiti grijeh znaci djelovati ispravno za razliku od prije kad se
grijesilo tj cinilo greske ! Greska postaje grijeh samo u glupoj ili
zatucanoj glavi koja od iste ne zeli odustati, i nece i nece ! Gresnik
je onaj koji grijesi, nista vise i nista manje.

Ne mozes izvaditi temelje kuci i ocekivati da ce se ona odrzati na
nogama, a jos je uvijek relativno mali br nas raspolozen spavati pod
zvijezdama dok si novu i inteligentniju kucu ne sagradi.

Smrtni grijeh je smrtni jer se takav jedan cin poput virusa replicira,
ponavljajuci sam sebe bezbroj puta dok ne ugusi sav zivot na kojem
se hranio, zato je smrtan i zato je grijeh.

Proroci su ljudi koji su nakon dugih ciscenja tijela i duha, mnogo dugih
molitva i visestrukodnevnog posta uspjeli prochachkati svoje kanale i
otvoriti se kozmickoj inteligenciji i univerzalnom Bogu. I nemaju bas
puno veze s privatnim bogovima koji su poslje nih stupili na scenu.

Ako kome jos nije jasno molitva nije slanje liste vlastitih zelja nekome
tamo na nebesima vec razgovor sa zivucim bogom kojeg ima svatko od
nas u vlastitom srcu.
Mislim da si doslovno shvatio/la rijec poricem... Ne poricem da se to desilo il da je bilo takvih zlodjela..!! vec poricem da je to Bog poslaniku naredio.. ! Zamisli samo Boga koi naredjuje da je dozvoljeno lagat ako je u korist vjere, da je dozvoljeno pljackat, ubijat, vodit osvajacke ratove, imat harem zena a medjuostalim i maloljetnicu / djete... Poricem i tvrdim da to nema veze s Bogom..!!
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 02:35   #184
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
Mislim da si doslovno shvatio/la rijec poricem... Ne poricem da se to desilo il da je bilo takvih zlodjela..!! vec poricem da je to Bog poslaniku naredio.. ! Zamisli samo Boga koi naredjuje da je dozvoljeno lagat ako je u korist vjere, da je dozvoljeno pljackat, ubijat, vodit osvajacke ratove, imat harem zena a medjuostalim i maloljetnicu / djete... Poricem i tvrdim da to nema veze s Bogom..!!
Ma to je tvoje pravo da porices. Ali da doneses jedan nepristran sud treba vidjeti obje strane sta nude. Tako ako si citao pogled sa zapada itd, neces imati objektivan sud. Eto toliko. Ne mogu da se raspravljam, ako ne znas, ili zelis nesto dokazati bez dokaza koji valjaju... Eto. Nemoj vise pisati i odgovarati mi, jer ovo nema smisla i citaj, citaj!
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 03:44   #185
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Ma to je tvoje pravo da porices. Ali da doneses jedan nepristran sud treba vidjeti obje strane sta nude. Tako ako si citao pogled sa zapada itd, neces imati objektivan sud. Eto toliko. Ne mogu da se raspravljam, ako ne znas, ili zelis nesto dokazati bez dokaza koji valjaju... Eto. Nemoj vise pisati i odgovarati mi, jer ovo nema smisla i citaj, citaj!

Ove zadnje recenice pisu djeca il netko tko nema adekvatni odgovor...
Al stvarno se nema sto citat bilo tko da opravdava na bilo koi nacin blud, ubijanje pljackanje, ubistva, hareme nema se tu sto citat ...
To sto ti citas i taj sto pise i opravdava ta djela je pod sotonskom vlasti..!!!
Netrebas ni ti s menom pisat samo razmisli moj upis al normalno razmisli a ne razmisljat s onim sti je netko napisao a taj netko je ipak covijek... A Bog te obdario zdravim razumom i da mozes sam odvoit zlo od dobra..!!
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 08:26   #186
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
Mislim da si doslovno shvatio/la rijec poricem... Ne poricem da se to desilo il da je bilo takvih zlodjela..!! vec poricem da je to Bog poslaniku naredio.. ! Zamisli samo Boga koi naredjuje da je dozvoljeno lagat ako je u korist vjere, da je dozvoljeno pljackat, ubijat, vodit osvajacke ratove, imat harem zena a medjuostalim i maloljetnicu / djete... Poricem i tvrdim da to nema veze s Bogom..!!

