Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2013., 19:53   #21
E hvala ti.
Suzuki2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 18:45   #22
Zracni pistolj na napinjanje je prilicno velik,nije za neko prikriveno nosenje a i smetao bi da ga stalno nosis i svaki puta kad pucas moras potrositi dosta vremena dok napnes i punis,npr.krivo si pogodio bjesnog psa i neces stici napuniti i ponovo pucati prije bi te rastrgao a protiv nekog medvjeda nemas sanse,jel postoje uopce ovi na napinjanje zracni p. preko 200m./sek.?Zna li netko?Oni na ampule su manjih dimenzija i kolko sam vidio puno su manje snage od ovih na napinjanje a ampula nesmije dugo stajati u njima kad se pocne pucat
znatizeljni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 19:04   #23
Ako ti smeta pas prijavi gazdu policiji!

Ovako mi se na prvo čitanje izgleda kao da imaš nekog psa koji ti se ne sviđa i rado bi ga ubio a da se to ne čuje tj. da te nitko ne može optužiti za išta.

Ja imam jednog susjeda koji zračnom puškom ubija sve što stigne ptice i mačke. A pitanje je vremena kada će krenuti na pse i djecu.
Ne puca u svom dvorištu već po tuđim, često se čuju udarci u limove jer promašuje. Skriva se u svom grmlju ali svi ga vide. Nakon jednog sukoba sa susjedom je mu je ubio mačku, počeo se derati i prijetiiti svima, jer te '' divlje mačke'' njemu skaću po auti i tržu žice, da je on imao tisuće kuna popravka... Uglavnom bolesnik.

Mani se oružja i tih izvala, što ako mene pas napadne, a ja se ne mogu braniti. Vjeruj mi to se neće dogoditi.

Ja bih stavio i zabranu zračmog oružja, i obavezno psihotest i razgovor sa susjedima.
Kajves is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 23:31   #24
Quote:
dmati44 kaže: Pogledaj post
Za zračno oružje ne treba dozvola niti prijava MUP-u.
Quote:
Sturmatack kaže: Pogledaj post
Iz toga razloga, recimo u Srbiji već treba i dozvola za zračnice.
.

nisam u srbiji, u hrvatskoj sam. moj otac je imao oružani list za zračnu pušku. nisam znala do ostavinske rasprave, mama je donijela dokument i potrebno je obavezno prijaviti ga!!!

puška je u rješenju o ostavini i pripala je meni. Rješenje s oružanim listom moram odnijeti na MUP.

trebam li tamo otići i s puškom??? malo mi je glupo ako ne treba.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 23:38   #25
Bolje da oni dođu tebi.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 10:32   #26
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post

puška je u rješenju o ostavini i pripala je meni. Rješenje s oružanim listom moram odnijeti na MUP.

trebam li tamo otići i s puškom??? malo mi je glupo ako ne treba.
Rok ti je 60 dana od izdavanja rješenja,pošto ima serijski broj moraš i nju donijet.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 18:40   #27
Stavi ju u nekakvu futrolu (posudi ako nemas) i ostavi u gepeku dok ti ne kazu da ju doneses
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 18:43   #28
A ako se dogodi da ju nemaju u arhivi (model,tip), morat ćeš ju donijeti da ju slikaju za arhivu!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 15:53   #29
S obzirom da aktivno trčim posvuda napadi pasa su mi konstantno pravilo a ne iznimka. Uglavnom ako ste negdje u zabiti a napadne vas pas najsigurnije je koristiti suzavac, ima specijalni za pse ili običan vulgaris za ljude. Pouzdano otjera psa, ne ozljedi ga ozbiljno i malo razljuti vlasnika ako je u blizini. Spray kojša 40-50 Kn i ima ga za kupit posvuda i savršeno je legalan.
anchicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 18:10   #30
Legalan osim što je upotreba na javnom mjestu 3000-15 000 kn.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 12:20   #31
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Legalan osim što je upotreba na javnom mjestu 3000-15 000 kn.
Od kud ti ideja za ovo što pišeš? Suzavac je potpuno legalan za samoobranu, drugo je zloupotreba. Pouzdano sam koristio ovo u Zagrebu nekoliko puta na psima i djeluje totalno efektivno, jer psi baš vole naganjat trkače po nasipu, dotrščini, sljemenu i drugim zabitima, a vlasnici psa su dovoljno nekulturni da ih drže na uzici i/ili da ih upozore da ne ometaju trkače. Nije da mrzim pse ali imam pravo neometano trčat da me ne napadaju psi a vlasnici uopće o tome ne mare. Tako da čak imam više sukoba sa neodgovorim vlasnicima pasa nego sa psima. Ali ako vas agresivan pesek napadne ovo je najjednostavnije, najjeftinije i relativno bezopasno sredstvo kontra psa.
anchicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 13:08   #32
Odakle,iz zakona.Zabranjeno je upotrebljavat oružje na javnom mjestu,a suzavac spada pod oružje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 13:20   #33
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Odakle,iz zakona.Zabranjeno je upotrebljavat oružje na javnom mjestu,a suzavac spada pod oružje.
Jel? A gdje bi ti onda upotrijebljavao onaj suzavac u spray-u? Cekao da te divlji pas prati do doma i onda te tek napadne? Ili ekipa kaj zna izaci van iz auta i ici se fizicki obracunavati sa drugim vozacima koji su ga "iziritirali" ?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 15:41   #34
Sve je meni jasno ali pitaj zakonodavca (a i ja bi ga pitao).
U slučaju napada/obrane tebi ide korištenje oružja a njima napad ili drugima nedržanje psa na uzici.
Ionako ti koji pišu zakone niti znaju što je napad,niti što je odvezani pas niti što je samoodbrana i suzavac.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.