Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2008., 00:50   #1
Ljetni tečaj engleskog u Londonu

e ovako- planiram početkom 6. mjeseca otici U London. ZaniMA me postoji li neki 1-mjesecni tecaj engleskog( za napredne) koji bi za to vrijeme mogla pohadati??? ne da mi se zasada još tražiti po netu pa vas molim za pomoć-ako da-koje skole,koliko se otprilike placa i sl......
THANKS A LOT
__________________
LIVE YOUR DREAM!
Jeanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:27   #2
Bila sam dva puta u Londonu na usavrsavanju engleskog i zbilja ti mogu preporuciti jer naucis, potpuno se radi drugacije nego kod nas, mali su razredi, skola je samo ujutro, a popodne imas slobodno. Prvi puta sma bila 2 tjedna, a drugi 3 i to sama jer nisam htjela da bude netko sa mnom pa da budem u napasti pricati svoj jezik. Isla sam preko Jumbo toursa, imas njihovu stranicu na Netu na kojoj vjerujem da mozes naruciti katalog u kojem ce ti biti predstavljene sve skole. Kada sam bila 3 tjedna platila sam oko 15 tisuca kn, ali to je bilo prije 6 godina tako da je moguce da je sada nesto jeftinije. Mislim da jos i Sova tours organizira, ali nisam 100 % sigurna.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:37   #3
Quote:
Jeanny kaže: Pogledaj post
e ovako- planiram početkom 6. mjeseca otici U London. ZaniMA me postoji li neki 1-mjesecni tecaj engleskog( za napredne) koji bi za to vrijeme mogla pohadati??? ne da mi se zasada još tražiti po netu pa vas molim za pomoć-ako da-koje skole,koliko se otprilike placa i sl......
THANKS A LOT
Kompas ima dobre ponude ljetnih tečajeva pa pogledaj na njihovoj stranici. klik
Ja ove godine idem na dva tjedna u Oxford - cijena je oko 16 000 kn, a lovu uplatiš u agenciji. Mislim di Generalturist isto ima dobre ponude pa pogledaj.
btw. na dijaspori imaš temu o tečajevima stranog jezika u inozemstvu pa i tamo škicni.
betty_blu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 17:15   #4
hvala vam
__________________
LIVE YOUR DREAM!
Jeanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 16:38   #5
mene isto ovo jako zanima, ima li kakvih iskustava?
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 16:40   #6
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Bila sam dva puta u Londonu na usavrsavanju engleskog i zbilja ti mogu preporuciti jer naucis, potpuno se radi drugacije nego kod nas, mali su razredi, skola je samo ujutro, a popodne imas slobodno. Prvi puta sma bila 2 tjedna, a drugi 3 i to sama jer nisam htjela da bude netko sa mnom pa da budem u napasti pricati svoj jezik. Isla sam preko Jumbo toursa, imas njihovu stranicu na Netu na kojoj vjerujem da mozes naruciti katalog u kojem ce ti biti predstavljene sve skole. Kada sam bila 3 tjedna platila sam oko 15 tisuca kn, ali to je bilo prije 6 godina tako da je moguce da je sada nesto jeftinije. Mislim da jos i Sova tours organizira, ali nisam 100 % sigurna.
molim te ako ti nije problem da mi ispričaš to sve malo detaljnije. mene isto jako zanima london. kakva su iskustva, gdje si stala, koliko si naučila, jesi li upoznala novih ljudi, prednosti/nedostaci....

evo baš danas u večernjem listu u prilogu ima o tome nešto
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 16:41   #7
a sto te tocno zanima? obitelj ili college?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 17:21   #8
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
a sto te tocno zanima? obitelj ili college?
oboje, rekoh sve! jel cijena aviona uključena i kolko se džeparca ponese?
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 17:22   #9
Quote:
vrtlog kaže: Pogledaj post
molim te ako ti nije problem da mi ispričaš to sve malo detaljnije. mene isto jako zanima london. kakva su iskustva, gdje si stala, koliko si naučila, jesi li upoznala novih ljudi, prednosti/nedostaci....