Hehehehe e vavi moj pa ja stvarno ne znam sto si se uhvatio tih nekoliko stavki i ponavljas i svo vrijeeme na ovom topicu
Haj uzaludno je bilo sta reci, ti imas svoj uvid u nesto i to je to, sve u svemu nebitno. Eh sto se tice lazi, de mi reci molim te ima li neko na ovom forumu da nikad u svom zivotu nije slagao nista i ni pod kojim okolnostima. NEEEEMMMAAAA.
Gledaj recimo da bi napravio konstruktivnu laz u svrhu pomirenja npr. bracnog para, porodice, prijatelja i bilo sta sto moze imati za ishod pozitivan razvoj situacije ja bi to naravno uradio i ne stidim se toga ni malo. A Allah dz.s/ BOG zna svoja stvorenja najbolje i vjeruj mi da su svi ljudi pravi vjernici (bilo koje konfesije) sve bi ovdje funkcionisalo mnogo bolje nego sto nam je sada sve izvitopereno i nemoralno.

Sto se tice visezenstva, ljudima je preljuba veliko iskusenje servirano svakog dana i treba biti veliki covjek i jak karakter da se odupre takvim uticajima. Nazalost to je losija strana nas samih. Kako se zove onaj koji vara svoju zenu stalno, pa ponekad i sa vise njih i kako god stigne,a tih vjeruj mi ima puno.Je li i on zlocinac ili frajer, kontas li
Ja znam da ti ovo ne ide u glavu, ali ako se neko u muslimanskom svijetu ozeni i drugi put uz dozvolu prve zene naravno, ako se pobrine jos za neku zenu koja je mozda i siromasna i kojoj treba pomoc i cak primi i njenu djecu u skrb pa zasto da ne. Pravi Islam treba samo da donese smiraj duse, zivota i harmoniju porodice i drustva koja toliko nedostaje svima danas a rijetko ko je nadje iako potrosi citav zivot na to.
Svi tvoji navodi su davno objasnjeni i prezvakani milion puta do sad na ovom forumu pa procitaj malo okolo.
__________________
What we do in life, echo’s in eternity
BOSNIAN#1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 15:06   #187
Quote:
=BOSNIAN#1;18987533]Hehehehe e vavi moj pa ja stvarno ne znam sto si se uhvatio tih nekoliko stavki i ponavljas i svo vrijeeme na ovom topicu
Ako su za tebe ubistva , osvajanja, pljacke neke nebitne stvari onda se moras zapitat sto je s tebom..!!


Quote:
Haj uzaludno je bilo sta reci, ti imas svoj uvid u nesto i to je to, sve u svemu nebitno. Eh sto se tice lazi, de mi reci molim te ima li neko na ovom forumu da nikad u svom zivotu nije slagao nista i ni pod kojim okolnostima. NEEEEMMMAAAA.
Al svi mi sta smo lagali nismo proroci nit smo od Boga objave primali vec obicni smrtnici..!!! A netko tko je direktno od Boga objave primao i objavio da je dozvoljeno lagat je smijesno zar ne..!! Bilo o cemu se radilo laz je uvijek laz i nemoze od Boga da bude..!!
Jer u njegovih 10 zapovijedi jedna kaze ne reci lazno svjedocanstvo..!!

Quote:
Gledaj recimo da bi napravio konstruktivnu laz u svrhu pomirenja npr. bracnog para, porodice, prijatelja i bilo sta sto moze imati za ishod pozitivan razvoj situacije ja bi to naravno uradio i ne stidim se toga ni malo. A Allah dz.s/ BOG zna svoja stvorenja najbolje i vjeruj mi da su svi ljudi pravi vjernici (bilo koje konfesije) sve bi ovdje funkcionisalo mnogo bolje nego sto nam je sada sve izvitopereno i nemoralno.
Svako pomirenje sto je na lazi zasnovano nema u njemu srece samo istina pobjedjuje na kraju... a to pomirenje na lazi zasnovano ce bit samo prividna pomirba i kad istina izidje na vidjelo eto krvoprolica..!! razmisli malo sto pises..!!



