Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2005., 18:41   #1
Patenti

da pokusamo i ovdje

dali je netko uspio registrirati svoju ideju
te taj patent prodao za neku ozbiljniju lovu


iskustva i informacije dobrodosle

danke dojcland
Ivic Pasalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 19:45   #2
Ako imaš potpisan ugovor sa kupcem onda prijavi,
ako ne - onda ništa, nemaj bacat lovu u škavacu

Nije problem nešto izumiti nego tu stvar prodati
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 21:11   #3
hrvati su dobili hrpu medalja s natječaja u inovacijama, ali su rijetki krenuli u proizvodnju.

Najviše će zaraditi patentni zavod kojima ćeš dati brdo love.
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 21:43   #4
Nagrade i priznanja su ko karies, jednog dana ih svaki dobije


Danas samo vrijedi ona što znaš unovčiiti, sve drugo je umjetnost bez kruha

DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 12:26   #5
Kako registrirati patent?

Imam u glavi nekakav jednostavan patent, sto bi trebao napraviti da to patentiram? I kako mogu provjeriti da takvo nesto vec ne postoji. Da li patentiranje proizvoda u RH vrijedi i za cijeli svijet?
Brin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 17:26   #6
Quote:
Brin kaže: Pogledaj post
Imam u glavi nekakav jednostavan patent, sto bi trebao napraviti da to patentiram? I kako mogu provjeriti da takvo nesto vec ne postoji. Da li patentiranje proizvoda u RH vrijedi i za cijeli svijet?
naravno da vrijedi za cijeli svijet.
to ne znači ako nečeg nema u hrvatskoj, a ti to napraviš i kažeš to je moj izum, a već postoji u svijetu, to nije tvj izum, nego kopija.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 18:57   #7
Exclamation

Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
naravno da vrijedi za cijeli svijet.
to ne znači ako nečeg nema u hrvatskoj, a ti to napraviš i kažeš to je moj izum, a već postoji u svijetu, to nije tvj izum, nego kopija.
Nažalost nije tako...

Zaštita patenta ostvaruje se prema teritorijalnom načelu, tj. vrijedi samo na teritoriju zemlje u kojoj je to pravo priznato.
Zaštita na teritoriju drugih zemalja može se ostvariti na sljedeće načine:
1. podnošenjem zasebne prijave nadležnom uredu svake zemlje na čijem teritoriju se traži zaštita
2. podnošenjem jedne meñunarodne prijave putem Ugovora o suradnji na području patenata (Patent Cooperation Treaty – PCT),
za zemlje članice tog ugovora
3. putem nekog od regionalnih patentnih sustava - za zemlje članice Europske patentne organizacije i zemlje proširenja podnošenjem prijave za Europski patent

Uvjeti patentibilnosti

1. Izum mora biti nov, tj. ne smije biti prikazan javnosti na bilo koji način, bilo gdje u svijetu
2. Mora imati odreñenu inventivnu razinu, tj. ne smije na očigledan način proizlaziti iz stanja tehnike
3. Mora biti industrijski primjenjiv, tj. biti praktično primjenjiv (ne samo teoretski) i prikladan za proizvodnju ili upotrebu u industrijskom opsegu.

Patente možeš pretraživati ovdje:
http://ep.espacenet.com/advancedSearch?locale=en_ep
mika007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 09:56   #8
nikako,

ali ovako da: nabavi sredstva, napravi primjerak nadi radionicu napravi puno primjerka, nadi distributer i PRODAJI

za registraciju te ence nitko nit pitat... mozes je nakon 1o godina napraviti


tako ti to radi u zapadnom drustvu. nije ti ovo doba za patente vise... mozda u osmadesetima..sad mozes samo: i am looking for a job
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 17:18   #9
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
tako ti to radi u zapadnom drustvu. nije ti ovo doba za patente vise... mozda u osmadesetima..sad mozes samo: i am looking for a job
"Doba za patente" ne da nije prošlo, već tek dolazi.
Jedini način da osiguraš svoju intelektualnu vrijednost je patent, inače te "veliki" samo skopiraju.
Tako ti je to... na zapadu.
mika007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 20:36   #10
Quote:
mika007 kaže: Pogledaj post
"Doba za patente" ne da nije prošlo, već tek dolazi.
Jedini način da osiguraš svoju intelektualnu vrijednost je patent, inače te "veliki" samo skopiraju.
Tako ti je to... na zapadu.
aj mi ti daj broj jedne agencije, agenta u ovoj tzv. Drzavi koji ce ici u potragu za trazenjem kupca za tvoj patent? koji ce stajati iza tebe faksirati ideju, ugovoriti razgovor o tvojoj ideji s jedno 20 vodecih firmi u drzavi? i koja ce opce od nasih firmi odvojiti budet za novotarije?

i da ce taj agent ako treba uloziti u registraciju tvoje ideje?