evo baš danas u večernjem listu u prilogu ima o tome nešto
Bila sam 3 tjedna u Londonu, sama kao sto sam rekla jer nisma htjela da pricam hrvatski s nekim iz svoje zemlje. Imali smo predavanja samo ujutro i to po 3-4h. Na pocetku, kada dodjes, pises kvalifikacijski test da vide kamo da te smjeste (beginner, intermediate, upper intermediate ili advanced) i na testu napises sto bi htjela usavrsiti (gramatiku, pisanje, konverzaciju ili citanje), ja sam navela konverzaciju i tocno se na satu vidjelo da se na tome radi: morali smo napraviti plakat na kojem smo predstavili svoju zemlju, napisati neki dijalog, igrali smo rijec na rijec i takve stvari). Ako zelis i voljna si, moze se jako puno toga nauciti. Profesori se zbilja trude i imaju odlicne metode poucavanja tako da meni na niti jednom satu nije bilo dosadno. Grupe su bile sastavljene od ljudi iz barem 5-6 razlicitih zemalja i druzila sam se najvise s njima. Smjestena sam bila u koledzu s drugim ljudima tako da ako si otvorena i komunikativna lako se mozes sprijateljiti s nekim. Imali smo rucak i veceru za cijenu koju smo platili dok se ekstra aktivnosti placaju, recimo odlazak u neki malo udaljeniji grad ili posjet muzeju, ali to nista niej obvezno. Popodne sam imala slobodno, a kako do sredista Londona je bilo nekih pola h busom (sto je za njih normalno) provodila sam cijelo popodne u setnji gradom, jako puno toga sam vidjela i posjetila jer sam se organizirala i nisam imala grupu ljudi da me negdje zadrzavaju, a ja zelim posjetiti nesto drugo. Sve u svemu, jedno divno iskustvo, grad je odlican-mjesto gdje bih zeljela jednom zivjeti. Prednosti su bile u tome sto sam stanovala u koledzu s drugima, imala sam slobodu da cijelo popodne setam gradom sama. A nedostaci-hrana je prvo sto mi pada na pamet.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 17:24   #10
Quote:
vrtlog kaže: Pogledaj post
oboje, rekoh sve! jel cijena aviona uključena i kolko se džeparca ponese?
Avionska karta je ukljucena u cijenu koju ti agencija nudi(platila sam oko 13 tisuca kn), a nosila sam oko 400 funti dzeparca s time da sam 200 vratila.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 17:49   #11
Quote:
vrtlog kaže: Pogledaj post
oboje, rekoh sve! jel cijena aviona uključena i kolko se džeparca ponese?
cijena aviona je uvijek ukljucena u aranzman, koliko ces love ponjeti ovisi o tebi, ali to nikako ne bi smjelo biti ispod 100 funti po tjednu

1. Obitelj. manji gradic, Torquay. veliki je faktor u kakvu ces obitelj dospjeti a ti na to naravno ne mozes utjecati.
ja sam imala srecu pa je moja obitelj bila smjestena 5 minuta hoda od collegea u kojem je bila nastava, gospodja je fantasticno kuhala bas svaki dan, odmah prvi dan su mi dali kljuceve od kuce i smjela sam ostajati vani koliko sam god zeljela (imala sam tada 16 godina)
no, bilo je i slucajeva da obitelj bude po sat vremena hoda udaljena od collegea, pa su ljudi imali prilicnih problema s transferima (u jutro treba doci do skole, pa po podne opet do centra, pa navecer s drustvom van... moze ispasti vrlo komplicirano), bilo je obitelji koje nisu htjela kuhati nego bi svaki dan servirali kineski take out , neki su imali i policijski sat pa ako zakasnis zakljucaju ti vrata i spavaj u dvoristu
ipak, tamo je college bio fantastican, na tom tecaju sam naucila vise nego ikad prije
nastava uvijek ujutro, obilasci samo vikendom u neki od obliznjih gradica, razgledavanje=0, u Torquayju nemas sto vidjeti

2. College. London. za plus faktor gledaj da je college sto blize centru zbog lakseg snalazenja po gradu. u tri tjedna nastava je bila jedan tjedan ujutro, jedan po podne. obilasci grada su bili uvijek pod nadzorom profesorice koja je isla s nama iz zagreba. ekstra natrpan raspored, trcis po gradu kao manijak i obilazis sve zivo - bilo je fantasticno, nema sto nismo obisli , slobodni smo bili navecer. prehrana: dorucak i rucak u sklopu collegea. smjestaj: svatko u svojoj sobi s kupaonom i telefonom. vesmasina i stednjak po jedan na svakom katu.
tu je, pak tecaj bio izuzetno los, masa ljudi bi markirala svaki drugi dan jer nitko nije pazio na nas i sl. osim uzivanja u londonu po pitanju ucenja jezika taj je tecaj bio potpuni promasaj
vikendom izleti

rekla bi da je u oba slucaja veliki faktor cista sreca
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 21:13   #12
hvala objema!

