Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2017., 10:12   #1621
Je li se sjećate da sam pričao o nekim "čudnim, šetajućim bolovima" u prsima?
Nestali
(41 dana bez...)
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 11:08   #1622
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
Znači, sve do sada mi nisu bili jasni ljudi s motivacijskim porukama, međutim, vrijeme je da postanem jedan od tih ljudi.
Prva motivacijska misao bi definitivno bila strah od smrti. Da nemam djecu, ovo nebi ni bila motivacija.
Drugo, netko je lijepo napisao, treba se sjetiti kako je odvratan taj prvi dim nakon što jedno vrijeme ne pušiš. Kad mužu ukradem dim, zapravo mi uopće ne paše.
Pare mi nisu motvacija jer ne popušim više od 300 kn mjesečno, a 300 kn nije neka svota za motivaciju.
Javite mi što je vama motivacija. Možda bi moglo biti i meni
Sad cu zvucat ko neki klisej, ali meni je najveca motivacija povratiti slobodu koju mi cigareta bezobrazno oduzima. Ne zelim da mi pusenje odlucuje na koje cu mjesto izaci, gdje cu popit kavu i sl. Druga motivacija mi je zdravlje😊Osim cigareta zivim vrlo zdravo, bavim se sportom i jedem uravnotezeno tako da sam odlucila podici svoje zdravlje na malo visi nivo izbacujuci cigarete🤗 kad posustanem i zapalim vidim da to vise nije to, vuce me neka nostalgija, ali vise to nije taj isti gust i ne mogu prestat vizualizirati kako taj dim ulazi u pluca i ljepi se tamo po tkivu i to me bas grozi😨 treca motivacija mi je sto mogu puno bolje trcati, tj. kondicija mi se osjetno poboljsa kad ne pusim☺

Gotta get back, back to the past!
__________________
Oh my my my Im feeling high
My mind is gone
Im all alone
ortopiroksen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 12:12   #1623
Prije 3 tjedna sam napisao da prestajem pusit , evo sad je mjesec dana tocno bez cigarete. Pusio sam prosjek od 20 do 40 cigareta dnevno i tako 8 godina . Prestao sam bez ikakvog planiranja , znaci dan prije nisam uopce razmisljao o prestanku , nakon cuge sam dobio neki klik u glavi i rekao da necu vise . Prvih par dana mi je bilo cudno , ali sam si vrtio u glavi stalno , sve se moze u zivotu samo budi jak karakter , sve je u glavi . Vec 3 tjedna opet treniram , teretana svaki drugi dan i svaku vecer trcanje po par kilometara na jarunu . Svaki dan se bolje i bolje osjecam , puls mi inace bio visok nakon ispusenih par cigareta , skakao je na 100-110 i tako bio par sati , sad je sve normalno . Idem i dalje na kave normalno i pijem alkohol , jest da mi je cudno jos , jer sam prije ispusio pol kutije minimum na cugi . Sad mi je ta ruka automatski u djepu stalno nesvjesno. Sve je to u glavi , sve se moze i bas sam sretan sada , jos kada me netko pohvali u drustvu , lice mi se procistilo , i dobio sam par kg opet koje nikako nisam mogao vratit prije , jer nisam imao normalan apetit . Sad umjesto kaj bi popusio tih 300kn tjedno , kupim si fino biftek ili tako nesto . Prehranu sam sredio , ne pijem ni gazirano vec 2 mjeseca , jedini porok sto si priustim nekad pivu poslije treninga il kad je tekma , ali to samo iz gusta
Silvaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 20:31   #1624
Danas 4. dan nepušenja. Krize nisu agresivne kao prvi dan ujutro, već podmukle - uključuju racionaliziranje i prečice. Traže odgovor na pitanje : I šta sad? Ukratko - nepodnošljiva lakoća nepušenja.