kad budemo tako funkcionirali mocemo puno

a ti se slobodno meni javi kad uspijes
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 21:38   #11
Mali nisi u pravu, svakako preporućam najprije patentirati "stvar", a o proizvodnji, radionicama, prodaji,miljunima razmišljaj NAKON patantiranja
__________________
najkraca ljubavna pjesma: Da
croatian6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 16:37   #12
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
aj mi ti daj broj jedne agencije, agenta u ovoj tzv. Drzavi koji ce ici u potragu za trazenjem kupca za tvoj patent? koji ce stajati iza tebe faksirati ideju, ugovoriti razgovor o tvojoj ideji s jedno 20 vodecih firmi u drzavi? i koja ce opce od nasih firmi odvojiti budet za novotarije?

i da ce taj agent ako treba uloziti u registraciju tvoje ideje?
Ne kužim te. Ti bi "agenta" koji bi hodao uokolo i "brinuo" se za tebe, dok ti radiš.. što? Postoje osobe koje nude usluge savjetnika prilikom procesa izdavanja patenta (ne mislim na mito i korupciju )
Btw, pogledaj si u što najviše ulažu uspješne tvrtke. R&D.
Google it.
mika007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 12:00   #13
Quote:
mika007 kaže: Pogledaj post
Nažalost nije tako...

Zaštita patenta ostvaruje se prema teritorijalnom načelu, tj. vrijedi samo na teritoriju zemlje u kojoj je to pravo priznato.

Patente možeš pretraživati ovdje:
http://ep.espacenet.com/advancedSearch?locale=en_ep
tu ste rekli samo di mozemo provjeriti dali neko ima vec slican patent ali di da
ja ovjerim svoj patent??dali se to moze preko interneta ili ne???
ZuCho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 19:32   #14
Quote:
ZuCho kaže: Pogledaj post
tu ste rekli samo di mozemo provjeriti dali neko ima vec slican patent ali di da
ja ovjerim svoj patent??dali se to moze preko interneta ili ne???
U Državnom zavodu za intelektualno vlasništvo.

http://www.dziv.hr/default.aspx?pArtID=177&selection=2
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 18:40   #15
Exclamation TREBAM SAVJET!!

ovako..shvacam da je sve to sad malo komplicirano u vezi tih patenata itd..ali da li se moze patentirat cisto neki proizvod za zabavu.. ne za industrijsku proizvodnju ??
i na koja vrata bi trebao kucat ukoliko zelim nac sponzora ili distributera?
ili barem adresu di bi mogao ja kao "mali covjek" doc i razgovarat s nekim u cetiri oka a tko bi znao vecinu odgovara...hvala unaprijed.. !
LakyCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:43   #16
iz mog 15-godišnjeg iskustva sa patentima ti mogu preporučiti:
zaboravi, osim ako imaš sam dosta love za riskirati
patent mora biti tehnički novitet
u više od 99% slučajeva firme prijavljuju patent da zaštite svoj proizvod a ne da patent prodaju nekom drugom
znači da najprije trebaš uložiti u prijavu u bilo kojoj zemlji, troškovi ovisno o opisu 2.500.- 4.000.-€, ako prođe bez problema (u ca. 10% slučaja) vrijedi samo za zemlju u kojoj si prijavio
onda možeš tražiti kupca ili sam ići u troškove, u roku od 12 mjesci možeš tražiti zaštitu u drugim zemljama (što prilično košta), poslije više nije moguće. i svake godine moraš obnoviti patent u svakoj zemlji, iz godine u godinu je skuplje, max.20godina...
osim toga, patent ti uvijek toliko vrijedi koliko imaš love za procesiranje, znači što je izum bolji su šanse pojedinca bez financijske pozadine da zaradi manje, ili bolje reći: bankrot kuca na vrata

Zadnje uređivanje drot13 : 26.03.2012. at 00:13. Reason: brisanje citata
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 23:22   #17
Quote:
croatian6 kaže: Pogledaj post
Mali nisi u pravu, svakako preporućam najprije patentirati "stvar", a o proizvodnji, radionicama, prodaji,miljunima razmišljaj NAKON patantiranja
Hmda, samo što to košta, košt ai košta...
Jednostavnije ti je otić u veliku firmu, i reći da imaš ideju, pa ak se njima smili i svidi, onda ju oni kupe za siću od tebe i patentiraju, jer imaju svoje odvjetničke timove i NOVAC za patentirati nešto...
Tako je to...u svijetu.
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 18:19   #18
Ja imam zamisao u glavi "KAKO IZVADITI KRASTAVCE IZ TEGLE BEZ GURANJA PRSTIJU ILI NOŽA-VILICE". Pa me sada zanima kome bi to trebo pokazati i dali trebam raditi nekakve svoje sheme?
HAHA12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 19:18   #19
Imaš na Pravu malu temu i veliku (u njoj koristi tražilicu na ključne riječi, npr. patent, patentiranje i sl.).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.