Quote:
Sto se tice visezenstva, ljudima je preljuba veliko iskusenje servirano svakog dana i treba biti veliki covjek i jak karakter da se odupre takvim uticajima. Nazalost to je losija strana nas samih. Kako se zove onaj koji vara svoju zenu stalno, pa ponekad i sa vise njih i kako god stigne,a tih vjeruj mi ima puno.Je li i on zlocinac ili frajer, kontas li
Ja znam da ti ovo ne ide u glavu, ali ako se neko u muslimanskom svijetu ozeni i drugi put uz dozvolu prve zene naravno, ako se pobrine jos za neku zenu koja je mozda i siromasna i kojoj treba pomoc i cak primi i njenu djecu u skrb pa zasto da ne. Pravi Islam treba samo da donese smiraj duse, zivota i harmoniju porodice i drustva koja toliko nedostaje svima danas a rijetko ko je nadje iako potrosi citav zivot na to.
Svi tvoji navodi su davno objasnjeni i prezvakani milion puta do sad na ovom forumu pa procitaj malo okolo.
[/QUOTE]


Drugi put ozenit se uz dozvolu prve zene onda treci uz dozvolu prve i druge onda 4 put zenidba uz dozvolu prve 3 onda 5 put zenidba uz dozvolu prve 4 zakonite itd. onda maloljetnicu uz dozvolu cijelog harema zena a zakon je napravio ako zena nije poslusna da je smijes izlemat i kaznjavat..!! smijesno moj bosanac a i zalosno zar ne..!??
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!

Zadnje uređivanje vavi : 23.02.2009. at 15:18.
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 18:13   #188
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
A pod pojmom odbaciti sta si mislio?
A sto ces ti i ovi ostali ako je to zaista istina ondje zapisana? .........

a vidimo Islam kako svojom svjetloscu pocinje obasjavati zemlje koje se protiv njega najvise bor

.
Svako odbacuje ono što mu liči na laž a zadržava ono što mu liči na Istinu. Tako i muslimani u bibliju uglavnom traže ono što bi im odgovaralo za promociju Muhammeda i njegove misli a ostalo odbacuju. Ja, i svako drugi isto radi i sa biblijom i sa Kuranom, svako je sebi autoritet,doduše neki dio te odgovornosti prebacuju na svoju vjerskiu zajednicu pa što pop ili hodža reknu o nekom pismu ond ase to prihvata.

Ja islam vidim kao jednaku kaž po "kvaliteti" kao i polovicu Biblije. Isto tako vidim islamski narod istoka podjednako pokvaren (sestra mi živi u islamskom svijetu i to mi potvrđuje također,ne bih Bosnu usploređivao kao islamsku zemlju...) ako i zapadni svijet po pitanjima materijalizma,mržnje,ljubavi prema tjelesnom životu i straha od smeti itd. Islamska ideja i Kuran nisu narod promjenili u nekom većem smislu od zapadnog čovjeka.ovdje doduše ima više demokratske slobode pa su neke stvari ekstremije iskočile,ali u prosjeku svi su podjednako syebani, i muslimani i zapadnjaci. I jedni i durugi su duboko u ljubavi sa satanskom laži.
Slap. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 01:30   #189
Quote:
Slap. kaže: Pogledaj post
Svako odbacuje ono što mu liči na laž a zadržava ono što mu liči na Istinu. Tako i muslimani u bibliju uglavnom traže ono što bi im odgovaralo za promociju Muhammeda i njegove misli a ostalo odbacuju. Ja, i svako drugi isto radi i sa biblijom i sa Kuranom, svako je sebi autoritet,doduše neki dio te odgovornosti prebacuju na svoju vjerskiu zajednicu pa što pop ili hodža reknu o nekom pismu ond ase to prihvata.
Ma nije tako. Mi imamo Kur'an kao Ustav. Biblija dolazi u obzir samo kada se radi o kulturnoj naobrazbi i proučavanju radi rasprave s kršćanima i pozivanju istih u istinu monoteizma. Tu se kao prvo ukazuje na greške u Bibliji, koje ne može napraviti netko tko sve zna. Dakle, mi prvenstveno pozivamo Kur'anom i Poslanikovim a.s. metodama.

Quote:
Slap. kaže: Pogledaj post
Ja islam vidim kao jednaku kaž po "kvaliteti" kao i polovicu Biblije. Isto tako vidim islamski narod istoka podjednako pokvaren (sestra mi živi u islamskom svijetu i to mi potvrđuje također,ne bih Bosnu usploređivao kao islamsku zemlju...) ako i zapadni svijet po pitanjima materijalizma,mržnje,ljubavi prema tjelesnom životu i straha od smeti itd. Islamska ideja i Kuran nisu narod promjenili u nekom većem smislu od zapadnog čovjeka.ovdje doduše ima više demokratske slobode pa su neke stvari ekstremije iskočile,ali u prosjeku svi su podjednako syebani, i muslimani i zapadnjaci. I jedni i durugi su duboko u ljubavi sa satanskom laži.
Pusti ti islamski narod istoka, mi pričamo o islamu kao religiji, tj sustavu života. A sada mi pokazuješ kada govoriš da nije bilo promjene u narodu da ne znaš povijest, bar onu islamsku. Malo prouči povijest i vidi što su Arapi od čobana postali za nekoliko desetaka godina. Zamisli sada da amazonska plemena postanu u 20 godina svijetska sila? Jel mogu to sa divljačkim metodama od kojih ne znaju bolje? Vidimo zapad za vrijeme zlatnog doba islama, a vidimo ga i sada za mračno doba islama. A sa tvojom konstatacijom se slažem.
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 01:35   #190
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
Ako su za tebe ubistva , osvajanja, pljacke neke nebitne stvari onda se moras zapitat sto je s tebom..!!
Ti ko pokvarena ploča...

Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
Al svi mi sta smo lagali nismo proroci nit smo od Boga objave primali vec obicni smrtnici..!!! A netko tko je direktno od Boga objave primao i objavio da je dozvoljeno lagat je smijesno zar ne..!! Bilo o cemu se radilo laz je uvijek laz i nemoze od Boga da bude..!!
Jer u njegovih 10 zapovijedi jedna kaze ne reci lazno svjedocanstvo..!!
Ma o čemu pričaš, daj neke dokaze koji potkrepljuju tvoje tvrdnje. Čovječe, pa u islamu se može i smrću kazniti ako čovjek pronevjeri.

Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
Drugi put ozenit se uz dozvolu prve zene onda treci uz dozvolu prve i druge onda 4 put zenidba uz dozvolu prve 3 onda 5 put zenidba uz dozvolu prve 4 zakonite itd. onda maloljetnicu uz dozvolu cijelog harema zena a zakon je napravio ako zena nije poslusna da je smijes izlemat i kaznjavat..!! smijesno moj bosanac a i zalosno zar ne..!??
Ne smije se tući ženu u islamu. A o Poslanikovim ženama ima cijela tema, mislim. Ali opet ti češ očekivati čudo s nebesa samo da ne bude nešto realno i logično. A takav je islam - realan i logičan, zato ga ljudi prihvaćaju.
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 03:43   #191
Quote:
=Deniz;19007149]Ti ko pokvarena ploča...
U vezi cega u vezi zlo-djela sto ih muhamed napravi????



Quote:
Ma o čemu pričaš, daj neke dokaze koji potkrepljuju tvoje tvrdnje. Čovječe, pa u islamu se može i smrću kazniti ako čovjek pronevjeri. [/QUOTE



Ne smije se tući ženu u islamu. A o Poslanikovim ženama ima cijela tema, mislim. Ali opet ti češ očekivati čudo s nebesa samo da ne bude nešto realno i logično. A takav je islam - realan i logičan, zato ga ljudi prihvaćaju.
Moze samo pitanje koliko imas godina i koju si skolu pohadjao nemislim obrazovanje vec specialnu il normalnu sklou nemoj ovo shvatit kao uvredu ozbiljno te pitam...!!!
Citajuci tvoje upise cini mi se da pises samo da nesta napises il nemozes da skontas sta procitas..??
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 18:37   #192
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
U vezi cega u vezi zlo-djela sto ih muhamed napravi????
Moze samo pitanje koliko imas godina i koju si skolu pohadjao nemislim obrazovanje vec specialnu il normalnu sklou nemoj ovo shvatit kao uvredu ozbiljno te pitam...!!!
Citajuci tvoje upise cini mi se da pises samo da nesta napises il nemozes da skontas sta procitas..??
hehe, bar sam naučio kvotat, ako ne znam brojat do 200
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 07:02   #193
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
hehe, bar sam naučio kvotat, ako ne znam brojat do 200
Sumnje su ipka bile istinite hvala na potvrdi..!!
A cuj zivot je pred tobom savladat ces ti tu 200-tku i muhamed je po-stare dane opismenio jebi ga motorika je cudo od Boga dano..!!!
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 23:39   #194
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
Sumnje su ipka bile istinite hvala na potvrdi..!!
A cuj zivot je pred tobom savladat ces ti tu 200-tku i muhamed je po-stare dane opismenio jebi ga motorika je cudo od Boga dano..!!!
Ne potvrdujem nista, samo ti se rugam, jer se ti meni rugas. Ali ne mogu s tobom jedno te isto. Stav islama je tu, a ti pisi do mile volje kakvi smo mi i nasi preci, neces dugo dok te tvoja mrznja ne konzumira.
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.