ja se mislim da li ići baš u london, oxford ili cambridge. vidim da ima i opcija SAD, ali budući da mi je 17 sumnjam da bi me moji pustili,a išao bih sam.
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 22:05   #13
prkeo kojih agencija ste išli?
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 22:33   #14
Quote:
vrtlog kaže: Pogledaj post
hvala objema!

ja se mislim da li ići baš u london, oxford ili cambridge. vidim da ima i opcija SAD, ali budući da mi je 17 sumnjam da bi me moji pustili,a išao bih sam.
preko jumbo-a sam isla oba puta
gle, london ti je masu puta interesantniji i od oxforda i cambridgea (koje usput posjetis na onim vikend-izletima )
jer ako si tamo tri tjedna i svaku vecer izlazis u O. ili C. ti postane prilicno dosadno (a london onda vidis samo na jedan dan na opet onim vikend-izletima )

ovisi sto ti vise pase... u Torquayu smo na kraju svaku vecer visili u pubovima u koje smo zbog godina jedva upadali (jednom sam i kroz prozor usla ) i to ti je u manjem gradicu vrhunac zabave
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 23:00   #15
ja sam prije dvije godine išla preko generalturista na dva tjedna u oxford. bilo je stvarno odlično, super organizacija, puno sam toga doživjela i naučila. mislim da je cijena bila oko 16000, u što je uključena avionska povratna karta, smještaj + puni pansion, predavanja, izleti u london, salisbury i stonehenge i bath. sve u svemu - super
dobila sam ove godine opet prospekt od njih i vidim da je ista škola u ponudi, ali sad sam nažalost ipak prestara da se u to uključim, s obzirom na to da se to skoro uvijek organizira za mlade od 13-19 godina..

edit: predavanja su nam držali profesori koji inače predaju književnost na oxfordu i cambridgeu
zelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 23:49   #16
Quote:
zelena kaže: Pogledaj post
ja sam prije dvije godine išla preko generalturista na dva tjedna u oxford. bilo je stvarno odlično, super organizacija, puno sam toga doživjela i naučila. mislim da je cijena bila oko 16000, u što je uključena avionska povratna karta, smještaj + puni pansion, predavanja, izleti u london, salisbury i stonehenge i bath. sve u svemu - super
dobila sam ove godine opet prospekt od njih i vidim da je ista škola u ponudi, ali sad sam nažalost ipak prestara da se u to uključim, s obzirom na to da se to skoro uvijek organizira za mlade od 13-19 godina..

edit: predavanja su nam držali profesori koji inače predaju književnost na oxfordu i cambridgeu
može link te ponude
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 01:07   #17
defonitivno najbolja skola gdje sam bio http://www.generalturist.com/tecajev...onStGiles.aspx

smjestena ti je u samom centru i jos ako uzmes soavanje u samoj skoli nemozes fulat, sve ti je blizu, a skola je perfektna, ujutro predavanja, popodne slobodno i jos ti navecer organiziraju zabave, stvarno super...

i jos sam bio u HARROW HOUSE u Swanage-u, malo mjesto na La mansu, isto je bilo super, samo je bio zatvorena skola sa sportskim aktivnostima, ono ujutro predavanja, popodne sport i vrata se zakljuvacaju u 11...al sve u svemu fora je bilo!
__________________
Jedi burek dok je topal!!!!!!
Dodo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 17:40   #18
ja sam isto bila u londonu na dva tjedna i bilo je
isto preporučam jumbo
niksolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 08:08   #19
Quote:
Dodo99 kaže: Pogledaj post
defonitivno najbolja skola gdje sam bio http://www.generalturist.com/tecajev...onStGiles.aspx

smjestena ti je u samom centru i jos ako uzmes soavanje u samoj skoli nemozes fulat, sve ti je blizu, a skola je perfektna, ujutro predavanja, popodne slobodno i jos ti navecer organiziraju zabave, stvarno super...
Možeš ispričat malo o svojim iskustvima, tipu nastave, ekipa i sl.? Ja planiram ovog ljeta u St Giles.. Čitala dosta po netu, al ipak.. Informacije iz prve ruke su uvijek najbolje
black/purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 14:11   #20
jeste li odabirali intezivni ili opći tečaj
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.