Svima sretno, ako netko zna dobitnu kombinaciju neka javi i nama ostalim crvima
Plavi Avion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 22:58   #1625
Quote:
ortopiroksen kaže: Pogledaj post
Sad cu zvucat ko neki klisej, ali meni je najveca motivacija povratiti slobodu koju mi cigareta bezobrazno oduzima. Ne zelim da mi pusenje odlucuje na koje cu mjesto izaci, gdje cu popit kavu i sl.
Nije to uopće klišej, to je tako!!! Tek kad prestaneš pušiti, skužiš koliki si rob tog dimnog štapića.
uppsala is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 10:59   #1626
Quote:
uppsala kaže: Pogledaj post
Nije to uopće klišej, to je tako!!! Tek kad prestaneš pušiti, skužiš koliki si rob tog dimnog štapića.
Tako sam i ja mislio da mi smeta što nisam slobodan. Ma vraga mi smeta. Ne smeta ni meni ni niti jednom drugom pušaču toliko da bi radi toga prestao Nisam još čuo da je netko prestao piti kavu jer je, eto, rob navike.
Plavi Avion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:42   #1627
Ja varam tu i tamo, ukradem nekom dim kad mi je kriza, ali sve u svemu sam zadovoljna. Bolje par dimova dnevno nego 10 cigareta. Nemojte mi pisat da se tako ne prestaje, znam, ali to je trenutno najbolje što mogu. U svakom slučaju, želja za cigaretom mi se smanjila.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 21:47   #1628
Quote:
Plavi Avion kaže: Pogledaj post
Tako sam i ja mislio da mi smeta što nisam slobodan. Ma vraga mi smeta. Ne smeta ni meni ni niti jednom drugom pušaču toliko da bi radi toga prestao Nisam još čuo da je netko prestao piti kavu jer je, eto, rob navike.
Ja nisam ni rekla da se prestaje jer si rob navike. Tek sam shvatila koliki sam rob bila sad kad sam prestala, odnosno koliko je toga bilo podređeno cigareti (da ne govorim o tom konstantnom razmišljanju kad ću zapaliti, kad ću zapaliti).
uppsala is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 16:13   #1629
Smrad je ono sto je meni bilo najgore... sjedite jedno vrijeme u sobi s ljudima opranim ciste robe i onda dodje u prostoriju netko tko se vratio s pusenja... ta osoba smrdi iz usta iz kose jakna joj smrdi prsti ako ti dodaje nesto... to je takav nepodnosljiv smrad.... ja sad vec preko 2g ne pusim i ne mogu ni reci da sam neka sad ostra policija koja sviju nagovara da prestanu znam kako je meni bilo...ali taj smraaad... kad ti pusac udje u autobus pa sjedne iza tebe i dise...ili na cesti.... obratite paznju na to malo... otrov zivi...uzas

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 18:44   #1630
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
Smrad je ono sto je meni bilo najgore... sjedite jedno vrijeme u sobi s ljudima opranim ciste robe i onda dodje u prostoriju netko tko se vratio s pusenja... ta osoba smrdi iz usta iz kose jakna joj smrdi prsti ako ti dodaje nesto... to je takav nepodnosljiv smrad.... ja sad vec preko 2g ne pusim i ne mogu ni reci da sam neka sad ostra policija koja sviju nagovara da prestanu znam kako je meni bilo...ali taj smraaad... kad ti pusac udje u autobus pa sjedne iza tebe i dise...ili na cesti.... obratite paznju na to malo... otrov zivi...uzas

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Ma meni to iskreno ne smeta, štoviše volim taj miris. Nikada mi to nije bilo jasno kako nekom miris može biti jaki argument za prestati pušiti.

@upssala Je, robovi smo navike. Mrzim onaj djelić sekunde kad recimo idem u stan i padne mi napamet - e sad ću prvo zapalit jednu. Odmah u drugom dijeliću sekunde se sjetim da više ne pušim i javlja se takva frustriranost.

@jongerica - nažalost znaš i sama da od takvog prestanka ništa. Stvarno bi volio da se varama, ali eto - moje iskreno mišljenje je da ćeš se mrcvariti i vratiti cigaretama. nemoj zamjeriti

Meni inače 6 dan. Rekord mi je bio misli 55 dana i onda 6-7 mučenja - kao ja ne pušim, zapalit ću tu i tamo. Zanimljivo, iako sam pušio kutiju dnevno, nemam nikakvog katara niti čišćenja...
Plavi Avion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 11:43   #1631
Evo, ja od kako ne pušim, volim zelje.
Kako, zašto, nemam pojma ali stvarno mi odgovara...
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 23:17   #1632
Pozdrav svim novim nepušačima. Evo, ja se nakon 131 dana bez cigareta vraćam sutra ponovo pušenju. Umjesto pive koju pijem od Nove godine do 11.5. A onda opet pušim bez alkohola. I tako već 10 godina.

Vrlo je lako ostaviti se duhana ako pušite duhan (motani) koji nije tretiran na način da se vezani nikotin pretvara u slobodni nikotin. Već sam par puta pisao ovdje, dobivao i kartone zbog trolanja, ali zaista je istina - tvorničke cigarete su tretirane amonijakom i ureom zbog povećavanja absorpcije nikotina u organizmu. Ako pušite duhan koji nije tretiran, uopće niste ovisni o nikotinu jer se absorbira za red veličine slabije. I prestaje se lako. Puuuno lakše.

Pozdrav svima.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 14:59   #1633
Drago mi je vidjeti da je ova tema i dalje aktivna i da svjezi nepusaci tu pronalaze utjehu i mjesto za jadikovanje meni je evo godina i 3 mj. Neke stvari nikad mozda nece proci, npr. jutros idem na bus i vidim cistu i cijelu cigaretu na podu, nekom ispala. I mislim se kako bi ja to prije popusila bez razmisljanja. i taj neki posebni osjecaj kad te kao malo stisne u prsima zelja. Al sve je to nerealno, iskreno zivot mi je zaista neusporedivo bolji, nikad nisam u PRAVOJ bas napasti da zapalim. Medjutim kao da je jos uvijek mali dio frustracije ostao ''viska'' i jos ga nisam smjestila... al sve lagano ide na svoje mjesto, vjerojatno je to nesto sto je oduvijek bilo tu, i sa cigaretom, pa sam tek nekad poslije pocela primjecivati...

