Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 15:11   #981
Ok. vec treci put idem kod opticarke i vec treci put mi narucuje nove testne lece. Priznajem, vidi se neki sitni pomak, ali i dalje to nije to. Jucer sam cak dosao sa lecama na posao i namjerno nisam ponio naocale da ne popustim, i jedva sam izdrzao. Na kraju dana sam imao glavobolju i bio umoran kao pas. Inace radim uredski posao, ali klima je bila ugasena cijeli dan tako da ne vjerujem da je to bilo zbog suhog zraka. Stavljao sam kapi u oci 4-5 puta tijekom dana.
Da li je moguce da ja jednostavno ne mogu nositi lece? Svi koji ih nose mi kazu da vide puno bolje sa lecama nego sa naocalama, a ja nikako da postignem ni to da vidim jednako dobro
wragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 08:48   #982
Quote:
wragg kaže: Pogledaj post
Ok. vec treci put idem kod opticarke i vec treci put mi narucuje nove testne lece. Priznajem, vidi se neki sitni pomak, ali i dalje to nije to. Jucer sam cak dosao sa lecama na posao i namjerno nisam ponio naocale da ne popustim, i jedva sam izdrzao. Na kraju dana sam imao glavobolju i bio umoran kao pas. Inace radim uredski posao, ali klima je bila ugasena cijeli dan tako da ne vjerujem da je to bilo zbog suhog zraka. Stavljao sam kapi u oci 4-5 puta tijekom dana.
Da li je moguce da ja jednostavno ne mogu nositi lece? Svi koji ih nose mi kazu da vide puno bolje sa lecama nego sa naocalama, a ja nikako da postignem ni to da vidim jednako dobro
Zaista ne znam do čega je, ja nakon početnog mućenja vidim odlično s njima. Uopće ih ne osjetim u očima, kapam ih maksimalno jednom u 10-12 sati nošenja.
Čak nisam imala problema s njima niti u Vegasu gdje je zrak toliko suh da mi je krv išla iz nosa i koža mi se rasušila. Nosila sam ih i u avionu tjekom 20satnog puta.
Stvarno sam jako jako zadovoljna s njima.

Možda si zaista jedan od onih nesretnika koji ne mogu nositi leće.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:45   #983
Quote:
wragg kaže: Pogledaj post
Ok. vec treci put idem kod opticarke i vec treci put mi narucuje nove testne lece. Priznajem, vidi se neki sitni pomak, ali i dalje to nije to. Jucer sam cak dosao sa lecama na posao i namjerno nisam ponio naocale da ne popustim, i jedva sam izdrzao. Na kraju dana sam imao glavobolju i bio umoran kao pas. Inace radim uredski posao, ali klima je bila ugasena cijeli dan tako da ne vjerujem da je to bilo zbog suhog zraka. Stavljao sam kapi u oci 4-5 puta tijekom dana.
Da li je moguce da ja jednostavno ne mogu nositi lece? Svi koji ih nose mi kazu da vide puno bolje sa lecama nego sa naocalama, a ja nikako da postignem ni to da vidim jednako dobro
Imaš li samo dioptriju (koju?) ili i astigmatizam ili neke druge probleme?
Koje leće si do sada isprobao?

Po simptomima ti je oko očito relativno suho što je problematično za leće, osobito za dugoročno buljenje u komp pri čemu je i frekvencija treptanja nesvjesno niža. Drugi problem je da ti isprobani modeli očito ne odgovaraju ni po fokusiranju ako s njima ne vidiš jednako dobro kao s naočalama, no to ne mora značiti da ti neće odgovarati niti jedne leće (veći problem je ako ti je oko suho i zahtjeva umjetne suze).

Ja sam kroz 6 mjeseci koliko nosim leće isprobao 4 različita modela leća (-1 dioptrija) i neke od njih su mi bile relativno ok, ali to nije bilo to jer bi svako malo morao protrljati oko da opet sjednu kako treba, a neke su mi odlične od početka do kraja dana uz savršenu oštrinu.

Važno je znati koji ti je BC i odabrati leće s istim BC-om ili sličnim jer veća razlika u BC-u utjeće i na oštrinu.

