Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2018., 13:49   #1
Proizvodi za kosu bez sulfata

Pozdrav svima.

Ako postoji već slična tema (ja ju nisam našla u indexu), prebacite.


Nedavno sam napravila keratinsko ravnanje i frizerka mi je rekla da ne smijem koristiti nikakve proizvode koji imaju sulfate. Prije uopće nisam vodila brigu je li u proizvodu ima ili nema sulfata. Nekidan sam išla do DM-a i Müllera i pregledala sam šampone. Našla sam samo dva koji nemaju sulfata, BabyLove dječji i neki novi L'Oreal šampon-regenerator-leave in 3u1.

Mene sad zanima, ako netko već dulje vrijeme ne koristi proizvode sa sulfatima i bolje je upoznat s time, da napiše koji su to proizvodi? Šamponi, maske, leave in regeneratori, zaštita od topline? Inače mi je kosa suha, valjda će i nakon tretmana vlasište ostati suho... Dolje mi je sad potpuno ravno. Dakle, ako imate za preporuku proizvode bez sulfata za suho vlasište i ravnu kosu.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 15:11   #2
Hipp baby shampoo sensitiv. Ako koristis prirodne pripravke, meni je kantarionovo ulje super za kosu.
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 09:32   #3
Pa je li ti frizerka preporučila neke njihove šampone bez sulfata? Ja sam isto prije par godina to radila u salonu Kaleta u Splitu i frizerka mi je preporučila njihov šampon i regenerator. Nesicam se kako su se zvali. Znam samo da su bili skupi. Taj šampon je bija između 100 i 200kn i reg. Također.

Ugl. Sad sam pustila svoju prirodnu ricastu kosu i dalje koristim šampon bez sulfata ali ne iz salona nego od marke Kiehl's. To sam kupila u Cityja u Splitu. Košta 130kn.
two faced girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 00:37   #4
Slučajno sam naišla na ovu temu. Ako nekoga još uvijek zanima, pogledajte temu Kovrčava kosa, ima puno info o šamponima bez sulfata i regeneratorima bez silikona.
Šamponi su npr: Biobaza low poo (dm) 35kn, l'oreal low (dm) 40ak kn, beauty baby (muller) 20ak kn
Ne moraju biti skupi da bi bili dobri.
Samo je bitno da onda ne koristite proizvode koji imaju silikone jer se silikoni mogu isprati jedino s jakim sulfatima kojih nema u ovim laganim šamponima.

ugl, tema Kovrčava kosa tamo stvarno sve piše, i ne mora se odnosit samo na kovrčavu kosu, bit je njega kose općenito
Geopardica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2018., 16:35   #5
Ti od Biobaze nisu bez sulfata, vec imaju manje sulfata. Meni je bio dobar Oblepikha Siberica sampon za suhu kosu, ali s obzirom da ga je ekstremno gramzivi Bio Bio poskupio za 10 kn (sa 51 kn na 61 kn, dok u njemackom DM-u kosta 4,95 eura tj. 36 kuna), a ne znam gdje ga jos ima kod nas, prestala sam kupovati. Inace Bio Bio ima najlopovskije marze koje sam ikada vidjela, i jos kada primjete da se nesto dobro prodaje, dodatno povecaju cijenu, treba bojkotirati taj ducan.

Ja bih voljela znati za neke cjenovno prihvatljive sampone bez sulfata.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2018., 16:43   #6
Ti od Biobaze nisu bez sulfata, vec imaju manje sulfata. Meni je bio dobar Oblepikha Siberica sampon za suhu kosu, ali s obzirom da ga je ekstremno gramzivi Bio Bio poskupio za 10 kn (sa 51 kn na 61 kn, dok u njemackom DM-u kosta 4,95 eura tj. 36 kuna), a ne znam gdje ga jos ima kod nas, prestala sam kupovati. Inace Bio Bio ima najlopovskije marze koje sam ikada vidjela, i jos kada primjete da se nesto dobro prodaje, dodatno povecaju cijenu. Odlucila sam ih bojkotirati. Nije da ne mogu platiti sampon 61 kunu, ali ako vidim da u Njemackoj kosta duplo manje, a znam da i oni imaju zaradu na njemu, odvratno je vidjeti koliko Bio&Bio grabi sebi u dzep.

Ja bih voljela znati za neke cjenovno prihvatljive sampone bez sulfata.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.