Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2015., 15:16   #21
Problem sa sinusima?

pozdrav svima, vec neko vrime mi dosadjuje jedan problemcic. naime, stalno malo kasljuckam i kao da mi se negdje iz unutrasnjeg dila nosa stalno po malo sliva nekakva sluz u grlo, skaklje me i smeta pa je moram onim rucnim hracanjem pokusat izbacit. nisu to velike kolicine ali nije mi jasno.

jeli bi to mogao bit nekakav problem sa sinusima, postoji li nesto za inhaliranje sta bi mozda pomoglo?

ps nisam pusac niti se zadrzavam u zadimljenom okruzenju

hvala
Mate589 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 15:30   #22
možda si postala alergična na nešto, prašinu, grinje. Imala sam užasnih problema s tim.
Meni se drastično popravilo stanje nakon što sam dezinficirala jastuke, posteljinu, madrace Asepsolom,
to je nekakav dezinficijens koji se kupuje u ljekarni. A inače time dezinficiraju kirurške sale. No, može biti i alergija na ambroziju, mislim da sad negdje cvjeta.
U tom slučaju trebaš nešto protiv alergije, Belodin ili tome slično.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 15:38   #23
mislis da je alergija? ja sam pomislio na neku upalu ili tako nesto. inace imam alergiju na pelud ali samo od 15. 5 do 15. 6 +/- 10ak dana i tad moram pit klaritin svaki dan. ali simptomi su skroz drugaciji, sada me nista ne svrbi, ne kisem, ne curi nos, vec mi se ovo lagano spusta u grlo i kad tamo dodje me skakljuca.
Mate589 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:06   #24
Teško je tu biti nekakav prorok, ja sam bila na pregledu pa mi je po boji mesa u nosu dr. zaključio da sam vjerojatno alergična.
Kod normalnih ljudi je valjda crvenkasto, meni je plavkasto.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 15:08   #25
Alergija

Jel moze Alergija da utiče na otežano disanje i otežano gutanje pljuvacke osjećam da mi se nesto slijeva niz grlo kao neka slina ili slajm iz pluća vjerujete da nemam pojma kako da objasnim to

Sent from my E5603 using Tapatalk
kunicmario49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 19:52   #26
Može biti puno toga, možda upala ili u plučima ili u grlu. Odi doktoru pa budeš vidio na čemu si.
Također može biti podebljana štitnjača(gušavost) tj poremečen rad štitnjače.
Najbolje da doktor procjeni o čemu se radi.


Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 07:33   #27
Quote:
kunicmario49 kaže: Pogledaj post
Jel moze Alergija da utiče na otežano disanje i otežano gutanje pljuvacke osjećam da mi se nesto slijeva niz grlo kao neka slina ili slajm iz pluća vjerujete da nemam pojma kako da objasnim to

Sent from my E5603 using Tapatalk
da, to je meni bilo ove godine. počelo je sa jakom upalom sinusa i sinusitisom, sljevanje nazalno non stop. da bi mi se nakon 3 tjedna spustilo na pluča, doslovno nisam mogla disati! užas, dobila sam nakon antibiotika, tablete sa aleriju, mislim nixar tako nešto, i sprey kortikosteroidi za nos. tek tada sam mogla prodisati
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 23:08   #28
Konstantan šlajm

Pozz novi sam tu. Naime imam problema sa šlajmom.
Konstantno mi se vraca, i jako je neugodno. Radio sam bris nosa grla analizu slajma i sve vezano uzto i sve je u normali, alergotest je negativan i neznam vise sto da radim jer midoktorica uvijek propise sumamed ili azimed i prode me na mjesec dana i onda opet po starom...