Isprobao sam do sada:

Acuvue Oasys - dvotjedne leće, udobne, ali nisu mi baš savršene u pogledu oštrine, moram ih više puta tokom dana pritisnuti preko kapka da opet fokusiraju kako spada jer očito mi ne sjednu savršeno na oko i nije to to.

Acuvue TruEye - dnevne leće, super udobne, uopće se ne osjete, odlična oštrina, jedina zamjerka je cijena obzirom da kutija traje 15 dana. Odličan su izbor za nekoga tko leće nosi povremeno pa mu se isplati dnevna varijanta.

Zeiss Contact Day 1 - dnevne leće, super udobne, oštrina super jednom kada sjednu kako spada na oko, no zahtjevaju tokom dana nešto čačkanja po oku za izoštravanje jer je BC nešto manji od mojega pa mi ne odgovaraju 100%.

Zeiss Day 30 Compatic - mjesečne leće, savršen pogled cijeli dan od trenutka stavljanja do navecer, udobne i uglavnom se niti ne osjete kao ni ostale, makar su mrvicu neudobnije u samom startu.

Zeiss Compatic su mi ukupno najoptimalniji izbor za sada i super zadovoljan sam, no probat ću još koje usput
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 14:44   #984
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Isprobao sam do sada:

Acuvue Oasys - dvotjedne leće, udobne, ali nisu mi baš savršene u pogledu oštrine, moram ih više puta tokom dana pritisnuti preko kapka da opet fokusiraju kako spada jer očito mi ne sjednu savršeno na oko i nije to to.

Acuvue TruEye - dnevne leće, super udobne, uopće se ne osjete, odlična oštrina, jedina zamjerka je cijena obzirom da kutija traje 15 dana. Odličan su izbor za nekoga tko leće nosi povremeno pa mu se isplati dnevna varijanta.

Zeiss Contact Day 1 - dnevne leće, super udobne, oštrina super jednom kada sjednu kako spada na oko, no zahtjevaju tokom dana nešto čačkanja po oku za izoštravanje jer je BC nešto manji od mojega pa mi ne odgovaraju 100%.

Zeiss Day 30 Compatic - mjesečne leće, savršen pogled cijeli dan od trenutka stavljanja do navecer, udobne i uglavnom se niti ne osjete kao ni ostale, makar su mrvicu neudobnije u samom startu.

Zeiss Compatic su mi ukupno najoptimalniji izbor za sada i super zadovoljan sam, no probat ću još koje usput
Baš si sretnik što možeš isprobavati razne vrste leća.
Ja sam zbog cilindra od -2,75 osuđena na vrste: Acuve Oasys i Softlens Toric.
Do sad sam probala samo Acuve Oasys i rekao mi je okulist ako ih ne osjećam i nemam problema s njima da ostanem na njima jer da su ove druge nešto neudobnije.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 01:02   #985
Imam samo cilindre na oba oka, bez dioptrije. Naočale su mi -2.5, a leće -2,25.
Ne znam, sutra idem po nove testne, i ako ni ove ne budu ok, mislim da odustajem.


Gesendet von iPad mit Tapatalk
wragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 10:04   #986
Predlažem ti da promijeniš optičara i napraviš novu kontrolu jer ti tvoja očito ne zna posao. Sestra mi ima astigmatizam i cilindre i uredno nosi leće godinama, ali ih plaća gotovo dvostruko nego ja koja imam samo dioptriju jer ne može nositi obične. Raspitaj se malo
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:10   #987
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Predlažem ti da promijeniš optičara i napraviš novu kontrolu jer ti tvoja očito ne zna posao. Sestra mi ima astigmatizam i cilindre i uredno nosi leće godinama, ali ih plaća gotovo dvostruko nego ja koja imam samo dioptriju jer ne može nositi obične. Raspitaj se malo


I meni se čini da će to na kraju biti tako.
A sto se tiče cijene, svjestan sam da će biti skuplje. Ako ništa drugo, onda jer trebam različite leće za svako oko