Rto ekipa izdrzite jer se zaista isplati. Dapace, uz blaga preusmjeravanja je jako dobra kombinacija rada na sebi prestanak pusenja i poboljsana prehrana i/ili vjezbanje jer imamo tad viska energije i poboljsan okus
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 08:51   #1634
Oj ekipa:-))

hm... trebao bih sad napisat 95 dana bez cigarete... :-)
nema kašlja, počeo se aktivno kretat itd... ne smrdim više (sam sebi.. kako je neko gore napisao)... okusi bolji.. ma sve bolje ...

no... skupilo se prošlog vikenda nekih obiteljskih situacija poprilično stresnih pa sam od petka do ponedjeljka kumulirao želju.. jednostavno želju za zapalit i probat cigaretu ponovno... jednostavno mi je u glavi bio okus (ne miris, ne neki osjećaj, ne želja za smirenjem... jednostavno okus u ustima)

nažicao cigaretu, zapalio...
prve 2-3 minute mi je pasao okus.. ostatak cigarete (60%) nije mi donosio ništa.. ono.. prazno... iako sam se nadao da mi se neće dopast.. velim.. prva trećina je bila ok.. zadnje 2 .. praznina

Tako da.. jednostavno ostao razočaran i vratio se u mod nepušenja bez ikakvih daljnjih želja i potreba za cigaretom... i bez puno grižnje savjesti zbog ove zapaljene

Ono.. za sad ću si tretirat i brojit ko da nisam ovu zapalio... pa zato brojim 95 (ipak) i iskreno se nadam da više neće bit takvim iskušenjima, naročito zato jer nisu bila kriza nego jednostavno neki hir kad ti je svega dosta pa namjerno hoćeš napravit nešto ludo i kontra svega.. bzvz.

btw... to me podsjetilo na moje iskustvo s travicom... daaaavnih dana

probao jednom.. ništa :-(((((
probao drugi put.... ništa :-(((
nije me se primilo ni malo....
razočaran...
riješio litru pelinkovca
happy
:-)
Foto Tapetator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 20:48   #1635
Hahha ma ta 1 se ne broji nakon 95 dana ali samo i jedino kad ni ne promijeni modus i ne slijedi druga iza nje. Znaci idemo dalje i nema osvrtanja unazad.
😇

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 21:45   #1636
Evo samo da podnesem prijavak: 4 mjeseca i 3 dana! Došla sam do toga da prođe i po tjedan dana, da ne razmišljam o tome da sam bila pušač. Čak više nemam ni želje zapalit! A na poslu problema i stresa neviđenih razmjera u zadnje vrime! Pa eto nešto kontam da, ako do sad nisam zapalila, valjda ni neću!
Pozdrav svima!
uppsala is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 22:10   #1637
Jeli vam smrdi cigareta,opcenito mislim kad je netko zapali,i kakav je osjet kada netko dodje vanka s pusenja u neku prostoriju gdje se ne pusi,meni uzasno smrdi onaj miris robe i prstiju,al cigareta jos mirise,mada je ne bih zapalio.
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 12:12   #1638
Dakle, zbog zdravstvenih problema ne pušim već 3 tjedna, ali ono što je nevjerojatno je da uopće nemam potrebu za cigaretom. Vidjeti ćemo koliko će trajati.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 13:29   #1639
2 mjeseca bez, sad se sjetim samo jednom dnevno da ne pušim
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 02:23   #1640
Evo sad ce 2 mjeseca da ne pusim , uspio sam se skroz opet vratit u sport i zdrav zivot kakav sam imao prije pocetka te odvratne navike i ovisnosti . Vratio sam kilograme koje sam izgubio tokom tih godina , u 2 mjeseca 8 kg . Skoro svakodnevno idem na trcanje ili u teretanu , tako da mi to ubija stres i zelju za cigaretom . Promjenio sam i prehranu i izbacio junk food i gazirano . Kavu i alkohol pijem umjereno i sad nakon 2 mjeseca niti nemam neku zelju zapalit kada sam u kaficu iako dosta moje ekipe jos pusi. I dalje mislim da je sve to u glavi i snaga volje , niti sam smanjivao iako sam znao pusit dvije kutije dnevno , samo sam odjednom rekao necu vise , a da dan prije nisam imao u planu prestat . Prestao me kasalj , na treningu svaki tjedan sve vise i vise imam snage i zraka . Manje spavam , nervoza i stres je na minimumu . Sve se moze kad se hoce , ja sam si zivot okrenuo naopako , ali na dobar nacin i moze se , samo ovisi kolko se zelje ima , iako sam ja osim prestanka pusenja jos par stvari u zivotu promjenio
Silvaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.