Neki savjet bi midobro dosao
MichaelWesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 23:46   #29
Pušiš ? što ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 07:36   #30
Na sta si radio bris grla ima više varijanta

Sent from my E5603 using Tapatalk
kunicmario49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 13:51   #31
Nepušim, igram nogomet. Bris grla sam radio fizioloski citoloski patoloski i mikrobioloski, svaki nalaz je povecana flora, ali dr opce med kaze to je sasvim normalno. Ko mali sam imao pneumothorax koji je uspjeno operiran jos 2000godine
MichaelWesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 13:55   #32
može biti i ...

Mogu biti i paraziti u pitanju, oni proizvode puno sluzi pogotovo ako su u kontaktu sa sintetičkim kemikalijama ( npr. ako udišete puno sintetičkih toksičnih mirisa iz raznih "osvježivača zraka", omekšivača, parfema, dezića, boja i lakova itd... Pokušajte smanjiti kontakt s istima, ima prirodnih proizvoda bez sintetičkih mirisa. Počnite jesti bijeli luk, bučine sjemenke i sl. što ubija parazite ali i razne zločeste bakterije. Provjerite stanje zubi. Možda negdje bukti upala ( pogotovo ako imate devitalizirane zube ), granulom ( meni ga nisu otkrili ni na jednom rtg, molila i molila da iglom probuše mjesto na koje sam sumnjala, i stvarno granulom. Zakrpali zub da bi nakon puno godina kad sam vadila hrpe zubi radi silnih upalnih stanja opet kod tog zuba bio granulom. Žlijezde slinovnice pokušavaju povećanom proizvodnjom sline očistiti organizam od patogena, a sluz koja se stvara u organizmu proizvode paraziti. E sad, teško je prepoznati što je slina a što sluz dok malo ne uđete u štos svakodnevnih analiziranja sekreta.
otrovna Anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 14:02   #33
Najgore je što sam u malom gradu u slavoniji, gdje ima samo dom zdravlja, i svaki pregled znam da cu dobit antibiotik, i najzad me posalju u privatnu kliniku i tamo radim spirometriju da bih dobio 2 pumpice i sprej za nos plus ventolin pumpicu. Aktivno igram nogomet, da imam astmu mislim da to nebi bilo moguce, ili?
MichaelWesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 14:04   #34
I da, nakon kave, mljeka ili cole, ili cak 100% vocnog soka iz ducana imam toliko sluzi da je to za ne povjerovat. Dok se naklonim kad nesto radim odma sve hoce van...
MichaelWesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 15:34   #35
Quote:
MichaelWesten kaže: Pogledaj post
Najgore je što sam u malom gradu u slavoniji, gdje ima samo dom zdravlja, i svaki pregled znam da cu dobit antibiotik, i najzad me posalju u privatnu kliniku i tamo radim spirometriju da bih dobio 2 pumpice i sprej za nos plus ventolin pumpicu. Aktivno igram nogomet, da imam astmu mislim da to nebi bilo moguce, ili?
Pa ne morate imati astmu da bi imali parazite. Malo se informirajte o tome, probajte što zdravije ( prirodnije ) živjeti, čistiti tijelo od svih otrova i patogena i morati će biti pomaka.
otrovna Anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:03   #36
I mene muči, zasada ne znam što mu je uzrok. Jedino što sam skužila je da se pogoršava kad popijem i malo mlijeka, i kad uzimam Ibuprofen. Puno mi je pomoglo izbacivanje kvasca i fermentirane hrane.

Kako imam alergije na lijekove (čak dva antibiotika), uzimam suplemente: ulje origana, visoku dozu vitamina c (camu camu) i flavonoid quercetin.
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:09   #37
Provjeri da nije LPR odnosno refluks

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
one.org is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2022., 12:49   #38
Sluz u grlu već 6 godina

Pozdrav,

već duže mučim problem sa sluzi u grlu..skroz tamo od 2016-te.
Prvo je krenulo lagano, jedva primjetno i trebalo mi je godinu dana da shvatim da imam neki problem...kada se već javio očit refleks gutanja koji se borio sa tom sluzi. (Mada se tada sluz nije vidjela i mislio sam čak da zabrijavam da mi je nešto u grlu)