Gesendet von iPad mit Tapatalk
wragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 06:15   #988
one tabletice što se koriste za čišćenje leća, uklanjaju proteinske naslage, koristi li ih tko? zanima me mogu li se koristiti na lećama u boji? glupo pitanje možda, ali bolje prvo pitati
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 10:48   #989
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
one tabletice što se koriste za čišćenje leća, uklanjaju proteinske naslage, koristi li ih tko? zanima me mogu li se koristiti na lećama u boji? glupo pitanje možda, ali bolje prvo pitati
Koristila sam ih i za to. Za SOLOTICA leće točnije jer su godišnje i ništa im nije bilo.
baby_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 14:32   #990
super, a koje tabletice si uzimala a da su dobro ocistile? to ide u paru s tekucinom jel tako?
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 19:14   #991
Naručio bi meke jednodnevne leće, no problem je u tome da nema nigdje za naručiti moje točne dioptrije. moja dijagnoza je

VOS +0.50dsph = -1.50dcyl os 15

Dakle ima za naručiti
+0.50dsph = -1.25dcyl
+0.50dsph = -1.75dcyl

Ako netko ima sličnog iskustva, molim za pomoc kod odabira.
__________________
Tajne su kao djevice, s njima se mora nježno... Bilo bi tako slatko naprosto im strgnuti bluzicu, a opet, čarolija je potpuna tek ako ih pustiš da se otkriju same..
senterio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 23:33   #992
Nosim polutvrde leće šest godina.Prala sam ih s Bostonom, posebno čiščenje,a posebno čuvanje. Uvijek mi se na kutijici stvarao neki film, ko neka bijela korica.
Sad su mi preporučili u jednoj optici Avizor,posebno čuvanje i posebno čiščenje.
Ta mi je otopina super.Zanima me zašto se Avizor ne može kupiti u apoteci?
Zanimaju me iskustva s Avizorom i jel je netko imao prob s Bostonom kao ja.
Dol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 10:05   #993
Pozdrav,
Naručila sam leće na ioptika.hr, stvarno je sve brzo došlo doma i bile su najjeftinije koje sam našla no pitanje je, kad otvorim leće i stavim u oko, i recimo odlučim da ću sljedećih 29 dana nosit naočale, da li onda te leće vrijede još 29 dana ili ne? Riječ je o mjesečnim lećama
Blue_Moon91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 10:58   #994
Ne, trajnost leća se računa od kada ih otvoriš i staviš u oko. Nije sad da će 31. dan eksplodirati ili nešto, neće se ništa dogoditi ako prešišaš koji dan, pa i tjedan, no svejedno nije dobro ih nositi predugo nakon roka jer s vremenom materijal leće gubi svojstva i raste mogućnost infekcija oka.

Ako leće misliš nositi samo tu i tamo, dnevne leće su najbolji izbor.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:19   #995
Quote:
Dol kaže: Pogledaj post
Nosim polutvrde leće šest godina.Prala sam ih s Bostonom, posebno čiščenje,a posebno čuvanje. Uvijek mi se na kutijici stvarao neki film, ko neka bijela korica.
Sad su mi preporučili u jednoj optici Avizor,posebno čuvanje i posebno čiščenje.
Ta mi je otopina super.Zanima me zašto se Avizor ne može kupiti u apoteci?
Zanimaju me iskustva s Avizorom i jel je netko imao prob s Bostonom kao ja.
Avizor koristi moja mama za polutvrde, isto joj je problem s nabavom jer tu otopinu kupuje samo u jednoj optici u svom gradu, i to mora prije naruciti.
Isto kaze da joj je nabolja od svih do sada, a probala je sve.

Quote:
Blue_Moon91 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Naručila sam leće na ioptika.hr, stvarno je sve brzo došlo doma i bile su najjeftinije koje sam našla no pitanje je, kad otvorim leće i stavim u oko, i recimo odlučim da ću sljedećih 29 dana nosit naočale, da li onda te leće vrijede još 29 dana ili ne? Riječ je o mjesečnim lećama
Kako ih mislis cuvati tih 29 dana nakon sto ih otvoris? Ja se ne bih brinula oko istrosenosti sto se tice roka, nego zbog cuvanja. Mozda da im mijenjas otopinu svaki dan?

