Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2005., 22:01   #81
Quote:
march equinox kaže:
nemam ništa za potkrijepiti svoju teoriju, rambi, ovo ti vjerojatno neće biti korisno, no evo mojih misli:

kada dolazi do sukoba, oni se dešavaju na više razina - prvenstveno verbalnoj (svađa, prepirka), i onda fizičkoj (fizički napad na drugu osobu, ili tuča u kojoj svi sudionici participiraju aktivno). /zanemarimo one druge nivoe, eteričke i ostale/

svađaju se i tuku i ljudi koji se vole i oni koji se mrze. ako se nekog ili nečeg bojiš, ne ideš blizu, ako ti je nešto mrsko ili gadno, ne prilaziš tome/mu. kada se ljudi koji se mrze svađaju, povređivanje i uvreda iz daleka je očito najbolja opcija.

najlakše je kamenovati - izdaleka povrijediti, a pogotovo iz mnoštva - tada se ni ne zna čiji je kamen kamenovanog ubio ili povrijedio.

a kamenovanje kao fenomen, sigurna sam, nije "rezerviran" samo za arape, u raznim društvima je toga bilo tijekom povijesti... mozda ce biti bolje da konzultiras kojeg sociologa...

ja, posve subjektivno, dozivljavam kamenovanje kao krajnji izraz straha, u kombinaciji s mržnjom i odbijanjem za suočavanje s vlastitom odgovornošću ("nisam ja ubio, kamen je")...
Ja bi se složila s ovim mišljenjem, mislim da je teza nategnuta.
Kamen ili grumen zemlje, letva su prirodna oružja, svugdje se javljaju uz neolitičke kulture.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 18:27   #82
Quote:
Dardan kaže:
Znam ne osjecas se prijatno . Pokusaj govoriti istinu , bice ti bolje .
Malo se obrazovati pa diskutirati. Ispod polupismenog nivoa se ne spustam.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 19:48   #83
Dardane nemoj se ljutiti na nju,

Tako ona to voli da je se postupno razotkriva. Tako me je curica ubjeđivala da sam nešto pobrkao oko izraza Baliastinac( reče mi da sam pogrešno razumio da se radi o Balastinac a u arapskom, zamisli, nema glasa "P") pa i da se vjerovatno radi o nečem što sam čuo ili pročitao sa sajtova tipa islambosnai dzemat...

da ne duljim na kaju ne samo da se složila nego je upotpunila moje tvrdnje.

Ljudima je lahko poturati nešto o čemu nemaju pojma, međutim kada se ispostavi da je čovjek malo pismeniji ispadne da se Sunce ne okreće oko zemlje!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 20:55   #84
Rambi kaze :malo se obrazovat i ... bla bla

Ako se pod obrazovanjem podrazumijeva ono sto proturaju fanatici tipa Lewisa koga ona citira , hvala bogu da sam "neobrazovan " .

A sto se pismenosti tice ima dana ...
Kladim se da ona nece napustiti brzo ovaj forum a propagandu nije mnogo tesko "razbucati ".
Pokrenuce ona jos neku glupost , a ja CEKAM !
Dardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 22:56   #85
http://www.geocities.com/martinkrame...hDiscovery.htm

http://www.geocities.com/martinkrame...Discovery2.htm

__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 02:42   #86
Shady se, nako pateticnog oprostaja od ovog foruma ipak vratio i izrazio zelju da komentira ovaj topic... podizem
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 20:58   #87
Rambi mislim da ti neces ovo nikako razumjeti ( jer Uzviseni Stvoritelj kaze da kome on stavi koprenu na oci niko je nemoze skinuti) tako da ti slepilo neda vidjeti stvari koje su drugim jludima i vise nego proste !

Ali samo pokretanje ove teme dovoljno govori o stanju tvoga duha i tvojoj licnosti , molim dargog Allaha da me nikada ne priblizu takvoj osobi kao sto si ti i da takve drzi sto dalje od mene !

Vrijedjati milijardu i vise ljudi kolektivno medju kojima sigurno ima i dobrih i losih , i takvih i ovakvih ...

Uvrijediti i potvoriti samo jedna nevina covjeka je uzas a ti to radis drsko i otvoreno za milijaru i vise .

Valjda samo tebi i takvima kao ti izgeda da ovakava banalna laz moze djelovati na nekoga i nekome poluciti nekakvu korist !

Uzviseno neka je ime Allahovo , samo on zna zasto stvara takve kao sto si ti !
__________________
Glupani pushu u Sunce misleci da ce ga ugasiti , a Sunce se od puhanja glupana sigurno ugasiti nece .
Dardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 21:01   #88
Slobodno otvaraj jos ovakvih tema , kunem se Allahom da mi nesmetaju , naprotiv one jos vise dokazuju cistocu islama !
__________________
Glupani pushu u Sunce misleci da ce ga ugasiti , a Sunce se od puhanja glupana sigurno ugasiti nece .
Dardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 21:07   #89
Quote:
rambi kaže:
Da, da ponovim (a obecani su mi neki odgovori na temu): mene zanima teoloska pozadina kamenovanja nemuslimana. Odnosno da li je u pitanju teoloska pozadina, ili samo obicaj muslimana da daju dhimmijima do znanja da nisu ravnopravni, bas kao sto, za netoleranciju prema manjinama, imamo primjere i u ostalim kulturama.

(Naime, bila sam sklona vjerovati u ovo drugo, dok nisam pronasla pokusaj teoloskog objasnjenja; vidjeti moj uvodni post).


Hvala, a moderator, ubuduce, moze slobodno pobrisati svaki offtopic .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 21:45   #90
Kao sto sam i pretpostvaljao KOPRENA !
__________________
Glupani pushu u Sunce misleci da ce ga ugasiti , a Sunce se od puhanja glupana sigurno ugasiti nece .
Dardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 22:00   #91
Ponovo rambi i licemjerje na djelu.
Za nekoga koji nepogrijesivo zna ajete u kojima se "dozvoljava" homoseksualizam u Kur'anu pitanje o teoloskoj pozadini fenomena bacanja kamenja na nemuslimane od strane muslimana zvuci pomalo naivno, a u biti je licemjerje.
__________________
rambi kaze: "Slažem se - oteto prokleto. Primjenjivo i na Izrael..."
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5874
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 15:51   #92
jedan dhimmi ne bi smio postavljati ovakva pitanja.

pa, još k tome žensko
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 16:45   #93
Quote:
Dardan kaže:
Kao sto sam i pretpostvaljao KOPRENA !



__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 16:48   #94
Quote:
Dardan kaže:
Slobodno otvaraj jos ovakvih tema , kunem se Allahom da mi nesmetaju , naprotiv one jos vise dokazuju cistocu islama !

baš alahom, jel to dozvoljeno.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.