Nakon toga sam išao otorinolaringologu koji je zaključio da je to refluks i slali me na gastroskopiju i gastroskop veli da mi je sa želudcem sve ok, no svejedno oni menu daju tablete za umanjenje kiseline u želudcu koje nisu pomogle.
I sami si rekli da mi to najvjerovatnije neće pomoći i da bi najbolje pomoglo kada bi svjesno prestao gutati pa će to smanjiti i podražaj da se stvara ta sluz...koja dolazi kao reakcija na gutanje. (A gutanje pak nastoji progutati tu istu sluz ...jel, beskonačna petlja.)

Tako sam i pomislio da je najbolje da snagom volje onda prestanem pretjerano gutati i da će sve nestati ... ali to je bilo lakše poželjeti nego izvršiti.

Ponekad bi i imao faze da manje gutam i da problema kao i da nema ... no samo ponekad. Većinom sam pretjerano gutao i navikao već s time i živjeti...

S vremenom se količina sluzi povećala, postala itekako primjetna... a pod zadnje vrijeme u nekim posebnim situacijama kada sam napet dolazi do dodatnog lučenja te sluzi i tada mi je baš katastrofa po cijelim ustima ... to su jako rijetke situacije, ali ukazuju mi da je sve ovo nekako povezano i sa psihološkim stanjem.


Koliko sam čitao, može biti više različitih uzroka pojavljivanju sluzi i da bi bris trebao jasno definirati koji je uzrok. Tako sam se nedavno opet aktivirao po doktorima u želji da se napravi bris i da se točno sazna u čemu je stvar.

No na pregledu opće prakse umjesto da me pošalje na taj bris (što sam tražio), poslala me u vojnu bolnicu gdje me lječnik pogledao samo izdaleka (sa neki 3m udaljenosti) i pripisao mi opet one iste tablete sa početka priče.

Znači nitko da bi me pobliže i pregledao i oni znaju kao u čemu je stvar.

Pa eto, možda malo puno teksta (morao sam to izbaciti iz sebe) samo da pitam kako i gdje da napravim taj bris grla?
Ili što bi mi vi savjetovali od kuda da krenem?
u HZZO sam već izgubio nadu, pa ako može preporuka nekog privatnika od kuda krenuti?

Hvala puno i sve najbolje u 2022.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2022., 13:03   #39
P.S.
- imam 35 godina
- ne pušim
- povremeno popijem, ne smatram da pretjerano.
- dali imam žgaravicu? Više ne znam ni sam, ponekad me ujutro grlo peče ali nisam siguran jel to žgaravica. Naime, ako prisilno odlučim prestati gutati onda mi se grlo naglo suši i počinje me peći. Dal je to bilo tako na početku priče, teško ..to je valjda putem nastala "značajka" ..koja me također prisiljava na pretjerano gutanje.

No valjda po noći kad zaspem prestanem sa tim nasilnim gutanjem, pa se valjda zato budim sa pečenjem u grlu. Tak da nemam pojma jel to žgaravica ili samo moje unakaženo grlo od pretjeranog gutanja.

- sluz je inače prozirna, lagano vuče na bijelu boju. I strašno hebeno ljepljiva .. valjalo bi je skupljat za neku fabriku za proizvodit nešto od maziva... xd
- ispočetka me znalo grlo boliti od tog silnog gutanja, s vremenom se valjda naviklo i dodatno zaštitilo sluzi pa više ne boli (Osim ako prestanem pretjerano gutati, pa se osuši ili koji vrag ..onda i disanje peče)
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2022., 12:40   #40
Gerb moze uzrokovat i probleme sa sinusom pa bi sluz mogla dolazit iz sinusa.
Imam slicnu situaciju s tim da meni controloc nije pomogao, a gastroskopiju cekam ko ozebli sunce (vec 2 mjeseca cekam da mi odrede termin za gastroskopiju, vjerojatno imaju "jako puno posla")

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.