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 12:11   #996
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Ne, trajnost leća se računa od kada ih otvoriš i staviš u oko. Nije sad da će 31. dan eksplodirati ili nešto, neće se ništa dogoditi ako prešišaš koji dan, pa i tjedan, no svejedno nije dobro ih nositi predugo nakon roka jer s vremenom materijal leće gubi svojstva i raste mogućnost infekcija oka.

Ako leće misliš nositi samo tu i tamo, dnevne leće su najbolji izbor.
Hvala, razmišljala sam si o dnevnim da, mislim da je to najbolja opcija za mene. I manje brige
Blue_Moon91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 18:04   #997
osobno mislim da dosta ima izmišljanja od strane proizvođača leća o tome da traju od dana otvaranja 30 dana. Moš mislit. Zašto onda dok stoje u fiziološkoj (dok se ne otpakiraju) mogu stajati nekoliko godina i ništa im nije, a onda odjednom eto ako ih koristiš i koristiš otopinu za poboljšavanje leća (čišćenje od proteina) onda vrijeme znatno utječe na njih da ih više ne možeš nositi, nema puno smisla.

A pitam se i zašto su nestale leće precision uv koje su imale trajnost 3 mjeseca, bile su odlične a cijenom iste kao i ove što sad traju 1 mj. Šta mislite koliko košta proizvodnja leća? Ako je preko kunu, iznenadio bih se, kao i naočale, komad plastike a ne možeš skoro nigdje naći ispod 1000 kn okvir i 400 kn staklo (da nije najjeftinije).. kao da kupuješ mali svemirski brodić.

Inače u uputama od otopine ti i piše, da ako leće držiš duže od mjesec dana nekorištene, da je potrebno prije upotrebe promijeniti tekućinu u posudici i pričekati da svježa tekućina odradi svoje u slijedećih 8-16 sati ili koliko već..
Tako da to nije nikakav problem, osobno ne računam ništa do utančine, osjetiš kad su leće za promjenu ali ni ne pretjeruješ pa mjesečne možeš nositi i po 2 mj a ako ih rijetko koristiš, npr. jednom tjedno, ja bi ih koristio desetak puta, što je oko 2.5 mjeseca

Te jednodnevne meni nikad nisu bile ni blizu udobne kao ove trajnije
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 00:05   #998
Meni su upravo jednodnevne najudobnije bile, pogotovo AcuVue TrueEye, uopće se ne osjete.

Ovo za trajnost naravno da proizvođači pretjeruju, no upotrebom i pogotovo čišćenjem se leće troše, na površini nastaju mikro brazde i oštećenja što otežava daljnju dezinfekciju i raste mogućnost infekcija. Leće različite trajnosti koriste različite materijale, iako izgledaju više manje jednako...
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 08:15   #999
Ima smisla to što govoriš, iako ja rijetko trljam leće, možda jednom u 2 tj.
Jedno vrijeme vecina proizvodaca je isticala to "no rub" (bez trljanja)
- npr solo care aqua je imala dvije mogucnosti, ako ce ostati lece u otopini bar (valjda) 6 ili 8 sati, ne treba trljanje, a druga opcija je bila "brzo ciscenje" gdje s trljaju (?) 20ak sekunda, i nakon 5 min u otopini su ociscene.

Sto se tice jednodnevnih, probao sam davno jednu vrstu, i nedavno dvije i nisu mi sjele, ali more bit da nisam potrefio odgovarajuće
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 16:40   #1000
Quote:
senterio kaže: Pogledaj post
Naručio bi meke jednodnevne leće, no problem je u tome da nema nigdje za naručiti moje točne dioptrije. moja dijagnoza je

VOS +0.50dsph = -1.50dcyl os 15

Dakle ima za naručiti
+0.50dsph = -1.25dcyl
+0.50dsph = -1.75dcyl

Ako netko ima sličnog iskustva, molim za pomoc kod odabira.
Kako nema, tražiš leće za astigmatizam. Na Adrialeće od 5 ponuđenih brendova jednodnevnih leća, 4 ima tvoju dioptriju. Ali ti sa osi nešto nije u redu, trebala bi bili 10° ili 20°.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.